Heli - głowice, tarcze (rodzaje, sposób działania, ustawienia)

Zasady działania, ustawienia, modyfikacje...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 paź 2014, o 21:33

Norma w sensie ze wielu tak partoli. Bo technicznie jest do dupy.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 7 lis 2014, o 21:38

Cześć.
Podczas zimy chciałbym sobie kupić wszystkie niezbędne części do fbl-a, żeby w końcu na wiosnę skosztować tego dobrego, co już większość z Was ma ;)
Niedawno rozwiązałem wszystkie problemy, jakie miałem z KDS-em - kupiłem ALZRC 450 ;) Jednak zawsze chciałem mieć 450tkę FBL i w końcu zdecydowałem się na realizację, ale małymi kroczkami.
Założenie mam jedno - części mają być już w miarę solidne ale może nie z tej najwyższej półki. W każdym razie na pewno nie chcę kupować badziewia. Będę więc wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, jeśli z czymś poniżej nie do końca się zgadzacie.
1. Przede wszystkim żyro - będzie to raczej ZYX-S2. Z tego co czytałem, to chyba najlepszy wybór w tej cenie.
2. Głowica - będzie Tarota, jednak czym różni się ta:
http://www.banggood.com/Tarot-450-FBL-Flybarless-Rotor-Head-Black-TL4511007-p-926621.html
od tej:
http://www.banggood.com/Tarot-450PRO-Flybarless-System-Metal-Head-Rotor-Black-TL45110-01-p-926620.html
Ja widzę chyba tylko inne ramiona okuć, w pierwszej jakby solidniejsze, przykręcone w dwóch miejscach; w drugiej takie bardziej tradycyjne, ale pewnie też spokojnie dadzą radę. Druga ma też w komplecie popychacze rzymskie. Różnica w cenie praktycznie żadna więc zdam się tutaj na Wasze rady. Czy wał do takiej głowicy fbl jest krótszy?
3. Serwa - przede wszystkim chciałbym mieć przed zakupem 100% pewności, że współpracują z zyx-em bez zarzutu. Bardzo mi tutaj pomógł Aikus, polecając serwa sprawdzone z zyxem, które nie kosztują 100 zł za sztukę, a są przyzwoite i tu decyzja już w sumie zapadła, będą to raczej Corony-DS-929MG.
4. Silnik i esc - na razie chyba muszą zostać te z kds-a, którym tak naprawdę nigdy nie dało się latać na pełnym gwizdku więc też do końca nie wiem ile ten silnik ma powera. Z esc problemów żadnych nie miałem więc może na razie to zostawię, ale w przyszłości pewnie też zmienię. Tutaj typów żadnych nie mam więc będę wdzięczny za rady, bo na pewno z nich w odpowiednim czasie skorzystam.

I chyba tyle... A tak btw, żeby nie zakładać nowego tematu, czym najlepiej rzeźbić przy kabince? Jakiś ostry nóż, dremel? Trochę nie pasuje:

Obrazek

Kulka praktycznie opiera się o krawędź kabinki... Ale za to całkiem dobrze pasuje kabinka z kds-a

Obrazek

To jedyna rzecz, która podobała mi się w qs-ie.. A skoro nie szata czyni helika ;) to może ostatecznie będę latał na niej, jest plastikowa i sporo lżejsza. Trochę mi też szkoda rzeźbić w oryginalnej, jest zbyt ładna żeby ją popsuć :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 7 lis 2014, o 22:54

Ad 1. ZYXS2 powinien być ok. Chociaż mi się chyba trafił wadliwy, ale nie mogę potwierdzić tego na 100%. Teraz latam na kBar z BG za 30$ i jest ok.
Ad 2. Osobiście używam głowicy Tarota DFC, która jest bardzo podobna do tej FBL którą wskazałeś w pierwszym linku. Jest bardzo dobra. Łatwo się naprawia. Ma minimalne fabryczne luzy, tak że nie ma obawy że za mocno dokręcisz szpindel. Wał jest krótszy niż w FB.
Ad 3. Ja odradzam Corony. Chociaż inni pewnie pochwalą. Z ZYXS2 przetestowałem DS929HV, TGY-113MG i DS939. Najlepiej sprawowały mi się DS939, a pozostałe to totalna pomyłka. Corony mają słabe plastiki które od razu pękają w miejsach mocowań i potem jest problem. DS929HV miały duże luzy, zbyt duże jak na FBL.
Jeżeli już kupujesz na BG to polecam Ci np. TGY-306HV, lub KST215MG http://www.banggood.com/KST-Digital-Cor ... 91842.html , które jest najlepszym wyborem do 450. Kosztuje mniej niż 100PLN a w razie czego mają wymienne zębatki które można dokupić osobno. Więc docelowo koszt po kilku kretach będzie mniejszy. Będziesz z nich zadowolony i co najwyżej będziesz wymieniał po jednym, a nie od razu 3, jak Ci nie spasują.
Nie popełnij tego błędu co ja i kup od razu porządne serwa. Zaoszędzić pare kretów, bo na początku przygody z FBL na pewno sie zdarzą.
Ad 4. Jak działa dobrze to nie ma co zmieniać.
Kabinkę można po prostu podciąć nożykiem. Jak Ci sie podoba to zostaw ją sobie do stawiania helika na szafie, a do latania załóż tą gorszą.
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 7 lis 2014, o 23:24

Jako FBL zdecydowanie poleciłbym Ci ZYX-S2. Kłopotów z nim żadnych nie miałem (miałem 2 sztuki), wcześniej miałem ZYX-S i też było przyzwoicie. Miałem zakupionego również K-Bara, jednak do końca nie potrafiłem sobie z nim poradzić - czyli tutaj odwrotnie do subframe'a.

Głowica - cokolwiek weźmiesz będzie ok. Przy krecie w jednej i drugiej i tak okucia będą do wymiany, chociaż w głowicy nr 2 masz jakąś tam szansę, że pogną się same uchwyty od okuć i wymienisz tylko te uchwyty. U mnie zawsze do wymiany było całe okucie, bo albo z okucia gwint wyrywało albo śrubka pękała.

Regiel jakbyś chciał zmienić zdecydowanie polecam SUN 40A albo YEP 40A. Mocny bec, można je sporo przeciążyć (Kenobi pamiętam kiedyś miał w pikach chyba ponad 2x40A), mają świetnego gova (o ile się go umie zaprogramować :P ).

Silniki miałem u siebie H2223 oraz H2218 - obydwa przyzwoite, H2223 wg mnie mocniejszy, jednak również bardziej prądożerny.

Serwa - subframe ma rację - nie kupuj 2 razy... albo 3 razy... Coronki 929 potwierdzam - dają radę w fbl, ALE każdy kret to pęknięta obudowa. Aikus kiedyś znalazł na to sposób twierdząc, że serwa te należy przykręcać bez gumek tudzież z bardzo małym dociskiem (Aikus, jak to czytasz, napisz proszę swoje doświadczenia, nie chcę nakłamać). Nigdy tego nie spróbowałem - po wymianie ~10 serw kupiłem TGY306G. Zapomniałem co to wymiana serw.
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 8 lis 2014, o 12:23

Cześć,

W cenie Zyx-a nie dostaniesz nic lepszego, a system po ustawieniu działa całkiem nieźle, ma żałosne niedoróbki, ale do 450-tki może być.
Serwa Corona- ogólnie dobry wybór na początek- do pierwszego większego kreta. Szybko łapią luzy i pęka plastik. Zresztą w innych serwach tej firmy również. Ja latam już na nich drugi rok (jedno wymieniłem) a na FBL od tej wiosny. Czas je wymienić na coś lepszego.
Lata to fajnie w porównaniu z prętem- przynajmniej mniej części i dźwigienek, które łapią luzy.
Corony DS-929MG mają jeszcze jeden mankament. Potrafią zakłócać żyroskop. U mnie jest w miarę ok, ale czasem w zawisie jedno z serw kopie. Natomiast w trybie innej tarczy śmigłowca- 90 stopni lub mechaniczny mikser (próba przed włożeniem do Raptora) serwa zachowywały się tak: https://www.youtube.com/watch?v=KF0wzWJDo-E
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 8 lis 2014, o 16:51

Moje Corony DS929HV mocniej kopały, a więc coś jest na rzeczy w ZYX-S2 i Coronami. NIe jest to dobrana parka :)

[youtu_be]http://youtu.be/4gIqcz-m9KA[/youtu_be]
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 9 lis 2014, o 22:30

Dzięki za tak szczegółowe odpowiedzi.
Pierwszy kroczek zrobiony, ZYX-S2 zakupiony :D
I jako, że trzeci raz błędu kupowania taniego w nadziei że będzie dobre już na pewno nie popełnię, zdecydowałem się dzięki Waszym postom zainwestować w serwa więcej i kupić raz a dobrze. Przypomina mi się rozmowa z Aikusem, gdzie powiedziałem, że pewnej granicy (czyli np kupno jednego serwa za ~100zł) nigdy nie przekroczę, odpowiedział spokojnie "Nie Ty pierwszy takie rzeczy mowisz. Przekroczysz przekroczysz, spoko wodza". Ehh nie przypuszczałem, że tak szybko przyznam Ci rację ;)
Zatem zakupię TGY-306G, ale teraz rodzi się pytanie: DFC czy FBL? Z tego co czytałem, DFC wymaga mocnych serw, no ale te chyba takie są? Wizualnie bardziej mi się podoba DFC, ale kupię to co polecicie, różnicy w cenie nie ma. Czy któraś z tych głowic lepiej znosi krety, lub podczas kreta mniej terroruzyje serwa?
BTW do czego służą miksery w głowicy fbl? Przyglądam się, staram rozkminić i nic sensowengo nie przychodzi mi do głowy :masakra:
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 9 lis 2014, o 22:47

Ja miałem głowicę DFC Tarota i serwa TGY306- teraz ma je SeKLeS. Ja byłem bardzo zadowolony. Niby mówi się, że serwa w konfiguracji DFC są bardziej podatne na uszkodzenia przy kretach ale wydaje mi się, że kret jest na tyle dużą niewiadomą, że bym olał. W DFC masz krótszy wał, niżej wirnik. U mnie te serwa przeżyły parę kretów i była gitara
Helikoptery
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 lis 2014, o 03:37

przemek pisze:BTW do czego służą miksery w głowicy fbl? Przyglądam się, staram rozkminić i nic sensowengo nie przychodzi mi do głowy :masakra:

Jakoś tarcza musi podążyć za głowicą. Inaczej jeden obrót i mielonka. Looknij na popychacze okuć w DFC i FBL. Jest różnica? Też kiedyś tego nie mogłem załapać :p
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 lis 2014, o 03:40

wojtekr pisze:Ja miałem głowicę DFC Tarota i serwa TGY306- teraz ma je SeKLeS. Ja byłem bardzo zadowolony. Niby mówi się, że serwa w konfiguracji DFC są bardziej podatne na uszkodzenia przy kretach ale wydaje mi się, że kret jest na tyle dużą niewiadomą, że bym olał. W DFC masz krótszy wał, niżej wirnik. U mnie te serwa przeżyły parę kretów i była gitara

Hehe serwa leżooo i czekajooo :) Miałem robić z dwóch 450 jedną, ale do wiosny... Pierdutłem dziś Halogenem i chyba zrobię sobie dwie 450. Jedna FB, druga DFC...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 lis 2014, o 09:19

Ja bym raczej polecał głowicę FBL ( http://www.banggood.com/Tarot-450-FBL-F ... 26621.html ). Miąłem przez chwile DFC i przy każdym krecie leciały serwa (TGY-306). Może miałem pecha...

Teraz mam głowice Tarota FBL i przeważnie wyginają się popychacze od tarczy, a serwa pozostają całe. Nie lubię też sztywności głowic DFC. Tak jakoś "cyfrowo" się lata.

Dobrze że zdecydowałeś się na zestaw ZYX-S2 + TGY-306. Serwa może trochę droższe, ale sprawdzone i pewne.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 10 lis 2014, o 21:50

Ok, dzięki!
Zatem będzie FBL. Nigdzie nie mogę znaleźć wałów do tej głowicy, są tylko do DFC więc rozumiem, że wał pozostaje ten co mam obecnie z głowicą FB? Dobrze by było, mam ich kilka w zapasie.
Odnośnie głowicy z linka to wygląda świetnie, też od razu ją zauważyłem przeglądając BG i w swoim czasie też będzie moja.
Ostatnie pytanie jakie mam odnośnie kompletowania zestawu, to czy te popychacze będą pasowały?
http://www.banggood.com/Tarot-450-Twoway-Fine-Adjustable-Linkage-Rods-328mm-TL2639-p-931609.html
Niestety z głowicą nie ma ich w komplecie i nie wiem, jakiej powinny być długości.
Aha i jeszcze jedna ważna rzecz, czyli serwo ogonowe. Na moje latanie w zupełności wystarcza mi to co mam, Goteck GS-D9257, jednak tak jak w przypadku cykliki, muszę mieć pewność, czy będzie dobrze działało z zyxem. Latał ktoś może tym serwem? Jeśli nie, podpowiedzcie proszę jakieś przede wszystkim sprawdzone i dobre. Zima jest długa, dam radę i z serwem ogonowym, jeśli będzie potrzeba :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 lis 2014, o 22:55

W Protosie Mini i Rexie 450 mam po 4 sztuki TGY 306, czyli cyklika i ogon na takich samych serwach. Taki zestaw idealnie działa z ZYXem S2 i ogon jest perfekcyjny.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 11 lis 2014, o 13:27

przemek pisze:Aha i jeszcze jedna ważna rzecz, czyli serwo ogonowe. Na moje latanie w zupełności wystarcza mi to co mam, Goteck GS-D9257, jednak tak jak w przypadku cykliki, muszę mieć pewność, czy będzie dobrze działało z zyxem. Latał ktoś może tym serwem?


Ja latam już prawie cały sezon z tym klonem. Poprzednie mi siadło po ok. ponad roku, świeżo po założeniu Zyx-a. Miałem chyba trochę za duży gain i serwo się mogło przepracować ;) . Ogólnie to serwo może pracować cyfrowo do 80 Hz, a w Zyxie można ustawić na ogonie albo analog, albo minimum 250 Hz. Jest więc nieco przeciążone, chociaż u mnie się nie grzeje i wygląda na to, że daje radę. Z tego względu docelowo pomyślałbym o czymś lepszym, koledzy chwalą te TGY-306, w tym na ogonie. Ja też się chyba na nie skuszę. Lub KST 115. Znalazłem również serwa Emax 9256HV. To też jakieś klony albo rebrand powyższych http://www.dx.com/p/emax-es9256-hv-high ... GH_5GdyXFx
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 11 lis 2014, o 19:06

Ok, dziękuję Wam bardzo. Będą więc 4 szt. TGY 306, damy radę :)
Mam nadzieję, że wał będzie pasował, podobnie jak te popychacze z linku powyżej.
Temat wznowię tak około lutego, kiedy już wszystko będę składał do kupy, bo pewnie kilka pytań się pojawi.
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 304
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 22 lis 2014, o 13:30

Hej,

(Nie chcę zakładać kolejnego tematu, bo sprawa dotyczy tej samej głowicy.)

Otóż mam głowicę, która należy do zestawu DFC jaki kupiłem na HK. Miałem ostatnio kreta i skrzywił się szpindel. W opisie twierdzą, że jest "compatible with the HK-450/Trex 450 helicopters", więc zakupiłem 4 szpindle o standardowej długości 51mm, grubości 4mm (na końcach 3mm sfrezowane pod łożyska oporowe).

I tu zonk.
Okazuje się, że w głowicy jest szpindel długości 53,6mm (przyjmijmy, że 54mm). Spotkaliście się może z takimi szpindlami w jakimś sklepie internetowym? Trochę szukałem, ale nic nie ma. Czy to oznacza, że będę ją zmuszony już wyrzucić do śmieci i szukać innej, współpracującej ze szpindlami 51mm :( ?
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 22 lis 2014, o 14:06

W HK jest błąd w opisie. Już im zwracalem na to uwagę ale olali to. Nie masz innego wyjścia jak kupić szpindel od Assaulta 450 z HK.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2pcs_.html
Na szczęście akurat ostatnio uzupełnili magazyny, bo przez całe lato ich nie było.
Jak chcesz latać na tej głowicy to dokup sobie więcej. Ja właśnie nabyłem i lecą.

Mimo to proponuję Ci przerzucić się na głowicę tarota, lub klona RJX z linki poniżej. Ja na niej nie latałem, ale inni polecają i podobno pasują zwykłe szpindle od 450PRO.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... heli_.html
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 304
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 22 lis 2014, o 14:10

subframe pisze:W HK jest błąd w opisie. Już im zwracalem na to uwagę ale olali to. Nie masz innego wyjścia jak kupić szpindel od Assaulta 450 z HK.


Niestety nie jest tak kolorowo. Zakupiłem dokładnie te szpindle od Assault'a i one również mają długość 51mm (potwierdzone w komentarzach na stronce HK). Także one NIE PASUJĄ do tej głowicy...
Przeszukując neta nie spotkałem jeszcze pasujących do tej głowicy szpindli.
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 22 lis 2014, o 15:02

subframe pisze:Mimo to proponuję Ci przerzucić się na głowicę tarota, lub klona RJX z linki poniżej. Ja na niej nie latałem, ale inni polecają i podobno pasują zwykłe szpindle od 450PRO.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... heli_.html

potwierdzam. Pasuja. Latalem praktycznie tylko na tej glowicy, szpindle od 450pro, tarota, hk - wszystkie pasuja.
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
tmgofer
Domownik forum...
Posty: 304
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Warszawa/Tarnów/Kraków
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: tmgofer » 22 lis 2014, o 16:01

OK, więc z tego co piszecie aktualną głowicę mogę wyrzucić do śmieci i zakupić tą polecaną przez Was.
Jest to jakieś rozwiązanie... Trzeba było pytać zanim kupiłem tamtą :)
Pozdrawiam,
Mateusz
(MSH Protos Mini, Sab Goblin 700 Competition)

Wróć do „Ogólnie o modelach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości