Forum helpdesk - kocioł gazowy CO+CW

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2019, o 10:15

Słuchajcie, żeby nie było: Ja sie nie chwalę moim stosunkiem do sprawy, wiem, że z gazem nie ma żartów i tak dalej, nikogo do takiej postawy nie namawiam absolutnie.
Tak jak mówię minimum jest spełnione - przychodzą z gazowni, sprawdzają - jest OK.
A pomieszczenie w którym wisi piec jest zamykane, ma oddzielny dopływ świeżego powietrza (toteż nie spodziewałem się wtedy tej cofki), wentylację - wszystko jak trzeba... W kotłowni oprócz tego stoi tylko pralka i suszarka.
To wszystko. Od reszty domu jest szczelnie zamykane...
... więc ... no cóż... uznałem, że jest OK...
... a piec, jak mówiłem, swoje robi i nic nie mówi. ;)
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 30 mar 2019, o 21:19

Widzę że muszę zrewidować stawki bo mi do 300 za przegląd kondensata z analizą spalin, kontrolą szczelnosci gazu i 25 innych czynnościach serwisowych, sporo brakuje.
Na cwaniaczków trzeba uważać.
Znam serwisanta który jeździ z kolorową miotełką do kurzu, wchodzi do kotłowni omiata obudowę postoi popatrzy i kasuje 400

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 3 kwie 2019, o 12:13

Można dyskutować na temat zasadności przeglądów pieca, zakresem prac, kosztami itp. Jeśli jednak macie ubezpieczone swoje domy to należy co rok wykonywać przeglądy kominiarskie i raz na pięć lat przeglądy / pomiary instalacji elektrycznej i trzymać z tych przeglądów protokoły. W przeciwnym razie przy wypadku wasze polisy będą warte tyle, co papier, na którym zostały wydrukowane.
Ja u siebie przeglądy pieca robię co rok (Saunier Duval 24kW kondensacyjny z zewnętrznym zasobnikiem 200l) i byłem szczerze zdziwiony ilością śmieci w komorze spalania. Kotłownię - pralnię mam w piwnicy. Dla własnego bezpieczeństwa dodatkowo założone czujki zalania, gazu i czadu podłączone do alarmu z powiadomieniem SMS o zagrożeniach. Piec mam od jesieni 2012 i oprócz wymiany zaworu trójdrożnego na gwarancji nic się nie dzieje.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3471
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 3 kwie 2019, o 14:28

A u mnie... pozamiatane :evil: Firma i kocioł będzie "narzucony" w wyniku przetargu, czyli zapewne najtaniej jak jak się da :twisted:
Jedyna dobra informacja to taka, że 5 letni serwis i nadzór instalacji, jest po stronie gminy, bo to ona jest inwestorem.
Gorsze, że projekt ma być zrealizowany maksymalnie do końca 2022r. czyli na pewno nie będą się śpieszyć :mad2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1292
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 3 kwie 2019, o 17:55

Artu pisze:A u mnie... pozamiatane :evil: Firma i kocioł będzie "narzucony" w wyniku przetargu, czyli zapewne najtaniej jak jak się da :twisted:
Jedyna dobra informacja to taka, że 5 letni serwis i nadzór instalacji, jest po stronie gminy, bo to ona jest inwestorem.
Gorsze, że projekt ma być zrealizowany maksymalnie do końca 2022r. czyli na pewno nie będą się śpieszyć :mad2:

Dopilnuj sobie. U mnie było tak, że wlekło się, a potem robili na wariata. Wiesz jak taka robota wygląda ... Poprawki - no panie, jak skończymy ...
Chyba, że poprawki doliczysz do ceny i zrobisz za swoje :)
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron