Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 sty 2020, o 18:35

aikus pisze:Czyli chcesz skonstruować własnej roboty agregator prądotwórczy...

Jo... Zamontowany pod maską i odpalany szarpanką wkomponowaną w grill chłodnicy. No co, nie szarpalbys... ? ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2020, o 18:56

Ty nobszarpalbym ale to nie lepiej korbe dorobic do zasadniczego silnika? Jestem pewien ze daloby sie go odpalic. Jeszcze Żuk mial wejscie na korbe. Legendy gloszą ze niektorzy go tqk czasem odpalali, paru mialo potem sztywne kolana...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 sty 2020, o 20:56

Myślałem o korbie, ale to kupa roboty. Trzeba by dorobić adapter z łożyskiem jednokierunkowym oraz zapisać się na siłkę. No i trochę szkoda odpalać 3 litrowy silnik do naładowania byle pakietu ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2020, o 21:31

Aaaaa.... Czyli celem jest ładowanie pakietów a nie odpalanie silnika, żeby wrócić do domu...
Kumam.
No tam wiesz... z tą siłką to nie koniecznie. Widziałem jak gość odpalał ręcznie takiego starego jednocylindrowego diesla. Niby jeden cylinder, ale ze dwa litry na spoko miał i weź to obróć, nie?
Szok!!
A on to robił bez większego wysiłku!
Sposobem, a nie siłą.
Kluczem do zagadki jest zawór rozprężny, który na czas rozpędzania silnika trzeba otworzyć.
Silnik wtedy rzecz jasna nie pracuje, ale kręci się zupełnie lekko, bo nie ma kompresji.
I tak sobie nim kręcimy... Rozpędzamy go powoli używając nie zbyt dużej siły.
Jak już go rozpędzimy do takiej prędkości, że ma szansę przejść przez GMP siłą inercji (ma takie duże żelazne koło zamachowe) to zamykamy zawór rozprężny, otwieramy paliwo, przepustnicę i silnik się pięknie odpala.
Inny patent: znany chyba głownie z silników lotniczych, ale też widziałem stosowany w takim starym dieslu, którego bez wysiłku odpalał kilkulatek (pod nadzorem Ojca i/lub Dziadka, ale to on kręcił korbą).
Najpierw kręcisz korbą i rozpędzasz koło zamachowe. Jak już je rozpędzisz to zasprzęglasz je z silnikiem (oczywiście za pośrednictwem odpowiedniej przekładni, bo tamto koło jest mniejsze, kręci się szybciej i nie bierze później udziału w pracy silnika).
Dokładnie tak działa odpalanie silnika w "Antku" - najwidoczniej Antonow policzył, że niewielkie koło zamachowe i odpowiednie przekładnie pozwalające rozpędzić je do odpowiednio wysokich obrotów (celem zmagazynowania dostatecznie dużej ilości energii kinetycznej) będą do spółki lżejsze niż odpowiednio duży rozrusznik.
Ktokolwiek ma choćby odrobinę zmysłu technicznego, a słyszał kiedyś jak startuje silnik w Antku, ten od razu wie jak to działa ;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 sty 2020, o 21:39

Ano pakietów, najlepiej 4s. Bo naładuje se pakiet a potem cyk rozrusznikiem i do domu ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2138
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 27 sty 2020, o 22:22

Kamil i jak ten wypasiony helik poleciał, nie było gleby?
No i ciekawi mnie czy zaczniesz latać też heli czy dalej tylko parapety - już wiemy że potrafisz nimi latać :D
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 597
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 27 sty 2020, o 22:54

Hahah latal latal super latal. Po tym mikrusie to ten sie taki stabilny wydaje. Heli chyba zaczne latac ale parapetami raczej nie przestane :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2020, o 23:09

Artja pisze:Ano pakietów, najlepiej 4s. Bo naładuje se pakiet a potem cyk rozrusznikiem i do domu ;)


...
hmm
...
AHA!! To teraz już całkiem rozumiem.
No to ...
...
Pomyśl jeszcze o zasilanym elektrycznym pakiecikiem (oczywiście odpowiednio mniejszym, bo po co szarpać do tego od razu cały 4s) rozruszniku do tego silnika od kosiarki. Co będziesz się bujał z szarpanką jak człowiek pierwotny... Cywilizacja!
No, tylko te małe pakieciki też trzeba czymś ładować, no nie?
No to ... Potrzebny jest jeszcze jeden, jeszcze mniejszy silniczek spalinowy i prądniczka do niego.
A żeby go odpalić - oczywiście kolejny rozruszniczek elektryczny, zasilany - a jakże kolejnym, jeszcze mniejszym pakiecikiem.
Nie wiem do ilu poziomów tę koncepcję można ciągnąć, nie wiem do ilu warto, ale pierwszych kilka warto przynajmniej przemyśleć.
;)




Kamilos pisze:Hahah latal latal super latal. Po tym mikrusie to ten sie taki stabilny wydaje. Heli chyba zaczne latac ale parapetami raczej nie przestane :D


Nawet nie próboj przestawać! I ja Ci to mówie. Ja, który zaczął latanie od helikoptera i do tej pory helikopterami lata więcej.
Helikoptery są ... zajebiste, owszem, ale to co lata prawdziwie to samolot!
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 sty 2020, o 19:59

aikus pisze:... Nie wiem do ilu poziomów tę koncepcję można ciągnąć, nie wiem do ilu warto, ale pierwszych kilka warto przynajmniej przemyśleć

Przemyślałem i narazie zredukowałem 4s do 2s. To by było tak, że 2s trzeba jednak mieć żeby napędzić silniczek od autka rc. No ale wiadomo że pierdzikółko pomiele silnikiem nawet na oparach wydlubanych z balansera 4s. Tym podtrzymywałoby się pakiet 3s do rozrusznika nitro. Sam nitro za drogi do pędzenia ładowarki, ale wystarczający do szarpnięcia szarpanką. No ile to będzie, niecała minuta, i już mam odpaloną benzynkę z ładowarką 4s. Stąd już klasycznie gruby kabel pod klemy i wio. Całość przydałoby się wysterować jakąś apka pod androida. I tu jestem w domu haha! Bo nawet jak zapomnę telefonu to mam andka w Ix12 :geek:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 sty 2020, o 20:45

Kamilos pisze:Hahah latal latal super latal. Po tym mikrusie to ten sie taki stabilny wydaje. Heli chyba zaczne latac ale parapetami raczej nie przestane :D

Widziałem twoje latanie parapetami. Aikus ma rację, nie przestawaj, szczególnie podobają mi się lądowania w twoim wykonaniu. Czyściutkie, mięciutkie, z eleganckim podejściem. Podpatruje i uczę się, ale talentu nie da się nauczyć. W powietrzu to wiadomo, byle kto utrzyma się parapetem, wystarczy puscic drążki, resztę zrobi maszyna, upraszczając rzecz jasna :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 597
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 28 sty 2020, o 20:51

Dziękuję za komplementy :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2020, o 21:52

Zasługujesz na nie i są szczere chłopaku!!
;)
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 597
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 1 lut 2020, o 17:59

Wpadłem dziś o 14, pogoda mimo słabych prognoz była super, 12 stopnij i wiatr, 3 loty helikiem zrobione, pierwsze pętle udało mi się dziś zrobić oczywiście dość koślawe wyszły. Droga na wjeździe po tych opadach trochę miękka i pewnie znowu się zrobią koleiny. Wpadł też artja trochę pokopać nowy pas.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 lut 2020, o 21:24

Pogoda nie rozpieszcza, ale jest plan zaorać trochę pasy, wstępnie start o 13, do potwierdzenia jutro przed.
Dawo potwierdził że będzie, więc jak kogoś wkurza to niech nie przyjeżdża :vhappy:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 597
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 1 lut 2020, o 22:19

Nie rozpieszcza to mało powiedziane :D deszcz i wiatr po 8m/s :D
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 lut 2020, o 23:27

8m/s to chyba miedzy blokami, na R trzeba patrzeć na kreseczkę (ICM mam na myśli) a jutro kolo 18m/s :D

jakbyś sie jednak skusił, to mam dla Ciebie pudełko ze szpejem do helika :)
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2138
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 2 lut 2020, o 09:35

Do pojazdówki wiatr nie szkodzi... byle nie padało, w tej chwili jest spoko. Zobaczymy o 12:30 :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 3 lut 2020, o 18:47

No chyba jednak w niedzielę zdrowo wypizdzilo nawet samochodziarzy, bo tylko walec został na polu :p
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 lut 2020, o 21:24

Ja pierdole... Ty kiedyś siebie zapomnisz zabrać z tego pola do domu :D:D:D
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 597
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 6 lut 2020, o 18:18

Sobota dopiero pojutrze ale patrząc na prognozy to już mogę się zapowiedzieć że będę ok 13 :D chyba że jutro helika rozbiję to w tedy może będę.

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości