Pomoc w znalezieniu sklepów z częściami

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 96
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 26 lip 2024, o 15:39

Ostatnio kiepsko się porobiło z częściami do ALZRC360/380. Nie mogę znaleźć np. łopat głównych. Czy możecie podpowiedzieć jakieś źródło internetowe, gdzie można kupić łopaty 360-370 mm w cenie ~100 złotych za komplet? Uczę się latać, a więc zdarza mi się, że "zużywam" łopaty i nie ma sensu kupować profesjonalnych np. za 220 pln (a takie są dostępne).
W ostateczności sięgnę do do portali w Chinach, ale wolałbym coś w PL lub chociaż w EU.
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 212
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Ravp66 » 28 lip 2024, o 17:38

Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 96
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 28 lip 2024, o 17:55

Dziękuję. Nie było ich, sprawdzałem. Były tylko "profeski". Ale może źle patrzyłem, bo w częściach do X360. Nic to. Kupuję! :)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1303
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 75 razy

Postautor: Adam12 » 28 lip 2024, o 19:24

Pisałeś 360-370mm. Skoro może być 380mm to i tu kupisz: https://rc-heli.pl/lopaty-glowne/lopaty-weglowe-380-mm
Sprawdź dokładnie jaki rozmiar, bo może to grozić zetknięciem z łopatkami ogonowymi.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 96
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 28 lip 2024, o 22:27

Mam 3 komplety łopat 380 mm. Mam też kupione dłuższe paski. Żeby je założyć trzeba wysunąć belkę ogonową o około 1 cm i oczywiście dać dłuższy pasek.
Na razie kupiłem łopaty 360 mm w rcforever. Jak kiedyś wymienię regulator w jednym z nich na 60A, to przerobię oba helikoptery na 380 mm i będę używał dłuższych łopat. No chyba, że wymyślę jakieś nowe zakupy, tzn. nowe helikoptery.
Na moim etapie latactwa posiadanie dwóch takich samych helikopterów ma swoje zalety. Na przykład, zabrałem oba na wczasy i intensywnie katowałem dzień w dzień. Przez brak kawałka równego placu po jakimś tygodniu uszkodziłem ogon w jednym helikopterze, a po kilku dniach łopaty główne w drugim tam w drugim. Wtedy z dwóch złożyłem jeden i dalej latałem (nie mając ze sobą walizki części zamiennych). Chcę zachować tę właściwość mojego zestawu treningowego ;)
Awatar użytkownika
HeliBoomer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 16
Rejestracja: 24-07-2024
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 1 raz

Postautor: HeliBoomer » 30 lip 2024, o 21:58

bjacek pisze:Mam 3 komplety łopat 380 mm. Mam też kupione dłuższe paski. Żeby je założyć trzeba wysunąć belkę ogonową o około 1 cm i oczywiście dać dłuższy pasek.
Na razie kupiłem łopaty 360 mm w rcforever. Jak kiedyś wymienię regulator w jednym z nich na 60A, to przerobię oba helikoptery na 380 mm i będę używał dłuższych łopat. No chyba, że wymyślę jakieś nowe zakupy, tzn. nowe helikoptery.
Na moim etapie latactwa posiadanie dwóch takich samych helikopterów ma swoje zalety. Na przykład, zabrałem oba na wczasy i intensywnie katowałem dzień w dzień. Przez brak kawałka równego placu po jakimś tygodniu uszkodziłem ogon w jednym helikopterze, a po kilku dniach łopaty główne w drugim tam w drugim. Wtedy z dwóch złożyłem jeden i dalej latałem (nie mając ze sobą walizki części zamiennych). Chcę zachować tę właściwość mojego zestawu treningowego ;)


też mocno zastanawiam się nad zdublowaniem któregoś z mniejszych "do bicia" zwzgl. na wspólny magazyn części
BLADE NANO CP | GOOSKY S1 | OMP M2 | ALZRC Devil X360 | T-REX 550X | SPEKTRUM NX8

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron