Kącik śmiechowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3474
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 24 wrz 2015, o 19:35

Za sztywnym kołnierzykiem, można sobie tylko szyję poobcierać :grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 24 wrz 2015, o 20:22

Ja po rejestracji w HT nadal starałem się udzielać na EP. Trochę co prawda rzadziej ale i tak. Sentyment jednak pozostał. Zresztą mimo wszystko była tam kupa wiedzy, głównie dotycząca Alignów i E-Flite'ów.

Wysłane z tapatalk. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Gajos

Postautor: Gajos » 24 wrz 2015, o 20:25

:thumb:
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 24 wrz 2015, o 20:26

zborecque pisze:Ja po rejestracji w HT nadal starałem się udzielać na EP. Trochę co prawda rzadziej ale i tak. Sentyment jednak pozostał. Zresztą mimo wszystko była tam kupa wiedzy, głównie dotycząca Alignów i E-Flite'ów.

Wysłane z tapatalk. Android forever.

Mnie pozostał niesmak :)
...
Gajos

Postautor: Gajos » 24 wrz 2015, o 20:35

Ja się tam zarejestrowałem niedawno tylko po to, żeby się z kimś skontaktować. Chyba nawet żadnego posta nie napisałem. Za to...
Za to naczytałem się, "że OoO!"... :rotfl:
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 24 wrz 2015, o 20:38

E tam, naczytali się Ci, którzy zdążyli zobaczyć posty przed zniknięciem :)
...
Gajos

Postautor: Gajos » 24 wrz 2015, o 20:42

Etam, nic takiego w nich nie było. Zresztą gdzieś je mam skitrane... ;)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 wrz 2015, o 20:45

Kacik smiechowy przeksztalcil się w kacik żałobny :p Forum tworza ludzie, a ze ludzie przeszli tu to tam nie ma kto pisać. Heli team wydaje mi się ze jest takie "rodzinne". Luźna i fajna atmosfera i mimo ze nikogo osobiście nie znam to czuje się jak w grupie kumpli od lat :) Też jestem np na fpv pl ale tam to jakas taka atmosfera sztywna. Baza wiedzy jest ale nic poza tym. Tu jest klimat rewelacyjny. A jak Aikus walnie elaborata to zaraz kawe ide robić i siadam do lektury :) hehe.. .
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 24 wrz 2015, o 20:46

Nie znam się, ale się wypowiem.
Na ep miałem problem z rejestracją, a potrzebowałem odpowiedzi. Poza tym, kontakt do tamtejszego gościa który sprzedawał jakiś śmigłowiec (pominę już fakt, że chyba los chciał aby mnie w czas nie zarejestrowali ;). Tutaj, natychmiastowy odzew, luźna atmosfera i w sumie tam nie zaglądałem, do czasu aż nie przyszedł mail od jednego z adminów EP z informacją, że zostałem zarejestrowany. Korzystam z obydwu portali, gdy potrzebuję wiedzy. Na EP jest tego trochę, ale HT wcale im nie ustępuje pod wieloma względami - swoją drogą, nie wiem czemu portal jako taki nie jest już prowadzony pod wględem nowinek. Gdy potrzebuję spytać, pytam tu. Zostałem ciepło przyjęty, spotkałem się z gro osób bardzo życzliwych i pomocnych i zostało we mnie zacietrzewione, że nie potrzebuję pytać tam. Ba! Z raz czy dwa nawet sam dałem jakieś wskazówki na EP :).
Co jeszcze zauważam to ten jad, który da się wyczytać z niektórych postów. Ze strony HT to bardziej szydera i żarty. Tam zaś zarzuty i zazdrość. Poza tym, wystarczy popatrzeć ile postów dziennie się przelewa na obydwu portalach. "Dowodzący" epheli oczywiście nabijają się że tutaj tylko o pałacowej i spotkaniach, ale coś się dzieje. No i nie do końca jest to prawdą. Widać, że żal im dupę ściska. Nie znam genezy tego całego podziału i chyba mało mnie to interesuje, jednak na EP poza zmianą silnika, powinni zmienić jeszcze nastawienie. Życzę im oczywiście jak najlepiej, ale na dzień dzisiejszy dla mnie to wygląda jak targowisko z bardzo przyzwoitym zapleczem wiedzy. Nie ukrywam, że sam z tego targowiska skorzystałem, bo czemu nie? ;) Poniekąd też staram się zrozumieć tamtejszych zarządzających, bo mają znacznie więcej gównażerii, co znów przekłada się na pewien nieład na forum i pyskówkę. No ale jak pisałem - najlepszego EPheli i jak najmniej zawiści.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 wrz 2015, o 20:58

Mi się jeszcze wydaje że populacja helikowa maleje. Ludziska przechodza na wielowirnikowce, fpv i te sprawy, a heliki ida na bok. W naszym slaskim stowarzyszeniu "Skrzydlaty Raciborz" latały 4 osoby..teraz zostałem sam z heli. Po ostatnim pikniku kolega skasowal heli (chyba zyx mu sie wylogowal) i stwierdzil ze już nigdy więcej.. Zreszta widac ile na fpv pl się nowych rejestruje i zaczyna robić "drony".
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 24 wrz 2015, o 21:13

Ale w czym problem? Przecież jeśli ktoś przerzucił się na wielowirnikowca, to już nie może tworzyć społeczności helikowej? Latać z innymi? W końcu te wielowirnikoce, poza tym, że są łatwiejsze w "prowadzeniu", to wiele się od śmigłowców nie różnią. I to wisi nad głową i to. Nie lubię podziałów.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 wrz 2015, o 21:25

MacGyverek pisze:Mi się jeszcze wydaje że populacja helikowa maleje. Ludziska przechodza na wielowirnikowce, fpv i te sprawy, a heliki ida na bok.

Myślę, ze to chwilowy skok w bok. "Drony" brzmią zajebiaszczo bo można sąsiadkę podejrzeć i inne takie ;) Moim zdaniem piloci śmigłowców nawet jeśli przejdą drono-fazę to wrócą. Sąsiadka się zestarzeje i helik z powrotem będzie idealnym sposobem szybkiego rozładowania codziennego stresu ;)

Pan Byku pisze:Ale w czym problem? Przecież jeśli ktoś przerzucił się na wielowirnikowca, to już nie może tworzyć społeczności helikowej?

Może i mi znane przypadki tworzą. Może to chodzi bardziej o nowych potencjalnych pilotów. Starych wykańczają żony a potencjalni nowi wolą nagrywać komunie u szwagra...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 wrz 2015, o 21:29

Mi chodzi o to, że zaintersowanie helikami maleje. Czesto jest tak, że osoby nowe chcąc zacząć przygode z heli rejestrują się na forum, zaczynają latać i...potem cisza. Na slasku mówimy na to "słomiany zapał". A droniaży rośnie ze hohohoho. Jesli zaś chodzi ci ogólnie o społeczność modelarską to też u nas widuje takie grupki modelarskie które się potworzyły: samolotowcy (najbardziej otwarta grupa), szybownicy (maja swoj swiat) i fpv'łowcy racerzy (250tki).
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 24 wrz 2015, o 21:36

Bo heliki trudne są no ;) Dziś wszystko ma być na tacy podane. Ludzie się rozleniwiają. Popatrzcie na Aikusa np. Niedawno mistrz FB, dzielnie później walczył z róznymi podróbkami systemów FBL (tutaj też trzeba było wytrwałości), a teraz wychwala BRAIN'a w innym watku :vhappy: - to już tak jadę, co by nie było offtopu :banana:
I dorzucę takie coś apropo wykańczających żon:
Przychodzi gość do domu i mówi:
- Kupiłem sobie miejsce na cmentarzu
A żona do niego:
- Dla mnie też?
- No co Ty? W kościele było, że do śmierci...
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 wrz 2015, o 22:02

To ja też kawał napisze, w ramach rekompensaty za offtopa ;)

Zmarł sławny na całą Polskę kardiolog. Do kościoła na pogrzeb przyszło dużo znanych znakomitości ze świata lekarzy i nie tylko...
Uroczytość podniosła, kościoł wystrojony w serca, piesni o sercu sa spiewane, mowa księdza również o sercach... Msza sobie trwa i w oddali nagle słychać smiech jednego z przybyłych.
Odwraca się jedna pani do smiejącego się gościa i pyta:
- z czego się Pan tak smieje, przy takiej smutnej uroczystości??
A gość na to:
- jestem ginekologiem i właśnie wyobraziłem sobie mój pogrzeb....

###########
Coś ze sląskiej gotki na koniec ;)

Jak nazywa się po śląsku flaga angielska??
.
.
.
.

BRYTFANA*

*fana - tlum. flaga
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Gajos

Postautor: Gajos » 25 wrz 2015, o 05:34

MacGyverek pisze:... - jestem ginekologiem i właśnie wyobraziłem sobie mój pogrzeb....
Która to, która?! :rotfl:
MacGyverek pisze:... *fana - tlum. flaga
Mac, a napisz nam: "Tam w pokoju na kredensie stoi szklanka herbaty". :rotfl:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 25 wrz 2015, o 06:01

W antryju, na byfyju, stoi szklonka tyju...
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 25 wrz 2015, o 06:13

A moplik Kaj?
...
Gajos

Postautor: Gajos » 25 wrz 2015, o 06:15

MacGyverek pisze:W antryju, na byfyju, stoi szklonka tyju...
"Szklonka" a nie "szolka" (jakoś tak)?
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 25 wrz 2015, o 06:35

Szolka też może być :)

Jeszcze z ciekawych haseł to mamy
- cug
- sznel cug
- sznyj cug
- ancug
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości