Nadajniki, odbiorniki - pytania, wybory, dyskusje...

Jaki wybrać, o co kaman...
chorus
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 07-07-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: chorus » 6 lis 2010, o 18:47

IDLA włączam już na ziemi i timer mam zsynchronizowany z tym włączeniem, więc ucieka mi z licznika tylko kilka sekund lotu.
Przydatną funkcją pewnie jeszcze jest DELAY uaktywniający się przy przełączaniu na IDLA. Tego też nie mam :( a w wyższych modelach już tak.
Robert
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 6 lis 2010, o 19:03

chorus pisze:a w wyższych modelach już tak.
w wyższych modelach jest coraz więcej fajnych przydatnych funkcji. :)
Szkoda że niektórzy potrafią to schrzanić ... (np. Spektrum DX8)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 6 lis 2010, o 19:42

Szkoda że te opcje muszą iść z wyższą ilością kanałów a nie ma np 7-ki z funkcjami 12-tki bez dodatkowych kanałów :( W sumie macie rację - jakby było mnie stać to również kupiłbym najbardziej zaawansowaną aparaturę.
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 6 lis 2010, o 19:54

Pocieszające jest że 90% użytkowników niepotrzebne jest 90 % tych bardziej zaawansowanych opcji :rotfl:
Heli pilots live in a world full of vibration
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 6 lis 2010, o 20:36

... Ale pozostałym BAAARZO by się przydały. Cholera mnie bierze z Futabą, kiedy chcę coś zrobić i widzę, że ma to model o 3 kanały więcej... Albo że nie ma updatów do modeli istniejących, bo producent jest tak skupiony na nowych.
A w sumie, w dobie współczesnej elektroniki to nie jest duży problem zrobić nowe funkcje w sofcie. Ale tu chyba docieramy do poziomu opłacalności i zasad działania komercji. No bo co zrobi taki robaczek jak ja? No tak, kupi nową Futabę... Cholera jasna...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 6 lis 2010, o 21:11

Gmeracz pisze:... Ale pozostałym BAAARZO by się przydały. Cholera mnie bierze z Futabą, kiedy chcę coś zrobić i widzę, że ma to model o 3 kanały więcej... Albo że nie ma updatów do modeli istniejących, bo producent jest tak skupiony na nowych.
A w sumie, w dobie współczesnej elektroniki to nie jest duży problem zrobić nowe funkcje w sofcie. Ale tu chyba docieramy do poziomu opłacalności i zasad działania komercji. No bo co zrobi taki robaczek jak ja? No tak, kupi nową Futabę... Cholera jasna...

Z ust mi wyjąłeś. Nie liczy się racjonalność, przejmowanie się klientem który kupił produkt sprawny i nie podlegający gwarancji - liczy się kasa kasa kasa i jeszcze raz kasa! A ty modelarzu nie pierd.l, pakuj portfel do kieszeni i kupuj nowy model!
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 6 lis 2010, o 21:40

może trzeba trochę zrozumieć producenta, który z czegoś chce żyć. Pewnie nie było by najmniejszego problemu w tym by apka 7ch miała opcje z 14stki. niesmak byłby w cenie zblizonej do 14stki bo jeśli by cena była normalna to niestety nastąpiło by nasycenie rynku tanią apką i tyle. Dzięki takiemu działąniu producent jakby to powiedzieć " ma czyste sumienie" wobec klienta no bo przecież oprócz dodatkowych opcji dostał kilka zupełnie niepotrzebnych mu kanałów :D

w sumie podobne działanie jak przy produkcji procesora. koszt procka 2ghz i powiedzmy max wypasa 3,xghz taki sam bo to ten sam proc (prawie, bo jądro drogiego leży bliżej środka wafla) a różnica w cenie 100$vs999$. a przecież producent mógłby mieć gest i nie blokować mnożnika
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 6 lis 2010, o 23:13

Koledzy, to się nazywa product marketing i ma niewiele (coś ma, ale niewiele) wspólnego z rzeczywistymi kosztami produkcji. I chodzi jak zawsze o to samo - jak wyciągnąć od nas jak najwięcej kaski. I nie oszukujmy się - tylko o to. Tak jest, było i będzie w kapitaliźmie. Bynajmniej nie tylko w działce RC hobby.

Dla tego co faktycznie potrzebuje kanały - więcej kanałów, więcej $$$. Dla tego co potrzebuje więcej funkcji - więcej funkcji. Dla tego co potrzebuje dla szpanu - jedno i drugie. Dla tego co go na to zwyczjnie stać i nie chce się zastanawiać czy niższy model apki będzie miał wszystkie potrzebne funkcje - full wypas, itp. itd.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 7 lis 2010, o 10:37

Wiktor pisze:Moim zdaniem szpan nastąpiłby gdzyby właściciel posiadał to radyjko podpięte do BeltaCp z pożyczonym pakietem. Jednak tu sytuacja wyglada tak ze kolega zaangażował w hobby kilkadziesiąt tysięcy złotych więc futabka to zwykły zakup. To oczywiście moje zdanie ale jeśli trudno Ci przyjąć tą wersję i łatwiej się żyje z poczuciem że to zwykły szpan to niech tak zostanie.

faktycznie można by poklasyfikować apki:
12kanałów - szpan
8kanałów od spektruma - współczucie

edit:
Trochę odbiegamy od tematu


:thumb: :thumb:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 7 lis 2010, o 12:52

Beier pisze:Pytam bo już widzę drugi taki przypadek, że ktoś lata 12-tką kiedy 7-ka jest równie wystarczająca i funkcjonalna. Jeżeli tylko chodzi o funkcjonalność to czemu nie 14-tka - ta to już jest pewnie rozbudowana na maxa. Wydaje mi się że chodzi o coś innego niż funkcjonalność i to nazywa się szpan...

Pojecia szpan jest wzgledne w mojej opini szpan to jest jak ktos a znam takich kupuje podrube zegarka Omegi na ebay za $50 i udaje ze zaplacil $3000 a jak kogos stac na orginalna Omege za 3 klocki to w mojej opini nie jest zaden szpan.

Ja zaczolem od Futabki 10CHG ktora jest srednia na mojej skali nadajnikow z prostej przyczyny ze niechcialem kupowac podstawowej wersji a potem aby miec wiecej funkcji sprzedawac i robic upgrade do czegos lepszego

nastepnie kupilem DX7 jako zapasowy nadajnik ale ze wzgledu na funkcje i drobne problemy pozbylem sie go bardzo szybko no i w koncu na 1sza rocznice latania helikami na prezent sprawilem sobie Futabke 12ZH

czemu nie 14 zprostej przyczyny wlasciciel sklepu dal mi 14ke na kilka dni do domu abym sie nia troche pobawil niestety 14 ma ekran dotykowy ktory mnie osobiscie sie nie podoba a reszta funkcji jest identyczna do 12 tak ze wybor byl prosty

dlaczego 12 kanalow gdy 7 wystarczy odpowiedz jest super prosta malym fiatem jadac z Zakopanego do Gdanska zajedzie sie bez problemow a i Najnowszym BMW tez sie zajedzie bez problemow abydwa maja 4 kola, jada 100km/h itd
a czemu duzo ludzi kogo stac kupuje Najnowsze BMW ? to reszte sam sobie dopowiedz.

Napisze tylko dla zainteresowanych ze np. 12 ma takie bajery ze sie w pale nie miesci miedzy innymi

jakosc wykonania jest superowa poruszanie dragow jest plynne jak jedwab kazdy ma 2 lozyska kulkowe na kazdej osi a nie walki plastikowe zamontowane w dzuze plastikowej jak inne nadajniki przelaczniki sa najwyzczej klasy ergonomie nadajnika czuje sie w rekach kazdy detal jest dopracowany do perfekcji

mozna ustawiac dowolna predkosc serwa przy uzycia jakiego kolwiek wlacznika czy draga zastosowanie przy zmianie z norm-> IDLE2->IDLE2 to znaczy przy przelaczeniu predkosc sie nie zmienia natychmiastowo tylko plynnie np 1 sekunde bo tak mi pasuje oczywiscie mozna ustawic kazda predkosc rowniez zastosowanie przy wypuszczaniu podwozia w makietach bardzo wolne przesuwanie ramion serw itp.

Karta pamieci (Backup), dowolne ustawianie co pokazuje sie na ekranie jedni lubia polozenie dragow drudzy drugi timer
podwujne Fail Safe 1 niskie napiecie bateri 2 brak sygnalu z nadajnika, timer z draga, 6 Dual Rates, 6 krzywych Pitch kazda do 17 punktow, Krzywa Gazu do 17 punktow (uzyteczna do nitro dla zawodowcow), grupowe funkcje, FASST, PCM 3G co to jest poszukaj sobie na internecie i wiele wiele innych bardzo uzytecznych funkcji bo nie wspomne ze mixow jest chyba z milion
i jeszcze jedna bardzo wazna funkcja to ze ustawiam dwa nadajniki do kontrolowania 1 helika student/nauczyciel drugie radio moze miec inaczej ustawiane kanaly np. elevator na kanale A a wmoim nadajniku na B to moge je zrobic ze pracuja bez problemu przez co pomagam nowicjusza w klubie przy pierwszych zawisach lub innym przy pierwszych loops, flips itd. inne nadajniki tego nie maja (mieszania 7 kanalow student/nauczyciel) oczywiscie 2 radia wspolpracuja bez przewodowo student/nauczyciel np 10m od siebie wolnosc poruszania ztego co sie orjetuje inne firmy nie maja bezprzewodowego polaczenia 2 nadajnikow.

ilosc kanalow nie ma nic wspulnego ze szpanem a tak na marginesie to przed zakupem 12ki myslalem o makietach i samolotach ktore wymagaja wiecej niz 7 kanalow, nawet mam pod lozkiem caly komplet do budowy makiety kit helika/obudowa makietowa/4 lopatowa glowica glowna i 4 lopaty na ogon i cala elektronike do tego wszystkiego
kupilem to 10 miesiecy temu z braku czasu jeszcze jest w proszku

i jeszcze jeden powod dla ktorego kupilem 12ZH to to ze mnie stac na nia poprostu.

moje 2 Futabki

Obrazek

bezprzewodowy link do 2 nadajnikow

Obrazek


a tak wyglada w nadajniku bardzo maly

Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
chorus
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 07-07-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: chorus » 7 lis 2010, o 13:29

I o to właśnie chodzi !!!
Jeśli kogoś na coś stać to kupuje to co mu się podoba i co wg niego najlepiej spełnia oczekiwania.
Wszystko jest dla ludzi a posiadanie pięniędzy nie daje szczęścia tylko zakupy.

Max S
A w czym Futaba 12 jest lepsza od 10 ? Jakie ważne funcje ma, której nie na dziesiątka ?
Pytam poważnie.
Robert
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 7 lis 2010, o 23:35

Chcialem tylko dodac, jako uzytkownik Dx6i, ze juz wygladem Futaba daje znac, ze jest polke (conajmniej) wyzej niz Spektrum. U mnie na lotnisku jest tylko 3 kolesi majacych Spektruma (DX6i), reszta (okolo 20) ma przewaznie Futaby. Widuje je za kazdym razem, ale do reki nie biore, bo wiem, ze jesli wezme, to namacalnie poczuje, jakim to ja gniotem sie posluguje - wiec jestem zadowolony z DX6i i niech tak sobie zyje szczesliwy w tej niewiedzy. Ale jesli Mikolaj przyniesie (choc nie sadze) jakas Futabke, to ze Spektrumem sie pozegnam:)

Choc ostatnio dobrze sie poczulem jak taki troche kozak, z grubszym portfelem, wystawil z auta Rexa 600 i jakas tam Futabe - rozkrecil wirnik, wzniosl sie na 10 cm i przechylil w lewo, lamiac lopaty, bo cos tam zle poustawial... Hehe, ale diabol ze mnie :twisted:
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
AndMax
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 13
Rejestracja: 19-10-2010
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 6 razy
Kontaktowanie:

Postautor: AndMax » 7 lis 2010, o 23:57

Tak oto właśnie chodzi Chorus. Moja pierwsza aparatura to Sanwa 6000RD jak się nie mylę… Było to 11lat temu i kosztowała kosmos ( mam ją do dzisiaj ). Następna to Futaba 9C, super wypas za też sporą kasę. Jednak z różnych moich obsesji zakupiłem dwa lata temu Futabe 12FG/2,4. Różnica pomiędzy tymi aparaturami jest kolosalna… Choć tak naprawdę prócz gadżetów nic nie zmieniają. Jednak te gadżety mają pewien wpływ na „strukturę” naszego latania. Trzeba zacząć od tego, że ilości kanałów ma wpływ na oprogramowanie aparatury. Im jest ich więcej tym bardziej są rozbudowane parametry ustawień i powiązania między nimi. Oczywiście można na etapie produkcji aparatury uwzględnić te parametry w oprogramowaniu, jednak po co ?? skoro to nie przyniesie odpowiednich zysków. Idea jest prosta… im więcej kanałów potrzebujesz tym więcej płacisz. Ale płacisz również za stabilność pracy i dodatkowe oprogramowanie. To podobnie działa jak w przypadku samochodów… po co kupować auto z silnikiem 200KM?, jak za miastem można jeździć 90km/h ??. Przecież taki samochód kosztuje sporo więcej od tego samego modelu z silnikiem 90KM. Ano po to, aby raz na tydzień móc zobaczyć co TA maszyna potrafi :thumb:
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 8 lis 2010, o 02:12

... I pomyśleć, że kiedyś marzyliśmy o żółtych Webrach albo Simpropach :rotfl: :rotfl: a serwa wazne że jakieś były (zazwyczaj niebieskie).
Jasne, że prostsze apki nie będą miały tego co złożone, tak w końcu działa biznes na świecie. Technicznie można zrobić nadajnik z super oprogramowaniem i dokładanymi kanałami w formie upgrade... Tylko kij ma też drugi koniec - techniczny. Postęp w tej dziedzinie jest jest obecnie tak szybki, że za rok-dwa będą kolejne wynalazki, gdzie rozbudowana telemetria będzie tylko jednym z elementów. A tego obecne modele nie wytrzymają. Więc może to i dobrze, bo do szybowca czy park-flyera obecne w stylu dx7 to aż nadto.

A heliki? Każdy kto uruchomił i poleciał już wie, że to drogi interes.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 8 lis 2010, o 02:42

chorus pisze:I o to właśnie chodzi !!!
Jeśli kogoś na coś stać to kupuje to co mu się podoba i co wg niego najlepiej spełnia oczekiwania.
Wszystko jest dla ludzi a posiadanie pięniędzy nie daje szczęścia tylko zakupy.

:thumb:

chorus pisze:Max S
A w czym Futaba 12 jest lepsza od 10 ? Jakie ważne funcje ma, której nie na dziesiątka ?
Pytam poważnie.

Futabka 10 jest nadajnikiew wysokiej klasy uzywajac analogie samochodow to 12 jest Ferrari a 10 BMW tak ze jest to produckt o wysokiej klasie roznic pomiedzy nimi nie ma jakis olbrzymich

Moge w skazac kilka ktore ja wyprobowalem/uzywam ale jest ich wiecej tylko trzeba miec czas na studiowanie instrukcki groba ksiazka i czas na wdrazanie/testowanie

12 daje wiecej mozliwosci w ustawieniach i upraszcza niektore z nich np.
Funkcje grupowe z mieniasz jedno ustawienie i automatycznie inne ustawienia zwiazane ztym zmieniaja sie automatycznie (oczywiscie musisz wiedziec jakie)

Wieksze bezbieczenstwo fail safe jak napiecie bateri spadnie ponizej ustalonego poziomu

Lepsza jakosc ekranu dobre widocznosc w sloncu

12 PCM generacji 3 lepsze rozdzelczosc bardziej dokladne dzialanie z wieksza szybkoscia reakcji robi ze model czujesz/kontrolujesz inaczej “lepiej” choc i 10 przy zastosowaniu odpowiednich odbiornikow moze pracowac tak samo

potencjometry na dragach sa najwyzszej jakosci w raz zpodwojnemi lozyskami

D/R ja uzywam 3 ustawienia w zaleznosci jak latam

Zyrko ustawienia w kazdym IDLE1,2,3 mozna miec inne x 3 ustawienia do kazdego IDLE = 9 to ja a mozna miec wiecej (super fast latanie, hovering i inne kazde moge przelaczyc lub ustawic kondycje aby sie zmienily w zaleznosci od sytuacji)

mozna przyspieszac lub zwalniac prace serw np.
Uzywajac bardzo sztywnych gumek (dampers) w glowicy helik bardzej sztywno reaguje a wroznych sytuacjach jest lepiej miec mietkie dampersy to mozna ustawic ze za pomoca wlacznika lub dragow serwo lub grupa serw pracuje troche wolniej symulujac mietkie lub srednio mietkie dampers mozna to ustawic ze jest to tylko w pewnej sytuacji np IDLE2 lub jak stick jest powyzej 50% w IDLE 2 itp

wiecej punktow na krzywej gazu czy pitch (17 punktow)

Trenowanie autorotacji gdy widzisz ze zaszybko ladujesz wylanczasz hold gazu i w normalnym nadajniku gaz idzie z 0 do 100% i regiel sie wylancza bo za duze przeciazenie natychmiastowo w 12 mozesz ustawic ze przy tej samej sytuacji wezmie ¾ sekundy lub 1 lub 2 lub co pracuje dla ciebie wtej sytuacji nie ma ograniczen aby przejsc z 0 do 100% metoda prob i bledow mozna to ustawic perfeckt i ratowac sie (zaoszczedzac $$$$$$) przy nieudanych autorotacjach

Mozliwasci i funkcji jest dosc sporo i musialbym napisac ksiazke aby to wszystko wyjasnic (oczywiscie prawdopodobnie nie znam z polowe bo nie mam czasu na studiowanie ksiazki)

Co jest warzne ze Futaba nie wypuszcza bubli ktore z winy nadajnika rozwalaja helika za kilka tysiakow jak to jedna ze slawnych firm wypuscila 8 kanalowy odbiornik i w pierwszych egzemplazach jak ustawiles zegarek (timer) na iles tam minut to jak czas sie skonczyl na zegarku to nadajnik wylanczal helika no i oczywiscie kreeeeeeettt ( wiadomosc od wlasciciela sklepu bo bardzo niezadowoleni klijenci przyszli po zwrot pieniedzy zreszta jest filmik gdzies na youtube pokazuje jak to bylo pierwsze upgrade od tej firmy dotyczyl tego problemu he he he)

Dwoje znajomych chce mnie w ciagnac w samoloty jeden z nich ma samolot z prawdziwym silnikiem odrzutowym na plynne paliwo (okolo $12 000 tak 12 tysiecy nie pomylka) tak ze zakup tego nadajnika byl rowniez pod katem samolotow a samoloty wtym nadajniku to raj na ziemi milion opcji razy milion

Wiecej informacji na futabie internet stronie

Nadajnik ten jest to progress w tym hobby a nie zaden szpan jak to niektorzy twierdza u nas w klubie jest gosciu co ma 80 modeli gotowych do startu heliki/samoloty/szybowce i inne lodki samochody roboty i ciort wie co jeszcze on to musi byc dopiero szpaner he he he

Edit: poprawa pisowni :oops:
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 10:15 przez Max S, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 8 lis 2010, o 03:02

Roadie pisze:Choc ostatnio dobrze sie poczulem jak taki troche kozak, z grubszym portfelem, wystawil z auta Rexa 600 i jakas tam Futabe - rozkrecil wirnik, wzniosl sie na 10 cm i przechylil w lewo, lamiac lopaty, bo cos tam zle poustawial... Hehe, ale diabol ze mnie :twisted:

To unas w klubie bys sie poczul jak w raju bo heliki po 3 -4 tysiaki dolcow wala o ziemie tylko chuczy i czasami znich nic nie zostaje wlasciciele biora worek plastikowy szufelke i na tym koniec

no prawdziwy diabel z ciebie :lol: :lol: :lol:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
sulek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 21-10-2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sulek » 9 lis 2010, o 04:02

Ramotny pisze:I timer sterowany z pozycji drążka czyli liczący faktyczny czas lotu a nie "cośtam"


A jak wygląda sprawa tego timera, gdy wisimy na plecach z drągiem mocno w dole?? Czy wtedy timer się zatrzymuje?
Dlaczego tak?
Dlaczego nie?

Taki timer "niezerowego drąga" ma Optic6. Świetna sprawa... dopóki się nie włączy idle :cry: Wtedy przy flipach i pleckach mamy "relatywistyczne zmiany czasowe".
Pozdrawiam
Piotr
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 9 lis 2010, o 09:42

Max S pisze:
Roadie pisze:Choc ostatnio dobrze sie poczulem jak taki troche kozak, z grubszym portfelem, wystawil z auta Rexa 600 i jakas tam Futabe - rozkrecil wirnik, wzniosl sie na 10 cm i przechylil w lewo, lamiac lopaty, bo cos tam zle poustawial... Hehe, ale diabol ze mnie :twisted:

To unas w klubie bys sie poczul jak w raju bo heliki po 3 -4 tysiaki dolcow wala o ziemie tylko chuczy i czasami znich nic nie zostaje wlasciciele biora worek plastikowy szufelke i na tym koniec

no prawdziwy diabel z ciebie :lol: :lol: :lol:


Max, nigdy nie jestem i nie bylem zawistny wobec innych ludzi, i u nas tez lataja maszyny warte wiecej niz moje auto, ale zazwyczaj sterowane sa przez ludzi juz doswiadczonych. Ja po prostu nie lubie jak poczatkujacy z platynowa Visa kupuja sobie najnowsza Futabe, o ktorej nie ma pojecia, i pol stajni od Aligna - to wszystko;)

I zeby nie bylo, ze tylko offtopuje - nie wiem, czy autorowi tematu chodzilo o caloksztalt aparatur 12-kanalowych, czy tylko o sam fakt, ze 12 kanalow jest niepotrzebne przy latabiu helikopterami. Jesli oto drugie, to owszem, choc dodatkowe kanaly mozna sobie zagospodarowac, o ile sie nie mye - a to do swiatel, a to do robienia zdjec, a to do spusczania ladunku z woda itd itd - choc to juz sa widzimisie.
Co do Futaby 12 kanalowej, to tak - ma wiecej bajerow - nie wiem jakich, ale juz o nich napisano, wiec jej wyzszosc nad apka 3,5,7 kanalowa chyba nie podlega dyskusji. Mysle, ze temat omowiony w calosci;)
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 9 lis 2010, o 10:29

Roadie pisze:
Max S pisze:
Roadie pisze:Choc ostatnio dobrze sie poczulem jak taki ...... Hehe, ale diabol ze mnie :twisted:

To unas w klubie bys sie poczul jak w raju ........

no prawdziwy diabel z ciebie :lol: :lol: :lol:


Max, nigdy nie jestem i nie bylem zawistny wobec innych ludzi, i u nas tez lataja maszyny warte wiecej niz moje auto, ale zazwyczaj sterowane sa przez ludzi juz doswiadczonych. Ja po prostu nie lubie jak poczatkujacy z platynowa Visa kupuja sobie najnowsza Futabe, o ktorej nie ma pojecia, i pol stajni od Aligna - to wszystko;)

I zeby nie bylo, ze tylko offtopuje - nie wiem, czy autorowi tematu chodzilo o caloksztalt aparatur 12-kanalowych, czy tylko o sam fakt, ze 12 kanalow jest niepotrzebne przy latabiu helikopterami. Jesli oto drugie, to owszem, choc dodatkowe kanaly mozna sobie zagospodarowac, o ile sie nie mye - a to do swiatel, a to do robienia zdjec, a to do spusczania ladunku z woda itd itd - choc to juz sa widzimisie.
Co do Futaby 12 kanalowej, to tak - ma wiecej bajerow - nie wiem jakich, ale juz o nich napisano, wiec jej wyzszosc nad apka 3,5,7 kanalowa chyba nie podlega dyskusji. Mysle, ze temat omowiony w calosci;)

Wziolem twoj komentaz za zart (bo nie wierze/mysle aby ktos sie cieszyl z cudzego nieszczescia/kreta) i zartem odpowiedzialem nigdy nie twierdzilem ze jestes zawistny a oreszcie zapomnij kazdy lata tym co mu pasuje i na co go stac :banana:


Zycze ci duzo milych lotow bezkretowych :thumb: :D :D :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 9 lis 2010, o 13:39

coś mi tu się zdaje ze atmosfera z innych forum się co niektórym lekko udziela
Eeee... co to to nie: panujemy nad sytuacją, będzie dobrze :)
Luke

Gdzie mój gaz łzawiący... gdzie ja go posiałem??? Ale jakby trzeba było to się odnajdzie :nw:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości