Coś dla audiofili

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
szymkar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: szymkar » 22 kwie 2015, o 21:11

marek_c4 pisze:To i ja się "pochwalę" ;)
http://www.audiofilek.pl/pl/baza-pl/baz ... itt-zestaw
Co prawda nie mam się za audiofila, ale po prostu lubię posłuchać muzyki na sprzęcie z "tamtych" lat.

Trochę czasu mi zeszło na skompletowaniu tego zestawu, ale w moim odczuciu - było warto :)


To były czasy... Jak też składałem taki zestaw tylko SONY, już dziś mało kto pamięta jak powinien wyglądać
zestaw HiFi.
Teraz to wszystko cyfrowe, a kto pamięta kaseciaki i stożkowe głowice. Łezka w oku się kręci...
T-rex 450 Plus FBL
SAB Goblin 500
Futaba T10J
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 26 kwie 2015, o 17:28

Czy w tym wątku można zadać pytanie o tanie słuchawki nauszne (okolice 200zeta) które by grały głośno i przyzwoicie? czyli z tego co mi się wydaje to chodzi o decybele i rozpiętość Hz .Ktoś coś poleci?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 kwie 2015, o 17:29

koss portapro
Helikoptery
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 kwie 2015, o 19:33

W tym przedziale cenowym to chyba jakieś douszne, senheiser, sony, słuchawki apple od iphone'a są bardzo dobre. Duże zamknięte słuchawki w tej cenie zapomnij. Tutaj ceny liczymy 500zł w górę. Osobiście polecam Beyerynamic DT770 PRO ale to już inna półka :)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Ssmart
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 47
Rejestracja: 12-06-2014
Lokalizacja: Iłów
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Ssmart » 26 kwie 2015, o 19:37

Wiktor a mają to być słuchawki przenośne czy do domu? Bo jak do domu to tylko i wyłącznie wokółuszne, bo najwygodniejsze, a na zewnątrz zamknięte, nauszne, bo najlepiej wygłuszają i są łatwe do schowania. Dźwięk wolisz wyrównany czy bardziej uwypuklony (grubsze basy itd.) ?
Trex 450 Plus
Quad F450
MJX F46
Futaba T6J
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 kwie 2015, o 19:52

douszne senheiser, sony- moje doświadczenie mówi mi, że to nieporozumienie
Helikoptery
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 kwie 2015, o 19:59

Jeśli mają być takie duże nauszne to koniecznie muszą być takie żeby słuchawka obejmowła całe ucho i opierała się na głowie a nie uciskała ucho bo to jest mega niewygodne. Co do sony to miałem do czynienia tylko w 2 razy - były to słuchawki od dość dobrego walkmana i topowego modelu minidisc'a (ktoś pamięta co to takiego) i pamiętam że było naprawdę przyzwoicie. Słuchawki od appla te nowsze grają ciut lepiej niż starsze serie, ponoć mają membrany z innego materiału. Ale generalnie moim zdaniem do 200 zł znajdziesz przyzwoite douszne, a nauszne w tej cenie to szajs, ewentualnie jest taka kategoria typu modny gadżet (lansiarskie) ale gówno grają :)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Ssmart
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 47
Rejestracja: 12-06-2014
Lokalizacja: Iłów
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Ssmart » 26 kwie 2015, o 20:12

Ja tam kupiłem nauszne AKG K518 za 140zł i nie narzekam. Na początku grały przymuliście, bas był o wiele za duży. Porobiłem mody wygłuszające bas i dodające sceny, wygrzałem parę nocek i teraz dźwięk jest prawie idealny. Bas nie zamula i jest bardziej liniowy, średnica ożyła, troche wycofana, ale bardzo czysta. Góra przejrzysta, trochę jej za dużo, ale można przeboleć. Pałąk jest stalowy, więc wygiąłem go aby w głowę nie uciskał i jest git. Nie potrzebują one dobrego źródła i wielkiej mocy. Ładnie grają na dobrej karcie dźwiękowej jak i na zwykłym telefonie. Są poza tym bardzo mobilne i niezniszczalne. :) Taka tam reklama słuchawek...

Aha co do wokółusznych to ja bym sie zastanowił nad superluxami hd 681, Beyerdynamic DT 235. Nie słuchałem ich, ale opinie są bardzo dobre.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, o 20:14 przez Ssmart, łącznie zmieniany 1 raz.
Trex 450 Plus
Quad F450
MJX F46
Futaba T6J
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 26 kwie 2015, o 20:13

Ssmart pisze:Wiktor a mają to być słuchawki przenośne czy do domu? Bo jak do domu to tylko i wyłącznie wokółuszne, bo najwygodniejsze, a na zewnątrz zamknięte, nauszne, bo najlepiej wygłuszają i są łatwe do schowania. Dźwięk wolisz wyrównany czy bardziej uwypuklony (grubsze basy itd.) ?

do domu.
nauszne bo - wydaje mi się, że będą najlepiej chronić otoczenie przede mną
nauszne bo - wydaje mi się, że przy douszne nie mają tak niskich tonów
generalnie nie miałem nigdy żadnych słuchawek poza zestawem od telefonu i dlatego piszę, ze mi się wydaje.
miałem kiedyś głośniki komputerowe logitech 5300e a kolega 5500 to muszę przyznać że jest odczuwalna różnica w jakości dźwięku nie wspominając o natężeniu. Obecnie mieszkam w bloku i używam 18W głośników co jakością nie grzeszą a i tak "swą mocą" przesadzają otoczeniu
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 kwie 2015, o 22:44

Ssmart pisze:Aha co do wokółusznych to ja bym sie zastanowił nad superluxami hd 681, Beyerdynamic DT 235. Nie słuchałem ich, ale opinie są bardzo dobre.


Ssmart - ale te beyerdynamicki co podałeś nie są prawdziwie wokółszne. One ściskają małżowinę :) Jak się już raz zasmakuje w komfort prawdziwych słuchawek to nie ma drogi powrotu.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Ssmart
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 47
Rejestracja: 12-06-2014
Lokalizacja: Iłów
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Ssmart » 26 kwie 2015, o 23:05

Nieee na pewno są wokółuszne. Miałem je raz na głowie. Leciutkie i wygodne. Niestety ich nie słuchałem.
Trex 450 Plus
Quad F450
MJX F46
Futaba T6J
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 kwie 2015, o 23:12

A to nie wiem - z fotek oceniałem ale wyglądają na mniejsze niż dt770PRO.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 27 kwie 2015, o 06:10

Ja z dousznych mogę polecić "Phonak Audeo PFE 012".
Miałem wcześniej sennheisery i nie ma porównania jak dla mnie. Zupełnie inna kultura.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości