Ciekawostki i niusy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 5 mar 2014, o 14:17

Artu pisze:3. Anonimowość transakcji. Twój adres bitcoin jest zupełnie anonimowy i możliwy do zmiany z każdym przelewem.

Ja bym tutaj podzielił zagadnienie na dwie części.

1. Sam adres nie jest w żadnym stopniu anonimowy, jest w pełni widoczny w blockchainie tak jak wszystkie transakcje co do jednej. Nie ma absolutnie żadnego problemu z wyśledzeniem tego gdzie i jaka część kwoty powędrowała niezależnie od tego ile i na jaką ilość adresów ktoś zrobi transfer. Może to zrobić każdy kto posiada dostęp do internetu i działającą przeglądarkę.

2. Ustalenie tego czy dany adres należy do danej osoby jest bardzo trudne ale czasami możliwe w oparciu o analizę aktywności, z tym że by zrobić coś takiego potrzebne są dodatkowe informacje o celu. W żadnym miejscu systemu nie ma nigdzie informacji o właścicielu danego adresu, są tylko portfele które umożliwiają operowanie nimi.

Tak jak napisał Neo, w momencie kiedy zapisujesz się na giełdę wymiany powstaje sznurek łączący dane osobowe z jakimś adresem a dalej krok po kroku można wyśledzić trasę monet aż do momentu ich powstania. Od tego miejsca można też wyśledzić wszystkie pozostałe transakcje wykonywane z tego adresu i kolejnych na których wylądowały monety. Jeśli użytkownik nie wykonuje każdej operacji z nowego adresu to w ten sposób można wyśledzić kompletną historię jego operacji.

Tak na marginesie to smutno mi jak słyszę o kryptowalutach, nakopałem sobie swego czasu trochę LTC ale przez baaaaaaaardzo długi okres weryfikacji nie mogłem ich sprzedać kiedy kurs osiągnął wysoki poziom. Gdyby wtedy wszystko się udało to miałbym na 700 z górnej półki. Teraz konto mam aktywne, ale przez ten czas wartość spadła o ponad 2/3. W sumie wszystko co mogło pójść źle poszło źle ;)
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Intruz
Stały bywalec...
Posty: 143
Rejestracja: 16-08-2013
Lokalizacja: Nieporęt
Podziękował: 12 razy

Postautor: Intruz » 5 mar 2014, o 21:59

Mam talent to by chyba wygrał.
HK-450TT PRO V2 Flybarless
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 6 mar 2014, o 00:17

Ja gram w cos podobnego tylko, ze czolgami. World of tanks. Mam juz ponad 7k walk :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 6 mar 2014, o 08:35

lethe pisze:Tak na marginesie to smutno mi jak słyszę o kryptowalutach, nakopałem sobie swego czasu trochę LTC ale przez baaaaaaaardzo długi okres weryfikacji nie mogłem ich sprzedać kiedy kurs osiągnął wysoki poziom. Gdyby wtedy wszystko się udało to miałbym na 700 z górnej półki. Teraz konto mam aktywne, ale przez ten czas wartość spadła o ponad 2/3. W sumie wszystko co mogło pójść źle poszło źle ;)


Aj tam :glaszcz: LTC to nic. Ja mam 100k Lottocoin (LOT) :plask: które spadło z jakichś 45 satoshi do 5 :D Ba - nie chciałem wymienić na Doge po kursie 2:1 :D A teraz musiałbym zrobić kurs 35:1 na wymianę :masakra: Taki ze mnie Janusz biznesu :rotfl: Na szczęście trochę Doge też nakopałem zanim stało się trudne. No i traktuje to jako zabawę 8-)
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 6 mar 2014, o 11:31

miruuu pisze:Woda nie pomoże. Ide po miodowe...

Alternatywnie jeśli masz dobre połączenie internetowe można się zainteresować serwisami które gry uruchamiają na własnym sprzęcie a wynik streamuja do użytkownika. Nie jest to to samo co granie na własnym kompie, ale w ten sposób można odpalić najbardziej wymagające gry w wysokich detalach nie posiadając high-endowego PC.

Kwestia tylko tego czy akurat ten tytuł będą mieli w ofercie.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 mar 2014, o 21:31

Ciekawe. O jakich serwisach mowisz? Nie mialem z tym jeszcze stycznosci. Jakis przyklad?
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 8 mar 2014, o 11:43

Witam wszystkich forumowiczów...
Zbliżający się Dzień Kobiet mocno chyba kogoś zdenerwował i doprowadził do ataku hakerskiego na serwery na których jest nasze forum co spowodowało - niestety - perturbacje z dostępem oraz (z tego co widzę) cofnięcie stanu forum do czwartkowego wieczora.
Jakkolwiek nie jest to w żadnym stopniu zawinione przez ekipę HT - bardzo przepraszam...

Pozdrawiam,
Grzegorz
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 8 mar 2014, o 11:46

No, wlasnie widze, ze moje posty zniknely. Ale co tam napisze je jeszcze raz :) Tak wlasnie myslalem ze ostatnia kopia bazy wczytana

Portal jednak nie dziala nadal :(
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 mar 2014, o 13:08

Fajnie. Moge dwa razy o tyl samym pomarudzic :)
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 9 mar 2014, o 02:03

Ciekawy koncept


link do tego video http://www.youtube.com/watch?v=MzKvTPmv8z4
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 10 mar 2014, o 21:53

Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 11 mar 2014, o 10:54

Osobiście mam ogromną nadzieje że gogle od Sony pojawią się na rynku później niż Rift.

Nie wystarczy wziąć pierwszą lepszą grę, sprawić by renderowała w 3D i pogratulować sobie z dobrze wykonanej roboty. VR wymaga zupełnie innego rodzaju interakcji, wiele rozwiązań które działają w trakcie oglądania akcji na płaskim monitorze zupełnie nie sprawdza się w wirtualnej rzeczywistości, część z nich aktywnie przeszkadza. Produkty do użycia w VR muszą być z góry zaprojektowane do wykorzystania w tym charakterze.

Sony ma swoją gigantyczną platformę opartą na konsolach i moja obawa polega na tym że zamiast tworzyć nowe produkty nastawione na gogle tego rodzaju będą starali się konwertować już istniejące tytuły. Jakoś wątpię żeby zrobili to jak należy bo naprawdę nie jest to banalna sprawa. Najgorsze co mogliby zrobić to zalać rynek tanimi konwersjami, zarobią na tym grubą kasę ale ogólna populacja zniechęci się do technologii bo nie będzie oferowała nic ponad przypięcie wyświetlacza do głowy.

Dla odmiany w Oculus VR pracują entuzjaści i wizjonerzy którym bardziej niż na zarabianiu milionów zależy na tym by wirtualna rzeczywistość weszła do szerszego użycia.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 mar 2014, o 11:11

jest to kontytuacja tego wątku.


Powstają już tytuły na Oculusa które nie powstałyby gdyby nie technologia VR
Jednym z przedstawicieli tego gatunku gier jest "don't let go"

ps: gra ma specyficzny nastrój więc nie polecam oglądać go po łebkach.

Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 mar 2014, o 11:11

Wyodrębniłem wątek dotyczący Oculus Rift, aby jego kontynuacja miała swoje odpowiednie miejsce na tym forum.
Wątek znajduje się w >> tym miejscu <<.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 11 mar 2014, o 11:14

Z krajowymi ciężko o ile w ogóle operują.

Z zagranicznych https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_gaming#Active_cloud_gaming_providers. Z tego co mi wiadomo OnLive oferuje darmowy 7 dniowy trial gdybyś chciał przetestować jak to działa w praktyce.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 11 mar 2014, o 11:43

Rift plus STEM o którym pisałem ostatnio:



Tylko przy okazji takich filmików warto zaznaczyć że nie da się w pełni oddać całego doświadczenia podczas oglądania tego na monitorze. Cały trik wirtualnej rzeczywistości polega na oszukiwaniu mózgu tak by był przekonany że znajduje się w świecie gry.

Przypomniała mi się jedna prezentacja o której czytałem. W niedużym pokoju na środku wyłożony został mały kwadratowy dywan, użytkownik stawał na jego środku i zakładał gogle co przenosiło go na szczyt bardzo wysokiego budynku gdzie znajdowała się mała platforma o rozmiarach takich samych jak dywan. To wrażenie bycia w świecie gry było na tyle silne że mało który z uczestników odważył się zejść z dywanu.

Była też inna wariacja na ten sam temat. Na podłodze leżała deska a na wirtualnej scenie należało przejść między dwoma budynkami po bardzo wąskim łączniku. Dla efektu dorzucony też został wentylator symulujący wiatr. Rezultat łatwo przewidzieć.

Oglądając takie demo na ekranie nie robi raczej wrażenia, natomiast mając gogle na głowie sytuacja diametralnie się zmienia.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 11 mar 2014, o 13:29

Oj nie rób smaka na to cudo, jeszcze większego niż mam :) bo z przejęcia, jak będę czekał na paczkę z Oculusem, padnie mi pikawa :)

Dla mnie ten temat jest szczególnie interesujący, bo jako developer opengl będę miał okazję pobawić się z SDK żeby wyprodukować i wrzucić coś równie interesującego na rynek Obrazek
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 12 mar 2014, o 14:37

Jeśli zamierzasz tworzyć na Rifta to być może przyda Ci się coś takiego: http://static.oculusvr.com/sdk-download ... ctices.pdf oraz http://media.steampowered.com/apps/valv ... DC2013.pdf

Swoją drogą będę na pewno zainteresowany efektem pracy bo w pełni podzielam entuzjazm ;)
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 12 mar 2014, o 15:06

Bardzo fajne PDF-fy, przeglądne je dokładnie od deski do deski jak już będę zamawiał nie DevKita a Docelowe urządzenie, swoją drogą bawiłem się trochę z SDK kinect-a (nie oficjalnym) i kinektem i muszę powiedzieć że podobnie spory potencjał, ale nie wykorzystany bo opóźnienie/latencja pomiędzy ruchem a efektem wychwyconym przez kinecta jest bardzo duży, ale Kinect to tylko wstęp, czekam na odpowiedz innych firm.
Jak na razie wyszło Leap Motion ale podobno też trochę niedopracowany.


Przykład działania Leap Motion (dla nie obeznanych w temacie)
Praktyka: (Można przewinąć i oglądać od 2:01)


link do tego video http://www.youtube.com/watch?v=diRqpWdhjH0


Teoria:


link do tego video https://www.youtube.com/watch?v=_d6KuiuteIA
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 13 mar 2014, o 15:01

Swego czasu byłem bardzo zainteresowany Leap Motion ale z tego co wyczytałem niezbyt nadaje się do zastosowania w wirtualnej rzeczywistości.

Jeśli chodzi o kontrolery tego typu to z rzeczy które widziałem najbardziej obiecująca była kamera Time-of-flight (nie mam pojęcia jaki jest polski odpowiednik, taka która potrafi utworzyć coś w rodzaju mapy głębokościowej) przypięta do gogli:



SoftKinetic pracuje nad wersją do VR ze zwiększonym FOV.

Z innych ciekawych urządzeń jeśli chodzi o kontrolery jest jeszcze YEI PrioVR.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości