Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 9 sie 2015, o 20:55

Jako poprzedni wlasciciel tego samochodu - czuje sie wywolany do tablicy.
Samochod naprawde byl malo uzywany.
Czy intensywnie - ciezko to okreslic. Sklamalbym gdybym powiedzial ze nigdy nie wcisnalem gazu do dechy, ale do cholery - od tego on jest, right?
Dokladnie taki sam samochod kupilem wtedy dla syna mojej sasiadki.
Ta przekladnia to tez byla jedna z pierwszych rzeczy ktore w tym samochodzie poszly (nie liczac kolka wylamanego na krawezniku bo to ewidentna wina kierowcy).
Po wymianie zebatek ZTCW - jezdzi do tej pory i nic wiecej sie nie dzieje.

Druga rzecz ktora w samochodzie poszla to zwrotnica.
Co sie okazuje - zwrotnice sa drogie i nie mozna kupic plastikowych jako czesci zamienne tylko od razu alu.
Te alu sa oczywiscie niezniszczalne.

Wiec... moze to tak troche jest z tym samochodem, ze stockowo on jest taki sobie jesli chodzi o trwalosc, a wymieniane czesci sa juz trwalsze.... taka mam nadzieje...

Artu - za chwile PW.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 sie 2015, o 21:52

Nie wywoływałem nikogo "do tablicy" :wow2: Poza tym, kupowałem w pełnej świadomości, że model był używany, więc bez stresu :glaszcz:
Koszty naprawy wyniosą prawdopodobnie 0zł, bo kupiłem trzy komplety, a nie ma ich na Alledrogo... :grin2:

aikus pisze:Co sie okazuje - zwrotnice sa drogie i nie mozna kupic plastikowych jako czesci zamienne tylko od razu alu.

Można kupić: A959-05 C Style Seat Spare Parts For Wltoys A959 1/18 4WD 2.4Gh 1:18 RC Car, tylko po co, skoro aluminiowe, są tylko nie całe $3 droższa przy komplecie 2szt :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
nieznany_miroslaw

Postautor: nieznany_miroslaw » 9 sie 2015, o 23:11

Chcę skończyć z lataniem... zacząłem od próby rozbicia 450... bardzo chciałem, ale się nie udało :( wytrzymał (tylko 3-letnią Gorillę połamałem:) )
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 10 sie 2015, o 13:15

A ja nawiązując do głównego tematu chciałem się pochwalić, że... rozwaliłem swojego quada. Testowałem RTH, niestety GPS chyba uznał, że wróci do Chin (leciał na wschód) i całkiem szybko zaczął zbliżać się do wierzchołka drzewa, mimo iż nie powinien lecieć w jego stronę. Chciałem przełączyć w trym GPS/Atti, żeby go powstrzymać, niestety palec mi drgnął i przełączyłem w manuala. Za mocno machnąłem prawym drążkiem i model zrobił fikołka, którego nie wyratowałem. Spadł prosto na plecy, ale przynajmniej nie zawisł 20m nad ziemią na jakiejś gałęzi. Jak na złość Mobius tego nie nagrał (nie chciał się włączyć po upadku, ale podłączony do komputera nie wykazał obecności pliku z nagraniem). Nie wiem, czy film wyparował, czy ja jednak nie włączyłem nagrywania, w każdym razie ubolewam nad tym faktem, bo mogło to fajnie wyglądać.
Straty:
Pęknięty wysięgnik do GPSa, połamane śmigła, warstwy w pakiecie przesunęły się tworząc równoległobok w przekroju, ale na szczęście nic nie puchnie, oderwało się wszystko, co było przymocowane w środku. Nawet Naza przyklejona taśmą dwustronną i dla pewności ściśnięta dwoma trytytkami.
Nie wiem jeszcze, czy to wszystko nadal działa, ale wstrzymam się z montowaniem spowrotem. Za parę dni przyjdzie do mnie nowa rama, więc będę sprawdzał przekładając od razu do docelowej. Jedyny plus jest taki, że już nie muszę odczepiać tych elementów ze starej ramy :D

A chciałem tylko przetestować RTH i nową podkładkę antywibracyjną pod Mobiusa :masakra:
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2015, o 14:23

Arczi pisze:[...]Testowałem RTH, niestety GPS chyba uznał, że wróci do Chin [...]


:vhappy: Dobre:)

Z tego powodu ja omijam szerokim lukiem FPV oraz wszelkie GPSy i wszystko co sie z tym laczy.
Za duzo w tym autonomicznej mądrosci jak dla mnie...
U mnie tak nie moze byc.
Ja musze wiedziec, ze:
1. Mam model caly czas na niewidzialnej smyczy
2. Jak smycz sie urwie to model gorzej lub lepiej spadnie (a nie poleci sobie gdzie uzna za stosowne).

Tym nie mniej, zawsze z podziwem patrze na wszystkich, ktorzy jednak to robia, zwlaszcza jak im sie cokolwiek udaje:)
RTH do Chin to moze nie do konca jest to o co chodzi, ale ... cos dziala:)

Gdzies czytalem o autopilotach, ktore maja taki ficzer, ze Home jest zawsze w miejscu w ktorym sie zapielo pakiet. IMHO to jest bardzo mądre rozwiazanie - niezwykle rzadkie sa sytuacje w ktorych lądujemy gdzie indziej niz startujemy. Wiec jakby jeszcze mozna bylo zrobic override tego defaulta to juz w ogole wypas...

Ale to tam takie moje... laickie dywagacje...
Awatar użytkownika
Arczi
Stały bywalec...
Posty: 149
Rejestracja: 27-07-2013
Lokalizacja: Warszawa Wola
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Arczi » 10 sie 2015, o 14:29

Generalnie u mnie tez tak działa RTH. Pierwsze próby wypadły pomyślnie, lądowałok 50cm od punktu startu. Nie wiem, co tym razem nawaliło. Model przeleciał niedaleko startu i leciał dalej. Tak, jakby uznał, że powinien wylądować jakieś 15 metrów dalej i 30 stopni bardziej na wschód.
Kolejna lekcja to taka, żeby na trójpozycyjnym przełączniku nie ustawiać trybu manualnego na skrajnej pozycji, bo w nerwach ciężko trafić w środkową (a tam miałem GPS/Atti) i wystarczy lekki ruch palca, żeby spier...
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2015, o 15:08

Trojpozycyjne w ogole sa wredne pod tym wzgledem. Ja na trojpozycyjnym mam tylko trzy idle w heliku, a tak to trojpozycyjnych nie uzywam. Jak chce idla przelaczyc na 2 z 3 albo z 1 to zadne tragedia sie nie stanie jak wlacze 1 albo 3...
...
chociaz nie - mam jeszcze trzy tryby lotu stabilizacji w samolocie: bypass, rate i HH.
No ale tu tez tragedii nie bedzie - generalnie potrafie latac w kazdym z tych trybow, a HH ten najbezpieczniejszy jest zawsze na skrajnej pozycji.

Gdzies widzialem jakis taki patent w pstryczku trojpozycyjnym, ze nie dalo sie go przelaczyc z 1 na 3 i odwrotnie. Bylo tam jakies takie mechani, ze pstryczek sie blokowal. Trzeba puscic paluch i dopiero mozna nacisnac dalej zeby poszedl.
Fajny patent, ale zastrzel - nie pamietam gdzie ja to widzialem... zdaje sie ze w ogole nie w tematach modelarskich...
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 10 sie 2015, o 15:32

Kiedyś taki przełącznik rzucił mi się przypadkiem w oczy w TME, ale teraz również nie idzie mi go znaleźć po żadnym z opisów, ani polskich ani angielskich :/

Znajdzie się jak zapomnę o temacie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Extra330
Domownik forum...
Posty: 258
Rejestracja: 23-05-2015
Lokalizacja: Jabłonna
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Extra330 » 10 sie 2015, o 15:51

W nadajnikach Graupnera był taki przełącznik, który trzeba było podnieść aby przełączyć. Pewnie mają to jeszcze na magazynie
Pozdrawiam Władek
Gaui X2, X5, X7, MX3
Goblin 420, 500HPS3, 700C
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 10 sie 2015, o 16:04

Obrazek

Ew z większymi za bezpieczeniami :-)
Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3472
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 10 sie 2015, o 16:24

aikus pisze:Gdzies czytalem o autopilotach, ktore maja taki ficzer, ze Home jest zawsze w miejscu w ktorym sie zapielo pakiet.

Pod warunkiem, że "pilot/operator" poczeka, aż GPS uzyska wystarczającą ilość satelit do zapisania "home point" :grin2:
Wielu podpina pakiet, i w górę :masakra:, a później zdziwienie, że leci na "starą lokalizację" :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 10 sie 2015, o 19:35

Ja moim v977 od kilku dni nie latam nad trawą tylko nad domami sąsiadów :P i dzisiaj taka przykra niespodzianka się zdarzyła.
Otóż urwał mi się kabelek od pakietu gdy helik był ok. 10m w powietrzu i spadł na asfalt.Nic się o dziwo mu nie stało tylko wszystko się po odpinało i dwa mocowania koło śrubek urwało ale już przykleiłem :) Mam tylko z zębatką na wale głównym bo za pierona nie chce się wcisnąć na swoje miejsce.Oczywiście silnik działa tylko nie da rady wcisnąć zębatki wyżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2015, o 19:43

Wymontuj ten silnik i wsadz w imadlo - takiemu sposobowi jeszcze zadna zebatka sie na zadnym walku nie oparla:)
Tylko wpychajac zebatka na walek nie zapieraj z drugiej storny o silnik tylko tez o walek. Inaczej mozesz silnikowi zrobic kujukuju.

No ja wlasnie rozebralem Mobiuska i podlacyzlem pakiet. Po nieslawnym twardym ladowaniu Skippera na wodzie do tej pory lezal z odlaczonym w srodku pakietem.
Wyglada na to, ze wysechl i dziala:)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2015, o 20:52

... cholera... i przymierzylem sie ... narazie mentalnie... do wymieny serw w Skipperze...
:masakra:

Cala pianke trzeba pruc...
Ja wiem, ze to nic strasznego... ciac kleic ciac kleic... rozrywac kleic... prawie ze do woli...
... ale jaka ja mam niechote ostatnimi czasy na dlubolenie w hangarze to zgroza...
Skonczy sie to tak, ze Skipper bedzie lezal do jesieni....

A wszystko przez to, ze mi Raptor lezy i blokuje kolejke...
:masakra:
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 10 sie 2015, o 20:57

Mam podobnie.. Gemini leży i czeka na wymianę Serwa wysokości... Nie lubię pruć i kleić bo ktoś to tak wkleił jak by miało być tam na zawsze.. Wrócę z mazur to sie za to wezmę a teraz leżę na hamaku metr od wody popijając piwko i czytając forum :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 sie 2015, o 20:58

zrób raptora i na półkę
Helikoptery
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 sie 2015, o 22:05

rawro pisze:Mam podobnie.. Gemini leży i czeka na wymianę Serwa wysokości... Nie lubię pruć i kleić bo ktoś to tak wkleił jak by miało być tam na zawsze.. Wrócę z mazur to sie za to wezmę a teraz leżę na hamaku metr od wody popijając piwko i czytając forum :)

Ile komarów już utłukłeś? hmm
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 10 sie 2015, o 22:06

Gemini?? Nie bluznij, tam sie bajkowo latwo wymienia serwa. Nawet te od SW i SK - spokojnie wyprujesz nie rozbierajac modelu.
W Skipperze musisz rozebrac calego skippera - kadlub na pol.
...
No chyba ze...
... znajde sposob, zeby je wyrwac inaczej... dziury porobie... potem jakos poutykam...

A tej wody... tej wody to Ci zazdroszcze...
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 10 sie 2015, o 22:09

Dziś komarów brak... Mam ze sobą helika a on jest najlepszą packą na komary.... Juz plota poszlo ze rawro je ubija i wszystkie komary zmieniły brzeg :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 11 sie 2015, o 05:54

Czasami zamiast pruć lepiej jest dziabnąć przewody i je zlutować blisko serwa.

Wczoraj mi się odbiły czkawką odruchy helikopterowe w kombacie.
Przez wiekszość czasu udaje mi się panować nad gazem w locie odwróconym ale wczoraj za którymś razem natura wygrała. Co gorsze jak się zorientowałem że nie ma ciągu i go dodałem to niestety za lewą manetką powędrowała prawa na przeciwną stronę i kombat trzepnął na full gazie w ziemię.
Na szczęście kombat zniósł to dzielnie i oprócz śmigla, dużo cyjaka nie będzie potrzeba ;-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości