Hydepark - czyli bardzo brudny brudnopis (idealne miejsce na bzdury :) )

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 30 lis 2015, o 12:43

a tak z ciekawości to czy te kości są jedno czy dwustronne (ta co działa i te inne) . niby w bankach 1i3 moga być dwustronne a jak wszystkie banki to tylko jednostronne
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16008
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1695 razy
Podziękowano: 1004 razy

Postautor: aikus » 30 lis 2015, o 12:45

ta ktora dziala jest jednostronna.
Z tych ktore nie dzialaly jedna jest na pewno jednostronna, a druga jest zabudowana w metalowy radiator, wiec nie wiem ale pewnie dwustronna.
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 30 lis 2015, o 16:38

Jakby co to walaja mi sie po domu jakies czterogigowe kosci DDR3. Moglbym cala parke odstapic.
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 30 lis 2015, o 17:23

emas pisze:Jeśli mogę zabiorę głos w kwestii aspektów spirytystycznych działania sprzętu.
Otóż, w zamierzchłych już trochę czasach miałem kompa, w którym zmieniłem kartę grafiki... Od tego momentu zaczęły się dziać w kompie cuda. Karta była wypas jak na tamte czasy, jednak komp chodził strasznie - mulenie, wieszanie, bluescreeny które i tak w xp nie były rzadkością. Po wymianie karty na taką samą tylko innego producenta - komp odżył. Starą kartę oddałem koledze i biegała w jego kompie bez problemu.

Hehe - pamiętam pamiętam :mrgreen:
To była płyta o symbolu K7S5A i nie zapomnę tego symbolu chyba do końca życia. Producenta nie pamiętam, ale chyba prawie na pewno był to ECS. I nie od razu było wiadomo o co chodzi. :) Problem dotyczył chipsetu na płycie głównej, który ni cholery nie współpracował z bebechami GeForce. To były w ogóle okropne niedoroby te płyty.
Aż mnie naszły wspomnienia. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 lis 2015, o 18:56

Mati pisze:
emas pisze:Jeśli mogę zabiorę głos w kwestii aspektów spirytystycznych działania sprzętu.
Otóż, w zamierzchłych już trochę czasach miałem kompa, w którym zmieniłem kartę grafiki... Od tego momentu zaczęły się dziać w kompie cuda. Karta była wypas jak na tamte czasy, jednak komp chodził strasznie - mulenie, wieszanie, bluescreeny które i tak w xp nie były rzadkością. Po wymianie karty na taką samą tylko innego producenta - komp odżył. Starą kartę oddałem koledze i biegała w jego kompie bez problemu.

Hehe - pamiętam pamiętam :mrgreen:
To była płyta o symbolu K7S5A i nie zapomnę tego symbolu chyba do końca życia. Producenta nie pamiętam, ale chyba prawie na pewno był to ECS. I nie od razu było wiadomo o co chodzi. :) Problem dotyczył chipsetu na płycie głównej, który ni cholery nie współpracował z bebechami GeForce. To były w ogóle okropne niedoroby te płyty.
Aż mnie naszły wspomnienia. ;)



To jak już się wyżalamy / wspominamy takie dawne czary-mary, to co powiecie na to? Ja jakiś czas temu wpadłem na pomysł super-wyciszenia mojego kompa. Wszystkie wentylatory jakie były zostały wymienione na Revoltec/AC/Gigabyte + sprzętowe spowalniacze obrotów. Było idealnie, ok. 6-8 dB z wyjątkiem... zasilacza. Tam był niby wolnoobrotowy 12" wentylator, ale i tak hałasował niemiłosiernie ;-) Postanowiłem wymienić zasilacz na... zasilacz bezwentylatorowy. I znalazłem takie cudo, nazywające się Azo Silent Power cośtam (cośtam = chyba 450W czy coś takiego), i kupiłem za 200 PLNów (w 2005 roku to było baaaardzo drogo), i przywiozłem do domu i podłączyłem i co? I dupeńka. Znaczy nic nie działa. Co prawda zasilacz coś tam działał, bo delikatnie buczał (jak stacja trafo), ale ogólnie komp nie działał. Na starym zasilaczu działał jak złoto, na nowym nie chciał. Zadzwoniłem do sklepu, chwilę pogadałem, obraziłem się trochę, że się mnie pytali czy na pewno podłączyłem ATX, procka, grafę, przełączyłem z 0 na 1 itp... jak im wytłumaczyłem, że nie jestem informatycznym ignorantem to stwierdzili, że mam im to przywieźć. Jak już wk****ny odłączyłem wszystkie 270 kabli z mojego kompa i zawiozłem całość do sklepu, w którym kupiłem to cudo Azo - to po 30 minutach na zapleczu z moim kompem wychodzi upocony "pan_sprzedawca", rozkłada ręce i mówi: wie pan, oddamy panu kasę, bo coś takiego to my pierwszy raz w życiu widzimy: pana komp działa na starym zasilaczu, na innych nowych zasilaczach z wyjątkiem AZO, a nasze AZO działa we wszystkich innych kompach, tylko nie w pana kompie :) cóż, od czasu do czasu w tej branży zdażają się czary-mary, i tutaj chyba z czymś takim mamy do czynienia :)

Rezultat? Wróciłem do starego zasilacza, w którym SAM sobie zmieniłem wentylator na NOX-a (tracąc co prawda gwarancję, ale cóż). Nawet wyszło lepiej, bo czytałem, że te AZO mają tendencję do trafo-buczenia, a to trochę kładzie plan super-cichego-kompa. Aż do czasu wymiany obudowy na nową - tamten komp nie przekraczał 10-11 dB :-) Teraz mam nowe bebechy, trochę głośniejsze wentylatory, ale w tej obudowie jest to tak super tłumione, że i tak nic nie słychać. Obstawiam ok. 12-14dB max. Dobrym miernikiem jest, że np. jak przyjeżdżają do nas goście i śpią w pokoju z kompem - to jak potrzebuję z niego skorzystać na drugi dzień rano (a goście jeszcze śpią) to spokojnie odpalam go Wake-On-Lanem i wchodzę na niego zdalnie, a w pokoju NIC NIE SŁYCHAĆ :)





AIKUS jak tam te kości?
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16008
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1695 razy
Podziękowano: 1004 razy

Postautor: aikus » 30 lis 2015, o 19:18

zborecque pisze:AIKUS jak tam te kości?


No spokojnie, to troceh potrwa, nie bywam tam codziennie, a ze sprawa ciagnie sie juz ze dwa miesiace to samo przez sie sie rozumie, ze jakos krytycznie pilna nie jest:)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 30 lis 2015, o 19:40

Aikus - nie wiem czy to teraz tak działa, ale kiedyś istotna była częstotliwość taktowania czy inne takie. Te z fotki mają 1333, a te co podłączałeś? Może czasy dostępu... ale to już za daleko.
Nawiasem mówiąc takie "niedociągnięcia" to są największe cholerstwa bo nijak nie wiadomo jak działać. Może w BIOSie jakieś czary należy poczynić... Coś zmienić na "ON" albo "Off" próbowałeś?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1494
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 1 gru 2015, o 13:35

Obrazek

Tapatalk
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16008
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1695 razy
Podziękowano: 1004 razy

Postautor: aikus » 6 gru 2015, o 19:46

@Arczi!!
Jestes wart swojej wagi w zlocie (choc nie oznacza to ze zaplace tyle za Twoje kosci pamieci:) )
Balszoje spasiba! Kosci dzialaja!
Co prawda jest to jedna z tych sytuacji ktorych nie lubie, bo nie wiem co dobrze zrobilem... Nie zrobilem ekseprymentow w taktowaniem, z czasami odswiezania... Ale pocieszam sie ze w eksperymentach zdobylbym wiedze, ktorej z duzym prawdopodobienstwem juz nigdy nie wykorzystam - nawet jak trafie za kilka lat podobny problem to przyczyna bedzie inna... i tak uwa do zajechania...

Tak czy siak pamieci chodza, przeszly memtesta, system widzi 8GB - problem rozwiazany.

Arczi - za chwile PW.
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 7 gru 2015, o 00:50

Widzisz, ja tak mam czesto w pracy. Slowa: "dziwne, u mnie dziala" to nie tylko zart z informatykow. Troche magii w tym jest ;) Ciesze sie, ze moglem pomoc.
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16008
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1695 razy
Podziękowano: 1004 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2015, o 17:12

Oto dlaczego nie nalezy tego robic:

Obrazek

Jest to skrajne lozysko z okucia protosa mini.
Wiadomo - przewaznie troche kleju wyplynie ze sruby i lozysko sie przewaznie przykleja na brzegu nie chce sie dac zsunac z walka. No wiec zrobilem to co zwykle - szpindel w jedna reke, lozysko w druga, ma chama ciagnac - przeciez golymi rekami to nie sa az tak duze sily, right?
No to na obrazku widac do czego wystarczyly. Chrupnelo i z walka zeszla zewnetrzna bieznia. Poprostu pekla.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 7 gru 2015, o 17:28

Psiuj !
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16008
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1695 razy
Podziękowano: 1004 razy

Postautor: aikus » 7 gru 2015, o 17:42

A wlasnie ze nie psiuj, tylko jak zwykle to Twoja wina!
:swir:
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 7 gru 2015, o 22:50

Cześć,

czy ktoś byłby w stanie mnie wspomóc w podmianie domeny głównej w google.
Mam podpiętą domenę X pod gmaila (jeszcze za free wg. starych zasad) i chciałbym ją zamienić na Y.
Podpiąłem sobie na razie Y jako alias, ale mi to nie pasuje, bo chciałbym z czytnika poczty wysyłać maile spod domeny Y, a tego się nie da niestety zrobić .
Oczywiście też nie chce mi się płacić googlowi za podpięcie drugiej domeny jako podstawowej :)

Pomoże ktoś?

pzdrv,
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 14 gru 2015, o 02:14

na początku miesiąca poleciała korespondencja do UKE i UOKIK'u - kopia tutaj: Play. Polityka sieci Play. Jak sieć Play traktuje klienta.
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 18 gru 2015, o 14:38

A ja w końcu się doczekałem i dziś na 19.00 się wybieram , aby w weekend spoilerować wszystkim dookoła :-)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3473
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 gru 2015, o 14:56

U mnie na wsi, dopiero 2-13 stycznia będzie wyświetlany :masakra:

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 gru 2015, o 08:01

Przyznaje, że już nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem poniżej czworeczki...

Obrazek
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 24 gru 2015, o 10:33

Black friday :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 24 gru 2015, o 16:41

Heli direct
Fast Load
są duże promocje ja właśnie przyjąłem 89funciaków rabatu i do tego przesyłka gratis !!!
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości