Kącik pistoletowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 kwie 2020, o 19:06

.... blać, no właśnie się nad tym zastanawiam, bo w ping-ponga grałem dawno i jak podkręcałem to tylko lewo - prawo; nie ten level, żeby podkręcać przód-tył...
... i jak tak jest jak mówisz moja teoryja o dópe potłuc....

[...]
[google.com... search...]

HA!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hop-up

Jednak dobrze rozumiem, tylko... pewnie gumka jest na górze, a nie jak mi sie wydawało na dole.
Dźwignia mechanizmu regulacji jest na dole, ale reguluje gumkę która jest na górze.
...
Chyba...
[...]
[search more...]
Nom.
Musi tak być:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Magnusa
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 kwie 2020, o 19:10

mikegsx400 pisze:Jeśli ma neutralizować ciążenie kulki, to musi ją podkręcać do tyłu.

Tak tylko mówię jako aktywny ping-pongista ;P
Nie chce mi się czytać całego wątku, ale zjawisko o którym piszecie to Efekt Magnusa (wygooglac sobie proszę). To jest unoszenie kulki lub walca przy obrocie w czasie ruchu postępowego.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 kwie 2020, o 10:50

Czas na update:

aikus pisze:wiem, że w slangu wiatrówkowym to PCA - czyli to co sobie właśnie kupiłem.
Żaden szał https://www.militaria.pl/daisy/wiatrowk ... p91976.xml


Różnica w celności pomiędzy śrutem diabolo a kulkami stalowymi wychodzi przy odległości gdzieś tak 15 metrów.
Kulką stalową w puszkę od piwa trafić jest już ciężko, śrutem diabolo - bez problemu.
Pojawiła się też nieco precyzyjniejszy obraz tego jak siła strzału (ilość pompek) wpływa na zasięg i celność strzału.
Przy strzelaniu z małej odległości (do 5 metrów) po prostu ilość siła strzału jest proporcjonalna do ilości pompek.
np. 1 pompka powoduje, że kulka stalowa przebije puszkę od konserwy, śrut ołowiany - tylko ją wgniecie.
3 pompki - podobnie, wgniotek jest po prostu głębszy.
5 pompek - dziurka przy kulce stalowej jest taka sama, za to śrut ołowiany wybąrbuje dziurę taką, że kciuk się mieści.
przy 10 pompkach śrut przechodzi przez dwie ścianki puszki od konserwy
10 pompek to maks na co pozwala instrukcja.


Przy strzelaniu z większych odległości, okazuje się, że powyżej 5 pompek w zasadzie nie ma różnicy jeśli chodzi o zasięg i celność.
Zgodnie z przewidywaniami granica jako-takiej celności to jakieś 30 metrów.

Jednakowoż jestem z tej wiatrówki bardzo zadowolony - jest to zupełnie inna klasa sprzętu niż mój stary klasyczny łamaniec.
10 razy precyzyjniejsza, lżejsza, miękki spust i prawie całkowity brak odrzutu (w łamańcu jest sprężyna i ciężki tłok - tutaj tylko zaworek).
Mimo różnic w celności w zależności od wybranej amunicji, dużą zaletą jest pół automatyczne przeładowywanie stalowych kulek.
Ładowanie śrutem - ręczne i trochę upierdliwe.
Wada jest taka, ze przed każdym strzałem trzeba napompować, wykonać te 3 - 5 ruchów pompką.
No ale jest to upierdliwość na którą godzę się rezygnując z PCP, która kosztuje trzy razy tyle.



W mojej stajni strzeleckiej pojawił się też zupełnie nowy sprzęt:

https://www.militaria.pl/jing_gong_jg/p ... _p7455.xml

tak to działa:



Generalnie siła ognia jest porażająca (zarówno moc jak i szybkostrzelność), ale prawdę mówiąc, chyba był to bezsensowny zakup.
Jak ktoś się nie bawi w strzelanki ASG to nie ma za bardzo po co go używać.
Lepszy byłby po prostu trochę mocniejszy (niż ten Walter) pistolet elektryczny z funkcją ognia ciągłego (chyba każdy elektryk go ma)
Jakby ktoś chciał to mogę sprzedać już, a jak nie, to narazie niech poleży, zobaczę czy i ile będę go używał
Natomiast żeby nie było, to nie jest tak, że on jest jakiś zły - nie nie, niczego mu nie brakuje.
Celny, mocny - wszystko OK, tylko, że duży, nieporęczny... A ta celność no to jest taka, że...
On jest celny jak na ASG. Wiatrówce Daisy Powerline oczywiście nie dorasta do pięt, bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości - to po prostu zupełnie inny rodzaj broni.
W zestawie akumulator NiMH, który był zleżały (pewnie to standard w tych sprzętach). Po trzech przecyklowaniach pojemność doszła z pierwotnych <100mAh do prawie fabrycznych 980mAh (na etykiecie jest 1100).
Napięcie 8,4V, (7s) więc żaden problem przerobić na 2s LiPo, ale narazie zupełnie nie ma takiej potrzeby.
z lipolem trzeba by było się cackać, o NiMHa nie trzeba specjalnie dbać, robotę będzie robił.
Jedynie fabryczne wtyczki od razu przerobiłem na jedyne słuszne XT60.

Ciekawym pomysłem jest magazynek. Tak naprawdę jest to puszka w którą mieści się te 250 sztuk kulek, a na dnie jest nakręcany, sprężynowy mechanizm podawania tych kulek do góry.
Jedno nakręcenie na maksa wystarcza na wystrzelanie nieco ponad połowy magazynka.
Ładowanie magazynka to po prostu otwarcie klapki i wsypanie kulek.
Fajne - tego w nie będzie w żadnej zwykłej klamce, bo w małych pistoletowych magazynkach zwyczajnie nie będzie miejsca na takie bajery, więc tam szybkoładowarka to raczej konieczność.

Tak naprawdę ten pistolet najfajniejszy jest dla dziewczyny. Już dwie z niego strzelały i zawsze wygląda to tak samo: naciska spust i napierdala tak długo aż się skończy amunicja :D:D:D
A potem się śmieje jakie to fajne.
... więc jak nikt nie będzie chciał kupić to zostawie, niech sobie czasem postrzelają :D:D


no i .... to narazie tyle ;)
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 19 kwie 2020, o 18:46

Niezły ten karabinek. Jak się znudził to możesz podczepić go pod helikiem ... ciekawie by to wyglądało ... takie serie z powietrza ;)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 19 kwie 2020, o 19:41

z helika to nie specjalnie raczej...
... ale... zamontować na FPVce i naparzać w poustawiane cele - ooo... to jest myśl!
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 22 kwie 2020, o 22:17

No, Pany
Równo 7 miesięcy mi to zajęło, ale dziś w końcu listonosz doniósł mi upragnione pozwolenie na broń :-)
W sumie na 15 sztuk.
W piątek jadę po zabawki, jak przywiozę to się pochwalę.
Teraz pije.......
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 23 kwie 2020, o 05:03

:thumb:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 23 kwie 2020, o 08:09

ocean_wro pisze:W sumie na 15 sztuk.


Jaaa... pier...
...
Nie na plastikowe kulki?
:grin2:

Nie no gratul gratul!
sie chwal!
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 817
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 23 kwie 2020, o 12:45

Gratki ... już się nie możemy doczekać ;)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 kwie 2020, o 14:18

aikus pisze:
https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p26907.xml
Wiatrówka, czyli 4,5mm.
Ostra sprawa, ale to oczywiste - to nie ASG - z tego się do ludzi nie strzela, może zrobić poważną krzywdę.
Kulki plastikowe wbija w mur, tak że ciężko je wydłubać.
Kulki stalowe - podobnie. Różnica jest taka, że stalowe są precyzyjniejsze.
Plastikowe mają większą prędkość wylotową, ale szybciej ją tracą, są bardziej podatne na wiatr, mniej celne nawet w warunkach bezwietrznych - wiadomo.

https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p26908.xml
ASG na CO2 - replika tego samego pistoletu co ta wiatrówka dwa oczka wcześniej.
Z tych dwóch klamek, wydaje mi się, że bardziej wolę tę wersję ASG. Miałem już okazję trochę postrzelać z tego, trochę z tego.
Moc ASG oczywiście mniejsza niż tej wiatrówki, (energia 1,6J) ale w dalszym ciągu jest ostra.
Strzelania w domu raczej nie polecam (choć nie jest to nie możliwe).
Oszczędniejsza w porównaniu do wiatrówki (nabój CO2 starcza na 5 magazynków, w wiatrówce na 4) co jest w sumie oczywiste jeśli popatrzeć na różnicę w energii.

Aikus jednak mi się wydaje ze wiatrówka jest mimo swojej mocy bardziej oszczędna:
4 magazynki po 21 kulek= 84 strzaly
5 magazynków po 15 kulek = 75 strzałów
Czy gdzies coś zle doczytałem hmm
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 kwie 2020, o 14:26

A i jaka jest między nimi różnica, bo nie jestem biegly w temacie a myślę wlasnie nad zakupem takiej zabawki dla zabicia czasu ,ewentualnie co mozesz doradzić z tego typu broni do max 300zl
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 24 kwie 2020, o 15:54

kubacki pisze:A i jaka jest między nimi różnica, bo nie jestem biegly w temacie a myślę wlasnie nad zakupem takiej zabawki dla zabicia czasu ,ewentualnie co mozesz doradzić z tego typu broni do max 300zl


Co kupić bardzo zależy od warunków w jakich chcesz strzelać, a także do czego chcesz strzelać. Ogólnie to wybór z grubsza jest taki (dla wiatrówek):
a) Do czego strzelać:
- do tarczy 5..10m (pstolet) => zależy na celności, powtarzalności strzałów, można zaczynać od Kandar CP1 (daje się go podrasować)
- do puszek i butelek => zależy na sile strzału, śrut lub kulki (uwaga - kulki znacznie łatwiej rykoszetują), pistolet lub tania strzelba
- do małych celów na dystans 25...50m (strzelba) => robi się drogo, powtarzalność strzałów, docelowo wersja PCP
- strzelanie dynamiczne (pistolet) => jak dla fun to jakiś blowback, jak na zawody IPSC to w wersji ASG to Tokyo Marui Hi-Capa 5.1 (od kilkuset zł do kilku tysięcy)
b) gdzie strzelać
- w domu: to w praktyce oznacza tylko ASG, poniżej 1J
- na działce lub strzelnicy: tu najlepiej śrut diabolo
- na zawodach (jest wiele rodzajów, w tym terenowe)

Rada: kup to czego będziesz mógł używać najczęściej. Dlatego lepiej ASG niż wyczesany karabin 16J na śrut jeśli nie masz łatwego dostępu do bezpiecznego miejsca do strzelania.

Ostrzeżenie na przyszłość: każdy pistolet za kilkaset zł najdalej za rok (max dwa lata) wyzionie ducha. Takie tanizny nie mają części zamiennych, a są zrobione z plastiku lub co najwyżej ze ZnAl (że niby z metalu, dobre sobie...).

Dobra rada: nie strzelaj bez okularów ochronnych, takie same rozdawaj patrzącej na to rodzinie. Serio!

Co z tego wynika? Na jednej strzelaczce się nie zatrzymasz. Ale jakby zaczynać, to bym radził blow-back na CO2. Przynajmniej można poszpanować, ale i pouczyć się jak bezpiecznie posługiwać się bronią. Przykładowa rekomendacja (w okolicach 300zł): https://www.militaria.pl/kj_works/pistolet_gbb_kjw_kp-05_co2_-_czarny_kjw-02-000760_g_p133996.xml?cat=124
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 24 kwie 2020, o 16:08

Dobra, miałem się chwalić...

Dzisiejsze i wczorajsze zakupy. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 kwie 2020, o 16:58

Kusi mnie cos takiego :
https://m.olx.pl/oferta/pistolet-asg-be ... n=8&page=8
Do tego sklepu mam dosc blisko a cena dosc sporo nizsza niz w militaria.pl
Warto brac?
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 24 kwie 2020, o 17:17

kubacki pisze:Kusi mnie cos takiego :
https://m.olx.pl/oferta/pistolet-asg-be ... n=8&page=8
Do tego sklepu mam dosc blisko a cena dosc sporo nizsza niz w militaria.pl
Warto brac?

Może być. I tak się rozpadnie jak wszystkie takie. To wszystko ten sam sort, ale dają się pobawić. Przemyśl czy nie wziąć drugiego magazynka (póki jeszcze da się kupić, te modele szybko znikają z rynku).
Beretta ma twardy spust, trzeba się trochę pouczyć żeby nie zrywać w czasie strzelania. Ale to akurat umieć się przyda.
Po tym jak już się nacieszysz pierwszymi strzałami to sprawdź wszystkie śruby, śrubki i śrubawki wszelkiej maści czy są podokręcane (akurat Berette znam, pierwsze co się odkręca to małutki robaczek w szkrzydełku bezpiecznika).
I pamiętaj o okularach ochronnych!
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 kwie 2020, o 17:45

Nie no bez jaj ,zabawka za 600zl ma sie po roku rozsypać? To jaka sie nie rozsypie ,nie bardzo rozumiem czemu tak uwazasz skoro jest to niby replika premium
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 24 kwie 2020, o 19:29

Bo jest ze ZnAl-u, który jest miękki. Części się wyrabiają, albo nawet pękają. Np po pół roku strzelania mój Sig Sauer P226 X-Five (CyberGun, blow-back CO2, ASG, wtedy około 600zł) zmienił się w grzechotkę. Zadbany jeszcze do roku dociągnął, a potem, się rozpadł na kilka części. Po tym roku okazało się że ten model nie jest już produkowany, nawet drugiego na części nie da się kupić. Moi znajomi mają tak samo. No chyba że pistolet leży na półce i lśni zamiast strzelać. Wtedy pociągnie dużo dłużej.

To nie jest mój atak na ten zakup. Po prostu tak to jest z tymi pistoletami. To jest rynek który tak żyje. Jak się z tym pogodzisz, to nie ma spinki, tylko fun.

Jest rozwiązanie na trwały pistolet i nazywa się Tokio Marui Hi-Capa 5.1. Do tego jest cała masa części zamiennych i upgradów. Prawie na pewno nie do kupienia w Polsce. Wersje innych producentów są po kilkaset zł, ale to już nie do końca to. Egzemplarze po upgradach chodzą używane po ponad 2 tys zł (albo dużo więcej).

Generalnie te pistolety są bardzo ładne, na początku fajnie strzelają, a potem się rozpadają, a Ty masz pretekst żeby zdobyć nową miłość. I tak się ten rynek kręci, a wszyscy to akceptujący są zadowoleni.
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 24 kwie 2020, o 21:50

kubacki pisze:Aikus jednak mi się wydaje ze wiatrówka jest mimo swojej mocy bardziej oszczędna:
4 magazynki po 21 kulek= 84 strzaly
5 magazynków po 15 kulek = 75 strzałów
Czy gdzies coś zle doczytałem hmm


No właśnie... To jest bardzo dobre przyczepienie się.
Ja niestety muszę przyznać, że te informacje o tych 4 i 5 magazynkach to wziąłem ... chyba trochę z końcówki układu pokarmowego.
Problem w tym, że tak naprawdę to nigdy nie byłem pewien ile tak naprawdę magazynków wystrzelałem.
Na stronie przy wiatrówce piszą, że ilość strzałów z jednego naboju to 80 czyli niecałe 4 magazynki.
...
Przy ASG nie piszą nic, a moje wrażenie było takie, że z ASG strzela się po prostu dłużej.
Dziś zrobiłem test i pracowicie policzyłem ile magazynków wystrzelałem zanim nabój ewidentnie się skończył.
I wyszło tak, że w wiatrówce nabój skończył się w połowie ÓSMEGO magazynka, ale już siódmy magazynek był oczuwalnie słabszy.
Licząc zatem 6 magazynków mamy 126 strzałów.
Plus kilka pustych, bo nigdy nie liczę wystrzelonych z magazynka kulek. Kulki się kończa, a ja naciskam spust... czasami raz czasami dwa albo i trzy razy - porcja gazu za każdym razem ucieka.

Przy ASG, wystrzelałem dwa naboje i raz nabój skończył się w połowie 13 magazynka, a raz w połowie 12, przy czym podobnie jak w wiatrówce przedostatni magazynek był już odczuwalnie słabszy.
Zatem żeby być pewnym - można przyjąć 10 magazynków, co daje 150 strzałów.


Plus jest taki, że przy porządnym policzeniu wychodzi, że ilość strzałów jest zdecydowanie większa niż podaje producent.
ALE: jest bardzo prawdopodobne, że tak naprawdę nie tylko przedostatni i przedprzedostatni magazynek są słabsze, z resztą tak mi się wydaje, że tak to odczuwam, ale w żaden sposób nie mierzyłem.
Organoleptycznie czas dolotu kulki do celu zauważalnie wydłuża się tak jak napisałem przy przedostatnim magazynku. W ostatnim kulki są wypluwane z lufy a nie wystrzeliwane - więc to jest moment który uznaję za koniec.

Być może stąd się bierze różnica pomiedzy danymi producenta a moją praktyką: producent podaje ilość strzałów z akceptowalną różnicą siły strzału, ja napierdalam do zdechnięcia.


Tak czy siak, jednak to ASG jest bardziej oszczędny.



Dalej widzę, że całkiem fajnie napisał Ci już Piotr, ale dorzucę wiaderko swoich wypocin;)

kubacki pisze:A i jaka jest między nimi różnica, bo nie jestem biegly w temacie a myślę wlasnie nad zakupem takiej zabawki dla zabicia czasu ,ewentualnie co mozesz doradzić z tego typu broni do max 300zl



Technicznie rzecz biorą wszystko to są wiatrówki.
Na militariach jest tak przyjęte, że ASG to plastikowe kulki o średnicy 6mm - służą do walk, sportowych, do strzelania do ludzi - coś jak paintball tylko, że bez farby.
najsłabszy pistolet jaki mam (ten elektryczny walter) ma taką siłe, że jak strzelisz w kogoś przez ubranie to jest szansa,że w ogóle nie poczuje.
Kulkę z tej gazowej repliki poczujesz nawet przez gruby mundur i będzie bolało.

wiatrówka - to dużo wyższy kaliber - pocisk z wiatrówki przebije mundur i wbije Ci się w skórę boleśnie raniąc.

Wszystkie są oczywiście tak samo niebezpieczne przy ekstremum jakim jest strzał w oko - to jasne.

tak z grubsza, to tak to wygląda.

No i teraz co mogę doradzić...
Na start brałbym ASG.
A który konkretnie...
... to zależy gdzie chcesz strzelać.
To zależy czy tylko Ty, czy jeszcze np. dziecko albo kobieta.

Jeśli na dworze to bierz jakąś klamkę napędzaną CO2.
Jeden nabój kosztuje złotówke, więc groszowa sprawa.
Jeśli w domu - bierz elektryka, ale nie najtańszego Waltera, bo on ledwie przebija kartkę papieru.
tego elektryka mogę polecić z czystym sumieniem:
https://www.militaria.pl/cyma/pistolet_ ... p52833.xml
Albo sprężynowca!
https://www.militaria.pl/cybergun/pisto ... p23147.xml
Wada sprężynowca to konieczność przeładowania przed każdym strzałem (naciągasz wtedy sprężynę która w momencie strzału naciska tłok - jak w najklasyczniejszej wiatrówce).

Jeśli z broni mają strzelać kobiety/dzieci to tak naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić tylko elektryka.
DLACZEGO?
Prozaiczna sprawa: lekko chodzący spust.
W gazowcu nawet mi się po kilkudziestu strzałach palec wskazujący męczy.
O naciąganiu sprężyny w sprężynowcu nie wspominam - moja Kasia nie jest w stanie tego zrobić.

No niestety.

No a jeśli ma to być głownie dla dziecka no to wtedy elektryk i ten Walter, który kupiłem sobie jako pierwszy.
(czyli ten: https://www.militaria.pl/umarex/pistole ... p86182.xml )
Jest słaby i naprawdę poza strzałem w oko trudno mi sobie wyobrazić sytuację w której nim można zrobić jakąś poważniejszą krzywdę.
Jednocześnie, ma naprawdę bardzo dobrze działający hop-up - kulki lecą na dobrych 20 metrów - pięknie płyną sobie na wietrze.
Warunek: TYLKO KULKI 0,12g - cięższych on zwyczajnie nie radzi.

Aha i jak mowa o kulkach: gdybyś brał tego elektryka:
Pistolet AEG CM126 - Czarny (CYM-01-010235) G
to dokup sobie od razu do niego te konkretne kulki:
https://www.militaria.pl/rockets/kulki_ ... 125355.xml
Są to najtańsze kulki i z jakiegoś powodu tylko one w tym pistolecie naprawdę dobrze działają.
Z innymi, nawet trochę droższymi które miałem dzieją się dziwne rzeczy: puste strzały, albo wypluwanie po dwie - trzy kulki na raz...
...
Innym pistoletom to tak bardzo nie przeszkadza, ale ten niestety jest dość wrażliwy chyba na różnice w średnicy kulek. Te które podlinkowałem, wbrew temu, że są najtańsze, są pod tym względem bardzo restrykcyjne (+- 0,02mm, a inne mają +- 0,05mm - to jest 0,1 mm rozrzutu - bardzo dużo).

...
no i ... chyba tyle...



ocean_wro pisze:Dobra, miałem się chwalić...




Obrazek

:thumb: :thumb: :thumb: :thumb:
ZAJEBISTE!!!
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 24 kwie 2020, o 22:15

ocean_wro pisze:Dobra, miałem się chwalić...

Nooo grubo :thumb:
Ta amunicja elaborowana to 5,56 czy 7,62? Bo z tego co pamiętam to mówiłeś chyba o .223? A jakoś dziwnie duża mi się wydaje :) Ile za uzi dałeś? Jak byłem w Częstochowie po AR-a to gość miał troche takich na stanie i dosyć tanio (Nie pamiętam dokładnie po ile) ale nie chciałem. Bywam głównie na strzelnicy myśliwskiej a tam jest zakaz strzelania automatem. No i kasa szybko ucieka ;)

Edit
Szafę kupiłeś z takim czerwonym obiciem czy sam robiłeś? Fajnie wygląda :thumb:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 24 kwie 2020, o 22:24

Amo z elaborki kupiłem i 9x19 i 5.56x45
Za uzi dałem 1680 zł i uważam, że to dobra cena, bo egzemplarz ładny, w Katowicach. Lufa lusterko, wszystko inne gucio.
Tak się rozpędziłem z kupnem amunicji, że ledwo do szaf zmieściłem. Wziąłem 2 tyś 9x19, 1 tyś .223 i ponad tysiąc śruta i breneki. Kuźwa zwariowałem. Aikus dobrze gada.

Teraz będzie trza to strzelać gdzieś :-)
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości