WOW

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2023, o 22:25



Dla nieangielskojęzycznych (tak, zrobiłem to, przepisałem, tłumaczenie to prawie formalność w dobie google translatora)

Ilekroć mam coś zrobić, myślę: „Czy zrobiłby to idiota?” i jeśli tak - nie robię tego.
Dwight Schrute
Cała skuteczność tej niezwykle przydatnej informacji zależy od twojej zdolności do wybrania właściwego idioty.
Chciałbym, żeby istniał niezawodny sposób na wykrywanie idiotów, ale wbrew intuicji niektórzy idioci są bardzo inteligentni.
Mogą olśnić Cię słowami i zmyłką.
W pracy mogą awansować wyżej niż ty.
Mogą nawet zostać wybrani na prezydenta.
Jeśli chcesz odnieść sukces w tym świecie, musisz opracować własny system wykrywania idiotów.
W ramach obowiązków związanych z byciem mówcą inauguracyjnym, podzielę się swoim.
Jasne, jestem naturalnie podejrzliwy wobec ludzi, którzy nigdy nie widzieli oryginalnych Gwiezdnych Wojen, a jeszcze bardziej ostrożny wobec ludzi, którzy kochali prequele i kontynuacje.
Ale przyznaję, że nie jest to wiarygodny wskaźnik idiotów.
NIE.
Najlepszy sposób na wykrycie idioty?
Szukaj osoby, która jest okrutna.
Pozwól mi wyjaśnić.
Kiedy widzimy kogoś, kto nie wygląda jak my, nie mówi jak my, nie zachowuje się jak my, nie kocha tak jak my lub nie żyje tak jak my, pierwsza myśl, która pojawia się w mózgu prawie każdego, jest zakorzeniona albo w strachu, albo w osądzaniu, albo w jednym i drugim. .
To jest ewolucja.
Przetrwaliśmy jako gatunek dzięki podejrzliwości wobec rzeczy, których nie znamy.
Aby być miłym, wyłączyliśmy ten zwierzęcy instynkt i zmusiliśmy nasz mózg do podążania inną ścieżką.
Empatia i współczucie to rozwinięte stany istnienia. Wymagają zdolności umysłowych, aby przezwyciężyć nasze najbardziej pierwotne pragnienia.
To może być zaskakująca ocena, ponieważ gdzieś po drodze w ciągu ostatnich kilku lat nasze społeczeństwo zaczęło wierzyć, że okrucieństwo z użyciem broni jest częścią jakiegoś dobrze przemyślanego głównego planu.
Niektórzy postrzegają okrucieństwo jako zręczną pałkę do zdobycia władzy.
Empatia i życzliwość są uważane za słabe.
Wielu ważnych ludzi patrzy na bezbronnych tylko jak na szczeble drabiny prowadzącej na szczyt.
Jestem tu, by wam powiedzieć, że kiedy czyjaś droga przez ten świat jest naznaczona aktami okrucieństwa, oznacza to, że ta osoba oblała pierwszą próbę zaawansowanego społeczeństwa.
Nigdy nie zmuszała swojego zwierzęcego mózgu do wyewoluowania poza swój pierwotny instynkt.
Nigdy nie wykuła nowych ścieżek mentalnych, aby przezwyciężyć własne instynktowne lęki.
Tak więc jej myślenie i rozwiązywanie problemów będzie pozbawione wyobraźni i kreatywności, które najmilsi ludzie mają pod dostatkiem.
Po wielu latach spędzonych w polityce i biznesie odkryłem, że jedna rzecz jest niezmiennie prawdziwa: najmilsza osoba w pokoju jest często najmądrzejsza.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 cze 2023, o 14:31

Faktycznie WOW.. :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 cze 2023, o 15:14

.... prawda??
:)
Kuźźźwa... dawno mnie nic tak nie poruszyło...

KOlega z pracy podrzucił to na takim naszym plotkarskim kanale.
Tak mu odpisałem:

Max, I Am wondering since i saw it whether or not i should say waht i think, and i just decided to do so.
Thank You for sharing this! I would say more, but just belive me that it was very important for me to see it and have the oportunity to share it further with few people that are important to me, and ... a part of me, that was always precious to me, but i've lost it some time ago, now got rebuild.
Really!! That's not an overstatement.
I had to say it! Picking a heart was just not enough.


i po naszemu:
Max, odkąd to zobaczyłem, zastanawiam się, czy powinienem powiedzieć, co myślę, i właśnie zdecydowałem się to zrobić.
Dziękuję za udostępnienie tego! Powiedziałbym więcej, ale uwierz mi, że było to dla mnie bardzo ważne, aby to zobaczyć i mieć możliwość podzielenia się tym dalej z kilkoma ważnymi dla mnie osobami i… część mnie, która zawsze była dla mnie cenna, ale straciłem ją jakiś czas temu, teraz została odbudowana.
Naprawdę!! To nie jest przesada.
Musiałem to powiedzieć! Samo kliknięcie serduszka to było za mało.



potem dyskusja się trochę rozwinęła... stanęło na tym, że może pogadamy kiedyś na piwie;)

:piwo2: :thumb:

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości