Filmy i foty naszych (i nie tylko) modeli

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 29 paź 2010, o 17:01

pokaz te kamerę i patent montowania :)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 paź 2010, o 18:39

AdamskY pisze:pokaz te kamerę i patent montowania :)

Zanim jedrus pochwali się swoim to ja pochwale się moim:

Obrazek

Co poniektórzy śmieją się że z kopalni mnie wylali...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 29 paź 2010, o 19:11

A czym tu się chwalić...

Obrazek

http://cgi.ebay.com/Mini-Cam-Camera-Action-sport-Helmet-Video-Camcorder-DV-/110604345583?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Camcorders&hash=item19c08860ef

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ISAxzDH-aY&feature=related[/youtube]

Myślę, że bebechy takie jak w tych key chain camera... trzeba stosować szybkie karty SD (ja mam Class10) i wtedy nie ma przerwań... a jakość słaba, ale kamera tania :lol:

Chciałem coś kupić na początek żeby móc filmować swoje postępy :mrgreen:
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 30 paź 2010, o 11:09

dałoby rade te Yorki tym helikiem transportować?

:lol:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
radios24
Elita forum...
Posty: 572
Rejestracja: 14-05-2010
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: radios24 » 30 paź 2010, o 12:03

A potrafilibyście zrobić coś takiego :)
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
COMPASS CHRONOS | XLPOWER 550 | FORZA 450EX
http://www.yellowhammer.pl

Paweł Trznade
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 30 paź 2010, o 15:28

coś mi się wydaje ze w przyszłym sezonie będę miał dożo filmików z własnych lotów :D

do tej pory zawsze sam na lotnisku i nie było komu nagrywać.

Jedrus gdzie kupiłeś te kamerę?

Ramotny jak prawdziwy "inżynier" stosuje zasady BHP i chodzi w kasku ;)
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 30 paź 2010, o 18:58

Witam :D

Dzis w koncu udalo mi sie ulotnic moj nowy nabytek Gaui 425. Bylo bezwietrznie i slonecznie wiec po pracy postanowilem pojechac do Phoenix Parku i sprobowac, czy aby wszystko skrecone itp :mrgreen: Jestem bardzo zadowolony z modelu. Stateczny, nie znosi w zadna ze stron. Lopat nie trzeba bylo torowac. Cud malina :banana: :banana: :banana: :banana: Mam jednak problemy z ogonem, mysle ze to zyrko nie wyrabia. Model czeka na zyrko GP780 lub GP750. Ktore bedzie szybciej :dk:

Ponizej fotki z dzisiejszego testu - podniesienia. Sorki za jakosc, ale juz sie sciamnialo wiec nieostre sa :wall:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu dumny wlasciciel :rotfl: stwierdza: o kreci sie :thumb:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


teraz musze jakies video nagrac :)
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 paź 2010, o 19:16

No gratulacje kolego. A czy to ty może pisałeś do mnie na GG? ;)
Ale trawki to można ci tylko pozazdrościć... Napisz jakie masz problemy z ogonkiem, może coś poradzimy?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 paź 2010, o 20:19

Takie i podobne kamerki są na eBay-u.
Co do nagrywania - dziś latałem przy bardzo porywistym wietrze i musiałem gadać... do statywu, bo nikt nie chciał ze mną iść na pole ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 paź 2010, o 20:22

AdamskY pisze:coś mi się wydaje ze w przyszłym sezonie będę miał dożo filmików z własnych lotów :D
do tej pory zawsze sam na lotnisku i nie było komu nagrywać.

A Ty myślisz że dlaczego ja zrobiłem taki video-kask? Ze mną też nikt nie chciał chodzić i latałem sam... :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 30 paź 2010, o 20:32

Ramotny pisze:
AdamskY pisze:pokaz te kamerę i patent montowania :)

Zanim jedrus pochwali się swoim to ja pochwale się moim:

Obrazek

Co poniektórzy śmieją się że z kopalni mnie wylali...


Ty lepiej się pokaż w tym nakryciu głowy... Poczytność forum skoczy o 40%.
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 30 paź 2010, o 20:44

Wiec ma katy ustawione wg instrukcji.
Normal -3,3,8; Krzywa 0,40,65,85,100
IU -9,0,9 ( to juz nie wg instrukcji); Krzywa 100,90,85,90,100

Zyrko Futaba GY240 (tymczasowo) + Hyperion na ogonie.
Zebatka 13T - obroty 2300

Mysle ze zyrko nie wyrabia bo jak w normalu dam szybko gaz to ogon wedruje w prawo, a jak puszcxzam szybko gaz to ogon wedruje z lewo. Patrzac na helika od strony ogona. Zarowno ogon po dodaniu gazu lub puszczeniu powraca - ale jednak wedruje.

PS.

Tak to ja czasami zawracam Ci gitare na GG :roll:
Trawka rzeczywiscie krotka, ale tam mamy swoje oficjalne lotnisko wiec musi taka byc :banana:
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 30 paź 2010, o 20:57

Gratuluję oblotu - fajny nie? :thumb: :thumb: :thumb:

Z tym ogonkiem to niekoniecznie tylko żyrko (choć nie mówię, że nie bo przecież szczytem techniki to ono nie jest ;) ). Obroty na 425mm powinny być w okolicy 2600 - wtedy ponoć dużo lepiej lata. Może to ma też wpływ na zachowanie ogona... Ja również mam za małe, ale zaraz przesiadam się na łopaty 520mm, więc to już nie ma dla mnie takiego znaczenia...

Zachęcam do zakupu Spartana DS760 lub Quarka zamiast Aligna...albo zostań Heliteamowym beta testerem tego: http://heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=642

Obrazek

PS. Ogonek malowany czy oklejony na pomarańczowo?
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 30 paź 2010, o 21:35

jedrus pisze:PS. Ogonek malowany czy oklejony na pomarańczowo?


Oklejony :)
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 30 paź 2010, o 21:46

To jest podobno sprawdzony (osobiście nie wiem) i niedrogi sklep ze Spartanem (i nie tylko). 120 USD z przesyłką.

http://www.heli-rnd.com/index.html
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 paź 2010, o 22:28

Karol, mamy chyba to samo serwo na ogonie, więc na bank żyrko coś nie teges. Może z czułościami pokombinuj? Czy podkręcałeś czułość aż do rybkowania? Jaką masz odległość kulki ogona na orczyku???

Ja choćby dzisiaj robiłem wycisk nowemu akku no i pompki góra-dół. Ogon przy wietrze 6 m/s stał i tyle... Gyro 750-tka - niezłe, chociaż Spartan jest chyba jednak lepszy :) (się prezes Ramotniak ucieszy)
Jakby nie patrzeć to samo miałem z polskim żyrkiem - nie przejmuj się tylko sprawdź najpierw czułość rybkowania i zjedź parę oczek w dół. Dopóki nie fikasz ostro bokiem do wiatru to twoje żyrko da radę :)

Co do obrotów - 2300 spoko, da się latać. Ja obecnie sprawdzam ustawy hard głowicy (ojoj... można pofikać jak 450-tką) przy obrotach 2500, ale szczerze... Do spokojnego latania nie potrzebujesz tego. 2600-2700 to już przy 3D.
Jednak Jędruś ma dużo racji - wskazany locik z zębatką 14T - w sumie nieduży wydatek a możesz się sporo zdziwić jak model ożyje :)
Wszystko zależy jak ci model w łapkach leży.

PS. A tak na marginesie - dziś wycisnąłem ze Scorpiona 1400 kV 58A prądu... Więc standardowa 50-tka by się już sfajczyła :banana:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 30 paź 2010, o 23:10

Sławek, tak masz to samo serwo, zyrko ustawilem domyslnie na 75%, ale nie probowalem z rybkowaniem. Czulosc moge tam ustawiac tylko manualnie. Kulka najblizej osi na ile pozwalaja dziurki w orczykach. Mam zebatke 14T i szczerze mowiac, model na 13T wydawal mi sie lekko mulowaty. Wiec najpierw zmienie zebatke, potem bede sie zabieral za czulosc. Mysle sobie, tez aby katy ustawic (podniesc) w 50% gazu na 5 stopni. Zyrka Aligna mam dwa GP780 i GP750 (juz zamowilem do 250tki) ale dopoki z reklamacji nie przyjdzie 780 wstawie 750-tke. Dzis nie bylo wiatru i poprostu chcialem sprawdzic jak sie model zachowuje. Nic nie kombinowalem. Musze dokupic jakies pakiety, uzywalem 2200 od 450-tki i ledwo zipia:( ,a mialem ich tylko cztery :(

Moze jakies polecicie? :dk:

Jedrus, powiedz mi czy jak w swojej 425 dasz w normalu lub w IU szybko gazu, lub gwaltownie zjedziesz drazkiem w dol to ogon stoi jak wryty? Moje dwa GP Aligna juz prawie w drodze wiec za pozno odkrylem ze spartan lepszy :(
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 31 paź 2010, o 00:59

1. Kulka/odległość od osi - Karol, Ty masz bardzo mocne serwo więc IMHO śmiało możesz odjechać na jakieś 15-17mm
2. Przy takim ustawieniu wzrośnie Ci czułość mechaniczna - ostatnio o tym gadaliśmy http://heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=371&start=90.
3. GP750/780 to nie jest znowu taki kompletny szajs. Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze działać i będzie Pan zadowolony ;)
4. Gaui podaje 2900 jako maksymalne obroty dla łopat 425mm. Koledzy z Helifreak polecają coś w okolicach 2600 wcale nie tylko do ostrego 3D... ja bym jednak te 2300 trochę podniósł.
5. Nie wiem jakie masz przełożenia, ale jeżeli X-50-19-61 to śmiało możesz wsadzić nawet 15T, a jeżeli X-42-19-61 to 13T powinno być OK (choć 14T też może być), więc raczej bym popracował nad krzywymi.
5. Pakiety 2200 szybko wykończysz chyba, że mają wysokie "C", a o propozycjach już sobie pisaliśmy... najważniejsze to się musisz zdecydować czy 2x 3S czy 1x 6S? Ja tam lubie Turnigy :mrgreen:
6. Mi ogonek trochę ucieka (kilka stopni), ale potem wraca - mam względnie słabe serwo (2,5kg)

O czymś zapomniałem? :rotfl:

PS. Mam fajnego xls - kalkulator obrotów Gaui, ale nie wiem jak to umieścić na forum...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 31 paź 2010, o 01:14

Karol, wyluzuj i spokojnie. Alignami żyro to pół nieba opędzisz i będzie dobrze... Ja tak powiedziałem o Spartanach ale GP da bardzo dobrze radę.
Ty qrna nie lubisz czytać porad albo uparty jesteś :hammer: :) Kulka u mnie ma 14 mm.
Ja ci gwarantuję, że jak wstawisz 750-tkę na normalnej gąbce (nie podwójnej i bez blachy) i ustawisz PRAWIDŁOWO limity ogona (opcja przedostatnia w gyro) to będziesz straszył wszystkie muchy na niebie! :) I nie będzie opcji że ci model źle lata...
A jak będzie źle latał to napiszesz i coś wymyślimy :banana: :banana: :banana:
Najpierw ustaw czułość, potem zabierz się za zębatkę. No co ty? od d... strony się zabierasz. Nieważne czym latasz, abyś latał!!! (forum). Ogon ma być stały i tyle. Po opanowaniu jednej zębatki bierzesz się za drugą. Bo inaczej bardzo szybko się pogubisz i zgłupiejesz co i jak wpływa na model??? Trza gmerać a nie przebierać... He he... (o qrcze, spodobało mi się to he he)
Aaaaaa... No nie rozumiem, dlaczego możesz ustawiać żyro tylko manualnie? Bo co? Odbiornik wystarczy więc dlaczego nie z apki? Coś tu nie tak.

Poza tym nawet przy 13-tce też można poszaleć. Może masz ustawy fabryczne i jeszcze tego nie czujesz? No qrde robię materiał na forum o wszystkich ustawach głowicy (zapowiedziane miesiąc temu :(), może w niedzielę wyjdzie... Nie chcę zrobić jakiegoś babola i sprawdzam wszystko dwa razy... Ale na prawdę warto, w sumie za małe pieniądze można polatać tym modelem i mieć dużo frajdy.

Może tak mówię bo przestawiłem głowicę na maks ruchu i muszę powiedzieć, że zabiłbym teraz argumentami jednego oportunistycznego kolegę z Waldorfa co do żwawości modelu. Ruchy ma jak 450-tka. A jak dodasz D/R lub Expo to na prawdę... tylko techniki brakuje.
Nie mam zbytniej wprawy w lataniu jak np. Edek (nasz przysłowiowy chłopak do bicia :)), ale tyle co latam to mogę powiedzieć, że fajnie jest z Gigusiem poszaleć. A widziałem filmy z nim i wiem, co można... NA PLASTIKU!!!
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron