Wstępny raport po katastrofie lotniczej w Chrcynnie

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 sie 2023, o 13:58

.... zgroza...

wysunięte symetrycznie klapy skrzydeł – pomarańczowe strzałki, ster
wysokości wychylony do góry


A lotki? Czy ja dobrze widzę na przedostatnim kadrze, że lotki są wychylone w lewo, czyli pogłębiają przechył...?
Pytam, bo być może to tylko wrażenie z powodu właśnie wysuniętych klap... Poza tym tak naprawdę w miarę wyraźnie widać tylko jedną lotkę - lewą.... tym nie mniej IMHO bynajmniej nie widać, żeby była ona wychylona w dół.
gunwo wiem, ale jak na to patrzę to jakoś dziwnie to zostało pominięte.
Jak się przeczyta ten raport no to wychodzi, że przeciągnięcie, błąd pilota, end of story.

102.png


Mmm?
Ale co ja tam wiem.... to jest guwno a nie materiał dowodowy... w GA tak już jest - jak było na 100% pewnie nigdy się nie dowiemy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 sie 2023, o 14:06

UuuuUU.... No dobra, widzę, że nie ma co gdybać, wyrok już został wydany:

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/ ... -chrcynnie

Nie interesowałem się tym jakoś mocno do tej pory... i teraz widzę, że nie za specjalnie mam czego żałować.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 sie 2023, o 15:44

aikus pisze:...Nie interesowałem się tym jakoś mocno ...
No ja z powodu bliskości tego lotniska... ~8km w linii prostej ode mnie
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 20 sie 2023, o 18:52

Bardzo ciekawy wpis na temat tego wypadku na portalu dlapilota.pl ;

>' 'Po przejęciu sterowania, zwiększając zakres pracy silnika do wartości maksymalnych, pilot instruktor wykonał zakręt w lewo, pogłębiając płynnie przechylenie. Przy przechyleniu około 60 stopni, tracąc siłę nośną, samolot zaczął ześlizgiwać się na lewe skrzydło, zmniejszając wysokość '
...to jest miejsce, w którym jest 'pies pogrzebany'.
A ten pilot - instruktor to czasem nie był 'gwiazdor narodowego przewoźnika', który młodzieży chciał pokazać jak się nad hangarem lata na drzwiach od hangaru?

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/ ... -chrcynnie
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 sie 2023, o 19:28

gumi pisze:Bardzo ciekawy wpis na temat tego wypadku na portalu dlapilota.pl ;

>' 'Po przejęciu sterowania, zwiększając zakres pracy silnika do wartości maksymalnych, pilot instruktor wykonał zakręt w lewo, pogłębiając płynnie przechylenie. Przy przechyleniu około 60 stopni, tracąc siłę nośną, samolot zaczął ześlizgiwać się na lewe skrzydło, zmniejszając wysokość '
...to jest miejsce, w którym jest 'pies pogrzebany'.
A ten pilot - instruktor to czasem nie był 'gwiazdor narodowego przewoźnika', który młodzieży chciał pokazać jak się nad hangarem lata na drzwiach od hangaru?

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/ ... -chrcynnie


Wiem wiem, właśnie taka jest narracja całego raportu i wszystkich komentarzy, być może słuszna, ja po prostu do końca przekonany nie jestem.
A wyciągnąć lekcje i wnioski w celu poprawy bezpieczeństwa lotnictwa w przyszłości można LI I JEDYNIE pod warunkiem, że zostanie ponad wszelką wątpliwość określona PRAWDZIWA przyczyna wypadku.

Artu pisze:No ja z powodu bliskości tego lotniska... ~8km w linii prostej ode mnie


Wiem... COś nad tym lotniskiem ciemne chmury krążą w ostatnich latach... Ile to było temu jak ten wiatrakowiec spadł...(?) ...
... mi się aż słabo zrobiło jak o tym usłyszałem, bo od razu pomyślałem o Karolu... no ale to nie on leciał...
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 23 sie 2023, o 04:39

Ogólnie ciężkie to do czytania - masło maślane a konkretu brak . Zacytuję tutaj kolegę (z innego forum ) który trochę poszperał w sieci

Ellipsis pisze:Tak sobie szukam, bo mi spokoju nie daje. Zdjęcie zrobione rok temu tej samej maszynie, 2022-5-2 fot. Anna Kucharz
Jeśli to ten sam pilot to chyba, był to stały numer pokazowy.
https://www.airplane-pictures.net/photo/1460165/sp-waw-aeroklub-warszawski-cessna-208-caravan/
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 sie 2023, o 06:32

Z jakiego forum?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 23 sie 2023, o 06:43

Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
utopia
Stały bywalec...
Posty: 116
Rejestracja: 11-01-2012
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: utopia » 23 sie 2023, o 07:43

Artu był szybszy
Jedni twierdzą ze jestem hoojem inni przeciwnie że anioł . Wszyscy mają rację. Traktuję ludzi z wzajemnością. ;-)

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości