Forum helpdesk - komputery

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 sty 2016, o 22:59

a po 2 dniach masz już już 8.1 po updacie- to jest jak z browarem - nie sztuka wypić 8, sztuka utrzymać
Helikoptery
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 28 sty 2016, o 23:17

No nie bo pro sa w pełni konfigurowalne. Można wyłączyć jakie kolwiek aktualizacje.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 29 sty 2016, o 09:45

Lechu pisze:Masa, nie rozumiem co ma do i7 z tym i5 czy jak piszesz core duo???

???
chodziło mi o to żeby brać I5 lub I7 - bo przez to że obsługuja dużo watków i mają zaimplementowane stosunkowo mocne karty, do zastosowań biurowych i w domu bez 3d z takim procesorem nie potrzebujesz karty a w efekcie mozna się pokusić o coś z pasywnym chłodzeniem - czyli jest ciche
Lechu pisze:A tak z autopsji to żaden Win 8 czy 8,1 tylko 10.
Robisz format i czystą 10-kę instalować a nie jakieś nakładki. Po instalce sprawdzić w menadżerze urządzeń ilość konfliktów i proszę się nie przestraszyć bo lista jest długa. Dalej jedyne co trzeba zrobić to udostępnić kompowi dojście do internetu i nic nie cudować samemu. Radzę wypić kawę i spokojnie odczekać. Po pewnym czasie jeszcze raz sprawdzić menadżera urządzeń i przekonać się że wszystkie problemy same znikają. Windows 10 sam sobie wyszuka i podłoży co potrzebuje. Tak było w moim przypadku a wcześniej myślałem że cholery dostanę z pasującymi sterownikami. Ale jeszcze raz podkreślam CZYSTA INSTALKA Win 10 na świeżutko formatowany dysk.

Chodziło mi o coś zupełnie innego - instalka i sterowniki to jest pikuś / pisałem o obsłudze urządzęń peryferyjnych np USB i portach i COM / bez wchodzenia w szczegóły zwłąszcza w laptopach są rozwiązania sprzetowe które są nie mozliwe do wykorzystania w 10 i najzwyklej w swiecie nie dizłaja albo przycinaja kompa / niezależnie czy nowa instalka czy upgrade
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 30 sty 2016, o 11:50

Hamujcie szlachta... i poczytajcie sobie o nowych i5 i i7 ... te procesory są teraz tak okrojone zwłaszcza z U w nazwie że szok... lepiej coś starszego poszukać.

Przykładowo nowy i7 http://ark.intel.com/pl/products/88199/Intel-Core-m7-6Y75-Processor-4M-Cache-up-to-3_10-GHz
2 rdzenie 4 wątki
a tutaj starszy i7 http://ark.intel.com/pl/products/53469/Intel-Core-i7-2670QM-Processor-6M-Cache-up-to-3_10-GHz
4 rdzenie 8 wątków
Rdzenie fizyczne mają gigantyczny wpływ na wydajność komputera a dodatkowe wątki jeszcze bardziej pogłębiają przepaść, nawet z cache'u je zjechali. Ja miałem to szczęście że kupiłem nowego HP dv6 6b66ew z i7 2670QM na pokładzie oraz radeonem 6770 jakieś 4 lata temu. Jestem z niego mega zadowolony. Wydajnością na co dzień pracując na Windowsie przypomina moją stacjonarkę z i5 3570... chociaż grafika stacjonarki jest o kosmos lepsza i dużo bardziej wydajniejsza w grach to w zastosowaniach innych całość porównywalna.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Lechu
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 26-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: Lechu » 30 sty 2016, o 19:11

No tak, to się zgadza że im więcej rdzeni to wydajność rośnie,..........ale apetyt na energię też. To jest gdzieś zawsze kompromis i tak jest dobrze, bo jest w czym wybierać. A raczej dopasować sprzęt do potrzeb i portfela. Chłopak na potrzeby szkolne i grzebanie internetowe używa lapka z i3 i funkcjonuje. Ja jak pisałem pracuje na i7 z CAD też jest ok. Więc czego więcej trzeba, przecież Ramotny wyraźnie określił cel zastosowania sprzętu. Ten i7 nawet jakby posiadał jeden rdzeń też by mu w zupełności starczył i pewno by się cieszył jak dziecko gdyby przy zgrabnym designie śmigał cały tydzień bez ładowania ;)
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 31 sty 2016, o 09:55

No tak ... tylko że to nie do końca tak. Po pierwsze generacja druga i5 i i7 jest jak już zauważyliśmy wydajniejsza przez to że nie jest okrojona. Do tego to nie tak że procesor ciśnie na wszystkich wątkach i rdzeniach. Wykorzystuje je zgodnie z tym jak stworzono daną aplikację i do tego zgodnie z zapotrzebowaniem. Może być tak że w interfejsie użytkownika będzie wykorzystywany jeden rdzeń a przy generowaniu bardziej zaawansowanej grafiki lub obliczeń będzie dołączał pozostałe rdzenie i wątki. Do tego wielowątkowość jest czymś co prawie nie zużywa energii. Wielowątkowość ma jeszcze jedną zaletę która nie jest zbyt często opisywana, o ile wiadomo że sam procesor może zamiast wykonywać ciąg instrukcji przeskakiwać między kawałkami kodu kilku programów i je obliczać o tyle nie mówi się o tym że jeśli obliczenia dla kilku programów mają pewien wzorzec a procesor wyliczył już raz wynik dla jednego z nich to zwyczajnie do reszty zamiast obliczać stosuje wynik. To tak jakby nam kazali obliczać w kilku zeszytach do matematyki to samo, w pierwszym robimy całość zadania a w kolejnych wpisujemy jedynie wynik...
Do czego zmierzam, zwróćcie uwagę że po pierwsze procesory o których mówimy to nadal wersje mobilne a co za tym idzie energooszczędne... jedyna różnica gen2 nad gen6 to zapas mocy... o ile te nowsze są jej pozbawione i zwyczajnie polegną o tyle te starsze są pełnoprawnymi spadkobiercami i5 i7 nie okrojonymi (z amputowanymi rdzeniami). Do tego producent zrobił najgorszą rzecz jaką mógł czyli ograniczył pamięć cache procesora. Doświadczenia wielu poprzednich lat pokazały że zwiększenie pamięci cache mimo pozostawienia na tym samym poziomie zegarów procesora zwiększało jego wydajność nawet o 25%... Przykładem może być stary pentium III 1.2 Ghz o nazwie Tualantin... na tamte czasy poprzez zwiększenie cache'u dużo szybszy od PIII Coppermine. Ale do brzegu... Jeśli miałbym kupić najnowszego i7 nawet za pół ceny starszego i7 to wybrałbym tego starszego... Widać jak na dłoni że producent zrobił cięcia wmawiając użytkownikom że wszystko jest ok... lepiej przecież sprzedać (nawet nie i5 bo czym jest obecne i7 ??? Core 2 DUO 2 rdzenie i 2 wątki... ). Dzięki temu mogą zarobić podwójnie dzieląc procesor na dwa, to samo z odprowadzeniem ciepła bo nie jest generowane przez te brakujące rdzenie...
Wydaje mi się że i cenowo paro letnie lapki z procesorami generacji 2 lepiej by się plasowały. Jeśli chodzi o oszczędności energii, gdybym nad tym miał się pochylić to po pierwsze wymieniłbym dysk w lapku na SSD po drugie poszukałbym prędzej czegoś na Atomie. Laptop moim zdaniem powinien umieć wszystko to co stacjonarka ... i jeśli pisze na nim że ma w sobie i5 lub i7 a fizycznie okazuje się to CORE 2 DUO to daje to grubo do zastanowienia... te procesory powstały w czasach kryzysu ... jak myślicie dlaczego na stacjonarce nie zmniejszają ilości rdzeni ?? Daje do zastanowienia również fakt że konkurencja AMD nie robi tego samego.

Pozdrawiam B.

P.S.
Sorki za wykład ale może Wam się przyda jak dobrze się wczytacie...
Swego czasu było...
(pomijając czas przed PC) 486DX2 66Mhz / Intel Celeron IIa 333Mhz / Intel Celeron III 1.2 Ghz Tualtantin / Intel Pentium 4 3.06 HT (osławiona wielowątkowość po raz pierwszy) / Intel Core2Duo E8400 2x3Ghz / Intel Core i5 3570 4x3.4 Ghz... tak po krótce.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 10 mar 2016, o 12:12

Wlasnie sie dowiedzialem ze w srodowisku nad ktorym przejmuje opieke... (na stacjach glownie siodemki) ... nie dziala windows update. Tak gdzies srednio od pazdziernika ub. r.
No dobra - sprawdzamy.
Jest jakis WSUS, ale mozna wyszukac recznie... No i sie buja po kilka godzin i nic nie znajduje. Problem powszechny - na wiekszosci kompow.
Wiec zaczalem googlac.
Oto na co natrafilem:

http://forum.benchmark.pl/topic/188963- ... ualizacji/
http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind ... eb0?auth=1
http://forum.komputerswiat.pl/topic/196 ... ualizacji/

Wiecej mi nie trzeba.
Zawsze jestem generalnie przeciwny i ostrozny przy snuciu wszelkich teorii spiskowych, ale no zesz qrwa mac!
Z XPkiem bylo to samo! Support jeszcze sie nie skonczyl, a jeszcze rok przed zakonczeniem supportu postawienie swiezego XPka i zupdatowanie go od zera do SP3 plus wszystkie latki bezpieczenstwa tak normalnie przez WU, bylo poprostu NIEMOZLIWE. (po zakonczeniu supportu - OK, rozumiem - jasna sprawa - kto za wczasu sciagnal sobie service packi ten ma, a kto nie sciagnal ten ma problem - M$ jest czysty. ALe ubijanie systemow przed zakonczeniem supportu to juz chujowka!)

Niech mi ktos to wytlumaczy racjonalnie i powie ze sie myle, bo bardzo chce wierzyc, ze majkrosoft jednak nie jest takim bezczelnym chujem.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 10 mar 2016, o 12:18

To w pracy? A wsus masz ustawiony na pobieranie z MS czy lokalnego serwera?
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 10 mar 2016, o 12:37

Z lokalnego serwera. I dlaczegos w październiku przestało to działać.
A teraz próbuje na kilku kompach wyszukać normalnie on-line i też nie działa.
Spoko pokonam to, tylko red alert mi się zapalił jak zobaczyłem te artykuly...
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 mar 2016, o 15:35

Ja w tym widzę jakiś spisek. Chcą wszystkich zmusić do używania win 10, czyli coś jest na rzeczy...
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 10 mar 2016, o 15:46

Ostatnio na laptopie zainstalowałem 10. Najwyżej sobie przywrócę do ustawień fabrycznych przez recovery i na nowo zainstaluję 8.
10 niestety strasznie mi się muliła.
Niestety a instalacja 10tki coś pojebała i nie jestem w stanie odpalić recovery. Także też jestem wku... na maksa.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 10 mar 2016, o 16:10

No wlasnie z jednej strony tak, bo wlasnie to samo bylo w czasach jak konczylo sie zycie XP i wpychali viste.
(tamta sytuacja byla tak naprawde gorsza bo vista byla strasznym syfem, zwlaszcza do SP1).
Ale.. gdyby chodzilo o, poprostu zmuszenie ludzi do uzywania 10, to popieprzyliby tez osemke.
A osemki dzialaja bez zarzutu.
Wiec musialoby chodzic o to, zeby poprostu przestac uzywac siodemki a tu teoria spiskowa przestaje sie trzymac kupy (chyba ze przyjmiemy poprostu ze siodemka ma powoli znikac z rynku i za chwile to samo czeka osemke.

Anyway: poniewaz nie jest to pierwszy raz - buduje wlasnie pelnego WSUSa offline do wszystkich mozliwych wersji windowsow (stacji i serwerow), officow po polsku i angielsku.

Od poludnia do tej pory - zassal ponad 20GB:> jeszcze nie skonczyl, ale jak skonczy to na wszelki armagedon bede gotowy.

AHA! I zeby nie bylo: Moim problemem bylo to:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3102810

Artykul lakoniczny jak na M$ przystalo. Latka jest, problem rozwiazuje, wiec sciagaj instaluj i odwal sie!

M$ ma czyste rece - wypuscil oficjalna latke ktora zalatwia problem. Po zainstalowaniu latki, pozostale updaty ruszyly, wszystko sie pieknie sciaga instaluje, komp sie restartuje - bajka.

No blać mac z XPkiem bylo DOKLADNIE TO SAMO.
Pojawia sie jakas aktualizacja, ktora jakis czas pozniej powoduje ze WU zabija 100% procka i sciaga kolejne updaty w nieskonczonosc.
Dociekliwy pogoogla i sciagnie latke, a mniej dociekliwy stwierdzi, ze komp stary, system stary - członek męski z tym - trzeba kupic nowe.
:masakra:

Albo juz nie wiem co... :dk:



@Ben: wlasnie w tym problem, ze 10 jest jeszcze za nowa! I kazdemu to mowie. Generalnie to nie jest zly system, ale za malo jeszcze jest kompatybilnosci w sterownikach i programach. Problemy sa czestsze niz sie wydaja.
Tak naprawde w tej chwili najbezpieczniejszym kompromisem pomiedzy "z czasem z postepem z osiagnieciami" a " stare ale za to rock stable i wszystko dziala) jest 8. Znaczy oczywiscie 8.1.
Przy czym W moim odczuciu przynajmniej poki co, siodemce niczego nie brakuje.

Jakis czas temu (pol roku) jak bawilem sie troche w hakierowanie w telefonach to okazalo sie ze duzo developerskiego softu chodzi wylacznie na siodemce i cieszylem sie, ze jeszcze ja mam.
Zasadniczo roobie takie rezczy rzadko i raczej rekreacyjnie, wiec jak dostalem nowego kompa z 8.1 - nie buntowalem sie i raczej jestem zadowolony.

Ale z dziesiatka jak dotad mialem cztery doswiadczenia, z czego:
1. bylo tak negatywne ze po trzech tygodniach wykonany zostal downgrade (uzytkownik z roznymi starymi aplikacjami, w tym - uwaga - Office 2003 - Microsoft nie kompatybilny z Microsoftem, choc slowa o tym nigdzie nie ma i teoretycznie wszystko powinno dzialac - pracowac sie nie da)
2. bylo negatywne, ale czas na downgrade zostal przekroczony i uzytkownik stwierdzil, ze jakos to przeboleje - ZTCW placze do tej pory
3. Deinstalacja i fresh install osemki.
4. W pelni zadowolony uzytkownik - praca biurowa, czlowiek na wskros "z czasem z postepem z osiagnieciammi" wszystko zawsze najnowsze itp.

tak, ze tak to mniej wiecej wyglada jesli chodzi o 10'tke na chwile obecna.

Aa ze 10 cos tam calkiem duzo bruzdzi niskopoziomowo w konfiguracjach dysku (partycje MBRy itp) to wcale sie nie dziwie, ze Ci wylaczyla "Factory recovery (odkad to wszystko jest przewaznie na ukrytej partycji na dysku gdzies tam trzymane)"

Zainstaluj sobie osemke z jakiegos OEMa, sciagnij drivery do sprzetu ze strony producenta i bedziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 15 mar 2016, o 11:15

20GB to wierzchołek góry lodowej. Mój WSUS ma 210GB...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 15 mar 2016, o 12:07

No bo to zalezy ile tam softu i w ilu wersjach jezykowych zaklikasz...
Ale ja tutaj nie mowilem o M$ WSUS - usludze odpalanej na serwerze tylko o wsus offline. Projekt, ktory wyglada na opensource i dzila genialnie - mozna go odpalic na kazdym kompie, potem przeniesc zawartosc na pendrivie na innego - wiesz, do kompow offline czy tam no wiadomo jak ktos lubi / potrzebuje - nie ma nic lepszego.
Ten projekt:
http://download.wsusoffline.net/

Wyglada na opensource.
W kazdym razie jak sie klika "Start" to pojawia sie cygwinowa konsolka gdzie wgety i inne linuksowe narzedzia sciagaja porownoja i pakuja latki M$ w ISO i ukladaja na dysku tam gdzie pokazesz.
Fajne!:)

Potem odpoalasz skrypt aktualizujacy, on sam sprawdza co masz na kompie, instaluje co trzeba, kaze zrebootowac kompa na koniec i juz.
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 15 mar 2016, o 12:12

Zgrabne.
Wolę jednak normalnego WSUSa.
A dużo nie wyklikałem. Windows 8 i 10, Office 2016, Server 2012R2, Exchange 2016, SQL 2014 i Sharepoint 2013.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 15 mar 2016, o 12:43

A wczoraj mi się rozjebł SQL i program księgowy nie działa :twisted:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 15 mar 2016, o 14:04

@Mario: WSUS Microsoftu jest nieodzowny - wiadomo, przy sieci gdzie masz wszystko w domenie, spojne srodowisko i tak dalej. No i wygodny.
Natomiast przy tej ilosci produktow ktore tam wyklikales jesli masz 200GB to znaczy (chyba) ze wiekszposc tego co tam lezy to jest stare, juz dawno zainstlaowane i nie potrzebne. ale przy dzisiejszych pojemnosciach i cenach dyskow - niech lezy. Zreinstalujesz jakiegos kompa i bedzie jak znalazl.

@Ben, heh... Coz moge powiedziec... Fajny watek zalozylem:>:>:>
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 15 mar 2016, o 17:00

No właśnie... Ja zawsze czekam aż soft czy sprzęt okrzepnie i dopiero zmieniam jak już choroby wieku dziecięcego znikną. Teraz (niestety) powoli oswajam się z myślą że będę musiał cała firmę przestawić z dobrego xp na coś nowszego... Chyba najchętniej 8.1 ale czy jeszcze mozna kupić boxa?

Wysłane z mojego U55GT_C8 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15969
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 15 mar 2016, o 18:23

8.1 bez problemu, nawet dwa dni temu zamowilem w Interlinku tylko po co Ci BOX?
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 mar 2016, o 20:11

Czym sklonować dysk 2TB ?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości