WLtoys - V911

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 10 sty 2015, o 22:26

bejo-nie dogadalismy się -Mirek ciekaw był popatrzeć jak wyglada moja tarcza sterujaca i cała reszta .
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Intruz
Stały bywalec...
Posty: 143
Rejestracja: 16-08-2013
Lokalizacja: Nieporęt
Podziękował: 12 razy

Postautor: Intruz » 11 sty 2015, o 02:05

Wiesz ja miałem też dziwny przypadek w dh 9116. Niby wszystko ok patrzyłem zaglądałem ustawiałem i po pewnym czasie zobaczyłem że:
dopiero po uruchomieniu jak silnik nabierał mocy jedno z serw samo z siebie zaczęło właśnie ściągać w jedną stronę. trzymaj helkę w rękach i zobacz ja sie zachowują serwa od momentu uruchamiania. Czy po uruchomieniu i wchodzeniu na obroty któreś z serw nie wychyla sie samoistnie.
A tak w PS:
może ktoś ma dh9116 na części a w szczególności płytkę sterującą
HK-450TT PRO V2 Flybarless
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 11 sty 2015, o 09:36

Też tak może być .Trudno jest znaleźć przyczynę na odległość nie mając tego helika w ręku . Przyczyna może być natury mechanicznej albo elektronicznej . Możemy tylko zgadywać co mogło się stać helikowi , aż ktoś w końcu trafi . Przez moje ręce przewinęło się kilka wersji V911 . Bywało tak że po krecie wymieniło się prawie wszystko na nowe a on dalej nie chciał latać . Ale było też i tak że jakimś cudem sam się naprawiał i później latał jak gdyby nic.
Awatar użytkownika
ArisTos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 30-11-2014
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: ArisTos » 11 sty 2015, o 18:53

Czy helik ucieka w lewo tylko trochę nad ziemią i wyżej zachowuje się normalnie? Czy po podniesieniu 1 metr nad podłożem ucieka wciąż w lewo?
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 11 sty 2015, o 19:41

Na chwilę obecną można powiedzieć że jest wyregulowany ,tyle że tarcza jest po tych regulacjach jakby trochę przekoszona,nie pamiętam czy ,,od maleńkości,, tak miał czy to się stało po wymianie łopat , ta wymiana nie była spowodowana trafieniem w szafę tylko jak sądzę sumą wszystkich kretów ...
a przy okazji czy każda wymiana łopat kończy się ponowną regulacją?
@Intruz- nie to nie to .
@Aristos- nie zdążyłem podnieść wyżej ,po oderwaniu od ziemi to było coś na zasadzie skoku..
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
ArisTos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 30-11-2014
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: ArisTos » 11 sty 2015, o 20:15

Helik waży kilkadziesiąt gram. Tego się nie da wyregulować. To jest zabawka. Na lot tej zabawki ma wpływ milion rzeczy.
Dwa moje V911 uciekają w lewo przy próbie zawisu kilku centymetrów nad ziemią. Ma to związek z wpływem ziemi na helik. Podczas wznoszenia się wiatr ze śmigła odbija się od ziemi co powoduje dodatkowe zawirowanie a śmigło ogonowe (żyro) załatwia resztę chcąc utrzymać ogon odpycha helikopter w lewo. Przynajmniej taka jest moja teoria bo obie moje V911 wiszą w powietrzu jak zamrożone a nad ziemią właśnie fikają w lewo. Grunt to wytworzyć sobie odruch kontrowania w prawo przy starcie i problem rozwiązany.
Musisz to naprawdę traktować jak zabawkę. Mnie ta zabawka nauczyła latać bokiem i dziobem do siebie. Więcej się z niej nie wyciągnie. Fajna zabawa na krótką metę.
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 11 sty 2015, o 20:40

Tak ,zdaje sobie sprawę że jest tzw. poduszka powietrzna,ale po mojej regulacji ok.30-50 cm nad ziemia wierci się ,ale jak mu za bardzo nie przeszkadzam to można powiedzieć że wisi.Więc wydaje mi się że to kwestia regulacji.
Wiem że jest to zabawka i to z tych tańszych,traktuję go jako uzupełnienie symka i pierwszy praktycznie spisany na karmę dla kretów...ma mnie nauczyć podstawowych odruchów i pozwoli przesiąść się na coś innego.
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 11 sty 2015, o 20:46

Helikiem 4Ch nie lata się 3D , więc tarcza nie musi być ustawiona w poziomie . Ściąga go bokiem w lewo to można tarczę odchylić nieco w prawo . Wiadomo że jak zrobisz zawis tylko20 albo 30cm nad ziemią to będzie nim majtać na wszystkie strony.
Awatar użytkownika
ArisTos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 30-11-2014
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: ArisTos » 11 sty 2015, o 21:02

Masz rację bejo. Ja jednak robiłem pierwsze 2h ekstremalne 3D V911tką :)
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 11 sty 2015, o 21:08

Rozumiem. :lol:
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 11 sty 2015, o 21:08

bejo pisze:Helikiem 4Ch nie lata się 3D , więc tarcza nie musi być ustawiona w poziomie .


Bejo Ty przeczytaj to co napisałeś :)
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 11 sty 2015, o 21:13

A może jednak się lata .... hmm
http://youtube.com/watch?v=vGf_iyUbkLg
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1770 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 sty 2015, o 23:21

Trzeba tylko przed lotem wybrać czy "3" czy "d" :rotfl2:
Awatar użytkownika
waldekjakwaldek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 51
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: W-wa Chomiczówka
Podziękował: 1 raz

Postautor: waldekjakwaldek » 12 sty 2015, o 21:01

Wydaje mi się że podsumowaniem tego całego zamieszania będzie stwierdzenie że dobrze wyregulowany helik to podstawa do dobrej zabawy i nauki i już chyba wiem mniej więcej o co w tym chodzi (znaczy o regulacji trochę).
niniejszym wszystkim biorącym udział w tej dyskusji podziękowania i :piwo:
pozdrawiam W.
pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
Dax
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 3 razy

Postautor: Dax » 29 sty 2015, o 19:30

Witam,

Szukałem dosyć długo w googlach oraz na forum i niestety nie znalazłem rozwiązania na dosyć prosty problem.
Mianowice mógłby mi ktoś doradzić jak odkleić w tym modelu tylne trzymanie śmigła oraz rurkę (tak sie to nazywa? :)) ogonową od kokpitu? Przepraszam za niefachowe nazewnictwo, jednak dopiero się uczę wszystkiego. Muszę wymienić tylny silniczek ogonowy i niestety bez odklejenia tej rurki gdzie idą w środku przewody jest to niemożliwe.

Próbowałem nożykiem do tapet troszkę ponaruszać klej, ale to przyniosło raczej kiepskie rezultaty bo bardziej ten plastik się odkształca. Szukam jakieś fachowej porady. Może jest jakiś łatwy sposób albo rozpuszczalnik?

Dziękuję za pomoc :)
[V911] + [V977} + [FlySky FS-i6]
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3474
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 sty 2015, o 19:49

Chyba najprościej będzie wymienić tylko silnik... Bo widzę, że wszyscy mają z tym problem :masakra:

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Dax
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 3 razy

Postautor: Dax » 29 sty 2015, o 19:59

Niestety u mnie kabelek przerwał się 1 mm w rurce ogonowej (podczas kontaktu ogona z meblami urwałem ten przewód :masakra: ) i nie mam możliwości zlutowania go tam. Do tego od strony kokpitu chińczykowi przelało się kleju chyba i nie da rady wyciągnąć tych kabelków albo zamienić je na inne. Dlatego muszę odkleić wszystko, puścić nowe kabelki i na nowo przykleić.Ten filmik widziałem na Youtubie podczas poszukiwań, ale on niestety nie rozwiązuje mojego problemu
[V911] + [V977} + [FlySky FS-i6]
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3474
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 sty 2015, o 20:02

A ten Widziałeś hmm :grin2:

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Dax
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 29-01-2015
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 3 razy

Postautor: Dax » 29 sty 2015, o 20:16

Nie widziałem, ale myślałem o tym rozwiązaniu :)
Z tym że jako początkujący myślałem, że takiej maniany to się nie robi i że wstyd :)
Bardziej miałem nadzieję na podpowiedź w stylu podgrzej suszarką lub ciepła wodą (próbowałem :) ) albo zanurz w rozpuszczalniku na 3 minuty i wyjmij :)
[V911] + [V977} + [FlySky FS-i6]
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3474
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 sty 2015, o 20:31

Próbuj belkę ogonową wymontować metodą siłową. W ostateczności (uszkodzenie ramy) pozostanie zakup nowej z Alledrogo
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości