[S] wydrukuję podwozie, stabilizatory i usztywnienie ogona 450, X360

Tu możemy dać ogłoszenie że coś nam zbywa.
Regulamin forum
1. Każde ogłoszenie powinno zawierać co najmniej: tytuł zawierający typ ogłoszenia: [S/O/Z], opis, zdjęcie "w naturze" (wyjątkiem są przedmioty nowe i fabrycznie zapakowane), cenę.
2. Ogłoszenie można odświeżyć przez dopisanie nowego postu po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu. Zmiany ilości i/lub ceny dokonujemy edytując pierwszy post. Ogłoszenia nieaktywne przez okres dłuższy niż 2 miesiące są usuwane.
3. W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę.
4. W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych reguł Moderator lub Administrator mają prawo do usunięcia oferty bez podania przyczyny. W wyjątkowych przypadkach należy przed umieszczeniem ogłoszenia uzgodnić odstępstwa od regulaminu z moderatorem działu lub administratorem.
5. Portal i forum Heli-Team.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść ogłoszeń, stan i jakość oferowanych towarów oraz transport do miejsca przeznaczenia.
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 lut 2020, o 15:27

Witam

wydrukuję podwozie ok 25g, stabilizatory ok 7g i usztywnienie ogona ok 1g z PLA yellow lub orange NEON (FLUORESCENCYJNY) bardzo dobrze widoczne, równiez wieczorem, tylko podpórki pod płozy są czarne i bardzo fajnie to wygląda,
pasuje do trex 450, ale mogę wydrukować też do ALZRC X360, ilość nieograniczona,
wydruki są na Tevo Tornado: jakość 0,1-0,15mm, wypełnienie 25%,
https://drive.google.com/file/d/1uNe7r8 ... LWH2a/view

cena ok 25zł + wysyłka 10zł paczkomatem
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, o 20:19 przez macem, łącznie zmieniany 3 razy.
Devil X360, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL, belt cp v2 :)
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1632 razy
Podziękowano: 797 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 lut 2020, o 15:39

Jaką dałeś szerokość statecznika pionowego i jakie wypełnienie?
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 lut 2020, o 15:51

miruuu pisze:Jaką dałeś szerokość statecznika pionowego i jakie wypełnienie?

Heja drukuje na 0.15mm na Tevo Tornado lekko zmodyfikowanym, na PrusaSlicer, daje 6 warstw od dołu i góry żeby mniej więcej wypełnienienia nie było widać, wypełnienie 25% plaster miodu, żeby nie było za cięzkie też to wszystko a w miarę mocne. Szerokosc statecznika mam na 2.7mm.
Devil X360, trex 450L Dominator, kds 450sv, miniTitanV2, trex 450 PRO DFC, tarot 450 FBL, belt cp v2 :)
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 lut 2020, o 16:42

No to wypełnienie powinno być ok. Mi na pustym zupelnie w środku bylo troche za elastyczne. Jak dajesz po 6 warstw 0.15 to w sumie wypełnienie jest sporo większe, bo te 25% dotyczy tylko 30% środka.
Jak nie chcesz żeby było widać prześwitu u jednocześnei zachować idealną powierzchnię mozesz drukować je nie na płask tylko w pionie. Mi takie wychodzą ładniejsze bo nawet przy warstwie 0.2 poweirzchnia jest idealna. Drukując na płask jednak zostają jakieś tam ślady druku. No chyba, że z prasowaniem (funkcja w Curze) to ładniej.
Awatar użytkownika
Clad
Domownik forum...
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Clad » 10 lut 2020, o 17:30

Wstępna rezerwacja, tylko... dasz radę wydrukować drugi taki sam zestaw tylko jaskrawo pomarańczowy? Wtedy wziął bym oba kpl.
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 lut 2020, o 18:23

miruuu pisze:No to wypełnienie powinno być ok. Mi na pustym zupelnie w środku bylo troche za elastyczne. Jak dajesz po 6 warstw 0.15 to w sumie wypełnienie jest sporo większe, bo te 25% dotyczy tylko 30% środka.
Jak nie chcesz żeby było widać prześwitu u jednocześnei zachować idealną powierzchnię mozesz drukować je nie na płask tylko w pionie. Mi takie wychodzą ładniejsze bo nawet przy warstwie 0.2 poweirzchnia jest idealna. Drukując na płask jednak zostają jakieś tam ślady druku. No chyba, że z prasowaniem (funkcja w Curze) to ładniej.

Tylko ze w pionie to bedzie się mogło łatwo złamać, w poziomie jest bardzo mocne, a no tak można w CURA dac wygładzanie, mi CURA niezbyt dobrze drukuje niektóre elementy, ale takie sprawdzę jak wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2020, o 19:00 przez macem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 lut 2020, o 18:51

Clad pisze:Wstępna rezerwacja, tylko... dasz radę wydrukować drugi taki sam zestaw tylko jaskrawo pomarańczowy? Wtedy wziął bym oba kpl.

Witam tak nie ma problemu, mogę wydrukować ile chcesz :), pomarańczowy NEON fluorescencyjny będę miał, oba zestawy do 450 czy X360?
Awatar użytkownika
Clad
Domownik forum...
Podziękował: 32 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Clad » 10 lut 2020, o 19:05

To wydrukuj jeszcze taki pomaranczowy i wezmę oba. Założe do tarota 450. Reszta na pw.
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 lut 2020, o 19:27

macem pisze:
miruuu pisze:No to wypełnienie powinno być ok. Mi na pustym zupelnie w środku bylo troche za elastyczne. Jak dajesz po 6 warstw 0.15 to w sumie wypełnienie jest sporo większe, bo te 25% dotyczy tylko 30% środka.

Tylko ze w pionie to bedzie się mogło łatwo złamać, w poziomie jest bardzo mocne, a no tak można w CURA dac wygładzanie, mi CURA niezbyt dobrze drukuje niektóre elementy, ale takie sprawdzę jak wyjdzie.
Eee, też się tego obawiałem, ale nie, pod tym kątem jest na prawdę ok.

Tyle że to ABS - z PLA rzeczywiście może się to nie udać

https://youtu.be/1ME95CTOQPg
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 10 lut 2020, o 20:07

No tak przy ABS czy taki HIPS to juz inaczej troche, w PLA tez bedzie w miare ok ale pewnie pod jakims katem sie zlamie, ale PLA znowu dużo ładniej się drukuje górna warstwa niż ABS.
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 10 lut 2020, o 22:32

Kwestia utrzymania temperatury w druku. Przy zamkniętej komorze ABSem drukuje się bardzo fajnie.
Ale fakt, jak próbowałem w otwartej przestrzeni na poprzedniej drukarce to było sporo yebania a efekt mizerny. Po prostu ABS nie lubi nagłej zmiany temp w druku. Przy zamkniętej komorze ABS daje mi ładniejsze efekty niż PLA.

Ale kazdy materiał ma swoje wady i zalety. Wszystko kwestia tego do czego ma być zastosowany.
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 11 lut 2020, o 09:14

No tak ja tez drukuje ale w HIPS i bez komory nie da rady bo pęka i się wygina, ja mam z podełka komorę :).
Awatar użytkownika
Bielak
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 1 raz

Postautor: Bielak » 11 lut 2020, o 20:22

macem pisze:Witam

Ja bardzo chętnie przytulę taki zestaw, tego włąsnie koloru, tylko czy podwozie może być w oryginalnym kształcie ?

wydrukuję podwozie ok 25g, stabilizatory ok 7g i usztywnienie ogona ok 1g z PLA yellow lub orange NEON (FLUORESCENCYJNY) bardzo dobrze widoczne, równiez wieczorem, tylko podpórki pod płozy są czarne i bardzo fajnie to wygląda,
pasuje do trex 450, ale mogę wydrukować też do ALZRC X360, ilość nieograniczona,
wydruki są na Tevo Tornado: jakość 0,1-0,15mm, wypełnienie 25%,
https://drive.google.com/file/d/1uNe7r8 ... LWH2a/view

cena ok 25zł + wysyłka 10zł paczkomatem
Awatar użytkownika
macem
Stały bywalec...
Kontaktowanie:

Postautor: macem » 11 lut 2020, o 20:47

nie bardzo orginalne podwozie dość cienkie, trzebaby z ABS drukować z podporami, ciężkie to do wydruku to jest, zobaczę czy się to da na kawałki podzielić i wydrukować.
Awatar użytkownika
Bielak
Pierwsze koty za płoty...
Podziękował: 1 raz

Postautor: Bielak » 17 lut 2020, o 23:02

macem pisze:nie bardzo orginalne podwozie dość cienkie, trzebaby z ABS drukować z podporami, ciężkie to do wydruku to jest, zobaczę czy się to da na kawałki podzielić i wydrukować.

jeżeli nie dasz rady, i tak jestem zainteresowany statecznikiem pionowym, poziomym i wzmocnieniem belki, w tym właśnie kolorze co na zdjęciu.

Bardzo ładnie to wygląda, w powietrzy będzie dobrze widoczne

Wróć do „Supermarket - sprzedam”