MSH Brain 2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 2 maja 2020, o 21:06

Tym75, dziękuję za film, na pewno go obejrzę.

Rozwiązaniem mojego problemu okazało się żę muszę o kilka punktów podciągnąć endpointy Thro, mimo że były na od 0-100%. Więc temat ograniety :)

Ale pewnie będą następne.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 3 maja 2020, o 11:02

Artz pisze:Dziękuję, teraz jest ok, brain widzi moją przepustnicę pracującą o 0-100%.
Ale nadal nie mogę skalibrować gazu. Gdy włączę zasilanie, silnik zapika gotować i kręci się ale dopiero od 41% thro. Gdy próbuję go kalibrować, czyli zasilanie z thro na 100% to silnik pika cały czas, a gdy zjadę thro do 0 jakby tego nie zauważył, pika dalej.

A jaki masz regiel ?
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 3 maja 2020, o 13:28

HBW 120A Platinium. Ale poszedłem już do przodu. Obejrzałem filmy "RC Heli - Składamy model" super przygotowana instrukcja. Tak jak kiedyś Adam prowadził mnie po sznurku przed pierwszym uruchomieniem.

Tak zastanawiam się teraz, skoro popychacze skręcone są ze suwmiarką, skoro orczyki są wypoziomowane w ustawieniach Brain, to czy dodatkowo powinniśmy poziomować tarczę levelerem? A może poziomujemy orczyki serw z założonym levelerem?

I druga sprawa, czy udało się Wam ustawić GOVa w Brain z Reglem HW Platinium 120A?
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, o 14:46 przez Artz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 3 maja 2020, o 13:35

Ja poziomuję 0 i skrajne pozycje. Jakoś mam tak, że zakres ruchu serw jest różny w skrajnych pozycjach. Ustawiam to w "advanced - servos - positive/negative throw"
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 3 maja 2020, o 18:45

Ustawiłem obroty na 3 setupach i na pierwszym trzyma zadane obroty, nie wiem dlaczego GOV nie przełącza się na kolejne dwa setupy (nie uruchamia zadanych przędkości w Setup2 i Setup3) chociaż w sekcji Flying Style Setup widzę że setupy się zmieniają gdy pstrykam aparaturą.

Gdy Brain się uzbroi, to tarcza przechylona jest do tyłu i lekko w prawo, czy tak to ma być?
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 3 maja 2020, o 19:06

Artz pisze:Ustawiłem obroty na 3 setupach i na pierwszym trzyma zadane obroty, nie wiem dlaczego GOV nie przełącza się na kolejne dwa setupy (nie uruchamia zadanych przędkości w Setup2 i Setup3) chociaż w sekcji Flying Style Setup widzę że setupy się zmieniają gdy pstrykam aparaturą.

Gdy Brain się uzbroi, to tarcza przechylona jest do tyłu i lekko w prawo, czy tak to ma być?
Advanced menu ,ustawienia ,Gov&Level
u góry masz Use governor 2 i 3 zaznacz i będzie Oki

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 3 maja 2020, o 19:51

Zaznaczone mam w tym miejscu..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tym75
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 56
Rejestracja: 06-01-2016
Lokalizacja: Jaworzno Chełm Śląski
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Tym75 » 3 maja 2020, o 20:05

Artz pisze:Zaznaczone mam w tym miejscu..
I nie działa?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Seba
Moja Flota
Mini Tytan E325
Trex 500 EFL PRO
Blade Nano CPS
Aurora 9
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 maja 2020, o 20:06

Artz pisze:Zaznaczone mam w tym miejscu..



Artz, Ty masz na wszystkich setupach Autolevel i Rescue włączone?!

Nie tak to się robi. Nie próbuj tak latać!
Brain na pewno Cię ostrzega przy włączaniu machając tarczą na boki że masz skopane to.

Prędkości gova nie przestawia się zmieniając setup tylko krzywą na kanale throttle. Wszystko masz opisane w instrukcji.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 4 maja 2020, o 07:30

mwx, masz rację, Brain za kazdym razem krzyczy że tak nie wolno, nie latam z takimi ustawieniami bo jeszcze daleka droga do pierwszego lotu na tym śmigłowcu. Tak tylko sprawdzałem czy Brain zauwży gdy zrobi się jakiś bład przed którym ostrzega manual. Ale dziękuję za czujność.

hmm tak, krzywa throttle zmienia te 3 prędkości, poprzez zmianę trybu IDLE, po prostu myślałem że zmiana Setup'a Braina też to zrobi. Wszystko jasne w tej kwestii.

Teraz muszę wypoziomować tarczę levelerem, czas na ustawienie kątów.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 maja 2020, o 10:18

Powyłączaj te AL i Rescue na setupach. Od rescue masz dodatkowy, osobny kanał. Chyba że masz nadajnik w którym brakuje kanałów, to wtedy daj AL i Rescue na SETUP3. Wtedy włączając SETUP3 uruchomisz Rescue.

Wybór Setupu i prędkości GOVa to zupełnie odrębne sprawy.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 4 maja 2020, o 11:46

Tak tak, rescue mam na osobnym kanale.

Gdy Brain się uzbroi, to tarcza przechylona jest do tyłu i lekko w prawo mimo że śmiglowiec stoi prosto, czy tak to ma być? Chyba nie bo jak go zacznę podnosić to poleci od razu ?
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 4 maja 2020, o 14:44

Po zalogowaniu Braina tarcza ma być poziomo. Jak robisz kontrolę przedstartową to powinna się poruszać we wszystkich kierunkach tak jak w locie.
I tak jak @mwx napisał "Powyłączaj te AL i Rescue na setupach. Od rescue masz dodatkowy, osobny kanał. Chyba że masz nadajnik w którym brakuje kanałów, to wtedy daj AL i Rescue na SETUP3. Wtedy włączając SETUP3 uruchomisz Rescue." I wtedy setup3 jest TYLKO jako AL&rescue. Nie do latania. Czyli w razie problemów w locie zapinasz ten setup, ratujesz helika i odklikujesz.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 4 maja 2020, o 16:10

Panowie, powtórzę jeszcze raz. To co jest na zdjęciu to nie są moje ustawienia, ale efekt sprawdzania zachowania aplikacji Brain. Rescue mam na osobnym kanale, bo mam 8 kanałowe radio i mi nie zabrakło na tą funkcję kanału.
Tarcza się wyprostowała gdy kolejny raz włączyłem RESCUE i go wyłączyłem w Setupie. Już go tam nie ruszam, następnym razem tylko z apki.

Czy z w Brain można przywrócić normalną pozycję serw? Aby zresetować ustawienia które robimy SwashPlate Setup ?
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 7 maja 2020, o 20:12

Wczoraj pojawiła się aktualizacja:

- Software 3.3.019, Firmware 3.3.019 (43°) 06 May 2020

NOTE for FrSky users with telemetry: Due to the Application ID change of the emulated sensors, in the TELEMETRY setup page of transmitter, you have to “Delete all (previous) sensors” and make a new automatic “Discover new sensors”.

• All FrSky sensors emulated to transmit ESC values have had their Application ID changed. This allows to connect other sensors of the same type (but with different Data IDs) to the Smart.Bus. E.g. other thermal sensors, other voltage sensors, etc. This require a new sensor discover
• Added a fix for the OpenTX Integration of Servo Frame rates
• For Nitro users, now like for Futaba temperature sensor, also for FrSky temperature sensor (named RPM sensor by FrSky) connected to the FrSky Smart.Port bus (by an “Y” connection) Temperature1 and Temperature2 values can be recorded in the Flight Logs memory of the units
• Added a message when for Telemetry Input the “Futaba Temperature Sensor” is selected and SBUS protocol RX is selected in the Receiver Selection
• In “Receiver Selection (Input)” panel of the Wizard, changed the icon for multi-protocol (SRXL2, SRXL, UDI, F.Port, X-bus-b, SUMD)
• In “Receiver Selection (Input)” panel of the Wizard, changed the icon for “Spektrum SRXL” protocol, adding the name of the only receiver able to use this protocol (SPM4649T)
• Added a different message when Spektrum bind checkbox is selected when SRXL2 Spektrum or SRXL Spektrum receiver connected to CH3 port are selected
• In “Connections” panel of the Wizard, updated all the schematics with the H-4X swashplate and with the optional (dotted) governor connections and the optional (dotted) telemetric connections and the optional (dotted) Spektrum satellites
• Revised the firmware update process. Initial cancellation now does not start if bidirectional communication is not full working
• Added a reference to the new “Release Notes” in to the “Firmware update done” message
• Now immediately after loading a configuration file, a confirmation message appears
• Added a warning message if in the “Bluetooth Configuration” window “Write” key is pressed in Demo Mode
• Added in “Servo Charts Cyclic” the Futaba BLS156HV and SAVOX SB-2283MG servos
• In the "Blades Size Selection" panel of the Wizard, the internal text of the 3 blades icon has been changed from "3 BLADES" to ">2 BLADES" so that those who do not read the instructions will be clearer that the selection is for 3, 4, 5, 6, 7, ... blades.
• Instructions of Wizard panel 12 ”Governor”: modified recommended values of throttle for speed1 from 40% to 45% and for speed2 from 60% to 65%
• ADVANCED, Common, Receiver, Receiver Type: aligned the order of the selection curtain for protocols with the same order of the instructions and icons in the "Receiver Selection" panel of the Wizard
• Launching the Brain2 software from the command prompt using “ -demomode” parameter, the scanning of virtual com’s is skipped
• Advanced, Common, Receiver, modified in the “Receiver Type” curtain, the label "NEW HoTT-Sumd / UDI / Xbus-B / Mpx-SRXL" in to "NEW HoTT-Sumd / UDI / Xbus-B / Mpx-SRXL / SRXL2 / FPort"
• Events: increased the delta value that trigger and un-trigger the event “Throttle output limit reached”
• Events: modified "Acceleration >= 16g" to "Deceleration >=16g"
• Events: modified "Resetted to Factory defaults" to "Reset to Factory defaults"
• DIAGNOSTIC: in the Vibrations tab added the new value “Global Vibrations” that correspond to the vibrations area / surface and must be lower than 200
• DIAGNOSTIC: in the Vibrations tab changed the grey area to evidence the vibrations at low frequency
• DIAGNOSTIC: added the description of the unit of measurement used in the vertical vibration scale
• DIAGNOSTIC: In the “Recorded Logs” tab, changed the cursor from a vertical line to a cross to be able to intercept the lateral scale values
• DIAGNOTIC: renamed “RxAux1 %” to “RxB-Aux1 %”, “RxAux2 %” to « RxB-Aux2 %”, “RxAux3 %” to “RxB-Aux3 %”
• When Configuration file is saved (“MTR” files), all the actually transmitted value from TX are saved at the end of the file for DIAGNOSTIC / SUPPORT purpose
• New version of README_for_OpenTX_Integration.pdf document
• Revised French instructions
• Revised labels, instructions and balloons (also some labels / names on integrations)
• Improvements/optimization/compression/size reduction/speed up of the code

Android / iOS app’s:
All the new functions and improvements already listed for this "Software & "Firmware” release
• Android updated for the new file write read permissions introduced into Android 10
• iOS updated for work also into the new dark mode of iOS 12
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 16 maja 2020, o 13:54

cześć,

próbuję się podnieść, gov na 1800 obrotów, 0 stopni na łopatach. Gdy położę śmigłowiec, podłączę pakiet, czekam aż Brain się uzbroi, zakładam budę i samo to spowoduje że ogon się obróci o kilka stopni, rozkręcam wirnik, soft start potrafi w zależności od podłoża lekko obrócić śmigłowiec o kolejne stopnie, a wtedy ślizgacz na ogonie na ziemi przy 0 kątach na łopatach jest już daleko poza neutrum.
Czy tak ma być? Trzeba po prostu się podnieść i zignorować to że ogon sam wróci w powietrzu do początkowego kierunku ? Startuje z trawy obawiam się że zanim się podniosę ogon go przewróci na bok, albo że jak się podniosę to dryf ogona będzie nie do opanowania..
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 16 maja 2020, o 15:14

Trochę mało danych podajesz.
Przeszedłeś ostatnią zakładkę w ustawieniach Braina "final checks"?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 16 maja 2020, o 20:55

Tak, przeszedłem wszystkie kroki w tym wizardzie.
https://youtu.be/GjDQr4AB9MU

Trochę kołysze śmiglakiem bo na szybko za mocno skręciłem łopaty i tylko 500obrotów dla bezpieczeństwa
https://youtu.be/GbtDGrF-ED4
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3787
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 16 maja 2020, o 21:11

Wszystko masz odwrotnie.
Nie podnoś modelu.

Masz źle zarówno kierunek z drążka, jak i kompensację.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, o 21:15 przez PiotrS, łącznie zmieniany 2 razy.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1494
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 16 maja 2020, o 21:14

:shock:
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości