WLtoys - V977

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 17 lut 2015, o 21:08

tak, takie napięcie powinno wystarczyć. Jak tam jest podpięcie? lipol do regulstora silnika i ten tylko do płytki? jeśli tak to prąd z esc nie wychodzi /tam beca nie ma/
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 17 lut 2015, o 21:19

Sprawdź jeszcze jedno . Te trzy cieńsze kabelki które wychodzą z regulatora i są zakończone wtyczką podpięta do płytki elektroniki. Może któryś z nich jest oderwany albo naderwany (biały/czerwony/czarny) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 19 lut 2015, o 15:32

witam
A tak poza konkursem, to jak Panowie radzą sobie z wyczuciem momentu kiedy trzeba lądować,bo pakiety mówią pas.
w 977 dzieje się to dość gwałtownie, a jak muszę lądować to pakiet jest zjechany na maksa...
I może jakaś propozycja na fajną ( czytaj nie drogą) ładowarkę ? do pakietów tych 30 c 520 mAh,wiem Miruuu to trochę nie ten dział ale nie krzycz..
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 lut 2015, o 15:36

Ja mam tą:
http://www.banggood.com/4-x-WLtoys-V977 ... 54759.html
i jestem bardzo zadowolony.
W połączeniu z tą stockową ładuje 6 pakietów na raz, więc można latać bez przerwy (w sumie to nigdy nie wylatałem wiecej niż 3-4 pakiety z rzędu, ale...)

Mi te niebieskie pakiety wystarczają na ok 7-8 minut lotu. Z reguły nudzi mi się bo 5tej minucie i ląduje. Jedyny raz kiedy wylatałem do końca to był test dla beja.
W sumie w tej apce przydałby się licznik czasu. Banał z punktu widzenia zaawansowania nadajnika a wiele by pomógł...
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 19 lut 2015, o 16:41

Ja akurat w waspowskiej mam timer . W sumie to dobrze że poprzednia się popsuła bo nową mi przysłali z funkcją timera i podświetlanym wyświetlaczem . Tamta tego nie miała . Apka helika V977 jest bez timera ale jako timera można użyć telefonu komórkowego . Np. w Nokii jest taka funkcja jak : Licznik czasu . Ustawiasz sobie przykładowo 5min . Włączy się alarm to lądujesz .
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 19 lut 2015, o 21:31

Bejo ..tak z ciekawości... naprawdę podczas lotu wapem potrzebujesz czasomierza bu czuć stan energii wakku...?
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 20 lut 2015, o 08:43

Tylko napisałem że mam. Ale go nieużywam . Fakt , spadek mocy silnika następuje nagle . Nie tak jak w V911 . Tam silnik zaczynał kręcić coraz wolniej .Ale też idzie to wyczuć. Mam dokładnie skalibrowany miernik .Więc teraz pomiary będą miarodajne . Całkowite odcięcie napięcia aku przez regiel w Waspie następuje przy 3,25~3,3V . Minimalne napięcie Li-pol może wynosić 3,0V/ogniwo . Poniżej tego napięcia można uszkodzić aku . Nie robiłem pomiarów jakie jest napięcie aku gdy zaczyna się odczuwać nagły spadek mocy silnika ? Myślę że pomiędzy 3,8 a 3,6V ? Zrobię pomiar to napiszę .

W sumie to takim mikrusem lata się "przy nodze " . Bo i jak daleko można go "wypuścić " aby był jeszcze dobrze widoczny ? 50 m? 100m? Można sobie ustawić wtedy timer na np. 4,5 min aby móc powrócić helikiem "do nogi " i nie szukać go gdzieś potem w trawie.
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 20 lut 2015, o 21:39

witam
Panowie jak się zabrać za wyjęcie tylnego silniczka z koszyka ?
muszę go wyjąć i sprawdzić lutowania, bo przez chwilę stracił chęć do kręcenia, nie wiem czy to tylko taki kaprys, czy coś poważniejszego.
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 20 lut 2015, o 22:44

Waldek.. no bez jajec :) Normalnie go wysuwasz.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 20 lut 2015, o 23:20

no pacz Pan ...jaki obciach...wyszedł był... :oops:
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 21 lut 2015, o 08:35

Dobrze jest na miejsce gdzie wychodzą kabelki z silnika kapnąć trochę jakiegoś kleju . Ja dałem Pattex Classic . Po zaschnięciu robi się lekko gumowaty i dość dobrze zabezpiecza kabelki przed uszkodzeniem . Od biedy można też dać jakiś lakier do paznokci .
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 25 lut 2015, o 09:09

witam
Wczoraj przyszła do mnie paczka z pakietami i jeden miał urwany przewód od wtyczki.
Zrobiłem zdjęcie z opisem całej sytuacji,wysłałem do BG, myślicie że to wystarczy ?
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 lut 2015, o 13:44

Kurde, Wy to macie jakieś pechy z tymi mikrusami. Kupiłem waspa. Wyjałem z pudła i latałem. Z v977 to samo. A tu co chwila (i nie tylko na forum) słysze o jakis komplikacjach... :/
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3474
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 25 lut 2015, o 14:27

waldekjakwaldek pisze:witam
Wczoraj przyszła do mnie paczka z pakietami i jeden miał urwany przewód od wtyczki.
Zrobiłem zdjęcie z opisem całej sytuacji,wysłałem do BG, myślicie że to wystarczy ?

Tia, odpiszą, że trzeba było nie ciągnąć za kable przy wyjmowaniu z opakowania :vhappy:
A na poważnie, to pewnie zwrócą kasę, bo wysyłka droższa niż ten lipol-ek :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 25 lut 2015, o 14:42

Ktoś się orientuje jak wygląda opcja modułu zewnętrznego do sterowania tym brzdącem? Mam na myśli coś w stylu HT8 itp. Posiadam coś takiego do v922 i aurory. V977 kupiłbym, ale musi być moduł, który pozwoli sterować moim radyjkiem...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 25 lut 2015, o 14:56

waldekjakwaldek pisze:witam
Wczoraj przyszła do mnie paczka z pakietami i jeden miał urwany przewód od wtyczki.
Zrobiłem zdjęcie z opisem całej sytuacji,wysłałem do BG, myślicie że to wystarczy ?



Zapytam wprost:
    Ile było pakietów w paczce z pakietami?
    Jaka jest wartość uszkodzonego pakietu?
    Masz lutownicę?

:mrgreen:
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 25 lut 2015, o 15:51

waldekjakwaldek pisze:witam
Wczoraj przyszła do mnie paczka z pakietami i jeden miał urwany przewód od wtyczki.
Zrobiłem zdjęcie z opisem całej sytuacji,wysłałem do BG, myślicie że to wystarczy ?

Wystarczy ,przysla drugi. Lutownica i po sprawie ,te kabelki maja tendencje do odrywania ,normalka.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 25 lut 2015, o 15:55

SeKLeS pisze:Ktoś się orientuje jak wygląda opcja modułu zewnętrznego do sterowania tym brzdącem? Mam na myśli coś w stylu HT8 itp. Posiadam coś takiego do v922 i aurory. V977 kupiłbym, ale musi być moduł, który pozwoli sterować moim radyjkiem...

Niestety nie istnieje obecnie taka mozliwosc.Spadek po Walkerze ktora zdaje sie zaprzestala zabawy z helikami.
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 25 lut 2015, o 20:52

Tak myślałem,lutownica rozebrać zlutować i po sprawie, czekam tylko na odpowiedź BG,ciekaw jestem werdyktu.
@ miruuu -ja niestety mam do czynienia na co dzień ze sprzętem wyprodukowanym w chr i niestety wiem jak działa prawo partii (uszkodzonej ) .Jeżeli u Ciebie jest wszystko ok, to żeby zachować równowagę w naturze ktoś musi mieć coś spierniczonego...i dobrze że ja i tylko kabelek...
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 25 lut 2015, o 21:54

waldekjakwaldek pisze:Tak myślałem,lutownica rozebrać zlutować i po sprawie, czekam tylko na odpowiedź BG,ciekaw jestem werdyktu.
@ miruuu -ja niestety mam do czynienia na co dzień ze sprzętem wyprodukowanym w chr i niestety wiem jak działa prawo partii (uszkodzonej ) .Jeżeli u Ciebie jest wszystko ok, to żeby zachować równowagę w naturze ktoś musi mieć coś spierniczonego...i dobrze że ja i tylko kabelek...

Zapomnialem powiedziec ze BG wymaga zdjecia etykiety z paczki,maja prawdopodobnie roznych dostawcow,pozatym mozna sie z nimi dogadac nie robia broblemow.

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości