Kącik pistoletowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 4 kwie 2020, o 23:38

Zajebiste, ale strzelnicy chyba nikt w domu nie zrobił jeszcze... ?

Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 5 kwie 2020, o 16:53

To co Aikus, robimy zawody? _killer
https://youtu.be/Mz1E8gvJg8I
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2020, o 17:06

Ociechuj... to prawdziwe? Ty masz to w chacie? Japierd...
Nie, ja sie tak nie bawie, nie ma takiego strzelania!!
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 5 kwie 2020, o 17:39

Moje drugie hobby ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2020, o 18:50

Opowiedz....
... albo nie. Nie chcę tego wiedzieć...
Może sprzedam te wiatrówki póki czas...
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 5 kwie 2020, o 20:21

Odpowiedź na Twoje pytania: Tak, tak. To nie takie straszne ;) . Jeżeli się tym nie interesujesz to nawet nie wiesz ile Twoich sąsiadów ma tego żelastwa w domach. A uwierz, że ma dużo.

"Według danych Policji, w 2018 r. całkowita liczba osób, posiadających pozwolenie na broń, wg. stanu na 31 grudnia 2018, wyniosła 215 602, przy liczbie egzemplarzy broni zarejestrowanych przez posiadaczy pozwoleń wynoszącej 505 429 sztuk." https://www.infosecurity24.pl/ponad-200 ... em-na-bron
Obrazek
Przepisy w tym temacie bardzo się zmieniły przez ostatnie kilka lat. Tak naprawdę na dzień dzisiejszy (pomijając pandemię) jeżeli chcesz gnata to po prostu będziesz go miał. A czas wyrobienia pozwolenia to od około miesiąca do 4-5miesiecy w zależności od kategorii na jaką robisz pozwolenie.

Wiem, że większość społeczeństwa nie pochwala posiadania broni przez cywilów, ale nie robi się pozwolenia, żeby strzelać się na mieście, o czym pewnie większość sceptyków tego tematu tak mysli. Ile razy słyszałeś o strzelaninie w Polsce? (nie wliczając do tego grup przestępczych jak Pruszkowa, Wołomina itp., ale to inna kwestia) A o bójkach kiboli? Te grupy często walczą na noże, kastety, maczety i osobiście więcej razy słyszałem, że jakiś "kibic" nie żyje z powodu pobicia czy w trakckie zamieszek z policją, niż, że ktoś kogoś zastrzelił.

Tak na prawdę to osobiście dla mnie teraz przypałem jest dać komuś w ryja bo przy zgłoszeniu mnie na policję tracę pozwolenie i wszystko na co poświęciłem dużo czasu i kasy więc chcąc-nie chcąc muszę być grzeczny ;)

Zachęcam wszystkich do wybrania się na strzelnicę (jest praktycznie w każdym wiekszym miescie) i spróbowania swoich sił w strzelectwie. Jestem pewny, że większości się spodoba a część może pójdzie nawet o krok dalej, starając się o pozwolenie na własną broń. Koszta podobne jak w helikach- helik/gnat, cześci/amunicja, więc raczej każdego z naszego forum też na to stac :)
Zainteresowanych tematem zapraszam na pw bo się trochę rozpisalem nie na temat forum... :masakra: :D
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 5 kwie 2020, o 22:03

Puhhh... No to po kolei.

1. najpierw krótko o mnie i moim romansie ze strzelectwem: Jak byłem gówniarzem (lat 10 +/-2) to przyjechało kiedyś wesołe miasteczko, w którym była strzelnica. Wzięlo mnie tak, że nie interesowało mnie nic, ani samochodziki elektryczne, ani karuzele, ani wata cukrowa tylko cały limit szedł na strzelanie. Dwa tygodnie minęły, nawygrywałem konkursów, nagród, nazdobywałem medali i przygoda się skończyła.
Potem było kilka różnych mniej lub bardziej udanych prób konstruowania własnych strzeladeł. Wątpliwej chwalebności sukcesy w tej materii to zestrzelona jedna latarnia uliczna i drugi o którym boję się do dziś głośno przyznać (ale nie, nikogo nie zabiłem, nie zraniłem, wspólnie z kumplem uznaliśmy, że tę naszą kuszę to trzeba rozebrać zanim stanie się coś gorszego).
Potem dopiero jakaś licha wiatrówka na studiach. Pierwsze spełnienie gówniarskich marzeń. Podziurawiona boazeria na stancji... i potem znowu długo nic.
Może dlatego, że ta wiatrówka była naprawdę licha. Potem Artja pozwalał czasami pobawić się swoimi zabawkami, więc sobie strzelaliśmy, czasami.
I dopiero teraz, tuż przed tą całą kwarantanną jakoś mnie wzięło. Zaczęło się od czegoś czym chciałem płoszyć (ale nie zabijać) gołębie, które mnie wkurwiają...
Czy moja nowa pasja skończy się razem z kwarantanną?
Nie wiem, jeśli tak, to pewnie na giełdzie znajdzie się spora kolekcja wiatrówek, pistoletów ASG ze stosunkowo niewielkim przebiegiem i sporego zapasu amunicji do nich.
:)
Wszystko oczywiście w dobrej cenie :D:D


2. Mam jako taką świadomość odnośnie tego ile prawdziwej dorosłej broni jest wszędzie wokół mnie. Nie mam z tym problemu i nie ciągnie mnie w tym kierunku. Być może zmieni się to po wizycie na strzelnicy na którą pójdę jak tylko skończy się kwarantanna - obiecałem sobie, dziewczynie i przyjacielowi który mnie namawiał jak zobaczył nasze kwarantannowe zabawy.
W dalszym ciągu jednak nie bardzo widzę sens posiadania własnej broni... kosztuje to sporo, a strzelać w zasadzie mogę i tak tylko na strzelnicy...
To już wolę te wiatrówki, które kosztują ułamek tego co dorosłe gnaty, strzelać mogę prawie wszędzie (z zachowaniem rzecz jasna rozsądku) a jak będę chciał postrzelać po dorosłemu ... to pójdę na strzelnicę.
Coś jak z licencją pilota... NIE BĘDĘ latał tyle, żeby ona miała sens, a jak chcę sobie raz na jakiś czas polatać to jadę na Bemowo i za niewielkie pieniądze latam sobie z instruktorem....

3. Całkiem serio: wiem, że to nie takie straszne, ani przez chwile nie patrzyłem na to w tej kategorii. Żartobliwie podszedłem do tego tak, że "O kuźwa po cholere wplątałem się w kolejne kosztowne hobby?!?! Kto na to wszystko zarobi??" Ale, jak powiadam, żartobliwie. Całkiem serio, to raczej należę do osób, które pozwolenia na prawdziwą broń mieć nie powinny. Tak mi się wydaje.
Abstrahując od faktu, że nie chcę jej mieć - gdybym chciał, na tyle obiektywnie na ile potrafię oceniając siebie, nie powinienem tego pozwolenia dostać.

4. Jesteśmy w brudnopisie. Skoro już się temat zaczął rozkręcać, to może poprosimy mira o wydzielenia kącika strzeleckiego?
Awatar użytkownika
helichris
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 87
Rejestracja: 07-02-2013
Lokalizacja: Polska
Podziękowano: 9 razy

Postautor: helichris » 6 kwie 2020, o 00:08

Temat jazdy konno może też być ciekawy.

https://www.youtube.com/watch?v=QZNksRFPoY0
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 kwie 2020, o 00:34

Dobre!:D
Ale ja jestem zjebany... Myślałem, że to będzie inna jazda konna jak zobaczyłem pierwszą klatkę...
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 6 kwie 2020, o 02:08

aikus pisze:W dalszym ciągu jednak nie bardzo widzę sens posiadania własnej broni... kosztuje to sporo, a strzelać w zasadzie mogę i tak tylko na strzelnicy...
To już wolę te wiatrówki, które kosztują ułamek tego co dorosłe gnaty, strzelać mogę prawie wszędzie (z zachowaniem rzecz jasna rozsądku) a jak będę chciał postrzelać po dorosłemu ... to pójdę na strzelnicę.

Sens posiadania to chęć posiadania :) Ja na przykład będąc "fizycznie" małym chłopcem... :D od zawsze chciałem mieć gnata ;) Dzisiaj na przykład, przypadkowo po oglądnięciu filmiku Carsona, trafiłem na coś takiego... (To trzeba obejrzeć...) https://youtu.be/CrfEh5WXNto. Dlatego nie doszukiwałbym się sensu posiadania czegokolwiek... Jeżeli wtopiłeś w strzeleckie hobby to taniej wyjdzie Cię posiadanie swoich zabawek niż płacenie za ich wypozyczanie na strzelnicy. To akurat zależy oczywiście od częstotliwości zabawy. Wiadomo, że jak pójdziesz postrzelac kilka razy w roku to bez sensu wydawać kilka-kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tyś. na to, żeby mieć swoje, no chyba, że wrócimy do "chęci posiadania" bo to też jest jakiś argument :)
aikus pisze:4. Jesteśmy w brudnopisie. Skoro już się temat zaczął rozkręcać, to może poprosimy mira o wydzielenia kącika strzeleckiego?

Jeżeli to nie ostatnia konwersacje w tym temacie, to czemu nie ;)
Może wyjdzie z tego połączenie helika z kałachem ;)
Pozostając w temacie militariów, coś dla posiadaczy dronów... swoją drogą, sam bym chciał mieć coś takiego https://youtu.be/SNPJMk2fgJU
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 kwie 2020, o 07:57

+1 dla wątku strzeleckiego :-)

Ja na poważniej od pół roku się wkręciłem w poważniejsze strzelanie, wcześniej od zawsze wiatrówki itp. Niedługo własne zabawki zagoszczą w domu :-)
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 kwie 2020, o 08:13

Clad pisze:Sens posiadania to chęć posiadania :) Ja na przykład będąc "fizycznie" małym chłopcem... :D od zawsze chciałem mieć gnata ;) Dzisiaj na przykład, przypadkowo po oglądnięciu filmiku Carsona, trafiłem na coś takiego... (To trzeba obejrzeć...) https://youtu.be/CrfEh5WXNto. Dlatego nie doszukiwałbym się sensu posiadania czegokolwiek... Jeżeli wtopiłeś w strzeleckie hobby to taniej wyjdzie Cię posiadanie swoich zabawek niż płacenie za ich wypozyczanie na strzelnicy. To akurat zależy oczywiście od częstotliwości zabawy. Wiadomo, że jak pójdziesz postrzelac kilka razy w roku to bez sensu wydawać kilka-kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tyś. na to, żeby mieć swoje, no chyba, że wrócimy do "chęci posiadania" bo to też jest jakiś argument :)


TOUCHE!! Znaczy, żebyś mnie źle nie zrozumiał, ja absolutnie nie kwestionuję sensu posiadania w ogóle, tylko w odniesieniu do mnie, na chwilę obecną, czyli mówię o MOIM subiektywnym odczuciu w sprawie.


Clad pisze:Jeżeli to nie ostatnia konwersacje w tym temacie, to czemu nie ;)


Nie, nie, gwarantuję Ci,że nie.
Tutaj na tym forum tylko wazektomia się jakoś średnio przyjęła... nie rozumiem dlaczego...

Clad pisze:Może wyjdzie z tego połączenie helika z kałachem ;)


... no albo chociaż strzelanie do FPVek z wiatrówki :D:D


Clad pisze:Pozostając w temacie militariów, coś dla posiadaczy dronów... swoją drogą, sam bym chciał mieć coś takiego https://youtu.be/SNPJMk2fgJU


Zara oglądam...
Update: No kurde, wiadomo, że jak ktoś się umie dobrze bawić to to będzie polak albo rusek :D:D


ocean_wro pisze:+1 dla wątku strzeleckiego :-)

Ja na poważniej od pół roku się wkręciłem w poważniejsze strzelanie, wcześniej od zawsze wiatrówki itp. Niedługo własne zabawki zagoszczą w domu :-)


O, widzisz?
Miruuuuu....

Mirek!
Odstaw ten denaturat, to do dezynfekcji będzie potrzebne! Odstaw! Jest piwo w lodówce, weź sobie piwo, a to zostaw...
I weź wydziel wątek...
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 6 kwie 2020, o 10:46

ocean_wro pisze:+1 dla wątku strzeleckiego :-)

Ja na poważniej od pół roku się wkręciłem w poważniejsze strzelanie, wcześniej od zawsze wiatrówki itp. Niedługo własne zabawki zagoszczą w domu :-)

Nie trzeba było długo czekać :) Może faktycznie uda się wydzielić i przenieść ten wątek :)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 kwie 2020, o 17:04

Zaaaraaaa, dopiero co choinkę wyniosłem a Wy mi tu znowu z jakimiś wątkami
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 kwie 2020, o 17:34

dzięqrwa!!
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 6 kwie 2020, o 18:25

ocean_wro pisze:+1 dla wątku strzeleckiego :-)

Ja na poważniej od pół roku się wkręciłem w poważniejsze strzelanie, wcześniej od zawsze wiatrówki itp. Niedługo własne zabawki zagoszczą w domu :-)

Wiesz już co chcesz kupić, czy dopiero się rozglądasz?
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 kwie 2020, o 18:29

Dla mnie święta trójca. Już zamówiona i zapłacona. Czekam na kwity.

Fedek, Shadow1, Pompa Doruk Eternal Gladiator Advance 24"
+ wiadro pestek :-)

Szafa, nawet dwie w domu od października, kabura z piekarni z Gniezna, magpule do Fedka. Wszystko jest, tylko te pie.... kwity. Mój dzielnicowy jest na L4 i blokuje procedurę.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 6 kwie 2020, o 18:55

po polsku ... kuwa... bo doniese do dzielnicowego żeby ci nie dawał tych kwitów bo za dużo pijesz...
;)
(żartuje)

Co do jest Fedek? (bo google nie wie).
shadow to to co ja mam replike, a właściwie dwie: wiatrówkę i ASG, obydwa na CO2.

Fajna klamka, taka pasowna.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 kwie 2020, o 19:00

Fedek to karabinek typu AR-15 firmy Fedarm. Mocno budżetowa i bardzo popularna konstrukcja. Lufa 16", kaliber 5.56 NATO

Shadow 1 to pistol CZ 75 SP01 Shadow kaliber 9mm, zaje**sty :-)

Doruk to strzelba pump action, czyli pompka też budżetowa, Turek, ale też zaje**sty:-) Te klik klik przeładowania jest cudowną muzyką. Długość 24".

Wiadro pestek - wiadomo :-)
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 6 kwie 2020, o 19:51

aikus pisze:po polsku ... kuwa... bo doniese do dzielnicowego żeby ci nie dawał tych kwitów bo za dużo pijesz...
;)
(żartuje)

Co do jest Fedek? (bo google nie wie).

W prawdzie kolega już wytłumaczył ale ten mój na filmiku to właśnie "fedek" :) AR-15 produkcji FED-ARM w kal. 223 czyli 5.56mm. Nabój jak do kałacha, tylko głowica mniejsza, przez co nabój celniejszy na dalsze odległości ;)
Ostatnimi laty jedna z najbardziej poszukiwanych i zajebiaszych konstrucji AR-ów. Ja z Rzeszowa jechałem po niego do Częstochowy bo nigdzie bliżej nie było i nie miał kto sprowadzić.

ocean_wro pisze:Dla mnie święta trójca. Już zamówiona i zapłacona. Czekam na kwity.

Fedek, Shadow1, Pompa Doruk Eternal Gladiator Advance 24"
+ wiadro pestek :-)


A mogę wiedzieć dlaczego nie shadow2??? WTF? I do czego Ci pompka? Będziesz na kłulika baxa polował? Czy na włamy do rozwalania zamków? (Sorry, nie mogłem się powstrzymać) dlaczego nie jakiś bok?
Aikus... Bok- strzelba myśliwska (dwururka) z lufami w pionie a nie w poziomie. Na strzelnicy używana do konkurencji z rzutkami.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron