Jaki helikopter na początek?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 kwie 2013, o 15:41

kamilnowik11 pisze:Planuje wydać góra 6 tys zł


1) Nie wystarczy na to aby spełnić te wszystkie rzeczy. ale powinno być prawie na styk gdybyś chciał latać FPV szybowcem z napędem/ samolotem rc, co IMO daje nawet jeszcze więcej frajdy (zobacz w filmiku poniżej)

2) Nawet jak pojedziesz ostro po kosztach, to na bank rozbijesz się nie długo po tym jak wzbijesz się w powietrze, (praktycznie gwarantują to sklepy które sprzedają heli nie doświadczonym osobom). Rozpędzony wirnik większych helikopterów rc przechodzi przez ciało prawie jak przez masło więc to nie zabawka i nie należy jej tak traktować.




Tak może latać blade x130 helikopter CP



A tak Trex 700 ten który może narobić już nie małej szody (lub nawet zabić)
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 11 kwie 2013, o 15:51

A mógłbyś mi powiedzieć jaka różnica była by między samolotem rc fpv a helikopterem rc fpv.
Chodzi mi o cenę, zasięg,czas lotu i trudność pilotażu
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 kwie 2013, o 15:59

kamilnowik11 pisze:A mógłbyś mi powiedzieć jaka różnica była by między samolotem rc fpv a helikopterem rc fpv.
Chodzi mi o cenę, zasięg,czas lotu i trudność pilotażu


To zależy co chcesz robić, jeżeli interesuje Cie np filmowanie FPV za pomocą helikoptera to też zupełnie inny temat (i potrzeba do tego 2 osoby i jeszcze więcej cash)

Sterowanie helikopterem Rc w FPV ( przy założeniu że kamera była by bez modułu śledzenia głowy i przymocowane na stałe ) dała by Ci taki efekt, że jak byś chciał polecieć do przodu to musiałbyś przechylić helikopter do przodu, co powoduje że nie widzisz co masz daleko przed sobą, tylko prawie to co masz pod sobą kąt przechylenia około do 45', w przypadku samolotu Rc, zawsze lecisz do przodu, skręcasz i obracasz się w bardziej naturalny sposób tak jak byś latał jak supermen :] dokładnie tak jak na pierwszym wideo w moim ostatnim poście. Grafikę miałbyś nie co gorszą niż ta na filmiku, bo kamera przesyła do Ciebie obraz o gorszej jakości a nagrywa na kartę SD w lepszym.

Edit.

to jest tanie rozwiązanie:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

Do tego trzeba tylko dokupić zestaw nadawczo-odbiorczy FPV. Dokupić aparaturę Pakiety i w górę.

kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 11 kwie 2013, o 16:19

Nie zależy mi na akrobacja 3D, latałem helikopterem RC FPV na odległość jakis 200m bo tylko taki ma zasięg, jednak potrzebuje teraz helikoptera o większym zasięgu i większym czasie lotu, więc jaki model by się do tego nadał?
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 kwie 2013, o 16:35

kamilnowik11 pisze:Nie zależy mi na akrobacja 3D, latałem helikopterem RC FPV na odległość jakis 200m bo tylko taki ma zasięg, jednak potrzebuje teraz helikoptera o większym zasięgu i większym czasie lotu, więc jaki model by się do tego nadał?


1) heli polecam tego: (im mniejsze heli tym gorzej zapakować do niego dodatkową elektronikę, dodatkowe pakiety itp )
pewnie dostępny jest nie tylko w sklepie HeliKing ale i w innych (musiałbyś poszukac)
AHF Aeolus 50 3D to przyjemny spalinowy sporych rozmiarów helikopter CP. Do niego potrzebujesz dokupić silnik klasy 50, wydech, odpowiednie paliwo do silnika, czeka Cie składanie i regulacja. ale za to spalinowe nieco dłużej będą w powietrzu i odpadają drogie ładowarki z zasilaczami za kilka tyś. Ale potrzebujesz pakiet do awioniki, oraz do zestawu Video na pokładzie heli.

2) Zestaw nadawczo-odbiorczy:
to jest temat rzeka i zanim zadasz pytanie o tym polecam przegrzebać się przez wątki na forum http://rc-fpv.pl/

3) aparatura:
Już nie polecam dx-8, chyba że zrobisz moda. Generalnie wybór odpowiedniej aparatury jak i odbiornika to temat na forum które masz w pkt 2.

Sam nim latałem (obecnie nie ulotniony, czeka na czyszczenie) AHF Aeolus 50
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, o 19:14 przez Neomutant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 kwie 2013, o 17:48

kamilnowik11 pisze:Nie zależy mi na akrobacja 3D, latałem helikopterem RC FPV na odległość jakis 200m bo tylko taki ma zasięg, jednak potrzebuje teraz helikoptera o większym zasięgu i większym czasie lotu, więc jaki model by się do tego nadał?

Kamil, zrozum wreszcie że NIE LATAŁEŚ HELIKOPTEREM FPV. Latałeś zabawką która ma go przypominać...
Jesteś uparty przy swoim heli FPV a ja pewny, że w tym kierunku nic ci z tego nie wyjdzie.
Byłeś na rc-fpv.pl? Nie byłeś a jeżeli nawet, to pobieżnie je przeleciałeś.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3473
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 11 kwie 2013, o 18:03

A ja podsumuję temat: Koniec latania FPV :wall:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 11 kwie 2013, o 18:08

Wole latać helikopterem zin samolotem, więc szukam helikoptera rc nie musi posiadać 6 kanałów bo nie wykonuje akrobacji, a jedynie długo czas loty i duży zasięg.
Jeśli mówisz ze samolot RC FPV jest taki dobry to podaj mi cenę takiego co zasięg min 3 km i bateria starczy na co najmniej 30 min lotu, lub link do samolotu
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 kwie 2013, o 18:11

Niestety choć przychodzi mi to z bólem, muszę zgodzić się z Gmeracz-em ;) . Sytuacja na rynku cały czas się zmienia, 50 lat temu można było sterować serwem na zasadzie - pełne wychylenie, 0, + pełne wychylenie za pomocą jednego guzika z którego składała się aparatura rc, tak teraz mamy 1024 kroki i cyfrowe serwa wysokiej sile i szybkości oraz programowalne aparatury rc prawie w standardzie.

W przyszłości może będzie równie prosty zakup gotowego heli/samolotu który ma zasięg +100 km FPV, tak jak od niedawna można kupić gotowe heli z fpv przy nodze 200m. Każdy z forumowiczów stara się być na bieżąco z nowinkami i na tą chwile nie uda Ci się kupić gotowca, chyba że używanego od któregoś z modelarzy.


Jeżeli chcesz się pobawić tym tematem dłużej to unikaj gotowców jak ognia! Gotowce to zuo ! Kompletnie niczego nie uczą. A do większej frajdy i tak potrzebna jest wiedza, przed którą nie da się uciec.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, o 18:25 przez Neomutant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 kwie 2013, o 18:23

Artu pisze:A ja podsumuję temat: Koniec latania FPV :wall:



Całości nie czytałem ale to jakiś koszmar..

Nawet nie zacząłem latać FPV a już muszę kończyć! Uważam że nasza strona i w szczególności strona fpv.pl powinna być (od czasu wypuczenia tej ustawy) w kolorach ponuro-żałobnych.
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 11 kwie 2013, o 19:03

Mógłby ktoś mnie oświecić gdzie są te załączniki 6 i 7? To są rozdziały?
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 11 kwie 2013, o 19:19

kamilnowik11 pisze:Wole latać helikopterem zin samolotem, więc szukam helikoptera rc nie musi posiadać 6 kanałów bo nie wykonuje akrobacji, a jedynie długo czas loty i duży zasięg.

Naści: http://fpvlab.com/forums/archive/index.php/t-4479.html?s=781736b0ab8da317e09ae722df62300a

kamilnowik11 pisze:Jeśli mówisz ze samolot RC FPV jest taki dobry to podaj mi cenę takiego co zasięg min 3 km i bateria starczy na co najmniej 30 min lotu, lub link do samolotu
Zapominasz zdaje się o podstawach kultury. Poza tym już dostałeś linka i po jakiejś godzince sam byś do tego doszedł.
A ton roszczeniowy proponuję zachować na inne znane ci miejsca, np. prawojazdy.com.pl albo elektroda.pl. My tu żyjemy spokojnie, miło, przyjaźnie i pomagamy sobie nawzajem. Ale trzeba też coś z siebie dać.

@Szkubi - po wstępnym opisie są dodatkowe treści, które mają w nagłówku z prawej strony nazwę "załącznik..."
Wrzuć w Szukaj ten tekst to ci sam znajdzie ;)
Dla ułatwienia - str. 117 tego samego dokumentu.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 kwie 2013, o 14:22

A myślałem, ze tylko ja nie lubię elektrody:

"Dziwi mnie, że tu piszesz skoro nie wiesz..."

"Ja wiem ale nie powiem, poszukaj sobie w googlach..."

"proszę ni pisać na forum bo to niezgodne z regulaminem...pkt 997 - 45 regulaminu"

"dyskusja z adminem jest niezgodna z regulaminem" - to jest realny tekst, który kiedyś miałem.
Helikoptery
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 12 kwie 2013, o 20:01

Może przesadziłem z zasięgiem wystarczy mi chociaż 1-2 km transmisji wideo i zasięgu sterowania, oraz żeby bateria trzymała jakieś 30 mi lotu.
Bardzo bym prosił o link do jakiegoś gotowego helikoptera tzn żeby było mało składania rozpakowuje i od razu jest gotowy do startu oczywiście wcześniej ładuje baterie.
Nie zależy mi na akrobacja 3D, więc wystarcza mi 4 kanały ten co mam teraz idealnie się do tego nadaje ale ma za mały zasięg i za krótki czas lotu jakies 12 min
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 12 kwie 2013, o 21:10

kamilnowik11 pisze:Bardzo bym prosił o link do jakiegoś gotowego helikoptera tzn żeby było mało składania rozpakowuje i od razu jest gotowy do startu oczywiście wcześniej ładuje baterie.


Chcesz może frytki do tego ? Na miejscu czy zapakować? :wall:
Może od razu wersję z ładowaniem baterii w powietrzu po przez wi-fi? :hammer:
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 12 kwie 2013, o 21:18

A jest ładowanie baterii przez wifi - ile to kosztuje??

To pierwsze to żart a tak na poważnie ten helikopter który mam jest dla mnie dobry jednak szukam jakiego o większym zasięgu i dłuższym czasie loty, nie chce robić żadnych trików 3D
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 12 kwie 2013, o 21:27

Pisałem już wcześniej że gotowców nie ma, trzeba się trochę pofatygować żeby mieć maszynę zdolną do tego co napisałeś, nie wystarczy wyłożyć pieniążków na stół, walnąć pięścią i powiedzieć że ma być.

To że większe maszyny nadają się do akrobacji 3D nie oznacza że ludzie nie wykorzystują je jako makiety i nie wyciągają spokojnych długich lotów.

Latanie helikami FPV to rzadkość, dlatego gotowców nie ma z osiągami które podałeś. Pojawiły się jedynie takie które są nieco zbliżone, dają namiastkę tego co można osiągnąć własnymi siłami.

// Edit
Im szybciej to zrozumiesz i zaakceptujesz, tym prędzej zasiądziesz za sterami wymarzonej maszyny. A jak się postarasz to i osiągnięcie 30 minut nie będzie problemem.


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, o 21:39 przez Neomutant, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 12 kwie 2013, o 21:38

Ok rozumiem jak chcem latać FPV to muszę zrezygnować z helikopterów i przejść na samoloty.
Jaki byś polecił samolot RC FPV aby miał zasięg około 2 km i czas lotu 30 min?
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 12 kwie 2013, o 21:40

sprawdzałeś ten którego linka podesłałem kilka postów wcześniej ?
kamilnowik11
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 10-04-2013

Postautor: kamilnowik11 » 12 kwie 2013, o 22:08

Mówisz o tym http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

Widzę ze czas lotu to 30 min wiec jest OK, a jak wygląda sprawa z zasięgiem zdalnego sterowania?
Jaki trzeba dokupić zestaw FPV o zasięgu 2 km wiem ze waga takiego zestawu musi być jak najmniejsza przynajmniej ta co montuje się na samolocie.

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron