Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 25 cze 2023, o 21:42

No i dzisiaj...... był przesympatyczny i leniwy dzień na Regułach. Pięknie było.
Zrobiliśmy z Dawem nasze mniej więcej porównanie umiejętności strzeleckich tudzież jakości naszych strzelb.
Wyszło.... no kuźwa wyszło coś, czego żaden z nas się nie spodziewał.
Wyszło, że każdemu z nas lepiej idzie strzelanie ze strzelby przeciwnika :vhappy:

Ogólnie to strzelania były mocno porównywalne, zarówno strzelców (Aikus i Dawo) jak i karabinków (Hammerli i Artemis).
Poza ewidentnie spieprzonymi strzałami - wszystko w czarnym, punktów nie liczyliśmy.
Mimo, że na Hammerlim miałem jakby gorsze wyniki, to nadal uważam, że jest to karabinek lepszy. Subiektywnie, ale lepszy :dk: No nic nie poradzę - tak czuję, tak uważam i już.
Z resztą Dawo tak uważa o swoim Artemisie, więc po prostu wszyscy zadowoleni :D

Było też kilka nowych osób... było pokazowo... było wesoło...
....
Ostatecznie ani nie wylatałem ani nie wystrzelałem wszystkiego co miałem.
A przebiłem 88g nabój...
Może wystrzelam jutro - szkoda by było go zmarnować... nawet połowy nie wystrzelałem...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 26 cze 2023, o 04:45

Spokojnie z tym wystrzeliwaniem naboju. Geneza problemu jest taka, że ludzie ładują te naboje i trzymają miesiącami co powoduje odciskanie uszczelki i późniejszą nieszczelność. Trochę olejku silikonowego na uszczelkę nie zaszkodzi tak samo jak trzymanie go kilka dni w strzelbie :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 26 cze 2023, o 07:49

Też tak myśle i trochę mnie śmieszy teoria, że do 48 godzin to spoko.
A jak będzie 49 godzin to co się stanie?
A jak zrobię 10 razy z rzędu po 47 godzin to będzie OK?
:)
Nie ma tak... Przebiłem, więc po prostu nie zapomnieć i nie zostawić do przyszłej wiosny... i tyle...
... a poza tym uszczelki zawsze można wymienić.
I drugie tyle.
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 26 cze 2023, o 18:52

Dopiero po chwili dotarło do mnie cóżem uczynił :nw: Najmocniej was przepraszam za ten kurz który za sobą pozostawiłem :oops: To był pierwszy i ostatni raz ;)

aikus - Dziękuję za propozycję polatania ale ten mój nieszczęsny MODE3 chyba wykluczy mnie z tego typu latania. Poszukam rozwiązania, może jest na to jakiś patent.
bizon220 - Z odbiornikiem XM+ to się nie kłopocz, no chyba że bardzo chcesz się pozbyć sprzętu. Na rynku jest tego sporo i w przyzwoitych cenach. Dzięki za podpowiedzi.

Jeszcze raz przepraszam za ten kurz, naprawdę mi głupio... :masakra:
Pozdrawiam serdecznie :)
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 27 cze 2023, o 09:03

RaeDeBolek pisze:Dopiero po chwili dotarło do mnie cóżem uczynił :nw: Najmocniej was przepraszam za ten kurz który za sobą pozostawiłem :oops: To był pierwszy i ostatni raz ;)
Jeszcze raz przepraszam za ten kurz, naprawdę mi głupio... :masakra:



Ja tam napierdalam specjalnie na pełnej kurwie jak jest taka sucha droga i nie zamierzam za to ani przepraszać, ani tego zmieniać.
Chyba, że ktoś tego sobie zażyczy - to jeśli tak - porozmawiajmy. Ponegocjujmy.

RaeDeBolek pisze:aikus - Dziękuję za propozycję polatania ale ten mój nieszczęsny MODE3 chyba wykluczy mnie z tego typu latania. Poszukam rozwiązania, może jest na to jakiś patent.


Naczy się przede wszystkim to IMHO ty za dobrze latasz, żeby latać na kablu, ale jak przyjeżdżasz na pole bez latadłą no to to jest oczywiste co mi przychodzi do głowy.
Ja niestety wczoraj zabrałem się za przestawianie mode-trymów w apce, więc większość czasu spędziłem na dłubaniu w ustawieniach i testowaniu...
Wracając do latania na kablu: jeśli naprawdę chcesz z kimś latać na kablu to nie ma najmniejszego problemu, żeby apka ucznia była Mode-3, a apka trenera mode-2. Tylko trzeba to ogarnąć wcześniej, ale to się da.
....
.... natomiast... IMNSHO, jeśli chcesz latać samolotem, to zaczynasz klasycznie od patałacha, czyli czegoś takiego:

https://www.volantexrc.pl/volantex-rc-f ... p-234.html

Nie koniecznie tego - w skrócie, średniopłat, motoszybowiec, pchający silnik, ok. 1,5m rozpiętości - lata już bardzo poprawnie, bez żadnych stabilizacji ani innych chujów-mujów, więc dużo, szybko i skutecznie uczy, a jednocześnie można to tłuc i dalej będzie poprawnie latać.

I w góre!
I ktoś z Twoim obyciem z powietrzem moim zdaniem zdecydowanie nie potrzebuje latania na kablu.
Przywieź to tylko przed oblotem tak, żeby ktoś zobaczył, ćzy jest dobrze wyważony, wytrymowany i tak dalej... W miarę możliwości wybierz jakiś w miarę bezwietrzny dzień na obloty (tak jak wczoraj to było idealnie)... i tyle.
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 29 cze 2023, o 21:32

Taka oto sytuacja mnie dziś zastała.. TWR Reguły :?: Zapytałem budowniczego, odpowiedział krótko: będzie _killer
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 29 cze 2023, o 22:44

Dobrze!!! Dogadamy sie, bedzie gdzie kamere zamontowac na chuji smieciarzy podpalaczy
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 839
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 68 razy

Postautor: kudzu » 30 cze 2023, o 08:59

RaeDeBolek pisze:Taka oto sytuacja mnie dziś zastała.. TWR Reguły :?: Zapytałem budowniczego, odpowiedział krótko: będzie _killer


Pytanie do czego :rotfl:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 cze 2023, o 09:34

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 30 cze 2023, o 12:30

.... bo ja byłem ... chyba przedwczoraj tylko nie miałem czasu zupdatować sytuacji:

20230628_183925~1.jpg


20230628_184000~1.jpg


Chujek przyciśnięty przez gliny najwidoczniej mimo, że się nie przyznał, zdecydował się "posprzątać".

Oczywiście poszło kolejne zgłoszenie do GIOSiu.

Nie omieszkałem też nadmienić, żę dziwnym trafem stało się to dokładnie dzień po tym jak napisałem do gminy z prośbą o informację co z kontenerem / posprzątaniem śmieci.
Będzie? NIe będzie?
Jak będzie to kiedy?
Jak nie będzie to gdzie zamówić....

Nic nie sugeruję. Przedstawiam tylko fakty a wkurw we mnie narasta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 30 cze 2023, o 16:39

Prosto w glebę i te ziemniaki co tam rosną :thumb:
Skonsumujemy i zamknie się wielki życia krąg
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 30 cze 2023, o 17:36

tak, ale wiara, że na raka wykituje akurat ten 5kurvvy5yn który to tam wysypał z tego powodu to dla mnie za mało.
Awatar użytkownika
wiktorius
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 61
Rejestracja: 25-10-2020
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: wiktorius » 2 lip 2023, o 12:04

Co tam się odjaniepawliło? Coś jest rozlane? Chwilowo nie mam dostępu do dużego ekranu a na komórce nie widać.
Kurde panowie, trzeba tam jakaś fotopulapke postawić...ktoś ma jakieś doświadczenia z takim tematem? Podejrzewam, że te po 200 z allegro to jakiś syf niemiłosierny... Może jakiś smartfon z kartą SIM...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 2 lip 2023, o 20:04

Kolega Radek mówił dziś, że kilka dni temu stał kontener wypełniony śmieciami, co się nie zmieściło to zostało podpalone... Jest kilka "kupek" z stopionym plastikiem które trzeba będzie szpadlem podważyć i wywalić z pasa, reszta da się pograbić. Większych elementów nie ma. Jak trochę popada to w końcu się zazieleni.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 2 lip 2023, o 20:53

KOlejność była odwrotna: Najpierw WSZYSTKO zostało podpalone, a potem to co się nie spaliło, zostało zebrane, a było tego tyle, że objętościowo upchałbym to do kombiaka.

To co jest obecnie wymaga tylko przegrabienia i czasu... nic więcej się już zrobić nie da:/

Fotopułapka - temat do dogadania z właścicielem Ambony o cudownej nazwie TWR Reguły. Ja jestem za. Trzeba kupić najtańszą, ale z kartą SIM, wysyłającą zdjęcia na bieżąco do chmury czy gdzieś.
Inna - zostanie zajebana wraz z dowodami.
....
Więc a z tego co widziałem takie fotopułapki chodzą po jakieś 400.
MOżna też kupić jakąś lepszą - o tych piszą, że się wieszają czasami i tak ... nooo różnie to z nimi bywa... Trzeba by się rozeznać... Mam znajomego myśliwego - zapytam.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 2 lip 2023, o 21:57

Musiałem źle zrozumieć _olaboga
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 3 lip 2023, o 01:29

Dawo, wszystko dobrze zrozumiałeś :) Po prostu nie poruszyliśmy kwestii kolejności wydarzeń, a z moim potokiem myśli łatwo się pogubić... Aikus, z tego co pamiętam to kontener był pełen. Na Twoich zdjęciach faktycznie nie ma tyle materiału żeby cały zapełnić ale może zgarnęli tą drugą kupę którą widziałem nieopodal. Jak będę jechał na moto to rzucę okiem. Mniejsza o większość ;) Śmieci już nie ma za co dziękuję!! :piwo:

W kwestii monitoringu na TWR Reguły to... Okazuje się że wieża jest mobilna :shock: (takie historie to kiedyś na Discovery oglądałem). Została przeniesiona w pobliże drugiego/bocznego pasa (nie wiem czy ma jakąś nazwę). Zdjęć nie mam, sami zobaczycie. W piątek przed 22.00 stała jeszcze jak na moim zdjęciu, elegancko przy drodze. W każdym razie wydaje się że teraz byle jaka kamerka nie ogarnie np. tablic rejestracyjnych pojazdów na drodze dojazdowej. Specjalistą w tej branży nie jestem, ale obserwując materiały w popularnych mediach, nie można zrobić rozpoznania z kamery która wisi kilka metrów od zdarzenia... A jak ktoś zobaczy kamerę na wypasie to ją ukradnie tak jak kijek z wstążką ;)

Pozdrawiam! :)
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 lip 2023, o 06:00

I niech ukradnie!
To nie problem.
Będzie musiał oddać i przeprosić - dlatego napisałem, że ma być kamerka z kartą SIM, która zdjęcia wysyła natychmiast...
.... no ale jak ambona jest mobilna to sprawa się komplikuje, bo musimy też sami zbudować jakiś maszt do kamery, a to się raczej nie zdarzy...
Awatar użytkownika
RaeDeBolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 12-06-2023
Lokalizacja: Jaworowa/Raszyn
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: RaeDeBolek » 3 lip 2023, o 17:28

Potwierdzam, druga kupa śmieci też zniknęła :)
Pierwsze loty za płoty. Człowiek latać musi, inaczej się udusi ;)
Emax Hawk 5 (RTF, 2018) | XL Power 380 | FunCub NG (w trakcie składania) | EasyGlider 4
Taranis X9D Plus | RadioMaster Ranger ExpressLRS | Fat Shark Dominator HD2 T2 + rapidFIRE |
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 lip 2023, o 19:51

Gadałem z Myśliwym.
Pokazał mi zdjęcia z fotopułapki za jakieś 1200.
Nocne zdjęcia.
Widać dzika i widać dwie osoby z odległości 10 metrów.
Nie ma szans, żeby rozpoznać twarze.
Tablicę rejestracyjną - tylko pod warunkiem, że się dobrze ustawi... potencjalnie.
Wniosek jest zasadniczo prosty - nie da się. A to co się da - nie ma sensu, bo będzie to koszt który nie wyniesie kilka stówek do tysiąca tylko raczej kilka tysięcy do 10 tysięcy.
Nie wywalimy na to takiej kapusty.
Choćbyśmy się w 10 złożyli ... a chyba 10 nie ma.

.... no bo to trzeba kupić kamerę, postawić do niej słup i lampę z fotovoltałką .... W ciemności to po prostu działa wujowo...
...a nas głownie interesuje noc / ciemność. W dzień to tam się nie wiele interesujących rzeczy dzieje...
No.... czyli pozamiatane.

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości