Hydepark - czyli bardzo brudny brudnopis (idealne miejsce na bzdury :) )

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 gru 2016, o 12:48

Artu pisze:Nie długo będzie z napisem Miruuu :vhappy:

Obrazek



Co za idiota wymyślił pojemność 950? Człowiek (Mirek) musi dokupić 50tkę, żeby mieć komplet, ale że 50tkę ciężko, to musi kupić drugą 950tkę, a wtedy już tylko dokupuje 100ml i jest zestaw.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 7 gru 2016, o 14:17

Coś dla Mirka. Trafili idealnie :vhappy:

nowa_akcja.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1524
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 114 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 7 gru 2016, o 16:13

950? To są heliki tej klasy?

Wysłane z tapatalk. Android forever.
GOOSKY RS4 | GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO | 3x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT | Radiomaster TX16S | FPV Combat fighter | more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 7 gru 2016, o 17:28

Leo pisze:Panowie, za resetowaniem kontrolerów bateriii poszukajcie na Elektrodzie. Tam znajdziecie wsady do EEPROMów, często już odpowiednio wyedytowane pod daną baterię.
Zacząłbym od sprawdzenia noty katalogowej największego scalaka który siedzi na PCBku baterii i odszukaniu EEPROMa :)

Pogrzebałem dosłownie chwilkę i już wiem, że kontroler się zablokował. Kilka zdań szczegółów TUTAJ. Mam na płytce dokładnie te same kostki. Nie ogarnę tego za nic w świecie sam. Trudno, kupię za 100pln nową chińszczyznę, byleby czasem sobie zejść do auta pogrzebać czy piwnicy rower przeprogramować.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 13 gru 2016, o 10:13

Miałem wtedy 15 lat...

Nie było "Teleranka", zapanował terror, strach i niepewność... Prawdziwy czas apokalipsy... A w TV "spawacz" ze swoim kłamliwym przemówieniem :evil:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Piotr_67
Stały bywalec...
Posty: 119
Rejestracja: 15-04-2015
Lokalizacja: Wawa - Wola
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Piotr_67 » 13 gru 2016, o 10:17

Artu pisze:Miałem wtedy 15 lat...

Nie było "Teleranka", zapanował terror, strach i niepewność... Prawdziwy czas apokalipsy... A w TV "spawacz" ze swoim kłamliwym przemówieniem :evil:

Obrazek

Pamiętam dobrze mieszkałem wtedy na Mokotowie, do kina miałem 5 min piechotą. .. słabe to były czasy. ..

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
heli 450-tka , Q220, Q210
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 23 gru 2016, o 17:19

Nie wiem za bardzo gdzie wstawić więc wklejam tu :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 31 gru 2016, o 03:46

Odgrzeję kotlecika, może nie skończę na stosie... W ostatnim słowie poproszę o te same prochy, co ten sprzedajny pajac :lol:
Ale popatrzcie, sukces raczej słaby, niecałe 200 000 ciekawych oglądaczy... Porażka ;)
Tytułówki zwiastuńcze YT pokazują takie różne absurdalne ściemy, a nabiera się na to cała rzesza frajerów :masakra: ... A YT i Google liczą kaskę z reklam :banana:
To jest gorsza głowa tej hydry, o której wspomnieliście. Ale nie najgorsza. Wiecie, ile jest głosicieli jedynie słusznej prawdy o stworzeniu Ziemi ? Jakieś 6000 lat temu ponoć. "...Argumenty obrony, że film jest animowany..." itd. Oni są o tym rzeczywiście "święcie" przekonani i ni chu.. nie słyszą nic, co temu przeczy. Czasem myślę, że My, ludzie jesteśmy zaprogramowanymi biorobotami, a jak ktoś sobie zasłużył czymś tam, to może dostać namiastkę wolnej woli i iluzję swobody wyboru. Na tematy religii może nie będę wdeptywał...

Z bliższej beki : a ten, no jak mu tam... Gagarin - to był w kosmosie, czy nie był ? Dziwnie nagle zginął, a może zaginął jak lotnik zaraz po tym jak jeden taki Madziar wydał książkę z opisem tej maskarady. Szczerze - nie wiem, co o tym myśleć, więc chciałem pogadać z Wami. Po wielu latach wyszło, że Biełka i Striełka nie wróciły żywe na Ziemię, choć sowietskije interwidienije takimi je pokazywało. Punkt dla Madziara. Co dalej ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 7 sty 2017, o 23:48

omcKrecik pisze:Z bliższej beki : a ten, no jak mu tam... Gagarin - to był w kosmosie, czy nie był ?


Na moje to był, ale znając ruskich to na bank nie był pierwszy. Co najwyżej był pierwszym, który wrócił ;) Zerknij sobie na wiki na listę wypraw na księżyc. Zobacz ile razy udało się wylądować na powierzchni amerykanom a ile sowietom. Ci drudzy mieli aspiracje, i w sumie nic poza tym.
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 8 sty 2017, o 01:53

StRess pisze:
omcKrecik pisze:Z bliższej beki : a ten, no jak mu tam... Gagarin - to był w kosmosie, czy nie był ?


Na moje to był, ale znając ruskich to na bank nie był pierwszy. Co najwyżej był pierwszym, który wrócił ;) Zerknij sobie na wiki na listę wypraw na księżyc. Zobacz ile razy udało się wylądować na powierzchni amerykanom a ile sowietom. Ci drudzy mieli aspiracje, i w sumie nic poza tym.


Ano właśnie, trafione :approve: Historię wyprawy Apollo 13 każdy zna. Historię Rosjan, którzy nie wrócili żywi - też. W jednym i drugim przypadku przyczyny dość błahe, a kłopoty ogromne :o :plask:

A odnośnie tego zakrzywionego lotu wokół Ziemi : Panowie, a ortodroma i loksodroma to ch.j ?
Definicja PIONU jest dość prosta : to kierunek linii prostej, łączącej środek grawitacji Ziemi z odnośnym punktem, w którym tego pionu szukamy.
Wirujący bąk, znana zabawka, utrzymuje żyroskopowo ten pion w każdym miejscu na Ziemi i nad Ziemią też, póki dosięga go grawitacja. Szybka jazda jednośladem, gdy głównym stabilizatorem jest siła żyroskopowa od kół też jest możliwa niezależnie od miejsca na Ziemi, oby twardo i równo mieć pod kołami.

Ale jak już jesteśmy przy niestworzonych baśniach z 1001 nocy, to jednak można znależć i drugą stronę medalu : ukrywane prawdy niewygodne bądż niebezpieczne. Niewygoda tych prawd to zwykle wygoda dobrze opłacanych stołków pod doopami utytułowanych rzekomych autorytetów, którzy przez dłuższy czas brali kasę za dobre ich udawanie. Gdy zjawi się ktoś z dowodami na stan faktyczny, ścierający w proch głoszone intratne teorie-papkę dla maluczkich, to trzeba coś z takim kimś zrobić, najłagodniej zignorować a mniej łagodnie zniszczyć.
Jest też inny aspekt...
Fundamenty Naszej wiedzy o Świecie nie są tak solidne, jak to się powszechnie wydaje, a kręgi naukowe to nie same autorytety i ludzie nieskazitelni lub nieomylni. Pamiętacie tę sensację z zimną fuzją jądrową, kolejno potwierdzaną przez uznane światowe instytuty badawcze stosownymi komunikatami ?
Dwóch sprytnych Misiów puściło kaczkę, opisaną dość fachowym językiem. Instytuty-autorytety po kolei potwierdzały uzyskany efekt. Tylko po to, aby nie zostać z tyłu i wyrwać jakąś kasę od swojego rządu. Sprawa się rypła dopiero w miesiąc po oficjalnym oświadczeniu o odkryciu i opanowaniu zimnej fuzji, na wielkiej balandze z kilkoma ważnymi stacjami TV , gdy jakiś dociekliwy i odważny gość zapytał z mównicy o pewne drobne szczegóły... No i bibka zakończyła się przed czasem, a sprawę wyciszono umiejętnie.
Poszukajcie książki "Błędy Nauki", nie pamiętam autora. Miałem dwa egzemplarze :dk:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 sty 2017, o 15:50

... jasna cholera... nie zagladalem od kilku dni i przegapilem taki piekny dzien na latanie...
Tak tylko sie zale... O tej porze roku trzeba wykorzystywac takie okazje :wall: a ja... Od chyba trzech tygodni nie latalem... Echhh...
:/
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 23 sty 2017, o 16:15

ano... było ładnie choć nieco ślisko...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 23 sty 2017, o 20:19

Otrzyj łzy w połeć surduta, porzuć smutki i żale precz - w środę też może być ładnie, odbijesz sobie ;) . Sprzęt ma zdatność lotną ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 23 sty 2017, o 20:21

W środę akurat nie zapowiada się ładnie ;-)

Też się nagle zreflektowałem koło 12tej że super pogoda, już myślałem żeby naładować pakiety ale potem stwierdziłem że mi słońce w zasadzie przeszkadza a nie pomaga w lataniu FPV :P
Ale jak widać heli nawyki czasami się we mnie jeszcze budzą :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 sty 2017, o 20:57

Jak jest w FPV - nie wiem, rozumiem ze slonce przeszkadza bo refleksy... Zwlaszcza slonce o tej porze roku - zawsze nisko nad horyzontem.
Jesli chodzi o helika, mozna polatac prawie zawsze, choc z roznym komfortem. Jak jest mgla to tylko przy nodze - jakies male niskie i ciasne 3D, a ja jeszcze za malo umiem, zeby tak latac - zrobie kilka fikolkow i juz i sie zachciewa przestrzeni a tu - kibel. Bo mgla.
I z tego samego powodu odpada raczej latanie samolotami...
Ostatecznie chodzi jednak raczej o to, ze czlowiek robi sie wygodnny, leniwy i wybredny!
Wiec racje Krecik ma! Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem.
Trzeba planowac latanie na najblizszy w miare akceptowalny poranek i hajda!!

BTW: W hangarze wszystko sprawne! Gauka co prawda skwierczy o przeglad od jakiegos czasu, ale co ja wezme do reki to stwierdzam, ze nie jest jeszcze tak zle.
;) Moze leciec!
:)
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 23 sty 2017, o 21:09

Kenobi36 pisze:W środę akurat nie zapowiada się ładnie

:( ... Fakt, już się coś odmieniło... Rozpogodzenie dopiero po zmroku. Ale wiatr b. słaby i koło zerka Celsjuszy.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 sty 2017, o 22:06

caly czas tak bylo. mgla. mgla i chmury, to jest problem.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 23 sty 2017, o 22:21

Ten model matematyczny używany przez "pogodynkę" mi nadziei narobił. On jest coś nie teges, bo teraz powinno być już -10*C i jeszcze spadać, a tak nie jest. Meteo zeznaje, że połowa tego i to się z grubsza zgadza.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 23 sty 2017, o 22:38

Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15992
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1691 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 sty 2017, o 22:39

A wez tam pogodynka to pod tramwaj!
Tu sie sprawdza pogode:

http://www.meteo.pl/

W szczegolnosci tu:

http://m.meteo.pl/warszawa/60

(swoje miasto pewnie mozesz wpisac, albo znalezc na liscie)

I te prognozy naprawde rzadko maja jakis duzy rozjazd.
Jak patrze na sprawdzalnosc tych prognoz na tle innych, to mam wrazenie, ze oni znalezli jakis tajemny sposob, zeby kontrolowac tą pogode, a cala reszta baranów dalej probuje cos przewidywac...

Edytka: Ben, pisalismy w tym samym czasie:)

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości