Nadajniki, odbiorniki - pytania, wybory, dyskusje...

Jaki wybrać, o co kaman...
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 9 lis 2010, o 18:43

AdamskY pisze:coś mi tu się zdaje ze atmosfera z innych forum się co niektórym lekko udziela
Eeee... co to to nie: panujemy nad sytuacją, będzie dobrze :)
Luke



piwo dla admina 8-)
Kocham tę robotę... :mrgreen:

Obrazek
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 10 lis 2010, o 09:19

AdamskY pisze:coś mi tu się zdaje ze atmosfera z innych forum się co niektórym lekko udziela
Eeee... co to to nie: panujemy nad sytuacją, będzie dobrze :)
Luke

Gdzie mój gaz łzawiący... gdzie ja go posiałem??? Ale jakby trzeba było to się odnajdzie :nw:

nie wiem czy sie ktos boi gazu ale jak bys powiedzial ze pala albo dzialko wodne to napewno wszyscy by wiekszego respektu nabrali :rotfl:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 13 lis 2010, o 07:33

sulek pisze:
Ramotny pisze:I timer sterowany z pozycji drążka czyli liczący faktyczny czas lotu a nie "cośtam"


A jak wygląda sprawa tego timera, gdy wisimy na plecach z drągiem mocno w dole?? Czy wtedy timer się zatrzymuje?
Dlaczego tak?
Dlaczego nie?

Taki timer "niezerowego drąga" ma Optic6. Świetna sprawa... dopóki się nie włączy idle :cry: Wtedy przy flipach i pleckach mamy "relatywistyczne zmiany czasowe".

Co prawda pytanie nie do mnie ale widze ze bez odpowiedzi przez jakis juz czas to pozwole sobie odpowiedziec

timer sterowany drazkiem lub wlacznikiem w Futabie 10 lub 12 moze byc u aktywniony wlacznikiem lub kondycja (sytuacja) jezeli nastapi jakas sytacja lub kombinacja sytuacji mozna wlaczac lub wylaczac timer (jak i inne rzeczy :D )

w przypadku draga mozna tak ustawic timer ze od danego polozenia draga (moze byc kazda wartosc np. 1%, 14% lub 60% gdy zaczynamy zawis np " ustawiamy drag do pozycji jaka chcemy i mowimy nadajnikowi ze od tej pozycji timer ma sie wlaczyc) timer sie wlacza i odlicza czas, od momentu przekroczenia tej wartosci po raz pierwszy do momentu wylaczenia timera np jakims wylacznikiem lub dragiem

kombonacji jest wiele nastepny przyklad to gaz na 60% ale tylko w IDLE2 i timer sie wlaczy tylko w tej sytuacji gdy drag jest 60% i nadajnik jest w mode IDLE2 jezeli warunki te sa nie spelnione timer sie nie wlaczy

Drag moze byc w kazdej pozycji po uaktywnieniu timera a timer dziala dopuki go nie zastopujemy/wylaczymy innym wlacznikiem wczesniej zaprogramowanym

(nawet polozeniem draga mozemy wylaczyc timer jezeli chcemy oczywiscie nie stosuje sie bo przy lotch na plecach lub w innych sytuacjach timer by sie zastopowal/wylaczyl lub wyzerowal)

obydwa nadajniki maja dosyc z komplikowane mozliwosci i mozna twozyc duzo bardzo zkomplikowanych kondycji

Probowalem timer z draga ale mnie nie zabardzo przypasil uzywam tylko normalnego timera wlaczany/wylaczany przez wlacznik i tylko jako generalne ostrzezenie ze koniec lotu jest bliski sygnal do ladowania jest jak voltage telemetry zaczyna bipac ze cela/cele w pakiecie sa na 3.3v laduje natychmiastowo

3.3v napiecie jest to pod obciazeniem tak ze przy natychmiastowym ladowaniu silnik jest na najnizszych mozliwych obrotach i napiecie w pakiecie zwrasta jak laduje zreguly jest okolo 3.6v
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 16 gru 2010, o 12:43

Jaka jest wasza opinia o wygladzie tego Spektrum

bo w mojej to wyglada na zabawke za $10 jeszcze nigdy nie widzialem Tx aby wygladal tak plastikowo przelaczniki, pokretla szokkkkkk :!: :!: :!:

a ekran ???? budzik na szawce nocnej ma wiekszy ekran, mam nadzeje ze nie bedzie kosztowac wiecej niz $20

Zabawki Tx z Chin wygladaja bardzej powaznie niz to dzielo sztuki

Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 16 gru 2010, o 17:44

No mam podobne odczucie.
Wygląda jak plastikowa chińszczyzna... Porażka. Spektrum się stacza jeszcze bardziej :(
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 16 gru 2010, o 17:56

Wyglądem nie powala ale przyznam że idea aparatur pulpitowych bardzo mi się podoba chętnie bym sprawdził jak to się w praktyce sprawuje. Mając makietę czy coś co ma 15 klap i hamulców aerodynamicznych taka ilość przełączników będzie dużo istotniejsza niż wygląd do którego osobiście niewielką wagę przykładam. Łożyskowane drągi, dobra stabilizacja zasilania, bogaty i elastyczny soft, łatwość programowania i wygoda w użyciu ma się tu liczyć. Tylko kto po przygodach z DX8 kupi taki pulpit? :dk: Na drugim biegunie jest JR 11X Zero!
Obrazek
Piotrek
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 16 gru 2010, o 19:42

aj tam Panowie czepiacie się :)

nie mal prawie identyczny :lol:

Obrazek

albo to żart ze strony spektrum albo kosztem obudowy będzie mieć wypasione oprogramowanie
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 16 gru 2010, o 19:46

miszcz_waw pisze:Wyglądem nie powala ale przyznam że idea aparatur pulpitowych bardzo mi się podoba chętnie bym sprawdził jak to się w praktyce sprawuje. Mając makietę czy coś co ma 15 klap i hamulców aerodynamicznych taka ilość przełączników będzie dużo istotniejsza niż wygląd do którego osobiście niewielką wagę przykładam. Łożyskowane drągi, dobra stabilizacja zasilania, bogaty i elastyczny soft, łatwość programowania i wygoda w użyciu ma się tu liczyć. Tylko kto po przygodach z DX8 kupi taki pulpit? :dk: Na drugim biegunie jest


Zgadzam sie ze ilosc przelacznikow jest wazna ale jak sa tak plastikowe to na jak dlugo starcza
nie mysle ze sa tam jakies lozyska,
Latwosc programowania ??? no chyba nie z tym ekranem
pozatym jak masz cos na 15 klap i hamulcow to 10 kanalow jest raczej bardzo skromnie

AdamskY pisze:albo to żart ze strony spektrum albo kosztem obudowy będzie mieć wypasione oprogramowanie

8mka pokazala jakie wypasione oprogramowanie moze miec :lol: :lol: :lol:

zmojego doswiadczenie zregoly jak cos wyglada jak g..no to pracuje jak g..no
miejmy nadzieje ze sie myle
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 17 gru 2010, o 02:38

Obrazek
Obrazek
kilka miesięcy temu widziałem filmik z jakiś tam targów gdzie prezentowali tego spektruma. Bajer niesamowity.
wersja "czarny tandetny plastik" jest to specjalna limitowana seria dla leni, którym się nie che nosić radia do domu. Pilot spokojem zostawia radio na lotnisku i ma pewność że nikt do nie tknie...

poważniej
kicha bedzię jak pójdzie w kierunku dx8 :(
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 17 gru 2010, o 14:00

Pomijając jakość plastiku - to rzecz gustu - ale dla mnie problemem jest obsługa tych pstryków. Te z tyłu powinny być wyższe. Inaczej mogą być błędy z przypadkowym użyciem przednich.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 17 gru 2010, o 20:40

Gmeracz pisze:(...) dla mnie problemem jest obsługa tych pstryków. Te z tyłu powinny być wyższe. Inaczej mogą być błędy z przypadkowym użyciem przednich.

Skończy się tak jak już wielu sobie poradziło - kawałek rureczki z winylu lub termokurcza. Ale to ominięcie problemu a apka za ładnych (a tak na pewno będzie) $$$ powinna to mieć w standardzie... Prototyp bardziej mi się podobał. Ta czarna wygląda jak szajs...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 17 gru 2010, o 21:37

Według mnie to na 100% NIE JEST ostateczna wersja. Zwróćcie uwagę, że nie ma nawet opisów przełączników.
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 17 gru 2010, o 23:47

Srebrny kolor plastiku i metalowe przelaczniki wygladaja lepiej ale ekran jest strasznie maly i cztery trymery nadal na potencjometrach a nie przez software (trymer pod lewym stikiem przesuniety w lewo) nie wiem czy ktos inny wypuszcza nowe tx ze staremi rozwiazaniami technicznemi o co tu chodzi o koszt :dk:

Oh oh kocham Futabke :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 18 gru 2010, o 02:01

czy ktoś zauważył napisy na apce "SPEKTRUM"" DX10t" pod przełącznikami porównując zdjęcia 1i2 :mrgreen:
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 18 gru 2010, o 11:43

ekran nie wydaje się być mały, jak dla mnie jest czytelny

Obrazek

i panel przełączników jest ruchomy

Obrazek

i jest tez wersja europejska :)

Obrazek

i możliwość programowania aparatury z kompa

PC Interface software for DX8/DX10T

Obrazek
Obrazek
Obrazek

no ale cena rozwiewa moje wątpliwości całkowicie

Heliguy Spektrum DX10T
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 18 gru 2010, o 16:32

no tak: " * Please note price is currently a guide"
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 18 gru 2010, o 20:13

Tak a propos to zawsze się zastanawiałem, czy lepiej się lata na apkach typu pulpit (jak nowe Spektrum) czy takich "zwykłych" jak większośc z nas?

PS. Mnie tam się podoba to nowe radyjko (wizualnie) ;)
Awatar użytkownika
Synthax2
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 33
Rejestracja: 19-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: Synthax2 » 21 gru 2010, o 21:08

Wybaczcie radykalny ton wypowiedzi, ale jest to najbardziej ohydne radio jakie kiedykolwiek widziałem. Jeśli w jakąś stronę miała to być reminiscencja do pulpitowych klasyków to zupełnie się nie udała. O jakości form i materiału nie wspominając.
http://f3cpl.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 gru 2010, o 21:16

Synthax2 pisze:jest to najbardziej ohydne radio jakie kiedykolwiek widziałem.
:thumb:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 21 gru 2010, o 22:13

Synthax2 pisze:jest to najbardziej ohydne radio jakie kiedykolwiek widziałem.

Ja tez tak mysle :thumb:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość