Bocznica

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 22 mar 2015, o 23:07

Bejo proszę Cię odpuść sobie. Kolejny wątek który jest zajeb... pieprz...em o d...pie maryni zamiast o meritum jakie jest w temacie. Ciekaw w jakim kolejnym wątku będzie się toczyć dyskusja?
Modów bym prosił o ogarnięcie wątku (+o v977) a resztę tej zacnej ekipy o nie wdawanie się w polemikę bo z mojej perspektywy szybciej wyląduje na księżycu niż szanowny kolega zrozumie i zmieni punkt widzenia.

Ps. Przepraszam jeśli kogoś obraziłem ale już nie mogę patrzeć w którym kierunku to się rozwija

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 mar 2015, o 06:14

Racja Xeo, zrobiłem dwa wątki. Teraz kazdy subskrybuje, który chce :)
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 23 mar 2015, o 07:42

Dziękować :-)

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 23 mar 2015, o 14:42

Już to kiedyś proponowałem, ale mam twórcze rozwinięcie mojej propozycji .
Zróbmy dla Beja małą zrzutę, taki inkubator biznesu. Niech zakłada własny sklep modelarski. Biznes rozwinie, kasę odda - a my będziemy mieli dożywotnio tanie części i wysyłkę po 5 zł.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 mar 2015, o 14:45

Bedziemy mieli za 12
Helikoptery
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 23 mar 2015, o 14:47

No to nie pożyczę, 7 zł piechotą nie chodzi...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 14 sie 2015, o 18:13

31000:

Obrazek

:dance:
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 15 sie 2015, o 22:10

Nie wiem z czego ty się cieszysz.
Jak dla mnie to jest ŻENADA.
Gdyby na polach pojawiło się kilka gartów od tamtego czasu to by był powód do dumy.
A skoro się nie pojawiło to znaczy że ludziom jedyne co się spodobało to bicie piany w tym wątku.
Druga opcja to to że byli zainteresowani tanim kitem, ale po przeczytaniu tego wątku i zorientowaniu się że na dzień dobry trzeba wymienić połowę części, po prostu się zniechęciła.
I o ile ja wiem, widziałem, słyszałem, to w tym roku pojawiło się ponad dwadzieścia goblinów różnej wielkości i ani jednego garta. A jeśli się jakiś gart pojawił to ktoś się wstydzi pochwalić.

Więc Utrinque, żenada, po prostu żenada.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 15 sie 2015, o 22:30

Tja...

Zainteresowanie wątkiem o Goblinie 700 (bez komentarza):
Obrazek

Gasser to ciekawy projekt, ale nie znalazł naśladowców:
Obrazek


Polecam uwadze combo z speed fuselage w nezłej cenie:
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=1436

Sama buda mi się nie podoba (kwestia gustu), ale po odliczeniu ceny budy combo wychodzi w tym zestawie bardzo tanio.

i to porównanie:
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=1442

Tylko z EU Warehouse zeszło ponad 100 Assaultów...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, o 02:56 przez utrinque, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 521
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: Psychol » 15 sie 2015, o 22:38

Nie żebym miał zamiar wtrącać się do wojny Gratt-Goblin, ale porównywanie maidena Avantem Mostro do lotu, który można by podciągnąć pod demówkę Grattem, jest dość mocno stronnicze. Bardziej pasowałby tam ten film z Avantem: https://www.youtube.com/watch?v=sCQkX8DjvPo
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 15 sie 2015, o 22:41

Psychol pisze:Nie żebym miał zamiar wtrącać się do wojny Gratt-Goblin, ale porównywanie maidena Avantem Mostro do lotu, który można by podciągnąć pod demówkę Grattem, jest dość mocno stronnicze. Bardziej pasowałby tam ten film z Avantem: https://www.youtube.com/watch?v=sCQkX8DjvPo

albo ten:
https://www.youtube.com/watch?v=a5nHjNCr7mw
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 15 sie 2015, o 22:42

Psychol masz rację.

Podliczyłem tylko koszt setupu tego Mostro z filmu...
Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, o 01:19 przez utrinque, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 521
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: Psychol » 15 sie 2015, o 22:43

Zdecydowanie zgadzam się z Tobą MASA, kozacki :D
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 15 sie 2015, o 22:47

Psychol pisze:Zdecydowanie zgadzam się z Tobą MASA, kozacki :D

aczkolwiek
żeby nie być stronniczym
właśnie złożyłem G570 na takim setupie jak na filmiku ...
https://www.youtube.com/watch?v=3L05sEOWN0s
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 15 sie 2015, o 22:48

Pewnie Mostro lata na YEP'ie 180A HV albo markowym Sunrise ICE 180A :rotfl:

Sunrise i Gartt to sąsiedzi (dosłownie):

Sunrise: Lijing center, Central city of Longgang District, ShenZhen, GuangDong, China.

Gartt: Fenglin international centre B2716,Longgang district, Shenzhen,Guangdong,China

Jazz w Goblinie ma YEP, a Kenobi Sunrise. Co za obłuda:
http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... torder=asc

Avant produkuje dobranocki:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, o 01:20 przez utrinque, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 sie 2015, o 05:42

Utrinque, choćbyś wrzucił milion porównań, setki liczb, i jak bardzo się starał coś udowodnić, to nie zmieni faktów. :thumb:
Że gobliny się sprzedają, a garta czy assaulta prawie nikt nie kupuje a tymbardziej nie lata.

A obejrzenia obejrzenaimi, debil który skoczył z budynku i jebnął łbem w betonowe nabrzeże ma milion obejrzeń a skoczek z mistrzost świata dziesięć razy mniej.
Zrozum człowieku i daj spokój. :masakra:

Nawet 100 assultów o niczym nie świadczy.

Dodatkowo Ty wykresów nie potrafisz interpretować, pierwsze dwa rzuty wyszły bardzo szybko, a potem assault staje się zapchajmagazynem, wchodzi cykliczmie po tyle samo a sprzedaje się coraz mniej, bo ludzie się zorientowali jaki to chłam, pewnie dzięki tym postom które mają tak dużą oglądalność :vhappy:

A te kilkanaście szt na kwartał na całą europę to na części kupowane.
Ja kupowałem tt i belkę assaulta do gassera, węglowy statecznik to hit, kity pewnie szly ze względu na ramę czy kabinkę, jak ktoś rozwalił aligna to rama od assaulta nie bedzie taka zła. Reszta to mechaniczny szajs i dlatego mało kto tym lata, a jak lata to dopiero po wymianię wszystkich mechanicznych części co przestaje się być opłacalne.

Absurdalne jest to, i jestem tego wręcz pewny, że gdyby wątki o garcie i assaulcie nigdy się nie ukazały na forach, to sprzedaż tego kitu byłaby wielokrotnie wyższa. Więc teraz pewnie setki osób jest wdzięczna Tobie, i osobom tobie podobnym, że watki o garcie i assaulcie powstały i powstrzymały ich o zalupu tych helikopterów. :vhappy:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 16 sie 2015, o 10:59

Żałosne, na kolejnym forum robi się śmietnik propagandowy na temat chińszczyzny. Ja mam pytanie OT do utrinque. Wspominałeś gdzieś, że jeździsz moocyklem? Ciekawe jakim, chinskim w ktorym są czeste awarie, za to jedt dobry bo tani, po co przeplacac za japonca. To nic ze w chinskich skuterach urywaja sie np kola. Klocki hamulcowe też te tańsze? Bo po co przepłacać za markowe. Chińskie też działają. Ile można?!
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 16 sie 2015, o 11:51

Bartekgazior pisze:Żałosne, na kolejnym forum robi się śmietnik propagandowy na temat chińszczyzny.


Ta chińszczyzna lata z łopatami 790-810mm i wbrew przepowidniom "fachowców" nie rozpadła się i dalej nią latam!

W pierwszym poście na epheli napisałem:
"Po lekturze wątków na Helifreak i RC Groups postanowiłem kupić ten kit. Opluwają go, piszą o niskiej jakości, wyśmiewają. Więc z przekory chcę udowodnić co jest wart. Sam jestem ciekaw."

Najciekawsze, że najwięcej do powiedzenia na jego temat mają Ci, którzy nigdy Assaultem nie latali.

Mnie zaskoczył pozytywnie. Z drugiej strony Gałka X7F nie powaliła mnie na kolana. Lata bardzo podobnie. Zgadzam się z Benji, że od konstrukcji Aligna 700 nie różni się niczym istotnym, a co można z nią zrobić pokazał Dunkan.

To że ja i Benji nie latamy jak Dunkan nie znaczy, że klonem 700 nie można tak latać. Jak można pokazali Jan Erlebach i Guldukat.

Nie wierzę w magię markowych modeli. Nie ma w nich nic specjalnego. To że najlepsi piloci nimi latają nie oznacza, że wystarczy kupić markowy kit żeby tak latać. Zobacz co robi Emil ze starą 600 ESP Aligna na 6S:
[youtu_be]http://youtu.be/sghr2AshBLk[/youtu_be]

Jeśli chodzi o zarzut, że Assaultem nikt nie lata to z UK Warehouse, zeszło co najmniej 120 kitów Assaulta:
Obrazek

Z EU ponad 100 kitów plus ponad 120 z UK, czyli w Europie tylko z HK sprzedali ponad 220 Assault'ów.

Tu można sprawdzić pozostałe magazyny:
http://rcsearch.info/?s=Assault+700+dfc&page=2

Do tego dochodzą Assaulty bez poprawionego ślizgacza wyprzedane z HK, Gartt'y z eBay, rcchinamade, Amazon, Aliexpress itd.

Sprzedało się co najmniej kilkaset Gartów/Assaultów...
Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, o 02:58 przez utrinque, łącznie zmieniany 8 razy.
utrinque
Stały bywalec...
Posty: 121
Rejestracja: 05-05-2015
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 26 razy

Postautor: utrinque » 16 sie 2015, o 12:24

Bartekgazior pisze:Żałosne, na kolejnym forum robi się śmietnik propagandowy na temat chińszczyzny. Ja mam pytanie OT do utrinque. Wspominałeś gdzieś, że jeździsz moocyklem? Ciekawe jakim, chinskim w ktorym są czeste awarie, za to jedt dobry bo tani, po co przeplacac za japonca. To nic ze w chinskich skuterach urywaja sie np kola. Klocki hamulcowe też te tańsze? Bo po co przepłacać za markowe. Chińskie też działają. Ile można?!


Umówmy się na Chudoby. Polatamy razem. Zobaczysz co potrafi 700ta i 800ta. Filmiki tego nie oddają. Mam nowe pakiety. Wkręcę 800tę na 100% throttle. Setup 12S, silnik Scorpion Ultimate 520kV. Pasuje? Latałem juź tak i mechanicznie wytrzymuje. Przecież Guldukat lata na 14S 700tą!

Nie znam chińskich motocykli, ale Honda wchodzi w joint venture z chińskimi producentami. Za kilka lat będą mieli japońską technologię. Póki co chińskie motocykle mają rzeszę fanów:
http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/
Wydali nawet książkę...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, o 02:06 przez utrinque, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 16 sie 2015, o 12:29

umowmy sie na latanie moto dla rozluznienia atmosfery :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron