LiPo: Turnigy nano-tech

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 4 sty 2011, o 12:51

Ramotny pisze:Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak zaznaczyc ze Turnigy Nano mają najmniejszą pojemnosc i najmniejsza wydajność ("C") z trzech testowanych pakietów wiec niejako "z natury" są najsłabsze.

Co do XPSa to zaskakuje szybki spadek napięcia na końcu przy wcale nie najdłuższym locie

Turnigy (niebieskie) maja max 50c w momentowym pobraniu mocy a Nano-Tech 70c a to wtych momentach byly zalamania napiecia tak ze Nano powinno miec przewage + nano mial 10% mnijszy chwilowy pobor mocy.
pojemnasc w Nano najmniejsza dlatego porownywalem tylko pierwsze 1.5 min aby zmniejszyc przewage pakietow o wyzszej pojemnosci ale zgadzam sie ze wieksza pojemnosc i "c" rate daje wiekszy przeplyw mocy.

XPS :dk: tez bylem zaskoczony duzo wieksza pojemnosc/"c" rate a wyniki raczej przecietne i ten czas lotu :( .
na koncu ESC wylaczyl zasilanie bo napiecie spadlo za nisko, spodziewalem sie troche dluzszego lotu :wall:

Nano-Tech 5 min lotu
Turnigy i XPS 6 min lotu

to tylko potwierdza przewage turnigy (niebieskiej) nad reszta 20% dluzszy lot niz Nano przy tylko 13% wiekszej pojemnosci i taki sam czas co XPS przy mniejszej pojemnosci/"c" rate
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 4 sty 2011, o 16:31

To co pokazałeś potwierdza niejako co widzę na polu ze swoimi.

Moje Nano 2200 45-90C... Hmmm... padło. Jedna z cel spadła do 2,2V i pozamiatane. Latam 2x3S, więc to trochę dziwne że jedna aż tak spadła gdzie reszta została na ok. 3,5 V. Jeszcze na nich latam, ale już lajtowo i krócej.

Obecnie testuję w Gaui Flightmax Zippy 2800 30C i muszę wam powiedzieć, że jestem z nich najbardziej zadowolony. Chodzą jeszcze lepiej niż niebieskie Turnigy. Przed chwilą wróciłem z pola po testach. Z silnikiem 1500 W oddały 2456 mAh przy obrotach 2500 i maks. prądzie 62 A.
Jeżeli do tego dojdzie długi czas eksploatacji to będą moimi faworytami, bo ważą tyle co Turnigy 2450 a są rozmiarów 2200.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 sty 2011, o 16:45

Gmeracz pisze:oddały 4456 mAh
chyba 2456...?
EDIT: Poprawione
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 12 sty 2011, o 23:28

Hej,

jak się sprawują pakiety?

Zastanawiam się właśnie które kupić?
Turnigy Lipo Pack 2200mAh 3S 40C ok. 15$

czy

Turnigy Nano-tech 35-45C 3S 2200mAh ok. 21$


Pozdrawiam

Edit. Literówka
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011, o 23:58 przez roki, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 sty 2011, o 23:32

Nie wiem jak 3s/2200 ale Nano 6s/2650 nie są wcale znacząco lepsze pod względem wydajności od "zwykłych" Turnigy czy FlightMaxów (o takim samym lub zbliżonym "C") - ja Nano już nie będę kupował. Jedynie są nieco mniejsze i lżejsze.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Yoda
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 32
Rejestracja: 31-05-2010
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Yoda » 12 sty 2011, o 23:34

Właśnie od miesiąca po kilka cykli dziennie katuje te Turnigy Lipo Pack 2200mAh 3S 40C i są całkiem niezłe , już mają około 50 cykli i nic nawet sie nie zagrzeją a szkoda bo łapki by ogrzały :D
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 13 sty 2011, o 00:00

Yoda pisze:Właśnie od miesiąca po kilka cykli dziennie katuje te Turnigy Lipo Pack 2200mAh 3S 40C i są całkiem niezłe , już mają około 50 cykli i nic nawet sie nie zagrzeją a szkoda bo łapki by ogrzały :D


Ludzie na HK skarżą się, że strasznie te pakiety się im rozjeżdają.
Lub od nowości nie są zbalansowane.

Wystąpił u Ciebie ktoryś z tych problemów?
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 13 sty 2011, o 07:57

Co do moich 2 sztuk to owszem są lepsze od klasycznych ale nie aż tyle aby uzasadniało to różnicę w cenie. To bardzo fajne pakiety, zawsze pozostają praktycznie zimne po locie, nie mam problemów z rozjeżdżaniem się cel. Porównując je jednak z prawie 2x tańszymi Zippy czy Turnigy dla mojego użytkowania nie widzę aż takiej różnicy. Jeden niestety skasowałem w ostatnim krecie. W ostatniej paczce kupiłem Turnigy 35C po 11$ czyli 46% ceny Nano 45C.
Piotrek
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 13 sty 2011, o 10:31

miszcz_waw pisze:Co do moich 2 sztuk to owszem są lepsze od klasycznych ale nie aż tyle aby uzasadniało to różnicę w cenie. To bardzo fajne pakiety, zawsze pozostają praktycznie zimne po locie, nie mam problemów z rozjeżdżaniem się cel. Porównując je jednak z prawie 2x tańszymi Zippy czy Turnigy dla mojego użytkowania nie widzę aż takiej różnicy. Jeden niestety skasowałem w ostatnim krecie. W ostatniej paczce kupiłem Turnigy 35C po 11$ czyli 46% ceny Nano 45C.



Dzięki za wiadomość.

Zdecydowałem się na Turnigy 35C.
Za trzy zapłace tyle ile za 2 nano-techy.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 13 sty 2011, o 10:49

Ja mam nano 3000mah 6S 25C... i zgadzam się z poprzednikami - różnica w cenie jest zbyt duża. Nie kupię ich ponownie. Nie żeby były złe, ale są jak dla mnie za drogie w porównaniu do innych. Jak napisał Kolega Inż. Nadzwyczajny zaletami jest mniejsza waga i rozmiar. Podobnie jak u Kolegi Miszcza po locie zawsze "zimne". Tak samo jak Wy byłem już zdecydowany na te 35C (bajecznie tanie - 11$ :nw: ) do mojego Sporta, ale zamiesznie w mojej głowie narobiły te:

Obrazek
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=14057

Wzglednie tanie (choc nie tak jak ww. Turnigy), ale pojemnośc: +27% !!!! Ponadto w parze mógłbym je również używac w Gaui...

PS. Myślę, że warto kupic nano z jednego powodu - wysokie prądy ładowania. Jeżeli ktoś ma takie możliwości (odpowiednio mocna ładowarka) i potrzeby to chyba wtedy "dopłata" robi się uzasadniona.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 13 sty 2011, o 12:06

jedrus pisze:Jak napisał Kolega Inż. Nadzwyczajny zaletami jest mniejsza waga i rozmiar. (...) Myślę, że warto kupic nano z jednego powodu - wysokie prądy ładowania. Jeżeli ktoś ma takie możliwości (odpowiednio mocna ładowarka) i potrzeby to chyba wtedy "dopłata" robi się uzasadniona.
Fakt o tym zapomniałem. To jedyny poważny argument za Nano.

jedrus pisze:Jak napisał Kolega Inż. Nadzwyczajny
co ja Wam zrobiłem? możecie przestać? pliz? :evil:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 13 sty 2011, o 12:42

OT:
Ramotny pisze:
jedrus pisze:Jak napisał Kolega Inż. Nadzwyczajny
co ja Wam zrobiłem?
Nic nam nie zrobiłeś ;) Zwyczajnie nadzwyczajnie dobrze znasz się na tych wszystkich aspektach technicznych zwiazanych z helikami, tak po inżyniersku :thumb:

Ramotny pisze:możecie przestać? pliz? :evil:
Ja już przestałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 13 sty 2011, o 12:44

jedrus pisze:Zwyczajnie nadzwyczajnie dobrze znasz się na tych wszystkich aspektach technicznych zwiazanych z helikami
Jeszcze mi sporo brakuje... :(
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 13 sty 2011, o 22:45

No Ramotniaku... nie bądź już taki skromniś... Dobrze prawisz więc ludzie cię kolego doceniają - należy ci się ;)
Wracając do nano - nie ma że boli - prawda jest taka, że nano są dobre tylko w jednym - nie puchną. Poza tym wolę te Zippy 2800. Ludzieeee... Nie uwierzycie że tak powinny pracować pakiety w modelach klasy 450-600.
Czyli dobry stosunek masy do wydajności i do rozmiarów, bo przepraszam bardzo, ale jak mam kupić cegłę 2450 która ledwie mi wchodzi pod maskę 450-tki ale też pod Gaui to ja dziękuję.
A te cholerne Zippy? Małe to to, waga tyle do 2450-tki, rozmiarowo tyle co 2200 a jadę na nich śmialutko w zawisie o prawie 2 minuty dłużej. No i oczywiście nie puchną, równowaga cel na poziomie 0,2V więc OK no i łykają szybko prąd przy ładowaniu.
Kto dużo ładuje wie co mam na myśli. Niektóre akku potrafią łyknąć 90% w 20 minut a potem się tylko balansują. Kończy się czas timera, puszczamy drugi cykl a te znowu...
Zippy na typowej 5A ładowarce biorą z balansem jakieś 40 minut. a nie qrde 100+
Więc zamówiłem tak ze 3 komplety na wiosnę, bo wszystkie ze stanu już dawno poszły. W HK of course.

Jakiem Gmeraczek, mogiem śmialutko polecić ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 13 sty 2011, o 23:33

Gmeracz pisze:No Ramotniaku... nie bądź już taki skromniś... Dobrze prawisz więc ludzie cię kolego doceniają - należy ci się ;)
Wracając do nano - nie ma że boli - prawda jest taka, że nano są dobre tylko w jednym - nie puchną. Poza tym wolę te Zippy 2800. Ludzieeee... Nie uwierzycie że tak powinny pracować pakiety w modelach klasy 450-600.
Czyli dobry stosunek masy do wydajności i do rozmiarów, bo przepraszam bardzo, ale jak mam kupić cegłę 2450 która ledwie mi wchodzi pod maskę 450-tki ale też pod Gaui to ja dziękuję.
A te cholerne Zippy? Małe to to, waga tyle do 2450-tki, rozmiarowo tyle co 2200 a jadę na nich śmialutko w zawisie o prawie 2 minuty dłużej. No i oczywiście nie puchną, równowaga cel na poziomie 0,2V więc OK no i łykają szybko prąd przy ładowaniu.
Kto dużo ładuje wie co mam na myśli. Niektóre akku potrafią łyknąć 90% w 20 minut a potem się tylko balansują. Kończy się czas timera, puszczamy drugi cykl a te znowu...
Zippy na typowej 5A ładowarce biorą z balansem jakieś 40 minut. a nie qrde 100+
Więc zamówiłem tak ze 3 komplety na wiosnę, bo wszystkie ze stanu już dawno poszły. W HK of course.

Jakiem Gmeraczek, mogiem śmialutko polecić ;)

Mam nadzieję że jesteś już po pracy a nie przed... :D
Piotrek
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 13 sty 2011, o 23:34

No i ja m.in. za Twoją radą Gmeraczu się dziś złamałem i jedną parkę tak na testy zanabyłem w HK :wow2:

Chwilowo BK, ale że zimno to mi się nie spieszy. Jak mi nie podejdą do T450 to najwyżej będę je używał tylko do Gały... tyle że następne będe kupawał 6S. A jak będą pasowac do obu to przed sezonem trzeba będzie jeszcze kilka zanabyc...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 13 sty 2011, o 23:55

jedrus pisze:Chwilowo BK, ale że zimno to mi się nie spieszy. Jak mi nie podejdą do T450 to najwyżej będę je używał tylko do Gały... tyle że następne będe kupawał 6S. A jak będą pasowac do obu to przed sezonem trzeba będzie jeszcze kilka zanabyc...
A co Ci mają nie podejść? Lepiej uzbrój się w cierpliwość bo się możesz zdziwić... Pozytywnie mam nadzieję.
Jak moje nie padną po ok. 20 - tu cyklach to biorę hurtowo. Bo już jestem zmęczony testowaniem miliona różnych firm...
W tym zachwalanych w UK -> firmy Rhino... Ja chcę tak jak Max z Australii - walizeczka i śmigasz śmialutko a nie w kółko kombinujesz...

Robiłem ostatnio porządki w szufladach szafy... Na dnie leżą i czekają pakiety z Chin - w sumie 12 sztuk. Do utilizacji.
Połowa tak spuchła albo nie trzyma, że ich nie poznałbym bez nalepek.
Więc już wolę jedne - niebieskie ;) Nie są jakieś tam nie wiadomo jakie kosmiczne, ale płacę za parę powiedzmy 30$ i latam na nich sezon. Lot wychodzi mi za $1.
I to styka :)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 14 sty 2011, o 02:42

Gmeracz pisze:Robiłem ostatnio porządki w szufladach szafy... Na dnie leżą i czekają pakiety z Chin - w sumie 12 sztuk. Do utilizacji.
Połowa tak spuchła albo nie trzyma, że ich nie poznałbym bez nalepek.
Więc już wolę jedne - niebieskie ;) Nie są jakieś tam nie wiadomo jakie kosmiczne, ale płacę za parę powiedzmy 30$ i latam na nich sezon. Lot wychodzi mi za $1.
I to styka :)

Korzystajac z kiepskiej pogody tez wziolem sie za porzadki, no i 13 sztuk wyladowalo w slonej wodzie :(
Obrazek



ja mam tylko 2 nano i w tym momencie nie zamierzam kupic wiecej bo z tego co ja widze to nie maja zadnej przewagi nad niebieskimi tylko mozliwasc szybszego ladowania co w moim przypadku nie gra roli.

Latalem kilka dni temu 28 stopni na zewnatrz Nano, Turnigy, Zippy wszystkie po wyladowaniu +50c :(
a wrecz przy mniejszej wadze nano i wiekszej burst c rate powinno sie czuc wiecej sily a nic takiego nie zauwarzylem :evil:

Moje 2 pakiety nie swiadcza o niczym ale Nano sa juz jakis czas w sprzedazy i w klubie wszyscy co maja elektryki maja je,
niestety wiekszosc podziela moja opinie poza wielkim hu ha od HK to wrzeczywistosci nie jest nic nadzwyczjnego

kolega z klubu zakupil 6 sztuk z Aust magazynu 3 byly zdechle kompletnie 1 miala 2 cele po 2v i 2 szutki byly ok
HK zarzyczyl sobie aby 4 zepsute wyslac do Chin (dlaczego? byly zakupione w Aust) :evil: wiedza znakomicie ze koszt wysylki jest bardzo wysoki jak rowniez jest to nie legalne cala sprawa jest gdzes na HF forum

Druga osoba z klubu poszla na "noze" z HK bo sytuacja byla podobna i zarzadala zwrotu od PayPal na co HK nie bylo zadowolone PayPal wyplacil cala sume

Osobiscie zakupilem z HK okolo 150 pakietow z czego tylko 5-6 byly zepsute po otworzeniu pudelek choc to nie znaczy ze reszta byla ok niektore padly po 10 - 15 ladowaniach (inna sprawa ze ja specjalnie nie dbam o pakiety) choc nigdy nie rozladowuje do bardzo niskich poziomow czy ladowanie wysokim amperazem

W moim przypadku zazwyczaj pakiety koncza zywot bo jedna cele nie trzyma napiecia, nie ma znaczenia czy Tur czy Zip czy Rhino ani czy jest to 20c,25c,30c etc
mam pakiety ktore sa 20c maja dziesiatki ladowan a daja czadu lepiej niz 35c prawie nowki
od dluzszego czasu nie zakupuje nowych pakietow bo mam za duzo na stanie ale wsumie twierdze ze HK za cene :rotfl: jaka sprzedaje swoje pakiety i na jakim poziome wiekszosc pakietow pracuje (nie gozej od najlepszych :banana: ) to jest to najlepsze co moze byc dla hobby maniakow :banana: nawet mimo problemow z jakimi uzytkownicy sie spotykaja od czasu do czasu.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
elektromar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 95
Rejestracja: 26-05-2010
Podziękowano: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: elektromar » 14 sty 2011, o 09:37

Max S pisze:wsumie twierdze ze HK za cene :rotfl: jaka sprzedaje swoje pakiety i na jakim poziome wiekszosc pakietow pracuje (nie gozej od najlepszych :banana: ) to jest to najlepsze co moze byc dla hobby maniakow :banana: nawet mimo problemow z jakimi uzytkownicy sie spotykaja od czasu do czasu.

Heh pamiętam,a to wcale nie było tak dawno jak się kupowało pakiet 6s 4800 (bo takie wtedy chyba były) do trexa 600 za 1220,00zł :cry: jego imię brzmiało Flight Power ,kto je jeszcze pamięta :D
Co niektórzy pukali się w czoło i wygłaszali tezy w rodzaju -"Duże elektryki -za drogie pakiety"
Oj jak czasy się szybko zmieniają.
Ja tez używam równolegle na-no techy i Rhino i mam podobne zdanie -Rhino 20C więcej mocy od Nano 25C/50C
pozdrawiam Marek

PS .
Obrazek
Tutaj w dziewiczym locie sm-1 pakiety (niestety ich nie widac bo sa owinięte gąbką) 2X5S Flight Power ale sygnowane przez "Hacker" oj te były dobre ,chyba jeden do dziśiaj gdzieś w samolocie lata.
Cena wtedy za te pakiety ok 1500zł !!!!!!!! z tego co pamiętam .
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 sty 2011, o 16:34

miszcz_waw pisze:
Gmeracz pisze:Jakiem Gmeraczek, mogiem śmialutko polecić ;)

Mam nadzieję że jesteś już po pracy a nie przed... :D

Rąbniem lekkiego off-topa: Miszczu - może to zabrzmi dziwnie, ale odkąd jestem za granicą jestem bardziej wyluzowany i mniej zestresowany, więc kiedy ja jestem taki wyluzowany to dookoła mnie ludzie też są bardziej wyluzowani i tak się to niesie... W odróżnieniu od tego co widzę w Polsce, chociażby w komentarzach na portalach typu Onet, gdzie wielu ludzi nie znając się kompletnie skacze sobie do oczu za to tylko, że ktoś tam miał czelność mieć inne zdanie od mojego... Dlatego też może ci się wydawać dziwne, że tak często mogę mieć dobry humor i nastrój bez specjalnych okazji ani używek :nw:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron