XFX Trex 450

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 maja 2017, o 08:20

Ale to ma manualnego FBLa :)
Przemek - spiłuj łopaty o polowe i dajesz obroty 4000rpm.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 19 maja 2017, o 09:39

To sie jeszcze zdziwicie jak ten model będzie lepszy od Waszych reksiów :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 maja 2017, o 09:47

Jakby nie było, cały model jest tańszy od mojego serwa ogonowego. Jeśli poleci dalej niż moje serwo to już wygrywa! :)
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 19 maja 2017, o 11:06

Otóż to :D Jeśli to wystartuje i będzie w miarę sterowne to już wygrał.

Przemek, tylko na pierwszy oblot koniecznie weź kamerkę :D
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2058
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 19 maja 2017, o 11:21

I kask
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 19 maja 2017, o 11:56

Zgadzam się w pełni :D jak to poleci to też sobie takie kupię :banana:
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 19 maja 2017, o 12:31

Ja również sobie zakupię pod warunkiem, że da radę tym zawisnąć w okręgu o średnicy dwóch metrów (żeby go nie bujało za bardzo) i wykonywać proste postępówki oraz proste fikołki na plecki. Bo nie czuję się na siłach żeby od razu pchać się w jakieś Protosy czy Gobliny, a taki XFX to może być tani półśrodek.
Nawet jeśli okaże się totalnym niewypałem to silnik, esc, serwa zawsze można wykorzystać do innych modeli, a cena ~180zł to żadna strata (niektórzy po delikatnie twardszym lądowaniu wydają po 150zł na naprawy)
Już czuję to wiadro hejtu, które zaraz na mnie spłynie :D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 maja 2017, o 12:49

z tą taniością to jest trochę pułapka bo model tani to fakt ale czy ma części? Czy trzeba kupić drugą tanią głowicę zamiast drogiego goblinowego szpindla? Tak mam w tym chińczyku- model tani ale potem nie wszystkie części występują pojedynczo i skrzywienie wałka ogonowego powoduje, że trzeba kupić cały ogon.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2017, o 12:54

Dlaczego zaraz hejtu... Jak masz tluc - tlucz plasteline jak mawial Ben.
Heliki za 180 zlotych i za 1800 rozpierdalaja sie tak samo.

A tak calkiem powaznie: na zdjeciach tego nie widac wiec nie wiem jak jakosc wykonania tak dokladniej, ale sądze, ze mniej wiecej czyms takim byl pierwszy klon T-Rexa (HK450) ktorego mialem i ktory byl moim drugim po Belcie helikopterem ze zmiennym skokiem.
BYl tez platforma na ktorej pozniej zamontowalem pierwszego FBLa (ZYX 1).
Na tym wlasnie helikopterze uczylem sie postepowek i zrobilem pierwsze fikolki.
I mniej wiecej tyle samo wtedy kosztowal (kit kupilem z HK za jakies 30 dolcow, silnik, 20Amperowy regiel i serwa przelozylem z Belta.)
Oczywiscie wtedy tez bylo wielu ktorzy z tego latadla darli lacha, ale to wlasnie tym latadlem nauczylem sie latac.
No i wczesniej Beltem - to byl mniej wiecej ten sam etap.
Z Beltow z reszta tez darciolachom nie bylo konca, a sa Belty ktore lataja do dzis.
Nie sa to najlepsze helikoptery - no trudno.
Ale latają.

I to tez bedzie latalo.

Troche tylko nie rozumiem po co to Przemkowi, aaale.... moze za duzo wymagam doszukujac sie w tym logiki ...
;)


@Wojtek: To niestety prawda sluszna uwaga.
W tamtych czasach bylo inaczej: pojedyncze czesci do tych malych haczykow sciagalo sie od chinczyka za grosze na kilogramy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 maja 2017, o 13:01

aikus pisze:Troche tylko nie rozumiem po co to Przemkowi, aaale.... moze za duzo wymagam doszukujac sie w tym logiki ...
;)

A ja wiem i powiem tylko tyle, że brak logiki był głównym założeniem przy zakupie tego modelu (to taki hint dla tych, którzy w postach Przemka nie dostrzegli jeszcze przymróżenia oka ;) )
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 maja 2017, o 13:33

aikus pisze:Z Beltow z reszta tez darciolachom nie bylo konca, a sa Belty ktore lataja do dzis.

:dance:

aikus pisze:Nie sa to najlepsze helikoptery - no trudno.
Ale latają.


COOO? Naraziłeś się właśnie. :mad2:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2017, o 13:51

@MWX wlasnie Twojego Belta mialem na mysli:) (Z wygladu jak tam patrzylem na te zdjecia ostatnio to badziej to Protos niz Belt.)
...
wiec.... ten tego... sie nie unos juz tak bardzo... ;) :glaszcz:

Ostatecznie moge przyznac, ze jest ot najlepszyt na swiecie gownolot frankenbelt ;)
:piwo:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 maja 2017, o 14:25

Niee.. z Prutosa nic tam nie ma. Rama i tarcza z Belta CPX (najlżejsza opcja z możliwych, tylko łożycha na japońckie trzeba wymienić) a reszta to autorski melange. No dobra, jak już prosisz to masz tu foty: https://goo.gl/photos/R5WA7no6gEUpNAbf7
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2017, o 14:48

Kabinka mi sie wydawala protosowa... I tak naprawde tylko o to moglo chodzic jak sie patrzy na takie ogolne zdjecia, bo to co odroznia wiekszosc sportowych helikow zwlaszcza w tych rozmiarach to ksztalt i malowanie kabinek.
Pamietam jak latalem protosem 500 z kabinka od trexa 500 to każdy mówił "o jaki cichy trex".
I nawet Ci ktorzy wiedzieli ciagle sie lapali na ta kabinke.
No a co do tarczy w belcie to ja akurat wspominam chyba najlepiej z calego belta. Pancerna precyzyjna, zero luzow (w przeciwienstwie do niektórych alignowych czy MSH owych) i nigdy mi sie zadna nie rozsypala mimo ze tluklem je na potege.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 19 maja 2017, o 16:41

Ja sie nawet nie łudzę, że do tego xfxa będą jakiekolwiek części zamienne, ale na pewno jakieś części można zamontować od trexa, hk, kdsa czy innego klona. Rurę ogonową, ramę można naprawiać domowymi sposobami. Głowice też znajdę i chińczyków od jakiegoś zamiennika. Wał główny - zmierzyć wymiary i też kupić u chińczyków, najwyżej otwory pod sruby wywiercić w domu. Na pewno gdzieś na magazynach są jeszcze części do tych klonów.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2017, o 17:04

A jasne ze tak! Kombinowactwo tez ma swoje uroki.
Ja np. notorycznie latalem Beltem na walach od T-Rexow a potem kupilem duzo walow do Belta i zmienilem helika na T-Rexa, wiec w druga strone.
Troche sie te waly roznily, ale srednica byla ta sama - reszta to pikus.

A propos, jeszcze jedna rzecz odnosnie Belta.
Belt to JEDYNY helikpoter EVER, ktory mial tak zrobiony szpindel jak on de facto powinien byc zrobiony, czyli prosty pret i nakretki na dwoch koncach, a nie jakies cuda wianki, wiercenie i wkrecanie srubek, gdzie potem cala sila rozrywajaca ten szpindel wisi na tej cienkiej srubce.
Nie wiem skad w ogole taki pomysl...

No ale o tym juz kiedys bylo.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 maja 2017, o 18:30

A jaka to różnica czy wisi na śrubce czy na nakrętce? Śruba słabsza?

Przecież skoro nie pęka to jedno i drugie jest ok a śrubka wygodniejsza w użyciu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 maja 2017, o 20:16

wojtekr pisze:A jaka to różnica czy wisi na śrubce czy na nakrętce? Śruba słabsza?


No jezeli sruba ma taka srednice ze jest wkrecana w dziure wywiercona w walku wzdluz to wydaje mi sie ze jest to slabsze niz jakbys ten walek nagwintowal i nakrecil na niego nakretke :hammer:

wojtekr pisze:Przecież skoro nie pęka to jedno i drugie jest ok a śrubka wygodniejsza w użyciu.


No tak no tak... mowie, bylo juz o tym...
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 20 maja 2017, o 21:08

wojtekr pisze:z tą taniością to jest trochę pułapka bo model tani to fakt ale czy ma części? Czy trzeba kupić drugą tanią głowicę zamiast drogiego goblinowego szpindla? Tak mam w tym chińczyku- model tani ale potem nie wszystkie części występują pojedynczo i skrzywienie wałka ogonowego powoduje, że trzeba kupić cały ogon.

To jest mniej więcej ten: https://www.modelmotor.pl/helikopter-rc ... ikiem.html model. Z częściami nie ma problemu prócz szpindla. Jeśli to klon w/w klona to ma szpindel 3mm z nakrętkami. @Przemek - jakbyś potrzebował okuć do łopat to mam gdzieś 2 kpl nowe i łożyska. Podłoga też jest już niedostępna, są, ale węższe.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 20 maja 2017, o 23:18

Artja pisze:
przemek pisze:Niepokoi mnie jedynie niewielkie bicie na głowicy, albo wał, albo hub krzywo osadzony...

Nic z tych rzeczy, masz pod blokasem jakąś żyłę wodną z anomalią magnetyczną. No i nie trzymaj go w ręku po wysmarowaniu serw i wtyczek. Wał tego helika aktywnie dostosowuje się do gradientu grawitacji samoczynnie trzymając pion absolutny. Jak mocniej zakręcisz wałem to na wirniku zobaczysz precesję, tylko nie kręć za mocno bo będzie dzień w którym zatrzyma się Ziemia. Jest o tym cały wątek na forum :piwo:


:rotfl: :piwo:

wojtekr pisze:Możesz też zwiększyć obroty tak aby częstotliwość bicia przeszła w GHz i system FBL już tego nie wyłapie :) Myślę, że 2miliardy obrotów na sekundę powinno wystarczyć.


Czyli około 30% mocy regla. Na wszelki wypadek pierwszy lot zrobię na 50ciu :)

Aikus pisze:Troche tylko nie rozumiem po co to Przemkowi, aaale.... moze za duzo wymagam doszukujac sie w tym logiki ...
;)


Miru już odpowiedział :) Ja tylko dodam, że kupiłem ten model z nudy... nudy i niesamowitego komfortu, jaki daje mi Protos (od momentu zakupu od Ciebie nie miał ani jednej awarii i świetnie lata bez żadnego serwisu do dzisiaj, jedyne co przy nim robię, to zakraplanie oleju do łożysk otwartych... i tak już chyba od dwóch lat :) ).
Kiedyś mając KDS-a chciałem z niego zrobić coś na kształt Protosa i to była zła droga. Teraz mając Protosa generalnie wisi mi, czy XFX wytrzyma 1 lot czy 20, jeśli zmieli się zaraz po starcie, to porechoczemy z tego Mirkiem, a później wieczorami będę go powoli odbudowywał, w końcu będzie co robić :)

Wracając do problemu bicia na głowicy, przyczyną poza żyłą wodną pod blokasem był krzywy wał, naprostowałem trochę nogą i jest już całkiem ok ;)
Założyłem też kabinkę z KDSa, stockowa z flagą Królowej Elżbiety jest zbyt mocno zdeformowana.

Jutro, a właściwie dzisiaj około 6 oblot :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Protos Mini i dlugo nic :)

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości