Ciekawostki i niusy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 28 sty 2011, o 22:54

A ja rozumiem doskonale. Bez względu o co w tym wszystkim chodzi na pewno jest to reklama Samsunga :rotfl2:
Heli pilots live in a world full of vibration
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 28 sty 2011, o 23:20

Ramotny pisze:musiałby poruszać się z prędkością dźwięku...

Na początku to raczej o wiele szybciej :) Przecież prędkość dźwięku zależy od wysokości. Czym wyżej, tym prędkość dźwięku jest mniejsza.
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 29 sty 2011, o 05:00

27.9 s tak bylo podane u nas w wiadomosciach moze sie pomylili i powinno byc minut nie mysle ze GLOWNIE im o to chdzilo aby pobic rekord,
sam pomysl wyslania tych papierowych samolocikow na ponad 36km w mojej opini jest bardzo orginalny i niesamowity zreszta w samym filmiku oni sami nic nie mowia o pobijaniu jakich kolwiek rekordow tylko o wiadomosciach jakie ludzie zamiescili na tych kartach pamieciowych i jezeli ktos znajdzie jeden to powinien sie z nimi z kontaktowac i pozwoli im to sprawdzic jak daleko niektore z nich polecialy.
Mysle ze chodzilo tu o sam fakt ze ktos to zrobil po raz pierwszy no i oczywiscie reklama dla producenta kart pamieciowych

Ps.
powyzsze dane byly z buletynu wiadomosci w Au za dokladnosc danych nie odpowiadam a jak ktos ma ochote dociekac wiecej prawdy to prosze sie zkontaktowac pezposrednio z Kanalem 7 ponizej strona internetowa gdzie byla zamieszczona ta wiadomosc (poprostu wyslac im maila) :D
http://au.yahoo.com/
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Miron
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 64
Rejestracja: 11-01-2011
Podziękował: 3 razy

Postautor: Miron » 29 sty 2011, o 08:43

Ramotny pisze:No bez przesady - jak puszcze samolocik z 10 piętra bloku moich rodziców to z całą pewnością będzie lecial dłużej niż pół minuty... albo ja nie czaje dżołka... :(


no masz rację... ja puszczałem jeden samolot (też z wiadomościami, ale pisanymi ręcznie) i dostałem op... od sąsiada. Oni puszczają 200 i z 36km i mówią o nich w telewizji... gdzie sprawiedliwość??
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 29 sty 2011, o 16:45

Na początek przepraszam, jeśli post nie jest na swoim miejscu :) (ewentualnie proszę go przenieść do właściwego działu)
Zastanawiam się, nad skompletowaniem heli, który ma służyć do spokojnych, stabilnych lotów.
Bez wariactw w 3D czy innej akrobacji. Tak jak taksówka powietrzna, tylko "pasażerami" będą kamerka FPV i kamera rejestrująca video (np. GoPro lub inna)
Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut i nie będzie wymuszał wytężonej pracy systemu stabilizacji w sprzęcie video, oraz będzie w stanie "udźwignąć" te dodatkowe 400-600G.
Co Wy na to ?
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 sty 2011, o 22:19

Podobny temat trenował ostatnio Scroller na EPHeli - w końcu o ile pamiętam stanęło na co najmniej 700-tce. W mniejszym trudno będzie uzyskać długi czas przy sporym dociążeniu - dodatkowe 600g będzie wymagało kolejny 400 na dodatkowy/większy pakiet.
Oczywiście 500 też poleci ale nie tak długo - faktem jest że jak w mojej zrobiłem "low-motion" (1400obr/min) to wisi ok 11-13 minut. Magik miał nawet filmy z takiego latania ale w koncu nie wiem czy je wrzucił na YT.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 29 sty 2011, o 22:24

Artu pisze:Zastanawiam się, nad skompletowaniem heli, który ma służyć do spokojnych, stabilnych lotów.
To chyba im większy tym stabilniejszy...

Artu pisze:(...)nie będzie wymuszał wytężonej pracy systemu stabilizacji w sprzęcie video, oraz będzie w stanie "udźwignąć" te dodatkowe 400-600G
j.w.

Artu pisze:Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut
Nitro?

Może takie coś co kupił Kolega Kosmo! http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=24845&postdays=0&postorder=asc lub mniejsza 50ka?
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 29 sty 2011, o 23:39

jedrus pisze:
Artu pisze:Zastanawiam się, nad skompletowaniem heli, który ma służyć do spokojnych, stabilnych lotów.
To chyba im większy tym stabilniejszy...?

:thumb:

Artu pisze:(...)nie będzie wymuszał wytężonej pracy systemu stabilizacji w sprzęcie video, oraz będzie w stanie "udźwignąć" te dodatkowe 400-600G
z flybarem mniej wibracji bardzej stabilny (krotszy czas lotu), stabilizator lotu np. Flymentor, Co Pilot II, HeliCommand etc.

jedrus pisze:
Artu pisze:Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut
Nitro?

Gasser (benzyna) mozesz latac ponad 20min potem nitro 10min +
Obydwa te napedy generuja duzo wibracji, olej zwydechu (na obiektywie), dym (gasser minimalnie) elektryk to jedyny wybur w mojej opini
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 29 sty 2011, o 23:57

Ramotny pisze:36,000m/28sek = 1280 m/s czyli samolociki (bez napędu!) musiałby poruszać się z prędkością dźwięku... to chyba jakaś pomyłka... raczej 28 minut jeśli już choć to i tak dałoby 200m/s.

Nie wiem czy ten rekord jest 27.9s ale mam pytanie gdzie ja napisalem ze dotychczasowy rokord musi byc pobity o 0.1 sekundy (28s) do tej pory nikt nie puszczal papierowych smolocikow z 36km moze oni chca pobic biezacy rekord o 2 godz lub o 2 dni :dk:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 30 sty 2011, o 00:57

Artu pisze:Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut
Max S pisze:elektryk to jedyny wybor w mojej opini

To ja o takich elektrykach jeszcze nie słyszałem... ale człowiek całe życie się uczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 30 sty 2011, o 01:24

jedrus pisze:
Artu pisze:Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut
Max S pisze:elektryk to jedyny wybor w mojej opini

To ja o takich elektrykach jeszcze nie słyszałem... ale człowiek całe życie się uczy :mrgreen:

Nie zrozumiales mnie i wyciales cytat z kontekstu jezeli chodzi o czas lotu to tak jak pisalem powyzej gasser 20min+, nitro 10min+ i pozniej elektryk co jest OCZYWISTE dlatego nie pisalem
piszac ze ze wzgledow na wibracje, olej, dym moim wyborem jest elektryk a nie ze wzgledu na dlugosc lotu moj wybor byl napisany w jednym zdaniu o problemach powyzszych nie wiem jak ty to doklejasz koniec jednego zdania do poprzedniego :dk:
"Obydwa te napedy generuja duzo wibracji, olej zwydechu (na obiektywie), dym (gasser minimalnie) elektryk to jedyny wybor w mojej opini"

Znalazlem kilka stron ludzi co robia filmiki z RC Helis zawodowo i nie znalazlem ani jednego Nitro (oczywiscie to nie znaczy ze nikt ich nie uzywa) a jak znajdziesz takiego helika co jest nitro i robi filmy ZAWODOWO to podaj mi linka to i ja sie naucze czegos nowego w moim zyciu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, o 01:34 przez Max S, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 30 sty 2011, o 01:32

jedrus pisze:
Artu pisze:Ideałem był by heli, który utrzyma się w powietrzu ok.15-20 minut
Max S pisze:elektryk to jedyny wybur w mojej opini

To ja o takich elektrykach jeszcze nie słyszałem... ale człowiek całe życie się uczy :mrgreen:



Mozna spokojnie ok. 15 - 20 minut ale na łopatach asymetrycznych.

wiesiek_kr pisze:Witam
Tak jak Kosmo cytował ja potwierdzam
16 min to lot w IDLU :) przy krzywej/prostej gazu na 52,5-53 % :))
a baterie też nie świeżutkie mam!!
Helik który waży 3,8kg zaczyna się wznosić przy katach 0-0,5 stopnia:)
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 30 sty 2011, o 01:49

MaxS - śmy się nie zrozumieli ;) Masz rację pisząc, że z nitro/benzyny idzie dym i są wibracje, a elektryk jest "czysty" i pod tym względem prawdopodobnie jest najlepszy do zastosowań o jakich tu piszemy (no chyba, że turbinka...). Chodziło mi tylko o to, że elektrykiem ciężko jest uzyskać takie czasy lotu jakie by chciał Kolega... ale faktycznie nie pomyślałem o łopatach asymetrycznych, które skutecznie mogą go wydłużyć.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 30 sty 2011, o 08:44

Ramotny pisze:Podobny temat trenował ostatnio Scroller na EPHeli - w końcu o ile pamiętam stanęło na co najmniej 700-tce. W mniejszym trudno będzie uzyskać długi czas przy sporym dociążeniu - dodatkowe 600g będzie wymagało kolejny 400 na dodatkowy/większy pakiet.

Tak właśnie myślałem :) Ale warto się utwierdzić w swoich przekonaniach :P
Max S pisze:Gasser (benzyna) możesz latać ponad 20min potem nitro 10min +
Obydwa te napędy generują dużo wibracji, olej z wydechu (na obiektywie), dym (gasser minimalnie)...

Myślałem też o "spalinie", ale nie przeraża mnie to, co wylatuje z wydechu, lecz bardziej sprawa konserwacji i wszystkiego co jest związane z silnikami spalinowymi. Wiem, że Kowal zaraz mnie "opluje", ale raczej obsługa śmiglaka z napędem spalinowym jest bardziej kłopotliwa od elektro.

W związku z tym, że akurat z projektem mi się bardzo nie śpieszy, to chyba jednak powoli zacznę zbierać elementy do budowy heli klasy "700" :thumb:

Dziękując za dotychczasową pomoc :nw: i wsparcie, prosił bym jeszcze o sugestie co do wyboru modelu (najbardziej kosztowny jednorazowy wydatek), takiego, który będzie miał w miarę sztywną, a jednocześnie elastyczną ramę (przenoszenie wibracji). Oczywiście dostępność części zamiennych również nie jest bez znaczenia :)
A w późniejszym czasie jego wyposażenia. Rozumiem, że instalacja systemu stabilizacji będzie raczej koniecznością :)

EDIT:
Policzyłem sobie to, co heli będzie nosić oprócz siebie :) :
Kamera - max 200G
TX FPV + kamerka - max 100G
Wychodzi więc ok.300 no max 350G (kabelki, duperelki...)

Może wystarczy klasa "600" Obrazek zawsze to nieco taniej w eksploatacji od 700-tki Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Synthax2
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 33
Rejestracja: 19-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: Synthax2 » 30 sty 2011, o 11:57

Ciakaw jestem nowinek.
http://f3cpl.blogspot.com/
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 30 sty 2011, o 12:15

Nuremberg chyba dopiero od 3 feb....
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Synthax2
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 33
Rejestracja: 19-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: Synthax2 » 30 sty 2011, o 16:04

Zatem kto będzie i popstryka, zapraszamy do zamieszczania tutaj :)
http://f3cpl.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 30 sty 2011, o 19:44

Oj chciałbym być ale to niestety nierealne. Może mi się uda odwiedzić Dortmund... (13-17.04.2011) -> http://www.westfalenhallen.de/messen/in ... /index.php
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 31 sty 2011, o 16:00

Ramotny pisze:
Roadie pisze:poza tym alan ma dziwnie durna facjate :?

Nie sądzę żeby "facjata" wpływała na umiejętności (nie ważne czy duże czy małe) więc nie ma to ABSOLUTNIE ŻADNEGO znaczenia. :evil:


Nie napisalem, ze ma to jakies znaczenie -- ot, taka dygresja. A przeciez nie bede zakladal tematu, ze Alan ma durna twarz, choc nie wierze, ze nikt sie ze mna nie zgodzi. I nie twierdze, ze Alan jest durny. Mam kolege, ktory ma durny wyraz twarzy, a jest calkiem bystry i mowiac kolokwialnie - jest spoko.
Wiec bez obrazy Ramotny - poki Alan nie czyta naszego forum, to moge to napisac;)
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 31 sty 2011, o 16:07

Roadie pisze:Nie napisalem, ze ma to jakies znaczenie -- ot, taka dygresja. A przeciez nie bede zakladal tematu, ze Alan ma durna twarz, choc nie wierze, ze nikt sie ze mna nie zgodzi. I nie twierdze, ze Alan jest durny. Mam kolege, ktory ma durny wyraz twarzy, a jest calkiem bystry i mowiac kolokwialnie - jest spoko.
Wiec bez obrazy Ramotny - poki Alan nie czyta naszego forum, to moge to napisac;)

Pewnie, najłatwiej oceniać kogoś.
Szkoda tylko że swojej twarzy nie wstawiłeś do avatara dla porównania.
Bartek, Olsztyn.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości