Turnigy 9X i 9XR

Tanie a działa...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sty 2013, o 22:35

Kurde awaria,
okazuje sie chyba, że uczylem sie w mode 4 czyli thrt i alie z lewej i elev i rudd z prawej. Czy sa jakies wskazania czy przeciwskazania? Temat jest dziwny, bo zaczalem od helikoptera F645 i przestawilem go w mode2 i ten właśnie mode jest taki jak opisałem. Ale zgodnie z wszelka dokumentacie z google mode 2 ma alie i elev z prawej a ten jest to mode 4
Helikoptery
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 29 sty 2013, o 23:11

Jeśli chcesz latać 3D to lepszy jest mode 2. Do spokojnych lotów nie ma to większego znaczenia.
Istotne jest także w przypadku uczeń trener, bo przeważająca większość pilotów lata w mode 2
A tak trzeba wszystko samemu przecierać...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 30 sty 2013, o 11:33

wojtekr pisze:mode 2 ma alie i elev z prawej a ten jest to mode 4


Obrazek
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 sty 2013, o 22:46

no właśnie- w aparaturze od F645 (www.rcparty.com/6572-4797-large/f645-049.jpg) jest zamienione mode 2 z mode 4- dlatego też uczyłem się mode 4 chociaż chciałem mode 2- symulator tez ustawiłem na mode 4 myśląc, że to mode 2.

Dzisiaj wylatałem dwa pakiety po zmianie na prawdziwy mode 2 ael jest ciężko się teraz przestawić. Chociaż lepiej teraz niż jak się czegoś już nauczę.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 sty 2013, o 23:55

Sterowanie helikiem w mode 4 to porażka. To jest fajny mod do latania szybowcami strzelanymi z holu albo na zboczu.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 6 wrz 2013, o 20:09

Od pewnego czasu "walczę " ze swoją niedawno zakupiona apką TG9X. Na sam początek musiałem wymienić mikro wyłącznik przycisku "EXIT". Bo w ogóle nie działał . ( Po prostu mały bubel mi się trafił). Przycisk " +" czasem się zacina, ale działa! .Cóż , jaka cena taka jakość!

Dostałem apkę bez żadnej instrukcji obsługi. Więc mam do Was pytanie. Czy ta apka posiada buzzer ? . Który sygnalizuje dźwiękowo o różnych rzeczach. Może jakoś go się załącza ?

I druga rzecz. Czy aby podłączyć apkę do symka aby nie uszkodzić mudułu. Należy zrobić przerwę na odpowiedniej ścieżce i wstawić tam rezystor 1 kiliohma?.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, o 10:01 przez bejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 6 wrz 2013, o 21:12

W TG 9x rezystor był po to aby można było podłączyć symulator bez konieczności wyjmowania nadajnika- ale chyba nie chodziło o uszkodzenie tylko moc sygnału, który był za słaby.

Zrób ten patent z 1k to wygodne
Helikoptery
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 6 wrz 2013, o 21:40

O.K. Dzięki ! :nw: Kurcze rozbierałem ją aby wymienić mikro wyłącznik. A nie podejrzałem czy ma wstawiony buzzer. :hammer: Te niby podłużne otwory w apce na buzzer to tylko atrapa! Bo w rzeczywistości nie są one na wylot ! hmm Więc podejrzewam ,że i buzzera nie ma .
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 7 wrz 2013, o 11:23

W mojej TGY9x jest "piszczyk", więc nie sądzę, aby w Twojej nie zamontowali hmm
Nawet zakleiłem jemu "dziurkę", bo nocą w domu był za bardzo "upierdliwy" :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 7 wrz 2013, o 11:26

jest i piszczy na przykład przy: "switch error" lub ponżej 9V na zasilaniu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 7 wrz 2013, o 11:28

A jeśli nie piszczy ! . hmm To co zrobić aby piszczało ? :dk:
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 7 wrz 2013, o 15:07

Olej to i tak nic nie sygnalizuje
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 7 wrz 2013, o 18:34

bejo pisze:A jeśli nie piszczy ! . hmm To co zrobić aby piszczało ? :dk:

Sprawdzić poprawność lutów przy buzerku, jak i inne luty, bowiem po wprowadzeniu cyny bezołowiowej mogą być różne cuda :masakra:
Buzer jest nieco "ukryty" na płytce z gniazdem trenera, a dokładniej na jej spodniej (niewidocznej) stronie.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 7 wrz 2013, o 19:21

Na to wygląda , że coś takiego jak kontrola techniczna wyrobu przed opuszczeniem taśmy, to dla Chinoli coś całkiem obcego ! Płacisz za pełnowartościowy towar . I totolotek! Albo otrzymujesz w pełni sprawny sprzęt, albo bubla! :evil:

Na moje szczęście koszta naprawy tego bubla okazały się niewielkie. Aż 4 złocisze!. ( Narazie?!)
W moim mieście jest hurtownia elektroniczna, więc nie miałem problemu z zakupem potrzebnych części.

Okazało się że w apce jest padnięty mikrowyłącznik przycisku "EXIT" i ten nieszczęsny buzzer. :gas:
Powymieniałem to wszystko i narazie jest O.K.. :thumb: Jak coś innego jeszcze nie znajdę! :wall:

Do wyświetlacza trzeba mieć sokoli wzrok! W ciemnym pomieszczeniu jeszcze coś widać . Ale na "słońcu"! . :masakra: Czego te pajace od razu nie dali jakiegoś podświetlenia? Tylko samemu trzeba sobie je zamontować ! :evil:
Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 29-01-2013
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 9 razy

Postautor: szkubi » 7 wrz 2013, o 23:00

Skoro to aż taki problem to trzeba było kupić 9XR. Nie trzeba nic z nią kombinować. Nie trzeba lutować rezystora, dokładać podświetlenia ani nawet portu do flashowania softu. Takie 9X dla leniwych i do tego lepiej wygląda (przynajmniej wg mnie). Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony ;)
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 8 wrz 2013, o 06:13

Dla mnie coś naprawić w apce to żaden problem, bo co nieco znam się na elektronice. Tylko wk...wia mnie takie coś ! :mad2: Człowiek tym dupkom płaci za pełnowartościowy towar a wysyłają mu bubla. Kto wie czy to nie była apka z jakiejś reklamacji?.

I pchnęli ją na Polskę !. Z tamtąd trudniej odesłać z powrotem . Koszta wysyłki, czekanie ze 2 miesiące na nową apkę. Więc Polaczek machnie na to ręką i sam będzie próbować ją naprawić. I mają po problemie!

Odnośnie apki TG 9XR. Czy da się ją bezpośrednio zbindować z helikiem V911? hmm Z tego co widzę . TG 9XR jest sprzedawana bez modułu i odbiornika.

W HK mają podświetlenie do apki TG 9X . Nawet są zdjęcia co po kolei robić, aby sobie to wmontować samemu w apce. Takie "cudo" kosztuje całe 4,99$. I tu nasuwa się pytanie. Dlaczego do ch... jasnego od razu nie montują tych podświetlaczy w apkach TG 9X. :mad2:

Że byłaby wtedy o te 5 dolców droższa? :dk:
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 8 wrz 2013, o 07:39

Człowiek tym dupkom płaci za pełnowartościowy towar


Troche przesadzasz. Po pierwsze kupujesz NAJTAŃSZĄ aparaturę na rynku, a po drugie awaria tego typu chyba nie upoważnia nikogo do nazywania ich dupkami.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 8 wrz 2013, o 08:05

bejo pisze:Człowiek tym dupkom płaci za pełnowartościowy towar a wysyłają mu bubla.

Sorry, ale płacąc kilkadziesiąt $ za aparaturę, to nie spodziewał bym się niczego innego :masakra:
Swojego czasu kupiłem model RTF, czyli z aparatura Pelikan, i tez były schody, bo nie łączyła sprężynka od baterii w zasilaniu aparatury :wall:
Niby ciesząca się w miarę dobrą opinią na rynku firma, a wypuściła bubla, i model zmienił się w kupkę styropianu.
TGY9x jest na rynku od kilku lat, i bardzo często było opisywane, aby przed użyciem rozebrać i sprawdzić wszystkie luty, a w szczególności te przy potencjometrach drążków.
Niestety, ale aby towar został dopuszczony na rynek europejski, musi spełniać wymagania "ekologii" (cokolwiek by to znaczyło :wall:), a więc w przypadku elektroniki, musi być stosowany goowno warty lut bezołowiowy :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 8 wrz 2013, o 08:08

Zgadzam się.

Płacisz za pełnowartościowy towar ale ZNACZNIE poniżej średniej ceny takiego urządzenia. Jak zawsze jest coś za coś i jakość otrzymanego towaru z Chin to coś z czym trzeba się liczyć już przy zamawianiu. Gdzieś te oszczędności w końcu muszą powstać.

Albo możesz kupić radio pokroju Spektrum czy Futaba albo Turnigy i w tym ostatnim wypadku do pełnego zadowolenia niezbędne będzie włożenie dodatkowego czasu i niewielkiej kwoty na dodatkowe części, za to masz kilka(naście) stów w kieszeni. Kwestia tego co dla Ciebie ważniejsze.

Ostatnio dostałem ESC gdzie luty były zrobione tak że chyba sam bym lepiej nawet potrafił to zrobić a jedna z części była zalana jakąś substancją. Urządzenie działa ale zadowolenie odpowiednio mniejsze z tym że nie było powodu do tego żeby zaraz się wnerwiać bo zaoszczędziłem sporo pieniędzy i po prostu raz się trafi dobrze, a raz nie.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 8 wrz 2013, o 09:20

Dobrze Panowie ,na moje szczęście były to tylko gówniane usterki z którymi sobie szybko poradziłem.
Ale pojawił się problem podczas programowania apki. Apka posiada pamięć 8 modeli. ( Przed programowaniem na każdej pozycji jest napis " TURNIGY" ).

Chciałem sobie na pozycji 1 zaprogramować HK 450 GT , na 2 V911, na 3 Cularis i na 4 Spitfire. Wszystko jest ładnie , pięknie !. Z jednym ale, chociaż daję do pamięci MODE 2. To później przy wyborze modelu na wyświetlaczu pokazuje mi MODE 1.

Tylko przy heliku V911 pokazuje mi prawidłowo tak jak wcześniej programowałem MODE 2. Dochodzę do "STICK SET" , wciskam przycisk " MENU", wybieram "MODE2" , wciskam "MENU" , pojawia się pytanie : "THRO REVERSE ?", wciskam "MENU" ,potem "EXIT".

Więc co cholercia robię nie tak, że potem mam na wyświetlaczu MODE1 ? hmm

Wróć do „Flysky, Hisky, Turnigy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości