WLtoys - V977

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Gajos

Postautor: Gajos » 23 lip 2015, o 16:06

miruuu pisze:...
Ad 4. Nic nie zmieniaj, nic nie modyfikuj. Jedynie co warto zmienić (i właściwie zamówić od razu przy zakupie) to silniczek ogonowy. Kup ten o nazwie SUT (linki w wątku powyżej). Do niego trzeba tez kupic śmigiełko dedykowane - linki tez powyżej.
...
Fakt, SUTek z tym większym śmigiełkiem po prostu rulez...!
Ale - policzyłem, pomierzyłem miernikiem i wielokrotnie przetestowałem, a pomiary czasów poddałem dość rzetelnej analizie, że w Super CP SUT pracuje optymalnie dopiero wtedy, gdy zasilające go druty mają średnicę 0,6 ... 0,8 mm. Domyślam się, że ideałem będzie 0,7 mm.
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 23 lip 2015, o 18:51

Czy wyłączenie helika, podczas lotu może być spowodowane nagrzaniem się silnika?
Po jednym wylatanym pakiecie silnik jest gorący, latałem nim teraz czyli w cieniu i temp powietrza ok. 27 stopni.Lot był mało dynamiczny
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 23 lip 2015, o 19:02

Podczas lotu wyjąłeś baterie czy co?
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Gajos

Postautor: Gajos » 23 lip 2015, o 19:06

trazas pisze:Czy wyłączenie helika, podczas lotu może być spowodowane nagrzaniem się silnika? ...
Nie, raczej wadliwym termozabezpieczeniem w regulatorze albo rwaniem zasięgu (zależy co jest ustawione w opcjach "SAFE"). Nie mydlić urwania zasięgu z wyłączeniem nadajnika.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 23 lip 2015, o 19:38

[quote="trazas"]Czy wyłączenie helika, podczas lotu może być spowodowane nagrzaniem się silnika?
grzanie silnika bym wykluczyl ,mialem podobnie -sprawdz polaczenie z lipo ,ta mala wtyczka lubi przerywac sie na kabelku
mimo wrazenia ze kable sa cale .Drugi problem ktory mi dawal podobne objawy to siadajacy regiel ,wymienilem i jest o,k.
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 23 lip 2015, o 19:51

zaraz po wylądowaniu zauważyłem że mocno jest nagrzany.
Normalnie lecę sobie i nagle przestaje pracować silnik i spada helik (dobrze że na gęstą trawę i nic się z nim nie dzieje)
Spróbuję jutro dociskać bardziej wtyczkę.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 23 lip 2015, o 20:08

trazas pisze:zaraz po wylądowaniu zauważyłem że mocno jest nagrzany.

Spróbuję jutro dociskać bardziej wtyczkę.

grzanie silnika to normalne,wtyczke sprawdz przy stole (z wlaczonym holdem ) poruszaj ,pokrec i zobaczysz czy dioda przestaje swiecic jezeli
nic sie nie dzieje to pozostaje moim zdaniem regiel na 90%,byc moze to grzanie jezeli rzeczywiscie az za bardzo to tez objawy esc.
obecnie w H.k regle na specjalu V931 to samo co V977,zdaje sie cos 8$jezeli dobrze pamietam.
Gajos

Postautor: Gajos » 24 lip 2015, o 06:30

Trazas, żeby jakby co nie tłuc niepotrzebnie dalej, najpierw bezpiecznie zweryfikuj ESC (jego zabezpieczenie termiczne):
- solidnie przymocuj helika za płozy do stołu (ogon niech zwisa), Throttle ustaw z grubsza jak przy zawisie, Rudder tak, aby silniczek ogonowy pracował na oko z połową mocy, a Swash z grubsza poziomo... I po chwili takiej pracy ogrzewaj ESC opalarką nastawioną na 100C.
Silnik główny ma tylko zwolnić, a ogonowy chodzić niemalże bez zmian.
Jeśli jest inaczej, to wina ESC.
To naprawdę skuteczna metoda, odcedziłem w ten sposób już dwa różne ESC.
Gajos

Postautor: Gajos » 24 lip 2015, o 10:46

Chciałem przemilczeć, ale wytrzeźwiałem...
miruuu pisze:...
2. NIGDY NIE PODLACZAMY HELIKA NA WYLACZONYM NADAJNIKU
...
Mirek, wykrzykujesz to jak jakiś nakaz, zaklętą regułę... Skąd Ty masz takie informacje?
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 24 lip 2015, o 13:39

Sprawa wygląda tak:
-Wtyczka jest dobra
-Dzisiaj rano zauważyłem, że helik nie reagował na moje ruchy drążkami.Był odemnie może ze 4 metry i leciał sobie do przodu.Obroty silnika reagowały z opóźnieniem.Poziom zużycia bateriai na wyświetlaczu pokazuje 2 kreski.
Działo się tak na jednej baterii bo na pozostałych 2 latał już normalnie ale to zbadam
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 24 lip 2015, o 14:04

Ja miałem podobne objawy w blade mcpx bl. Pewnego razu objął sobie trajektorię i odleciał w siną dal. Później okazało się, że winą była najprawdopodobniej ułamana na przegubie antena w nadajniku.

tapatalk
Ostatnio zmieniony 24 lip 2015, o 14:12 przez pkali, łącznie zmieniany 1 raz.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 lip 2015, o 14:12

Gajos pisze:Miruuu, masz chyba na myśli nie "ładowarkę od telefonu", tylko "5-woltowy zasilacz do ładowania telefonu" w roli fragmentu zasilającego gniazda USB?
Taki standardowy od Nokii wytrzyma na raz ładowanie czterech aku.

Jak zwał tak zwał. Mój daje 2A, więc wystarcza akuracik na ładowanie 6 sztuk.
Gajos

Postautor: Gajos » 24 lip 2015, o 14:20

miruuu pisze:... Mój daje 2A, więc wystarcza akuracik na ładowanie 6 sztuk.
Aj, to masz rakietę. Mój przy 4 sztukach teraz w upały zaczął już kształt obudowy zmieniać. :)
Każda ładowarka podaje 200mA, no to razem poniżej 1A. Słabiutka :(
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 25 lip 2015, o 17:57

Jednak na wszystkich pakietach helik się zacina.
Gdy robię zawis i chcę skręcić to robi to z opóźnieniem a jak dodaje gazu lub ujmuje to też ma kilkusekundowe opóźnienia.
Sam sobie lata przez kilka sekund gdzie chce i nie reaguje na ruchy drążków
Dzisiaj to z 20min nie mógł się helik połączyć z nadajnikiem.Cały czas dioda mrugała zamiast świecić ciągle.
Czy możliwe że to słabe baterie? czy może coś się zepsuło od uderzenia, kilka dni temu walnąłem z 6-7 razy w ziemie i to dość poważnie,ale po oględzinach nic nie zauważyłem niepokojącego

@Edit
Dodam że jak nadajnik włącze i helika to wtedy dioda stale świeci, i gdy ta dioda świeci ciągle to helik normalnie reaguje a jak już dioda przestaje świecić na 1-2sek to wtedy pojawiają się te ściny i helik nie reaguje.Gdy ta dioda też mruga to też są zacinki.

@Edit2
Teraz wykryłem rzecz ciekawą, mianowicie w włączonym holdem helik reaguje normalnie a gdy go wyłącze to wariuje i się zacina. Czy można jakoś zresetować/przywrócić ustawienia fabryczne nadajnika?
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 26 lip 2015, o 09:01

Znalazłem problem.Gdy ruszam anteną w nadajniku to w pewnym położeniu helik reaguje tak jak powinien a jak puszczę ręką antene to znowu traci połączenie i nie raeguje.
Muszę rozkręcić nadajnik bo widać że coś w środku nie styka.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 26 lip 2015, o 09:13

Jednak antena :)

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lip 2015, o 09:15

Aaa no super. To problem już prawie rozwiązany.
Jak będziesz rozkręcal, porob foty.
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 26 lip 2015, o 09:42

Rozkręciłem i nic nie zauważyłem.Trochę poruszałem anteną i tym kablem w środku ale wszystko siedzi mocno.
Więc nie wiem jak naprawić ten problem.
Na pierwszych dwóch zdjęciach widać jak musi być ułożona antena żeby dioda w heliku się świeciła.

http://zapodaj.net/892ec043f6479.jpg.html

http://zapodaj.net/3832c6ee3570c.jpg.html

http://zapodaj.net/06ddf70f2a895.jpg.html

@Edit
Jakieś jaja się dzieją z tą anteną.Gdy jest skręcona w bok to normalnie reaguje z wyłączonym holdem, Czyli można latać bez problemu,zaś w z włączonym holdem łapie zwiechy.A jak antenę wyprostuję to jest na odwrót, czyli latać sie nie da bo zwiechy a z włączonym holdem nie ma zacinek.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 lip 2015, o 09:58

Możesz wrzucić fotki normalnie?
Awatar użytkownika
trazas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 16-06-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 1 raz

Postautor: trazas » 26 lip 2015, o 10:51

za duży rozmiar mają fotki i nie da rady wrzucić
Ostatnio zmieniony 27 lip 2015, o 09:31 przez trazas, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości