Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lis 2021, o 20:48

Ja mam w chacie 15 letni 40". Dzieciory nawet mówią że wolą jak wszytko jest bardziej "rozmazane i bajkowe" w tv niż takie "ostre i nierealne" jak w telewizorze u babci :rotfl2:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 4 lis 2021, o 21:50

mwx pisze:Ja mam w chacie 15 letni 40". Dzieciory nawet mówią że wolą jak wszytko jest bardziej "rozmazane i bajkowe" w tv niż takie "ostre i nierealne" jak w telewizorze u babci :rotfl2:

Skoro Miru i tak ma sprzątać…

Plazmę masz? Obraz ponoć nie do zastąpienia LCD - tak mówią.

Ja mam 10 letni LCD 32”, na którym ostatnio symulator sobie odpalam :) I w zasadzie tyle mojego oglądania. Żona jeszcze rzadziej. Nie mamy kablówki, więc każde nasze włączenie z nadzieją, że coś sensownego uda się zobaczyć, kończy się ewentualnym wygrzebaniem starych DVD z tygodnikami KMN albo innymi kabaretami. Ale to rzadziej niż od święta. Dla mnie ten sprzęt może nie istnieć.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 lis 2021, o 22:05

kudzu pisze:
Adam12 pisze:BTW muszę wywalić TV, matrycy się nie wymienia, ani naprawia. Teraz myślę czy w ogóle mi go trzeba.

Ja już zapowiedziałem dzieciom, że jak tv się zepsuje, to nowego nie będzie :>


To akurat słuszny kierunek, popieram, ale obawiam się, że to może być za późno... Dzieci już zostały zepsute... Detoksykacja będzie bolesna dla wszystkich... Ugniesz się... Dorobisz sobie w głowie dowolną teorię która Cie usprawiedliwi w imię świętego spokoju...
Tu trzeba było działać od dnia zero.
TV - nie ma czegoś takiego w domu.
End of story.
...
No ale ja jestem mocny w gębie... Nawet z dzieckiem nie mieszkam, baba starczyła i TV się pojawiło.
Z czasem nawet odkryła, że w ścianie jest sygnał z anteny naziemnej bez mojej pomocy...
No i co zrobisz...
Wracam któregoś dnia do domu a tu telewizor gra.
I członek męski.
Pozamiatane.

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 4 lis 2021, o 23:05

A sam se sprzątaj aikusku :D

Jestem pełen uznania dla każdego, kto troszczy się o przyrodę, osobiście jednak uważam że realne i sensowne zmiany mogą nastąpić gdy dogadamy się w tej sprawie na poziomie globalnym bo chocby takich Maciusiów były miliony to nadal będą niczym w stosunku do tego czym częstują środowisko choćby Chiny każdego dnia.
My będziemy kasę ładować w ratowanie świata, chińczyk w rozwój, w tym militarny... I to nie może się sprawdzić w dłuższej perspektywie bo pewnego dnia obudzimy się w ultra czystej i eko-friendly... dupie.

Co do samego telewizora czy pralki, dorzuciłbym jeszcze problem śmieci, a dokładniej opakowań - bo to one dominują w naszych śmietnikach...
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 5 lis 2021, o 05:29

To i ja coś od siebie dorzucę ta cała ekologia jest do dupy bo to co teraz jest ekologiczne za kilka lat przy utylizacji będzie nieekologiczne i koło się zamyka jak wynaleźli plastik to się cieszyli że lasy zostaną nieruszane teraz mamy góry plastiku a lasy tną na potęgę za parę lat będzie problem z utylizacja teraz ekologicznych paneli fotowoltaicznych można by było takich przykładów podawać setki raczej chodzi o kasę niż o ochronę środowiska :(
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 lis 2021, o 06:15

Ale pozostanie biernym też nie jest dobre. Więc może próbujmy, a może uda się w końcu wypracować złoty środek.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 906
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 5 lis 2021, o 07:23

kudzu pisze:Ale pozostanie biernym też nie jest dobre. Więc może próbujmy, a może uda się w końcu wypracować złoty środek.
Ja buduję linię do przerobu butelek Pet na filament do drukarki, przestanę je wyrzucać.
To się nie może opłacać i raczej sztuka dla sztuki i swojego odrobinę spokojniejszego sumienia.
No i segreguję smieci i staram się swoje zabierać nie rzucam byle gdzie.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2021, o 09:03

No i tak właśnie trzeba.
To jeszcze nie uratuje świata, ale niech każdy robi to co może - to już będzie bardzo dużo.

Wracając do paneli FV wiedząc tyle ile wiem, mam powody wierzyć że całkowity ich koszt ekologiczny dla środowiska jest ... może nie tak różowy jak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale nadal opłacalny.
Z panelami FV jest inny problem: problem gospodarczy. W skali globalnej. A mianowicie taki, że Chiny są właścicielem jedynych istotnych na świecie złóż litu.
No ale ... to jest problemem tylko i wyłącznie z jednego powodu o którym już kiedyś wspominałem: takiego, że nasza cywilizacja jest oparta na pieniądzu. a to jest cholernie niedoskonały system. Problem tylko w tym, że nikt narazie nie wymyślił nic lepszego, a jeśli wymyślił (co jest - znowu - dyskusyjne, ale nie wykluczone - kryptowaluty) to tak czy siak nie jesteśmy jako cywilizacja gotowi na to, żeby na nie przejść i jeszcze długo nie będziemy.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2203
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 282 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 lis 2021, o 09:32

Gdzie tu jest jakis szeryf?! :D Ktos sie bedzie kiedys przebijal przez te Wasze eko rozkminy zeby przeczytac cos o zyxie.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2021, o 09:36

Nie ma blać... Miru... Prosiłem mira to sam widzisz co napisał...
A przecież grzecznie poprosiłem...
sam słyszałeś...
:rotfl:

:dk: :dk: :dk:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 lis 2021, o 09:38

Carson pisze:Gdzie tu jest jakis szeryf?! :D Ktos sie bedzie kiedys przebijal przez te Wasze eko rozkminy zeby przeczytac cos o zyxie.

Myślę, że od #1008 można ciachać. To jest ostatni post, który ma cokolwiek wspólnego z FBL - słowo „Brain” ;)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 lis 2021, o 09:47

A kogo obchodzi jakiś zyx :banana:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2021, o 10:30

mwx pisze:Ja mam w chacie 15 letni 40". Dzieciory nawet mówią że wolą jak wszytko jest bardziej "rozmazane i bajkowe" w tv niż takie "ostre i nierealne" jak w telewizorze u babci :rotfl2:


Wracając na chwilę jeszcze do tego, czyli plazmy i kineskopy vs LCD/OLED/inne-dzisiejsze.
...
To jest coś jak ze złuchaniem nagrań z kompaktu vs z winyli.
Bezsprzecznie, czysto technicznie cyfra ma lepszą, wierniejszą i bardziej powtarzalną jakość.
Ale z jakiegoś powodu spora część ludzi (w tym ja) bardziej lubi muzykę z winyli.

I teraz tak: mogę (i często to robię) nagrać sobie winyla na cyrfę i tego słuchać.
I to też jest OK, tyle, że pozbawione jest ...
... części tej analogicznej otoczki.
Tego, że płytę trzeba dotknąć, wyjąć z koperty, przeczyścić, zdmuchnąć pyłek z igły... w międzyczasie poczuć zapach płyty - a one - tak jak książki - mimo, że wszyskie pachną tak samo, to jednocześnie każda inaczej...
... no i tego, że żaden winyl nie zagra dwa razy tak samo.

...
Tu jest podobnie: nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć cyfrową kamerę, nagrać nią obraz z kineskopu i puścić na LCDku.
Będzie... tak samo ... ale i nie tak samo... ^^
:)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 lis 2021, o 10:40

Czymże jest zyx w obliczu tak ważnych tematów. Może po prostu zmienię tytuł wątku? :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2021, o 11:25

Feel free, Ty tu rządzisz. Kto ma gdziekolwiek większą władze niz sprzątaczka...:D
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 lis 2021, o 13:33

aikus pisze:Feel free, Ty tu rządzisz. Kto ma gdziekolwiek większą władze niz sprzątaczka...:D

Woźny :D
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 lis 2021, o 13:48

O nieee... jak sprzątaczka huknie to i woźny chodzi jak w zegareczku i robi co trzeba... :D
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 lis 2021, o 14:18

Don Mirson pisze:Czymże jest zyx w obliczu tak ważnych tematów. Może po prostu zmienię tytuł wątku? :D

No weź proszę :D
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 23 sie 2023, o 19:56

Panowie mam pytanie. Jako, że walczę ze swoim ZYX s2. Zaktualizowałem sterowniki pod win10 niby adapter podłączony pali się czerwona lampka. Po odpaleniu programu jest wybór portu com3 zapala się lampka niebieska a na samym FBLu nic. Jest napis satus 3 diody ale martwe. Czy tak ma być i dopiero później da jakąś oznakę życia czy nadal ze sterownikami jest coś nie tak. Swoją drogą może orientuję się ktoś gdzie zmienić język na angielski? :( Angielski już znalazłem...:P
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7
Awatar użytkownika
Luki38
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 10-09-2022
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 77 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Luki38 » 24 sie 2023, o 13:25

Sprawa wygląda tak. Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcjami i trochę z pomocą jakiegoś francuskiego filmiku. Zainstalowałem sterowniki z forum pod win 10. Po podłączeniu baterii lampka na fbl pali się cały czas na niebiesko. Z instrukcji wynika, że to tryb normal. Odbiornik to Radolink R9DS dioda na czerwono tryb PWM, nadajnik Radolink AT10II tryb heli bez miksowania. Próbowałem różnych kolejności włączania poszczególnych elementów ale ciągle jest to samo. W programie od ZYX widać dodatkowy port USB ale gdy klikam Connect i tak się nie łączy w sumie nie mam już pomysłów. Jeśli ktoś może coś doradzić to bardzo bym prosił a jeśli nie to jbt...Sorki za post pod postem ale nie mogłem wcześniejszego edytować...
Spectrum IX12, Align T15, Prosto 380, Gaui X7

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości