Giełdy Modeli RC

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 24 lut 2022, o 20:28

Nie wiem czy coś takiego kiedyś było, bo nie znalazłem ;) . Wiadomo że u nas na forum pojawiają się najlepsze i najtańsze :P , ale pomyślałem o spisie giełd, gdzie można wyrwać jakieś fajne modele. Ja zacznę, pewnie od znanej przez większość giełdy:
https://www.rc-markt.de/
Może ktoś z was kojarzy coś podobnego. Sąsiadów mamy dużo, wszędzie RC jest uprawiane, więc może mają podobne giełdy :D . Ja osobiście z tej powyżej kupiłem już Regulator i Protosa w przyzwoitych pieniądzach :D
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 25 lut 2022, o 00:14

W sumie to nic dziwnego, że jak piszesz "większość" to ja do niej nie należę.
Wkliknąłem się w linka i rzeczywiście, pierwsze co widzę to antiadblock.
To mi zawsze zapala pomarańczowe światełko, bo doświadczenie pokazuje, że treść stron z antiadblockami nie jest warta zachodu.
Ale - to pomarańczowe światełko. Jeszcze nie czerwone.
Poza tym - hello - domena zgniłego zachodu - przyjaciel Niemiec na pewno ma coś ciekawego w zanadrzu, nie?
No to wyłączyłem adblocka.
Na chwilę.
Dla testu.
I odświeżyłem stronę.
I co?
Dalej antiadblock.
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
>> /dev/drzewo

:dk: :dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lut 2022, o 01:49

Rc-markt jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż nasza giełda.
Nie przejechałem się jeszcze nigdy na modelarzach z Europy, podejście do cen i uczciwego opisywania stanu sprzedawanych rzeczy mają bardzo przyjemne.
Nakupilem tam sporo stuffu - z doświadczenia/statystyki mi wychodzi że to pewniejsza opcja niż kupno używek lokalnie :dk:
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 25 lut 2022, o 06:00

Ja również się nie zawiodłem. Wszystko zgodne z opisem i wysyłka na drugi dzień po zapłacie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 25 lut 2022, o 08:17

Nie no panowie, mówimy o dwóch różnych rzeczach:
- mentalność ludzi zachodu vs mentalność ludzi wschodu
- działanie jednego konkretnego serwisu internetowego.

Ta pierwsza rzecz, niestety, ja się w pełni zgadzam, że ogólnie wygląda tak, że na wschodzie, do którego my się zaliczamy, każdy ma takie podejście, że jak chociaż trochę nie oszuka to frajer. Ogólnie oczywiście i mocno generalizując, bo ja osobiście złych doświadczeń z giełdą HT ... no mam niewiele, zasadniczo to pamiętam jedno - nie wyjaśnione do dziś i już nie będzie wyjaśnione - mniejsza o to, ale ogólnie w naszym świecie tak jest, a im bardziej na zachód, w szczególności - za Odrą i Nysą - jest inaczej.
Czemu?
:dk:
Znaczy nie, że "pomidor", mam na ten temat swoje, myślę dość logiczne przemyślenia i sięgają one setek lat historii geopolitycznej tego miejsca. Nie ma za bardzo sensu dzielić tu zapalniczki na czworo.
Jak to powiedział a raczej zaśpiewał Piotr Bukartyk "Tak jest i już".


Ta druga rzecz, to działanie serwisu internetowego, które dla mnie jest nieakceptowalne.
Odkąd powstał pierwszy adblock jako idea, postanowiłem sobie, że skoro już nie muszę, to oto przestałem akceptować, nie akceptuję i nie będę akceptował treści reklamowych na stronach które oglądam.
Tej zasady trzymam się od ponad 20 lat.
Czasami, na chwilę dla testu robię jakiś wyjątek i ten wyjątek tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ta zasada jest dobra.

Ja wiem - jestem świrem.
No trudno.
Mój komputer, moje przeglądarki, mój sposób korzystania z dostępu do Internetu, moja opinia na temat tego czy innego serwisu Internetowego.
End of story.
:dk:
Jak będę chciał coś kupić od brata-niemca to pewnie znajdę na to sposób poza tym serwisem.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lut 2022, o 13:38

aikus pisze:Nie no panowie, mówimy o dwóch różnych rzeczach:


No ta.. my odpowiadamy o tym jak działa giełda i jej uzytkownicy, a Ty opowiadasz coś o jakości działania adblockera :swir:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 25 lut 2022, o 13:45

mwx pisze:
aikus pisze:Nie no panowie, mówimy o dwóch różnych rzeczach:


No ta.. my odpowiadamy o tym jak działa giełda i jej uzytkownicy, a Ty opowiadasz coś o jakości działania adblockera :swir:


A nie nie, to jest trzecia rzecz i co do tego - owszem, mam zastrzeżenia, ale nic lepszego nikt nie wymyślił jak dotąd.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 lut 2022, o 16:08

Dobra, to wracając do tematu rzucę od siebie:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/

To germańskie "allegro - lokalnie", sporo ogłoszeń dot. helików i ogólnie RC, których próżno szukać na normalnym ebay
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 25 lut 2022, o 17:25

Tak sobie oglądam X3 na stronie co Maciek podał. Ceny po 450 Euro za całość. I "Keine Garantie, keine Rücknahme". A Kwiatek sprzedał kita XL380 za 300 ... PLN.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości