GAONENG - jak wtopiłem 120 zł

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 paź 2019, o 18:44

Chciałbym troszkę napisać o zachwalanych przez Kenobiego LiPo marki GAONENG. Parę tygodni temu do mojej nowej zabawki 2" kupiłem 3 sztuki GNB Flight POWE LIPO. Ponoć w relacji jakość/parametry/cena są rewelacyjne.
Jako, że zaczynam przygodę z FPV i kupiłem sobie Diatone R239 do nauki FPV, zakupiłem również lipoli u Kenobiego. Cena pakietu 35 zł *3 lipo + wysyłka paczakomatem.

Lipole przychodzą do nas opakowane w pudełeczku z plastiku, z instrukcją obsługi. Na pierwszy rzut ok wygląda obiecująco. Cienki, ale mocny termokurcz, przewody przyłączeniowej i ich długość też przemyślana do wielkości pakietu.
I tu już chyba koniec dobrych stron.

Zapomniałem dodać jakie pakiety: 3s 550mAh i uwaga 80C/160C!!! Policzmy ile prądu ciągłego potrafią dać: 80C*0,55A = 44A ciągłego, 160C*0,55A = 88A chwilowego. AWG16 mają czyli 22A. W teorii dla 4 cm przewodu daje 0,0005268Ohm. Korzystając ze wzoru na spadek napięcia U=RI^2 -> 0,0005268*44*44 -> 1,019V spadku napięcia na przewodzie. Czyli już widać, że wartości producenta czysto teoretyczne.

Z racji, że to mikro quad + dopiero się uczę, po locie pokazuje mi maksymalny prąd pobierany 8A, co daje ok 14C. Jak widac jest to 3x mniej niż deklaruje producent.

Pakiety nowe wrzuciłem na ładowarkę i pokazały następujące rezystancje wewnętrzne:
A. 12mOhm, 12mOhm, 16mOhm
B. 10mOhm, 14mOhm, 18mOhm
C. 12mOhm, 12mOhm, 16mOhm

Zrobiłem kilka zawisów w pokoju aby je "dotrzeć" i kila cykli zrobic mysląc ze rezystancja spadnie. Niestety, myliłem się. Dalej to samo. Policzmy trochę:
A. Suma rezystacji 40mOhm. Prąd maksymalny 8A podczas lekkiego lotu to daje 2,56V spadku napięcia dla pakietu 12,6V. Czyli napiecie spada 10,04V czyli 3,34V/cel
B. Suma rezystacji 42mOhm. Prąd maksymalny 8A podczas lekkiego lotu to daje 2,68V spadku napięcia dla pakietu 12,6V. Czyli napiecie spada 9,92V czyli 3,30V/cel
C. Suma rezystacji 40mOhm. Prąd maksymalny 8A podczas lekkiego lotu to daje 2,56V spadku napięcia dla pakietu 12,6V. Czyli napiecie spada 10,04V czyli 3,34V/cel

Super nowe pakiety a taka rezystancja i spadki.

Poszedłem latać na pole podczas różnych warunków temperaturowych (dodam, że pakiety trzymane w kieszeni):
A. Temperatura na dworze ok 19-22stC lot trwał ok 4:00 min i skonczyłem latać gdy było 3,6V/cell.
B. Temperatura na dworze ok 12stC lot trwał ok 3:00 min i skonczyłem latać gdy było 3,6V/cell.
C. Temperatura na dworze ok 5stC lot trwał ok 2:10 min i skonczyłem latać gdy było 3,6V/cell.

Powiem, że pierwszy raz widzę, aż taki wpływ temperatury na lot. Latałem heli, quadami, samolotami na Gensach, Tattu, SLS. Na zimnie lata się krócej ale między 22stC a 5stC to różnica 30s a nie 2 min!! Bardzo wrażliwe są na temperaturę!!! Heli 250 latałem na SLS 800mAh i za dużej różnicy w locie nie miałem.

Także reasumując. NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA chyba, że nie wicie co z kasą zrobić. Hasło Kenobiego "Bardzo mocne pakiety w rozsądnej cenie" trzeba zmienić na "Dupiate pakiety w rozsądnej cenie".

Aaaa jeszcze najważniejsze. Trzymanie parametrów. Zrobiłem jeszcze jeden test. Zawis w pokoju i trzymanie parametrów. Telemetria zawołała 3,6V na celę. No to zobaczmy jak trzyma pakiet do 3.5V na celę. Kontynuwałem zawis jak telemetria zawołała 3,5V to jak spojrzałem na ekran to widziałem nagłe spadanie napięcia w dół. Wylądowałem i sprawdzam jak wyglądają napięcia na celach:
1. 3.5V, 2. 3,4V, 3. 3.1V. Zaraz pełny rozjazd napięć. SLSy i Tattu trzymają równo. W heli zdarza mi się, że telemetria zawoła 3.4V i po wylądowaniu mam 3.5V na wszystkich celach.

No cóż modelarz kupuje ponoć 2x. Najpierw tanio a potem dobrze. Najciekawsze jest to, że cena SLSów bardzo podobna. Różnica może 3 zł. Tu zasugerowałem się testami i reklamą Kenobiego. Zacytuję jeszcze raz:

Bardzo mocne pakiety w rozsądnej cenie Hahhaahaaaaaaa. Daj Pan spokój.

Dodam jeszcze, że nie mam nic do Kenobiego. Fajny z niego gość choć kontakt z nim czasem trudny ;) Od czasu do czasu coś kupuje u Niego i nie mam problemów z jakością obsługi. Chciałbym przestrzec jedynie przed kupowaniem "gó...wna" chińskiego. Może na początku pakiety mieli dobre jako reklama.

Dodam jeszcze kilka obrazków lipo i rezystancji pakietu po naładowaniu. Pakiety mają ok 8 cykli, latam do 3.6V i natychmiastowe lądowanie:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, o 18:44 przez MacGyverek, łącznie zmieniany 1 raz.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 30 paź 2019, o 21:12

Dzięki. :thumb:
Tak się zastanawiałem nad zakupem ale jednak zdrowy rozsądek kazał kupić sls-y.
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 paź 2019, o 21:55

A co kupiłeś za pojemności i ktora seria SLSów ?? Rozumiem, że do R349??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 30 paź 2019, o 22:38

MacGyverek pisze:po locie pokazuje mi maksymalny prąd pobierany 8A

Kalibrowałeś ten odczyt? Tak z pudełka pokazuje raczej losowe wartości.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 paź 2019, o 22:55

Kalibrowalem ale nie na pełnym gazie. Wyszło mi 444 dzielnik.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 31 paź 2019, o 13:14

MacGyverek pisze:A co kupiłeś za pojemności i ktora seria SLSów ?? Rozumiem, że do R349??

Tak kupiłem do R349.
https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-Q ... 5C130C/611
Zmieniłem wtyczkę na xt60 w dronie żeby nie zmieniać w kadym pakiecie.
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 paź 2019, o 18:37

LiPo powyżej 45C to ściema i chyba każdy to wie.
Jak kupujesz coś co ma napisane 80C no to... jakby wiadomo że sam się oszukujesz.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 31 paź 2019, o 20:25

Te 20C będą miały problem osiągnąć :P

Chyba, że ja na jakieś leżaki trafiłem.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 paź 2019, o 21:15

MacGyverek pisze:[...] Może na początku pakiety mieli dobre jako reklama.



Tooototototo!

TO.
Jest bardzo prawdopodobne i jest to wręcz schemat powtarzany już bardzo wiele razy. Z tego co ja pamiętam:

1. Shida
2. Dinogy
3. Gensy
4. SLSy (nadal są dobre, ale nie tak jak pierwsze serie które trafiły do Polski i sprawa ich jakości bywa dziś dyskusyjna, a kiedyś nie bywała).
...

A My jak głupi byliśmy 10 lat temu tak jesteśmy teraz i zawsze i na wieki wieków amen będziemy się na ten chłyt martekingowy łapać.
Awatar użytkownika
gusto
Elita forum...
Posty: 755
Rejestracja: 11-08-2016
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: gusto » 31 paź 2019, o 22:28

mwx pisze:LiPo powyżej 45C to ściema i chyba każdy to wie.
Jak kupujesz coś co ma napisane 80C no to... jakby wiadomo że sam się oszukujesz.

Te cyferki to tylko handlowy bełkot. Niestety ktoś musi sparzyć sobie tyłek żeby inny wiedział że nie warto kupować. Najgorsze jest jednak to że sprzedawany produkt nie trzyma swoich norm przez cały okres istnienia na rynku.
Protos 380 | X360 | Diatone R349 |

Taranis X9D SE
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 31 paź 2019, o 23:33

Z tymi Gensami i SLSami to wszyscy opowiadają jak kiedyś to było a teraz to już nie jest.. ale ja nie znam nikogo kto by kupił nowe, nie zleżane akusy jednej albo drugiej marki, dbał o nie normalnie i narzekał na ich jakość.
Sam używam SLSów i Gensów, niejednokrotnie pałuję te drugie dość mocno w 380 i po ok 100 lotach nie zauważam spadku wydajności ani pojemności.
Fakt, faktem, że przed i po locie dbam o nie pedantycznie, ale w locie nie mają lekko.

Wiem i rozumiem że wystarczy na moment zejść z napięciem poniżej pewnej granicy, albo zostawić je naładowane na jakiś czas i szlag je trafi, ale to nie jest zależne od marki tylko chemii która siedzi w każdym LiPo.
Mam ryzykowną teorię że złe opinie są wynikiem złego podejścia typu "kupiłem drogiego akusa więc nie muszę o niego dbać bo on ma zapierdalać i tyle, no bo był drogi"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2019, o 00:12

mwx pisze:Mam ryzykowną teorię że złe opinie są wynikiem złego podejścia typu "kupiłem drogiego akusa więc nie muszę o niego dbać bo on ma zapierdalać i tyle, no bo był drogi"



W tym prawdopodobnie coś jest.
Zwłaszcza, że droższe są pakiety o wyższym C i właśnie te pakiety o wyższym C są wrażliwsze na:

1. długotrwałe przechowywanie w stanie naładowanym (nawet jedna noc robi pakietowi krzywdę w postaci opuchlizny, choć działa on potem z tą opuchlizną całkiem poprawnie, podczas gdy pakiety o mniejszym C ... nooo... miewałem naładowane przez kilka tygodni i nie dość, że nic odczuwalnego im się nie stało to jeszcze do dziś (a to już kilka lat) mają się dobrze i nadal działają poprawnie - stosownie do swojego niskiego C).
2. nadmierne rozładowywanie (pakiet o mniejszym C, ma zwyczajnie większą Rw, co oznacza, że przy pałowaniu napięcie na nim szybciej spadnie do napięcia odcięcia, ale to będzie stan chwilowy, po którym napięcie wróci do akceptowalnego poziomu i na takim zostanie do czasu kolejnego cyklu, albo storage'owania- ilość energii w pakiecie pozostaje na bezpiecznym poziomie, zaś pakiet o wyższym C, jeśli zostanie zjechany "do odcięcia" to już przy tym napięciu odcięcia pozostanie i będzie się w nim degradował, przy nieakceptowalnie niskim poziomie energetycznym).


Ergo i w skrócie: masz starego lichego kapcia, to się z nim nie pierdol - robotę tak czy siak będzie jeszcze długo robił, choćbyś go nie wiem jak kopał.
Szarpnąłeś się na drogą luksusową nowiutką parę obuwia to się z nią cackaj, bo jak zamoczysz to szla ją trafi a gwarancja tego nie obejmuje.
;)


ALE!! To tak ogólnie.
MacGyverek, na ile go znam, jest użytkownikiem świadomym, z resztą sposób w jaki opisał problem, świadczy o tym, że podszedł do sprawy świadomie i kapci raczej nie zamoczył.
Więc nie wykluczone, że Gęgony były dobre tylko w pierwszej serii - bo z kolei śmiem wątpić, żeby Kenobi kłamał.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 lis 2019, o 10:17

No tak, ale ja piszę o SLSach i Gensach. Bo wciąż te teorie o ich złej jakości się przewijają a nie widzę konkretnych przykładów.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 1 lis 2019, o 10:22

aikus pisze:
mwx pisze:Więc nie wykluczone, że Gęgony były dobre tylko w pierwszej serii - bo z kolei śmiem wątpić, żeby Kenobi kłamał.


Kenobi chyba gdzieś testował te pakiety tylko 1300 mah i chyba dobrze wypadały ale może to były sztuki z pierwszej serii. Tak mi się wydaje ze te pakiety też były w zestawieniu w teście prądowym.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2019, o 10:35

Ja miałem GNB 800 4s i były ok, ale nie były 60/120c.

Mailem mikro chyba 450 40c 1S i były totalnie do bani. Kiedyś o tym chyba pisałem. Ale nie buduje na tej bazie teorii że wszystkie GNB są zle. Miałem zbyt mLa próbkę. Sporo osób je jednak chwali.

Może być też tak, że seria serii nie równa i trafiają się wujowe wśród bardzo dobrych.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2019, o 10:44

@Dawo, Były, były, też coś mi się tam przypomina. Nie pamiętam dokładnie bo nigdy ich nie miałem. Mam od trzech lat jeden zestaw pakietów... i ciągle jakoś dają radę ;)

Nie, no dobra do Logaska teraz niedawno dokupiłem dwie sztuki 6s5000 HRB.
Kupiłem od PiotraS, bo kupił gdzieś w Azji i zanim przyszły to zmienił plany (było ogłoszenie).
No i ... na nich jest napisane chyba 100C (nie wiem bo już pozaklejałem), co jak już wyżej powiedzieliśmy jest oczywistą bzdurą, natomiast trzeba im przyznać, że nie ustępują w pomiarach dwuletnim SLSom Xtron 6s5000 40C.
Nie pamiętam niestety jakie parametry miały te SLSy jak były nowe.

No tak czy siak, nie są to złe pakiety, aczkolwiek musiałby je do testów wziąć jakiś kat, bo przy moim spokojnym lataniu każdy pakiet jest dobry.



Tak czy siak, wracając do tematu C, na chwilkę tylko.
Chciałem przypomnieć wszystkim niedowiarkom w skalę tej ściemy.
Parametr 60C, oznacza, że możemy pakiet od pełnego do pustego, (czyli od 4,2 do 3,0V/s) rozładować w ciągu minuty, a właściwie, to że możemy przez minutę ciągnąć z niego prąd równy 60 jego pojemnościom.
(bo z napięciami różne rzeczy się dzieją i nie wiadomo jak je mierzyć, żeby zrobić taki test: pod obciążeniem czy po jego zdjęciu?)

Przykładowo, z pakietu 1000mAh, możemy przez minutę ciągnąć równiutko 60A, non stop przez minutę i po takiej operacji pakiet będzie po prostu rozładowany.
Hehehe...

Szczerze? Wątpię, czy taki pakiet istnieje.
Jeśli istnieją pakiety z PRAWDZIWYM 40C to ich eksploatacja zgodnie z tym parametrem wykończy je w ciągu kilkunastu cykli.

Najbardziej realne wydajności prądowe najwydajniejszych to około 10, 15, no max 20C.
I zanim się ktoś zbuntuje, i mi powie, że on drenuje pakiet w dwie minuty, a to oznacza, że ma 30C, to niech się zastanowi jeszcze raz... Czy aby na pewno drenuje go w 2 minuty od 100% do 0% ...? Czy w ciągu tych dwóch minut wyciąga z niego całą jego pojemność...?
;)
No jeśli tak, to szacun i poprosimy o markę, cene i skąd takie pakiety zdobyć.
(ja tam nie potrzebuję, ale wiedza się przyda).



@Miru, a GNB to co to jest? To są te gęgony właśnie?
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 1 lis 2019, o 11:56

GNB to taki skrót od Gęgoneng czy jak to się pisze ;)

Moze firm podchodzi do tych mniejszych pakietów tak: są tanie to i reklamacji prawie nie będzie. Więc dajmy slabsze jakościowo a i tak na nich zarobimy. Tylko że po takich parametrach to większych też bym już nie kupił.

Ogólnie będę na nich latał, zobaczymy czy będą zwiększały swoje wymiary z czasem.

Odnośnie małych lipo o małych pojemnościach. Fakt jest taki że slsy 800mah po ok 200 lotach w heli też spuchły i latają teraz w Lidlu. Do heli by się nie nadawały ale do samolotu jest ok.Nie mają lekko bo czasami słyszę na telemetrii 3.2V. Ale dają radę i jak padną to już nie będę miał pretensji bo zrobiły robotę.

Tak samo w quadzie 3D. Mam tattu. Mają już 3 lata i napięcie też na nich nisko spada. Też zrobiły z 200 lotów i się z nimi nie cackam bo już się nalataly. Są slabsze i latam na nich na robocie. Ale nie chcą się zajechać ;)

Dla mojego latania jak pakiety dają radę przez 2 sezony to jest ok.

W Geogeng teraz po 14 celach już widzę że co lot to nawet zawis w pokoju krótszy. Także przegrały i czuję że do nowego letniego sezonu nie dociągną.

Dodam że po locie idą do storage, latają do 3.6V/cell I ładowane są prądem 1C. Pakiety u mnie zawsze ładowane są w nocy dzień przed lotem. Po pracy często wychodze na latanie. Niektórzy twierdzą że przez lotem trzeba i jak najmniej naładowane na full. Trudno. Pakiety po części muszą być dla mnie optymalne. Takie użytkowanie pakietów się u mnie sprawdza i jestem zadowolony z Gensow, slsow i tattu. Nie polubilem się z nanotechami, żółtymi zippami i teraz geogengami.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 lis 2019, o 12:16

Widziałem jakąś taką tabelkę z testami LiPo wszelakich. Największe realne prądy oscylowały w okolicach 40-45C i najczęściej to były markowe akusy z takimi właśnie oznaczeniami. Wszystkie 60C, 90C i 100500100900C to bujda.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 1 lis 2019, o 12:55

Generalnie im mniejsze pojemnosci pakietu tym mniejsze prądy mozna z nich pociagnac - przyjmując dla porownania różnych pojemnosci tą samą wartość C, zgadza sie? Bo przeciez dostepny max amperaz ciagniety z pakietu to korelacja jego C z jego pojemnoscia. Moze problem tkwi w ladowaniu do malych dronow mocnych silnikow, ktore sa prądozerne przy palowaniu gazu a ze wzgledu na maly rozmiar drona laduje sie do niego rowniez lekkie pakiety, ktore z kolei maja male pojemnosci. I kolo sie zamyka
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 1 lis 2019, o 13:06

No jest to naczynie połączone C * pojemności pakietu. Zobacz sobie wyliczenia w pierwszym poście. Przy takiej rezystancji wewnętrznej pakietu gdybym chciał pociągnąć 80C to wszystko poszło by na grzanie ogniw pkietu ;)

Jeszcze jest jedni wytłumaczenie. Wyliczenia są do bani i zle podchodzimy do obliczeń ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości