WLtoys - V977

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
matir1
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 44
Rejestracja: 10-06-2015
Lokalizacja: Rymanów
Podziękowano: 1 raz

Postautor: matir1 » 20 cze 2015, o 09:34

Niestety ale poczta polska mniej się ostatnio spieszy niż china post. :)

Można gdzieś kupić gąbki na płozy?
Awatar użytkownika
matir1
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 44
Rejestracja: 10-06-2015
Lokalizacja: Rymanów
Podziękowano: 1 raz

Postautor: matir1 » 20 cze 2015, o 16:22

Ale grzyb ze mnie :)
Opcja hover debugging rozwiązała problem!
Oczywiście bez tego łożyska heli jest minimalnie mniej stabilny ale da się latać :) Mam nadzieję, że jak przyjdzie sut to uda mi się wyregulować tak, ze będzie wisiał w powietrzu :)
Gajos

Postautor: Gajos » 20 cze 2015, o 16:41

To (powiedzmy) pierwsza z przyczyn. Brawo!
P.S. Niszczysz ramę i łożyska silniczka. Zębatkom i tak kij w oko, Ty Niecierpliwcze, Ty...
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 20 cze 2015, o 18:34

matir1 pisze:Ale grzyb ze mnie :)
Opcja hover debugging rozwiązała problem!
Oczywiście bez tego łożyska heli jest minimalnie mniej stabilny ale da się latać :) Mam nadzieję, że jak przyjdzie sut to uda mi się wyregulować tak, ze będzie wisiał w powietrzu :)

To ze ramie serva zmienilo polozenie w dol po krecie ,moze oznaczac ze wyskoczyly zabki gdzies w servie ,mialem cos takiego jakis czas dziala pozniej blokuje na amen ,mozna korygowac przes HD ale nie jestem pewien czy dziala to w 3D,co do stabilnosci to z sutkiem lub z innym mozna regulowac ze sam wisi bez problemu .
Co do serv to sa tanie zamienniki (biale ) w HK 3$ z groszami wiec warto miec zapas .
powodzenia,przy zamawianiu lozysk uwaga byla pomylka w Bg ,brac te co sa w zestawie 2szt,te z 4szt to do okuc.
Awatar użytkownika
matir1
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 44
Rejestracja: 10-06-2015
Lokalizacja: Rymanów
Podziękowano: 1 raz

Postautor: matir1 » 20 cze 2015, o 19:52

Mam jedeno oryginalne servo zapasowe. Ale wydaje mi się, że wszystko z nimi ok. Nie miałem jakiegoś mega kreta :) zresztą zobaczymy za jakiś czas na razie uczę się latać na 6g. To zdjęcie serva byłoby robione gdy bateria była odlaczona i ja specjalnie dałem je na maxa do ręką.
Ale że przez np 2 minuty będzie w mejscu w trybie 6g czy 3g? I wwogóle nie rusz?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 cze 2015, o 20:34

Zbig, czy te zamienniki są na tyle wymienne ze można je mieszać na tarczy, czy mimo wszystko jak wymieniać to konpletem?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 cze 2015, o 20:35

matir1 pisze:Mam jedeno oryginalne servo zapasowe. Ale wydaje mi się, że wszystko z nimi ok. Nie miałem jakiegoś mega kreta :) zresztą zobaczymy za jakiś czas na razie uczę się latać na 6g. To zdjęcie serva byłoby robione gdy bateria była odlaczona i ja specjalnie dałem je na maxa do ręką.
Ale że przez np 2 minuty będzie w mejscu w trybie 6g czy 3g? I wwogóle nie rusz?

A kolega ciągle krąży bez kastingu...
Ech, ta dzisiejsza młodzieży...
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 20 cze 2015, o 21:21

miruuu pisze:Zbig, czy te zamienniki są na tyle wymienne ze można je mieszać na tarczy, czy mimo wszystko jak wymieniać to konpletem?

wymienialem wszystkie 3 ,wiec nie powiem wygladaja na identyczne i pasuja jak orginalne .
w razie czego mozna wyciagnac silnik razem z prockiem z czarnego i przelozyc do bialego z HK ,wymienia sie b.latwo.
mi polecialy w 3 zabki na pierwszej zebatce (delikatne jak zebu u slimaka :grin2: )
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 20 cze 2015, o 22:00

matir1 pisze:Mam jedeno oryginalne servo zapasowe. Ale wydaje mi się, że wszystko z nimi ok. Nie miałem jakiegoś mega kreta :) zresztą zobaczymy za jakiś czas na razie uczę się latać na 6g. To zdjęcie serva byłoby robione gdy bateria była odlaczona i ja specjalnie dałem je na maxa do ręką.
Ale że przez np 2 minuty będzie w mejscu w trybie 6g czy 3g? I wwogóle nie rusz?

ramie serva powinno byc w poziomie jak ma zasilanie i jest zbindowane z nadajnikiem zarowno w 3g jak i 6g pod warunkiem ze gaz na 0 .
Stacjonarnie w miejscu w przypadku micro to pojecie wzgledne ,kilka sekund lub kilkanascie ale kazdy ruch powietrza wybija z rownowagi no i wszelkie luzy jak i wywazenia .
To tylko Bejo pisal ze odklada tx i idzie po wegiel do piwnicy :dance:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 cze 2015, o 07:11

W 3d to chyba jak gaz jest po środku? Chociaż nie sprawdzałem teraz? Pewnie o to Ci chodziło, ale dla pewności dopisuje...
Awatar użytkownika
matir1
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 44
Rejestracja: 10-06-2015
Lokalizacja: Rymanów
Podziękowano: 1 raz

Postautor: matir1 » 21 cze 2015, o 10:34

Ja powiem tak u mnie na 100% wszystkie serva sa sprawne, niedoświadczony bawiłem sie przyciskiem hover debugging i zaliczylem podczas lotu kreta, pewnie za to się rozregulował. :) Ciekawi mnie jak wymienia się samemu serva jak ten plastik bialy trzeba samemu założyć, żeby mieć pewność, że wyszło w miarę równo?
Gajos

Postautor: Gajos » 21 cze 2015, o 11:05

Trzeba mieć pewność, że serwo jest w pozycji zerowej. Czyli trzeba je podłączyć do kanału, włączyć aparaturę i helikopter, wyzerować wszystkie ustawienia (a przynajmniej te, które w jakikolwiek sposób dotyczą tego właśnie serwa). Ramię teraz staramy się założyć tak, aby było możliwie najlepiej prostopadłe do (zamontowanego już albo potem) popychacza.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 cze 2015, o 12:29

Ktoś spotkał się już może z... TURBO :D TAIL MOTOR SET?

http://www.heli-factor.com/shop/index.p ... ucts_id=27

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
matir1
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 44
Rejestracja: 10-06-2015
Lokalizacja: Rymanów
Podziękowano: 1 raz

Postautor: matir1 » 23 cze 2015, o 14:30

Skrzydło prezentuje się całkiem fajnie, może ktoś zdecyduje się próbnie zamówić? Ja aktualnie męczę stocka i idzie od mnie SUT z zaczepem i śmigłem :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 cze 2015, o 14:39

Wiec co, byłbym gotów "zaryzykować" ;)
Jedynie co mnie trzyma przed zakupem to to, że nie widzę nigdzie do kupienia zapasowych śmigiełek...
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 24 cze 2015, o 07:35

Ktoś spotkał się już może z... TURBO :D TAIL MOTOR SET?

mam w mcpxie coś takiego http://www.xtreme-production.com/xtreme ... ts_id=6966
ogon trochę przyciężkawy ale trzyma bardzo dobrze
śmigieło możesz założyć od blade sr120, v931 itp na wałek 1mm
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 cze 2015, o 08:27

Ooo wygląda na to samo, tylko droższe...

Tzn ja mam śmigło na 1mm te sutkowe... Pytanie tylko, czy ten silniczek nie wymaga jeszcze większego śmigła? Fotki troche przebajerzone są, wiem, ale mimo wszystko robi wrażenie jakby miał śmigło sporo większe i od sutkowego śmigiełka...
Gajos

Postautor: Gajos » 24 cze 2015, o 08:34

SUTkowe będzie za małe, zresztą wiesz.
Awatar użytkownika
Buszmen
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 23-11-2014
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Buszmen » 24 cze 2015, o 21:24

zbig pisze:Co do serv to sa tanie zamienniki (biale ) w HK 3$ z groszami


Czy możesz zapodać linka ?
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 25 cze 2015, o 14:00

Buszmen pisze:
zbig pisze:Co do serv to sa tanie zamienniki (biale ) w HK 3$ z groszami


Czy możesz zapodać linka ?

w HK.nazywa sie HK-5330 mikro servo, jest jeszcze hk-5320 ale slabsze wiec lepiej te 5330 ,ja zmienilem wszystkie 3 w moim v977 i pracuja dobrze
wygladaja i mysle ze takie same jak stokowe tylko trzeba ,jak ktos woli ,przelozyc orczyki ze stokowych
mysle ze mozna je mieszac tez ze stokowymi ale tego nie sprawdzalem.
Ja natomiast mam inny problem ,nie wiem czy u innych sie to zdarza ale od czasu do czasu na odleglosci okolo 50 m trace polaczenie i konczy sie to pikiem w dol,
mysle ze to jakosc plytek odbiornika jest dosc hazardowa,w moim v930 polecialy mi 2 plytki

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości