MPX DogFighter - szybki samolot na silnik 35mm

ESA, EPA, ale też te ładne...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 maja 2015, o 06:48

A no i dobrze mowił tylko nie dawał się skupić na locie. ;-)
Tak na prawdę to nic nie powinienem robić co Jazz mówił tylko latać bo model latał poprawnie tylko się przechylał w prawo a to mi wogóle nie przeszkadzało. Wczułbym się w model i oswoił.
A tak za baciskiem Jazza sie wziałem za trymowanie, jeszcze nie zdążyłem wytrymować lotek i ogona a Jazz coś zaczał mówić czy model ciagnie w górę przy pełnym gazie no i zrobily mi się trzy zadania do wykonania a w zasadzie 4 bo w miedzy czasie zastanawiałem się gdzie są trymery bo mie mogłem w nie trafić bo rzadko ich używam. I w ten sposob zacząłem bezwidnie zwalniać bo nie ogarniałem tego wszystkiego na raz.

Dog w każdym razie gotowy do kolejnej próby tylko coś dzisiaj słaba widoczność jest. Zastanawiam się też czy moje leciwe pakiet 4s3000 się do nie go nadają :-), bo jak rozpalałem wczoraj grilla na nich miniakiem to mi regulator pikał o spadku napięcia mimo najniższego idla :masakra:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 08:47

No tak.... To akurat rozumiem doskonale - zasypanie informacjami jest gorsze niz brak informacji.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 17 maja 2015, o 09:36

tak tak to wszystko moja wina, tylko jakoś nie kojarzę abym ja trzymał radio :-)
Nikt radia poza Tobą nie trzymał, nikt tez nie uderzył w Twój model - prawda jest taka że tylko sobie zawdzięczasz przeciągnięcie modelu.
I niezależnie od tego czy bym tam Ci coś mówił czy nie zrobił byś to samo - powiedziałem Ci że za wolno lecisz, to powiedziałeś że narazie coś tam sprawdzasz.
Płaczesz jak dzieciak że to nie Twoja wina :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 10:01

Nie rozumiesz Jazz... Ja po tym co Kenobi napisal rozumiem doskonale... Moze to kwestia jakiegos rysu charakteru, ale u mnie tez potok informacji poprostu wylacza percepcje.
Natomiast nikt nie mowi ze to Twoja wina - przynajmniej ja tego tak nie odbieram.
Wyszlo jak wyszlo, kurde no samo zycie, samo zycie modelarza... Spadaja helikoptery, spadaja samoloty... Im mniej tym fajniej, ale spadaja - to sie zdarza.
:piwo:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 maja 2015, o 10:13

aikus pisze:Moze to kwestia jakiegos rysu charakteru, ale u mnie tez potok informacji poprostu wylacza percepcje.
To raczej kwestia posiadania jajec. Moja tez nie może pojąć, że albo myślę albo słucham... albo wynosze śmieci...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 11:35

Bo facet jak sie czyms zajmuje to robi jedna rzecz ale za to porzadnie od A do Z, a nie jak baba, wszystko naraz... tak jak ten mak... :/
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 17 maja 2015, o 12:52

Też mam tak z tą percepcją. Latałem kiedyś na Szpulkach. Mamusia zadzwoniła. Odebrałem, gadałem i latałem. Po rozmowie, wziąłem telefon w dwie ręce i zacząłem coś na nim klikać. Zapomniałem, że latam modelem. Uświadomił mi trzask jaki wydał, gdy walnął w ziemię kilka metrów ode mnie.....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 13:06

Jjjjezzu.... Smieszno straszne...
I troche nie wiarygodne, ale wierze Ci - mam znajomego, ktory mial radio w samochodzie bez kieszeni, ale wyjmowal je i zabieral do domu - czyli za kazdym razem rozpinal kabelki. No i efekt byl taki, ze wtyczki mu sie powyrabialy i czasem cos nie laczylo.
I kiedys w czasie jazdy cos mu przestalo laczyc, on puscil kierownice, zaczal tam cos naprawiac i sie do rowu wpierdzielil... :masakra:
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 17 maja 2015, o 14:57

W sumie nie było tragicznych uszkodzeń, ale już mi się go nie chciało naprawiać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 maja 2015, o 17:53

Jazz pisze:tak tak to wszystko moja wina, tylko jakoś nie kojarzę abym ja trzymał radio :-)

Jak to nie , żeś łapy wciskał, śa świadkowie, że niby trymery ustawiasz a że się nie znasz to pewnie coś zepsułeś !!!
:vhappy:

No dobra bez jaj,
Jest wiele kilka podejrzeń, nawet po drugim locie nawet myślałem że winna jest wadliwa stabilizacja ale powód może być prostrzy.
Problem z dogiem może dotyczyć zbyt dużych wychyłów na sterze wysokości, uświadomił mi to dziś Kula. Podobny efekt mam w Kombacie, ale jestem zbyt durny aby to powiązać, (może dlatego że w dogu nie mam az tak ektremalnych wychyleń jak w kombacie)
Jak bardzo mocno wychylę ster wysokości do góry to kombat przewala się na lewe skrzydło.
To samo było z Dogiem, latałem na stabilizacji, bez niej nos by opadał i model by przyśpieszył ale stabilizacja coraz mocniej wychylała ster wysokości aż model się przewalał przez lewe skrzydło i wpadał w korkociąg.

Dziś podjąłem drugą próbę i model zrobił powtórkę i to przy na pewno nie za wolnym locie ale ze stabilizacją. Tym razem drugim podejrzanym jest dźwignia na lotce.

Na szczęście udało się zreanimować i wykonać trzeci ale najdłuższy lot tym razem z całkowicie wyłączoną stabilizacją.
Wiatr był ostry więc modelem troszkę rzucało ale zrobiłem kilka przelotów bez silnika, i model zachowuje się bez stabilizacji prawidłowo, szybko szybuje, jak się go za bardzo zwolni to nos opada i przyśpiesza. Wykonałem nawet kilka dosyć powolnych nawrotów gdzie model zachowywał się wręcz harierowo ale nic się złego też nie działo. Niestety podczas lądowania za bardzo zwolniłem i byłem nisko , więc ześlizgnął się na skrzydło i jak mu znowu zaciągnąłem elevatora to wpadł w korkociąg.

Więc zmniejszam wychylenia steru wysokości i podejmuję za tydzień kolejne próby ;-)

I teraz trochę suchych danych , wychylenia steru wysokości wg instrukcji +-9mm, u mnie +- 15mm :-(
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 17 maja 2015, o 18:02

Eh przecież wczoraj stałem z Tobą jak się już zawijałem i mówiłem Ci właśnie jak latałeś kombatem dlaczego model Ci się przy zaciąganiu elevatora przekłada na skrzydło :-)
Właśnie przez elevator, i zasugerowałem abyś wychylenia zmniejszył :-)

Z mojego doświadczenia bardzo ważne jest aby w dogu zmneijszyć wychylenia na wysokości, ale zachować zerowe expo.
No i jak z każdym modelem - zawracając pod wiatr lepiej dodać gazu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 18:25

hmm
To moze i ja w Kombacie tez bym sobie wychylenia SW pozmniejszal...?
Bo mi sie tez zwala na skrzydlo jak zaciagne SW na maksa...
Ale jak mam takie duze wychylenia to mozna nim tak fajnie szarpac... ;)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 maja 2015, o 19:26

Jazz pisze:Eh przecież wczoraj stałem z Tobą jak się już zawijałem i mówiłem Ci właśnie jak latałeś kombatem dlaczego model Ci się przy zaciąganiu elevatora przekłada na skrzydło :-)
Właśnie przez elevator, i zasugerowałem abyś wychylenia zmniejszył :-)

Z mojego doświadczenia bardzo ważne jest aby w dogu zmneijszyć wychylenia na wysokości, ale zachować zerowe expo.
No i jak z każdym modelem - zawracając pod wiatr lepiej dodać gazu.


Nie stałeś tylka ja cię zawołałem aby ci ten efekt pokazać.

Nie skojarzyłem tego z dogiem bo w kombacie ster mi się wychyla o 45st a w dogu tak ok 25st i nie sądziłem ze zjawiski jeszcze może wystepować.

Z dodawaniem gazu na nawrocie dogiem sie nauczyłem już przy ostatnim locie ale przy podchodzeniu do lądowana nie chciałem zwiekszac prędkości bo potem ten latajacy pocisk nie chce zwalniać. A że było nisko i pewnie jeszcze poryw wiatru zabrał dogowi podparcie to zanurkował a ja mu dowaliłem jesze za duże wychylenie steru wysokosci.

Ale coż , trzeba przerobić wszystkie przypadki "czego nie robić" aż sie czlowiek nauczy :-)

Ciekawostką jest ze dziś już nie miałem żadnego stresu podczas latania. Troche pomarszczony nos w modelu sporo zmienia :-)

Niestety dziś w pierszym locie zlamalem smiglo 9x9. A bylo czadowe, wczoraj na śmiglach 8x8 bylo slabo, na szrocie 4s3000 z przed 3 lat chyba miał ciag mniejszy niż sam wazył. A dziś na nowym rhino 4s2200 na ful gazie chyba ciag był 2x wiekszy niz model waży, sam się wyrywał z reki. Nie chce mysleć co bedzie na 6s na smigle 9x9 :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 maja 2015, o 19:31

aikus pisze:hmm
To moze i ja w Kombacie tez bym sobie wychylenia SW pozmniejszal...?
Bo mi sie tez zwala na skrzydlo jak zaciagne SW na maksa...
Ale jak mam takie duze wychylenia to mozna nim tak fajnie szarpac... ;)


Ja tez w kombacie nie zmniejszam bo podoba mi sie jakie glupoty wykonuje. Mniej do smiechu jest jak ziemia sie zbliża; -)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 22:09

Kenobi36 pisze:[...]
Niestety dziś w pierszym locie zlamalem smiglo 9x9. A bylo czadowe, wczoraj na śmiglach 8x8 bylo slabo, na szrocie 4s3000 z przed 3 lat chyba miał ciag mniejszy niż sam wazył. A dziś na nowym rhino 4s2200 na ful gazie chyba ciag był 2x wiekszy niz model waży, sam się wyrywał z reki. Nie chce mysleć co bedzie na 6s na smigle 9x9 :-)



Skad bierzesz takie kwadratowe smigla??
Kurde ilez ja sie kiedys naszukalem 7x7 na przyklad albo 6x6... No nie ma! Poprostu nie ma i koniec! Trzebaby wziac 8x7 i upierdzielic po calu z koncowki kazdej lopatki, bo tak normalnie to nie ma. 6x5 - jest, 6x5,5 nawet jest, ale 6x6 juz nie znalazlem. 7x7 tez nie moglem znalezc. 8x8 nawet nie szukalem, bo mi nie bylo potrzebne... tak jakby ten kwadrat to bylo cos do czego wolno sie zblizyc ale nie wolno osiagnac...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 17 maja 2015, o 22:13

Z tego co widziałem to u Kenobiego są właśnie poobcinane końcówki, też szukałem kwadratowych, Nie ma rady, trzeba obcinać :dk:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 17 maja 2015, o 22:34

No ale dlaczego??

A tak swoja droga... Wrocilem na chwile do poczatku tego watku... i mam pytanie, pewnie najpredzej do Jazza: jak lata taki totalnie stockowy Dogfighter z zalecanym przez producenta wyposazeniem?
Slabo?
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 18 maja 2015, o 06:00

To sa śmigła APC spalinowe 8x8 9x9 nawet mam 8x9 !!
Ale elektryczne APC 8x8 też miałem.

Zdecydowałem się na spalinowe bo mogę osiągać powyżej 30 000rpm a te są dużo pancerniejsze w środku i są też tańsze :-) Elektryczna mają troszkę lepszy profil i powinny być troszkę wydajniejsze.

http://www.scorpio-polska.pl/katalog/sm ... -c118.html

Jeśli by cię interesowało coś z tamtąd to mogę ściągnąć, będzie ciut taniej nie będzie kosztów wysyłki.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 18 maja 2015, o 07:32

Jazz pisze:Z mojego doświadczenia bardzo ważne jest aby w dogu zmneijszyć wychylenia na wysokości, ale zachować zerowe expo.


Jazz, czemu zerowe expo?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 18 maja 2015, o 07:38

Śmigła o tak dużych skokach są dostepne, ale mało popularne więc trzeba szukac w sklepach internetowych na ogół.

Taki seryjny dog lata na 3S2200, silnik ma około 130 - 140 gram i śmigło 8x6 lub 9x6.
Kv około 1000.

Co do zerowego expo - jeśli model lata bardzo szybko, to najlepiej jeśli wychylenia sterów działają liniowo w całym zakresie.
Wtedy przy ruchu drążkiem nie zaskoczy cię reakcja modelu (przekraczasz jakąs wartosc i nagle reakcja jest bardziej gwałtowna)

Najlepiej ustawić sobie pod jednym z przelaczników wieksze / mniejsze wychylenia, i wtedy ladujesz / startujesz na wiekszych, a przy szybkich przelotach masz mniejsze.
WTedy zawsze działają liniowo, tylko zakres sie zmienia.

Wróć do „Kombaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość