UWAGA nigeryjski szwindel OLX

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 11 kwie 2019, o 19:04

Uważajcie koledzy i koleżanki na próbę oszustwa za pośrednictwem olx'a (Nigerian scam)
Wystawiłem ogłoszenie na olx dotyczącego swojego samsunga S5 z racji przesiadki na nowszy model.
Próbowano mnie dziś wydymać w chamski sposób, otóż dostałem dziś smsa w j. ang. z bramki z prośbą o kontakt w sprawie ogłoszenia drogą mailową:
Infomesszge
Hello, Do you still have your mobile phone for sale? Please contact me at this email: andrchutte@gmail.com

Ciekawość wzięła górę i napisałem z adresu który mam do celów doświadczalnych:
Hi,
as u wanted i'm mailing You, about my offer.
Do You have any questions?
cheers.
emas

oto odp.:
Thanks for the message, I'm happy with the condition as stated on the website, so I want to buy it for my stepson in the UK as a birthday present, I want you to answer those questions; Are you the first owner of this? When have you been using it? What is the final price including shipping costs to Great Britain? I am unable to make phone calls or to pick them up because of my health condition, I am currently in a recovery center because I had a cancer operation. My fastest payment option is a direct bank transfer to your account. I'm responsible for shipping costs so you do not have to worry. I would like to see more pictures if available, I hope we can complete this as soon as possible.

Here are the details required for a successful transfer to your bank account:

Name of account holder:
IBAN:
BIC:
Bank Name:
Total cost including shipping:

Thank you
Andrea

Odpisałem co tam chciał i dostałem kolejną wiadomość:
Hello Emas,

I have requested the payment to your account and also asked my bank to send you the confirmation email, and I am sure that my bank has already sent you by email so I will like you to check your spam mailbox or junk mail box for the payment confirmation.

Also I am sure that you know that the money has been deducted from my account and in your account, but you cannot see it or have access to it until you have made the shipment and notify my bank with the shipping details at: Bankofamerica@boabanktransfer.com

All you have to do now is to ship the package and send the shipping details to my bank for confirmation so they can release the money into your account as soon as possible.

Thank you
Andrea

i w spamie takie guano:
TRANSFER ORDER


Dear .....................,

Congratulations!!!

The Payment placed by Andrea Schutte for your item has been APPROVED by Bank Of America®.

Transfer Receipt Confirmation

Order Status:
APPROVED
Transfer Payments Order Available
AVAILABLE
Date Placed
04/11/2019
Order Status
TRANSFER CONFIRMED
Transfer Order Number
SW1100592019BOA
Transfer Status:
WIRE TRANSFER CONFIRMED
Payment Method
Visa Card/Cash
Card Number
4***********5743
Exp. Date
12/2022
Name on Card
Andrea Schutte
Street Address
100 N Tryon St
City, State, Zip
Charlotte, NC,28202
Country
USA
Services Purchased:
Online Transfer /Cash
Item Amount
........... PLN
Transfer charges

*******
Total Amount transferred to seller
...........
Item Unit
1 unit(s)
Shipping Services
DHL/Post Office

Item description

Samsung Galaxy S6


Use our online Transfer to pay for online purchases, the companies / individuals you buy from all over the world. This is an important security feature and certainly is better than having your credit card number transmitted all over the Internet. Our Service is secure, and we screen our merchant accounts very closely in order to protect the sellers and the buyer




*** RECEIVER'S INFORMATION ***

Account Holder Name: ............................
IBAN: ....................
BIC/Swift Code: ...................
Bank Name: mBank

Thank you for using Online Banking System (Wire Transfer)® As a Payment System. We look forward to serving you online with better services in the future.

Please check the above information if they are correct as entered by our numerous customer. If you are having any problem with it just contact the transfer department at : Bankofamerica@boabanktransfer.com



**NOTE** The Transferred Amount will take up to 20-30 Minutes before your account can be credited After we have confirmed that you have shipped the item and you have sent us the shipment details,This is due to the banking system at Bank Of America. Also note that your account will not be credited until you contact us with the SHIPMENT RECEIPT AND TRACKING NUMBER to be sure that you are the right owner of the money and this is not any form of money laundering, with this we will verify with the item description our Customer made us to believe the transfer is been made for. The Transferred amount will not be credited into your account if we cannot verify that the Item has been shipped to the buyer from the Courier Service used and confirming that the item on transit is what you have made us believe the transfer is meant for you. The Shipment Scan Details (RECEIPT) given to you by the post office and the TRACKING NUMBER must be sent to us in order to Protect Our Customer and yourself from Fraud. Note: Your account will be credited immediately upon confirmation of the details required by us and our customer cannot CANCEL the transfer after you might have sent the tracking number to us due to our new Customer Protection Policy.

***ATTENTION*** The order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer's shipping address below:

Name: Sunday Oladele
Address: Flat 4,3 troutbeck road new cross gate
City: London
Postcode: SE14 5PN
Country: United Kingdom

You are expected to make the shipment within 48 hours of receiving this Transfer Payment Approval Notification and get back to our Customer Care at: Bankofamerica@boabanktransfer.com with the tracking number for Shipment Verification. Once again after the shipment is confirmed by the shipment service that you use for the shipment, we will transfer your money to your account within 5 - 10 hours.

We want you to know that every transaction with this bank is monitored by the FBI and INTERPOL so nobody can cheat this bank.

Thank you for using Bank Of America Transfer Service.


Chairman of the Board.
Brian T. Moynihan.
CEO of Bank of America.


i jeszcze 1:

TRANSFER ORDER


Dear Przemysław Fijołek,

You have received an Online Payment of ......... PLN from Andrea Schutte.

We've placed a temporary hold on the funds of this transaction

As mentioned in the receipt of Payment and as per New Bank Of America Merchandise Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer's account which included the Transport/Delivery Charges (POST OFFICE).

In order to complete this transaction and get the funds approved in your account, you have go to the nearest Post Office, and send the Package to the shipping address and send us a Scanned Copy/Photograph of your Shipping Receipt (in .JPG Format).

NOTE: This is important as a security measure to ensure the safety of this transaction.

Please, find below the name and address of the Shipping address where the Package would be sent via Post Office

Shipping Address (RECEIVERS DATA)

Address: Name: Sunday Oladele
Address: Flat 4,3 troutbeck road new cross gate
City: London
Postcode: SE14 5PN
Country: United Kingdom


Your Account will be credited accordingly upon the receipt of details requested.

We want you to know that every transaction with this bank is monitored by the FBI and INTERPOL so nobody can cheat this bank.

Thank you for using Bank Of America Transfer Service.


Chairman of the Board.
Brian T. Moynihan.
CEO of Bank of America.


Oczywiście napisałem żeby poszedł się j....bać.... Uważajcie, sku.....syństwo czai się wszędzie...
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 kwie 2019, o 19:58

Sprzedawałes S5 a zapłacił za S6 - w sumie spoko :)

OLX jest pełen chamstwa i szwindli. Mnie ostatnio koleś próbował bezczelnie porobić przy odbiorze osobistym.

Miał szczęście że poprosiłem kogoś o wydanie towaru (do którego na szczęście ostatecznie nie doszło, bo się wydający zorientował) bo chyba bym mu nie odpuścił przy bezpośrednim kontakcie.

Koleś próbował zwędzić szafkę za 150PLN. Przestępstwo jest powyżej wartości 500PLN, więc pewno niejeden taki cwaniak bezkarnie sobie robi ludzi w wała na niewielkie kwoty.
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 11 kwie 2019, o 20:16

mwx pisze:Koleś próbował zwędzić szafkę za 150PLN. Przestępstwo jest powyżej wartości 500PLN, więc pewno niejeden taki cwaniak bezkarnie sobie robi ludzi w wała na niewielkie kwoty.

Przy kradzieży się zgodzę, ale przy oszustwie nie ma dolnej granicy. Jeśli ktoś oszuka bądź spróbuje oszukać nawet na 1 grosz to jest to przestępstwo.
Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 11 kwie 2019, o 21:09

No chyba że jest to oszustwo w majestacie prawa. Wtedy nazywa się to egzekucją komorniczą lub podatkami, co w sumie na jedno wychodzi
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 12 kwie 2019, o 00:00

Emas, dobry gips. Ładnie uszyte, aczkolwiek kto się na to nabiera? A nabierać się musi, inaczej by nie próbowali...

Nie tylko na olx jest syff. Francuzy np. też mają podobny serwis. Tylko że tutaj jest jeszcze gorzej, bo ktoś posiadając dane Twojego konta bankowego, może Ci je pięknie obessać do zera. Gdy sprzedawałem na miejscu stary samochód, ktoś 3 tyg mnie urabiał propozycją zaliczki, (jak się okazało, żeby tylko dorwać dane). Końcówka była następującą. Już miał przyjechać pociągiem, już, już kupuje i nagle w nocy bilet mu anulowali. Kolejowy! Oczywiście z rana, daj Pan konto, zaraz robię wpłatę zaliczki, bo muszę mieć to auto. Ponieważ cały czas odmawiałem przyjęcia takowej (bo nie i już), finalnie przełamałem się i podałem namiary na paypal i konto w PL. Jakby wuja ktoś zastrzelił. Od tegoż maila, zero kontaktu. Nie udało się znaleźć głupiego tym razem...

Czujnym trzeba być zawsze, bezwzględnie i wszędzie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 kwie 2019, o 00:55

Pany, ale na frontowej stronie OLX-a jest ostrzeżenie przed takimi mykami, trudno przeoczyć...
Też dostałem esemesa po angielsku bez błędów od niejakiej Sylwii... Powiadomiłem szefostwo OLX-a zgodnie z instrukcją (olali rzecz jasna, czego byłem pewny jak podatków) i odpisałem esemesem z innego telefonu, takiego specjal KGB Orange inteligence agency ;) :lol: , że tamten numer podany na OLX żle mi działa i zjadło połowę treści, więc proszę ponowić na tego maila - tu e-adresik sąsiada z CBŚ. Mają tam chłopców od takich tematów, ale nie do łapania jakichś leszczy, tylko łapania za sznurek prowadzący ewentualnie do czegoś grubszego.
Sprawa pewnie w toku, to było w grudniu. Generalnie chodzi o pozyskanie przez takiego myśliwego nr. konta lub chociaż e-maila od frajera.
Wydawało mi się do pewnego momentu dość dawno temu, że konto logowane elektronicznie jest bezpieczne... Taki rympał, Panowie :nono:
Czemu mój bank tak mocno nalegał na zalogowanie ? hmm

Czemu operator/-rzy sieci komórkowej, do którego/-ych wpływa kupa przekręconej na różne sposoby kasy umywa rączki i nikt się go nie czepia ?

Emas, jak ten Twój adres doświadczalny jest na tym samym kompie co inne cenne dane, jeszcze nie daj Boże na tych samych loginach do dowolnego miejsca, to sprawdż konto, czy jeszcze coś tam jest prócz debetu na tauzena ojro :?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
emas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 06-09-2011
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: emas » 12 kwie 2019, o 07:13

Spoko Pany, temat ogarniałem też z kompa z którego można robić różne dziadostwa... do obsługi konta bankowego mam innego kompa... co do konta bankowego to nie ma opcji debetów ani nawet na nim kasy nigdy nie ma, bo to konto jest zrobione by robić bezpiecznie zakupy od żółtej braci modelarskiej, płacić kartą w sieci i zaparkowany jest na nim paypal i dopiero przed transakcją uzupełniam je o wymaganą kwotę - w ten sposób mam większą szansę, że nie stracę środków "do życia" itp.

BTW, koleś chyba w nocy zmarł na tego raka, bo już coś się nie odzywa po moim ostatnim emailu... zobaczymy czy jutro w nocy będą mi szklanki z szafki wypadać jak mnie zabłąkana jego duszyczka nawiedzi :D

Co do ściem to robią jeszcze takie wały, że płacą PAYPAL'em. Dostaje się kasę na swój PP, wysyła paczkę. Paczka u kuriera a menda cofa płatność PP :)

P.S. LOL

Play. Mamy dla Pana ofertę w sieci Play - NIE, STANOWCZO DZIĘKUJĘ
Dyskusja z idiotą to jak granie w szachy z gołębiem. Przeciwnik porozrzuca wszystko, nasra na szachownicę, po czym odleci w przekonaniu o własnym miażdżącym zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 906
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 12 kwie 2019, o 10:05

Póki co nie mając konta widzę jakie to szczęście.
Czasem kłopot bo byle pierdoła do opłacenia i trzeba lecieć na pocztę ale połowy zgryzoty jak widzę mniej.
Niestety trzeba będzie takie konto ponownie założyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 kwie 2019, o 02:20

Słuchajcie, a gdyby tak murzynom sprzedać kolumnę Zygmunta. U nas to raczej już nie przejdzie, aczkolwiek nie byłbym taki pewien. No ale ciemny lud jest wszędzie, więc jak się jedna wioska w Nigerii zrzuci na sciepe, żeby mieć na targu Zygmusia, to na świecie ten proceder będzie znany jako polski szwindel. Tyle ich mamy, że całka nie robi różnicy :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 kwie 2019, o 12:33

A jaki jest mechanizm szwindlu jak mają konto?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 13 kwie 2019, o 12:43

Osa pisze:Póki co nie mając konta widzę jakie to szczęście.

Ty także wpadłeś na ten prosty pomysł ? Ano, spokój daje i owszem, ale pilnuj swoich danych i dowodu osobistego.
Zadzwonił do mnie kiedyś jakiś przekrętas z jakiegoś banku proponując zmniejszenie rat spłaty kredytu. Znał moje dane z istotnym wyjątkiem (drugie imię), który chciał poznać właśnie... Szkoda, że nie umówiłem się na spotkanie _plask _killer
Miałem wtedy konto, ale nie miałem żadnego kredytu.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 13 kwie 2019, o 12:48

Wojtek, chyba mnie pytasz, więc kilka zdań poniżej.
W tym ciekawym kraju funkcjonuje system, w którym to beneficjent za Twoją zgodą kieruje do Twojego banku zapytanie/polecenie zapłaty za usługę. Płacę w ten sposób za media, neta, siłkę.
Weźmy np. siłkę. Poszedłem, obejrzałem, przypasiło. Podpisałem umowę i nawet nie musiałem logować się na stronie banku, czy coś w tym stylu. Usługodawca wysłał kwity do banku i kasa płynie. Wygodne? Jasne że wygodne!
Aczkolwiek z tego co tutaj usłyszałem, kradzież kasy odbywająca się w ten sposób jest plagą.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 13 kwie 2019, o 13:01

SeKLeS pisze: Poszedłem, obejrzałem, przypasiło

Chlup !!!
SeKLeS pisze: kradzież kasy odbywająca się w ten sposób jest plagą.

To jest właśnie sens tej "usługi". Wystarczy przelecieć myślowo motywacje.
Czasem czuję się jak biedna, bezbronna rybka lękająca się o swoją egzystencję w gąszczu pływających haczyków.
A wystarczy nie łykać sztucznych muszek.
Żeby szwindel był możliwy, muszą wystąpić u dawcy dwa pierwiastki - chciejstwa i naiwności, czasem wystarczy śladowy ich wymiar, jeżeli są wspomagane lenistwem lub wygodnictwem.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości