Czym się zajmujemy....

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 19 cze 2015, o 03:48

Syfon pisze:Wiec wiem jak sie waży piwo :-) Moge obalać wszelkie mity czego to do piwa sie nie dodaje ... ;-)



Czego? Czego? Mów. Proszę.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 19 cze 2015, o 04:55

chmielu :-)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 cze 2015, o 05:27

Kody rabatowe na browary rozdajesz? ;)
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 19 cze 2015, o 07:11

mikegsx400 pisze:
Syfon pisze:Wiec wiem jak sie waży piwo :-)


to ciekawe :piwo2:
to napisz w skrocie jak sie piwo waży, a jak sie warzy? :grin2:


Niemożliwe aż takiego babola zrobilem. :wall2: No spróbuje wybrnać. Waży sie drożdże odpadowe dla farmerów zanim się je sprzeda, czyli można powiedzieć, że się tą część piwa się waży :D Natomiast warzy sie piwo w 5 podstawowych fazach:
1. Warzenie - czyli gotowanie tzw warki ze słodów najczesciej jęczmiennych z dodatkiem chmielu i innych jeszcze składnikow, ale to tajemnica zawodowa.
2. Fermentacja - warka z dodaniem drożdży, co ciekawe każdy browar ma swoje kultury drożdży
3. Dojrzewanie - inaczej leżakowanie
4. Filtracja - czyli klarowanie
5. Rozlew.
Uff mam nadzieje, że się zrehabilitowałem :-)

Kowal pisze:
Syfon pisze:Wiec wiem jak sie waży piwo :-) Moge obalać wszelkie mity czego to do piwa sie nie dodaje ... ;-)



Czego? Czego? Mów. Proszę.


A np. czystego alkoholu. Alkohol uzyskuje sie w procesie fermentacji. Im dłuższy process, tym piwo mocniejsze. I raczej odzyskuje sie czysty alkohol przy produkcji piwa bezalkoholowego i co ciekawe, ktory poźniej jest zużywany do ogrzewania. Nie wszędzie oczywiście.
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.
Awatar użytkownika
Syfon
Domownik forum...
Posty: 334
Rejestracja: 02-03-2015
Lokalizacja: Jaktorów
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Syfon » 19 cze 2015, o 07:13

miruuu pisze:Kody rabatowe na browary rozdajesz? ;)


Chciałbym :D ale niestety nie.
Różne maszyny latające. A i jeżdżące się znajdą.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 cze 2015, o 07:43

Syfon pisze:...
5. Rozlew.


6. Wlew
7. Zlew

Syfon pisze:Uff mam nadzieje, że się zrehabilitowałem :-)

O tym pogadamy jak dojdziemy do pkt. 6 :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
bryan666
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował: 4 razy

Postautor: bryan666 » 17 sty 2016, o 13:36

Pomyślałem że i ja się tu zamelduję.
Z racji tego że większość z Was tu widocznych to sami uczeni itp:) przełamie ten stereotyp.
Z wyksztalcenia technik mechanik oraz technik prawa i administracji.
Wykonywany zawód zaś... hartownik drutu:) nie mylić z ciągacz drutu:) (bo i taki zawód u mnie mają faceci:)).
Z ubiegiem lat i doświadczenia doszedłem do wniosku że aby pracować na wyższym stanowisku, potrzebne są nie szkoły a znajomości. Tak więc po skończonych szkołach jestem zwykłym pracownikiem fizycznym:/
Awatar użytkownika
Vinci
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 12-01-2016
Lokalizacja: Baile Átha Cliath/Lublin
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Vinci » 7 mar 2016, o 00:16

Teraz kolej na mnie ;)

Jakiś czas temu studiowałem chemię ale jakoś tak się trafiło, ze zostałem fotografem. Jak komuś trzeba jakas sesje machnąć to zapraszam do mnie ;) kilka moich fotek mozna podejrzeć na fb https://www.facebook.com/KamilCzajkowskiFotografia/

Po za praca, ktora też jest moją pasja lubię połazić po górach, polatać szybowcem (właśnie zapisałem sie na kurs) oraz od niedawna szybowcami i heli RC.
Pasjonuje mnie rownież rozwój osobisty dość szeroko pojęty. Lubie książki o tematyce psychologicznej, motywacyjnej, sprzedażowej.
Uwielbiam poznawać nowych ludzi.

Warzenie piwa tez nie jest mi obce. Robie własne od około 3 lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
leszekm35
Stały bywalec...
Posty: 152
Rejestracja: 27-04-2015
Lokalizacja: Izdebnik

Postautor: leszekm35 » 8 mar 2016, o 08:17

Cześć
No to i ja coś napiszę :)

Ogólnie na studia się nie wybrałem także jestem w tej kategorii średniej :)
Skończyłem w sumie 4 szkoły (podstawową ,zawodową, technikum samochodowe i technikum informatyczne) aktualnie i już pewnie tak zostanie technik mechanik :dance:
Urodziłem się w Tychach tam się uczyłem mieszkałem , należałem do klubu modelarskiego Pana Tasarka. Później orzeniłem się przeprowadziłem do Bierunia gdzie prowadziłem modelarnię .Pracowałem najpierw w sklepie z częściami do forda później byłem przedstawicielem forda na górnym śląsku. 7 lat temu przeniosłem się w rodzinne strony do małopolski Izdebnik koło Wadowic gdzie z kuzynem otworzyłem nie duży warsztat samochodowy z kuzynem gdzie pracuję do dziś :)
Po przeprowadzce z Bierunia tutaj miałem 6 lat przerwy w modelarstwie z przyczyn czasowych. w zeszłym roku wróciłem do hobby:) A oczywiście od dziecka zajmowałem się głównie samolotami spalinowymi od zeszłego roku też śmigłowce :D . Mam 8 letniego syna który przez ostatnie dwa tygodnie składa jakąś starą co dostałem na częśći 450 tkę heheh.


Tyle w skrócie o mnie co mogę więcej dodać
Jak będzieci mieli problem z samochodem wiecie gdzie iść w razie czego :) heheh

Pozdrawiam
Leszek
Pozdrawiam
Leszek
Raptor 30 v2,Hirobo sceadu 50,KDS innova 550,KDS 450c,yak 54,sonic,sentosa sport,phoenix 2000,
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 mar 2016, o 08:50

leszekm35 pisze:Mam 8 letniego syna który przez ostatnie dwa tygodnie składa jakąś starą co dostałem na częśći 450 tkę heheh.

Nie ma nic fajniejszego niż młodziak w domu, który dzieli zainteresowania :)

Co do warsztatu - może otworzysz w Warszawie filie? ;)
Awatar użytkownika
leszekm35
Stały bywalec...
Posty: 152
Rejestracja: 27-04-2015
Lokalizacja: Izdebnik

Postautor: leszekm35 » 8 mar 2016, o 13:12

No racja nie ma nic fajniejszego :) Tylko mój jest tak ostatnio narwany , że żyć mi nie daje . Zamówiłem mu taką małą cessnę do nauki i co 5 minut pytanie kiedy przyjdzie i tak na okrągło heheh. Staje się to męczące ale fajnie , że łapie bakcyla. Co do warsztatu no to nie takie proste :) ale zawsze można przyjechać pod Kraków zapraszam :)
Pozdrawiam
Leszek
Raptor 30 v2,Hirobo sceadu 50,KDS innova 550,KDS 450c,yak 54,sonic,sentosa sport,phoenix 2000,

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron