Szukam przetwornicy z prostownikiem do UPSowania

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 sty 2019, o 22:55

Szukam przetwornicy do domu z prostownikiem.

- najlepiej nie chiński produkt
- niezawodna konstrukcja (o tyle ile to możliwe)
- prostownik z regulacją prądu ładowania
- moc ciągła około 500-700W
- pełny sinus
- zasilanie 12V/230V

Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z takimi tematami.

Ze względu na czas ładowania raczej odpada rozwiązanie z używanym UPS'em APC
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2019, o 00:47

Czekaj ... czekaj... Pełny Sinus... to znaczy, że Ty chcesz po prostu jebitnego UPSa bez akumulatorów, albo coś co się łatwo tym UPSem stanie... Nie tylko ładowarkę do tych akumulatorów.

Dalej: 500/700W to moce nominalne tych takich trochę większych APCów (wcale nie największych) ... więc dlaczego to rozwiązanie odpada? Nie zgubiłeś czasem dwóch zer?

Mam w potencjalnym zasięgu firmę znajomków, budującą UPSy przemysłowe do dużych serwerowni, takie po kilka / kilkanaście KVA, łącznie z automatycznie startującym agregatem.
Jakbyś potrzebował konsultacji to chyba dam radę zaaranżować.
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 28 sty 2019, o 08:12

Istnieją awaryjne zasilacze do pieca centralego ogrzewania. Zasilanie 230 /12V DC. Na wyjściu posiadają właśnie sinusa . Ja mam taki zestaw jednak moc jest mniejsza -250 W . U mnie zasila jedynie pompę obiegową i wentylator pieca. Producenta moge podesłać po pracy
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sty 2019, o 09:12

Aikus
tak, taki UPS tylko bez akumulatorów - UPS ładuje bardzo wolno więc wole dedykowane rozwiązanie.

Jest parę gotowych rozwiązań: Azo, Kemot, Volt ale ciężko mi wybrać.

Utopia
Jak byś zobaczył co masz i coś opisał to był bym wdzięczny.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2019, o 09:56

wojtekr pisze:Aikus
tak, taki UPS tylko bez akumulatorów - UPS ładuje bardzo wolno więc wole dedykowane rozwiązanie.

[...]


Dwie godziny od .... nie pamiętam, ale chyba od 20% do 80% ... ? Kwasowych szybciej i tak nie naładujesz...
No ale jak tam chcesz.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sty 2019, o 10:06

Do pracy buforowej nie używa się kasowych tylko agm. A 2h to nowość, czytałem o 8h. Naprawdę 2h?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2019, o 12:05

No nie wiem... jak robiliśmy testy na kilku wdrożeniach to przyjmowaliśmy 2h jako czas po którym po powrocie zasilania (jeśli doszło do zgaszenia środowisk) można ponownie odpalać całą maszynerie.
(Chodzi o to, żeby nie odpalać natychmiast jak tylko wróci prąd, bo jak UPS będzie rozładowany a prąd znowu zniknie to - wiadomo).

Tak więc ... przyjmowaliśmy dwie godziny i nie robiliśmy tego z powodu własnego widzimisię tylko mieliśmy jakieś ... przesłanki w postaci danych technicznych i tak dalej.
Testy się udały, wdrożenie przeszło ...
Ale to były te takie trochę większe UPSy, (coś jak 10kW, nie pamiętam dokładnie).

Więc 8h to czas raczej do pełnego naładowania.


No i ... dla ścisłości: AGM to nadal akumulator kwasowy.
;)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sty 2019, o 13:58

Ta ale obiegowo kwasowy to ten z fury

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2019, o 14:42

Nom... jeszcze były takie żelowe... też kwasowe, choć nie z płynnym kwasem, ale też i nie AGM...
Tak dokładnie to nawet nie wiem czy to tam się w środku różni... AGM to separatory elektrolitu z włókna szklanego...
Ale jak kiedyś pękłem jeden akumulator AGM to taki sam gówniany śmierdzący żrący żel z niego wypłynął jak i z tych starszych żelowych.

Generalnie AGM to nowsza lepsza i tańsza wersja tych żelowych (chociaż zdania na temat tego czy lepsza są podzielone).
Dla mnie fakt jest taki, że dobre (ergo nie najtańsze) akumulatory AGM chodzą w UPSach po 5 - 10 lat... i to jest OK.

A specyfika użytkowania tak czy siak jest podobna we wszystkich przypadkach, bo ogólna zasada działania tych wszystkich akumulatorów jest taka sama, zachodzą tam takie same reakcje chemiczne.
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 28 sty 2019, o 17:30

Sprawdzone u mnie jest Kemot 250/300W trochę inna wersja niż te teraz sprzedawane . Te nowe są na ścianę i w obudowie" typu ups " a ja mam prototypę w ajzolu z Wolumenu . Chodzi sprawnie od wielu lat . Na oscyloskopie faktycznie jest sinus ( a czy to sinus czy składany z pierdyliona prostokątów to już mi to ti to bo porównany z siecią na drugim kanale nie różnił sie niczym ( na sieci było nawet więcej śmieci )
Gonione aku 2X100Ah zwykłe kwasowe że tak powiem- bo takie były pod ręką .

AGM to jest tylko nazwa handlowa innej wersji kwasiaka ( absorbe glass matt) aku żelowe - to też kwasiak tyle że elektrolit występuje pod postacią żelu . Typowe aku do ups-ów ( tzw żelowe Yuasa które nic z żelem nie mają wspólnego ) to akumulatory do pracy z małym C ! Niestety powszechnie powtarzane są berdnie jakoby można takim malutkim aku odpalić samochód ...
Temat rzeka . Jurek D z firmy E... - nie wiem czy wolno mi napisać nazwę zjadł zęby na tym temacie i niestety aku do poborów wielkich prądów jest jak na palcach jednej ręki i wszystkie są AGM . Tak naprawdę by dobrać akumulator nie trzeba być geniuszem ... sprawność przetwornicy 80% czyli 120% X oczekiwana moc i już wiemy ile mocy trzeba wytargać ( plusk minusk) z aku . czyli chcemy np 300W . Z akumulatora doliczając straty na półprzewodnikach musimy wytargać optymistycznie licząc 360W . 360W/12VDC =30A . Dalej już chyba z górki i każdy potrafi sobie policzyć na jak długo wystarczy mu akumulator 72Ah .
Podpowiem - 2godziny i koniec (aikus mnie uprzedził z wywodem)


EDYTA mój zasilacz ma nazwęKemot URZ3408 jednak w innej obudowie niż ta która teraz jest oferowana do powieszenia na ścianie

Jeśli to ma być do pieca to warto policzyć realny pobór mocy przez elementy układu - pompa obiegowa /wentylator /podajnik paliwa czy inne składowe w układzie . W klasycznych piecach można jeszcze działać ale jak ktoś ma pompę ciepła w domu to sorry pół piwnicy zajmą akumulatory ;-)
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sty 2019, o 22:20

Dzięki,

jurekdzfirmye - nie kombinuj, to nie elektroda czy rcfpv.pl pisz normalnie :)

Pomierzyłem komputer i inne podstawowe elementy i wychodzi mi 400-500 ciągłej pracy (z lekkim zapasem) więc nie dużo. Nawet się zdziwiłem, że mój komputer stacjonarny z kupą różnych urządzeń pobiera 200-250W.

Co do C to 50A (500W) pobór przy akumulatorze 60-80Ah to chyba jest małe C, nie?
Helikoptery
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 28 sty 2019, o 22:48

tak to jest mało ale ...50A to jest godzina pracy z akumulatora 60Ah.. Akumulator to nie woda w kranie i wraz z rozładowaniem spada napiecie na zaciskach .Moj zasilacz wyłącza sie ponizej 10,2V DC . Jest to zabezpieczenie by nie zabić akumulatora.

za reklamę mi nie placą to firmy reklamować nie bede ;-) jednak cena stosowanych do car audio akumulatorów wysokopradowych zwyklego zjadacza chleba moglyby przyprawić o zawał. granica 4000A dawno została pokonana . Nas jednak bardziej interesuje pojemność bo to z niej bierze sie czas pracy . U mnie jest łącznie12v 200Ah .Lekko używane zdobyte za staropolskie dziekuje w objętości
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 sty 2019, o 22:56

4000 A???
Do czego??
Do Car Audio???
what the kurde fuck, że tak po staropolsku spytam... ?
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 29 sty 2019, o 06:06

ano Panocku maja taką konkurencję dbDrag dla tych co to lubią decybele a słoń im na ucho ..tam potrzeba poteżnej energii w krotkim czasie
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 sty 2019, o 08:28

Aha.... czaję...

Echhh...
No dobra dobra...
co bym nie powiedział to wyjdzie, że zazdroszczę :D

Co tam kto lubi.

Dla tych co dalej nie widzą, to takie coś jak to:

Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 29 sty 2019, o 09:29

Niedawno przeczytalem artykuł ze w dzisiejszych czasach gotowi jesteśmy na przejście na napiecie stałe. To dało troche do myślenia.
I tak na prawde napiecie zmienne jest potrzebne tylko do zasilaczy transformatorowych i silników prądu zmiennego. Niestety tych troche jeszcze zosrało w agd.
Wiec Wojtek, zapytam czemu ma być pełny sinus?
Zasranawiając sie co robi zasilacz Impulsowy to teoretycznie wystarczy napięcie stałe. Pierzsze dwa elementy kazdego zasilacza impulsowego to mostek prostowniczy i kondensator. Na napieciu stałym też bedzie hulać.
A tak idąc dalej to czemu nikt nie zrobił np UPSa z zasilaczem komputerowym, tudziesz zasilacza komputeroego na 24v?
Na cholere to ciągłe przetwarzanie? Ile to przy tym strat jest. A jak spojrzym na ładowarke ISDT ze sprawnością 95% to mamy 300W wielkości mydła.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 sty 2019, o 11:11

Kenobi36 pisze:[...]
A tak idąc dalej to czemu nikt nie zrobił np UPSa z zasilaczem komputerowym, tudziesz zasilacza komputeroego na 24v?
Na cholere to ciągłe przetwarzanie? Ile to przy tym strat jest.



TOUCHE!!!
Ale nie prawdą jest, że nikt nie zrobi.
1. Google już dawno wpadło na ten pomysł. nie wiem co mają teraz, ale 10 lat temu w swoich serwerowniach miały gigantyczne wielonodowe klastry, zbudowane z małych pojedynczych pecetów, gdzie każdy miał na pokładzie własny zasilacz i akumulator - zupełnie jak notebook, tylko że w kanciastej metalowej obudowie i bez monitora.
2. jak popatrzysz na wąski wycinek technologii ogólnie, jaką jest IT, i zauważysz jak spada ilość pecetów na korzyść notebooków to uznasz, że tutaj to też się dzieje.

Jednak rewolucji pt. przejście na prąd stały raczej nie będzie. To się stanie stopniowo, drogą ewolucji.
W Rosji jakieś dalekosiężne wysokonapięciowe linie przesyłowe ponoć już działają na DC. 300kV DC czy jakoś tak... i tysiące kilometrów.
... czy tam narazie jedna taka linia jest - nie wiem, nie znam szczegółów, tylko coś gdzieś słyszałem.
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 29 sty 2019, o 11:14

aikus spoko nie zazdrościsz -ja tez nie kumam sensu robienia halasu
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 sty 2019, o 12:26

Nom... Bo to nie wiele ma wspólnego z odtwarzaniem muzyki jak dla mnie...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 29 sty 2019, o 16:23

Aikus, na ogoł w tych dziedzinach gdzie ups jest potrzebny na notebooki sie nie przechodzi.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron