Maszyna do szycia

Bo modelarze prądu potrzebujo...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 mar 2016, o 08:12

Ponieważ koszulki na Wincentów cieszą się dużym zainteresowaniem ;) chciałbym kupić maszynę do szycia.

Doradzicie coś?

Założenia:
- do standardowego użycia, ale coś grubszego (np. torbę do helika) też powinna dać radę
- zakup raczej na lata, więc preferowana marka mniej chińska
- rozmiar kompaktowy, bo użycie sporadyczne
- może być różowa, to powiem MLP, że to jej kupiłem ;)
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 9 mar 2016, o 08:49

Widzę że oglądałeś wczoraj milczenie owiec, będzie potrzebował sporo materiału na sukienkę :-)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 9 mar 2016, o 09:50

Miro poszukaj firmy JUKI siedzibę mają na Poleczki - blisko, na pewno robią PRO ale nie wiem jakie mają ceny...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
ZbyszekM
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 94
Rejestracja: 13-03-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 19 razy
Kontaktowanie:

Postautor: ZbyszekM » 9 mar 2016, o 10:21

U mnie w domu od wielu lat jest używana maszyna firmy PFAFF.
Firma ma przedstawicielstwo w Polsce i jej maszyny zarówno amatorskie jak i profesjonalne mają bardzo dobre opinie.
Ostatnio przeglądałem maszynę i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania.
Pozdrawiam
Zbyszek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 mar 2016, o 10:29

Zerknę na obie firmy.

A czy są pewne wytyczne, które powinienem zweryfikować w pierwszym odrzucie?
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 9 mar 2016, o 10:52

U nas w domu od jakiegoś czasu dzielnie służy taka kupiona w lidlu:
Obrazek

Na forach miała bardzo dobre opinie, kosztowała ok 300 zł, robią je w Niemczech.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Extra330
Domownik forum...
Posty: 258
Rejestracja: 23-05-2015
Lokalizacja: Jabłonna
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Extra330 » 9 mar 2016, o 11:06

Kupuj taką cnc
Pozdrawiam Władek
Gaui X2, X5, X7, MX3
Goblin 420, 500HPS3, 700C
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 mar 2016, o 11:53

Obecnie "w promocji" w Max Elektro jest Łucznik Ewa II 2014 za 399 złotówek...

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 9 mar 2016, o 12:02

Mirek można już jakieś hafciki zamawiać?
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 mar 2016, o 12:04

Jak Go umiejętnie nakarmisz, i napoisz, to Miruuu zrobi odpowiednie hafciki :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 9 mar 2016, o 15:04

Mirek, wszystkiego najlpszego z okazji minionego dnia kobiet.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 mar 2016, o 16:27

A mi na wczorajszą 50-tkę nikt nie złożył życzeń :obrazony:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 mar 2016, o 16:31

Gdyby mi do każdej chlipniętej 50tki dodawano życzenia...
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 9 mar 2016, o 17:10

Artu pisze:A mi na wczorajszą 50-tkę nikt nie złożył życzeń :obrazony:

Dwa razy składałem na FB i za każdym leciało w kosmos :dk:
zato masz tu: Najlepszego :piwo:
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 9 mar 2016, o 17:15

Artu pisze:A mi na wczorajszą 50-tkę nikt nie złożył życzeń :obrazony:

Artu to grabula bo mi na moją wczorajszą czterdziestke trójkę również ni chu chu.
Ale jak coś chcą ..........

Szkoda gadać :-)

Najlepszego dla drugiego co ma święto z babami.
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 mar 2016, o 17:44

ocean_wro pisze:
Artu pisze:A mi na wczorajszą 50-tkę nikt nie złożył życzeń :obrazony:

Artu to grabula bo mi na moją wczorajszą czterdziestke trójkę również ni chu chu.
Ale jak coś chcą ..........

Święte słowa :grin2: Również najlepsiejszego życzę Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 mar 2016, o 14:53

Taki artykuł mi wpadł w oczy (poniżej).
A Wy macie mechaniczne czy komputerowe maszyny?
http://eti.com.pl/pl/Maszyna-do-szycia- ... kupic.html


MASZYNA DO SZYCIA - KTÓRĄ WYBRAĆ? JAKĄ KUPIĆ?

Bardzo często spotykamy się z zapytaniem klientów : Maszyna do szycia - którą wybrać, jaką kupić? Pytanie z pozoru proste, no bo jaką? Oczywiście, że dobrą.
Ale co zrobić, jeśli wszyscy sprzedawcy twierdzą, że każda jedna jest dobra...
No tak. Postaramy się Wam odrobinę pomóc.

MASZYNA DO SZYCIA

Najprościej podzielić maszyny do szycia na mechaniczne i komputerowe.

CHWYTACZ

Mechaniczne dzielą się na te z chwytaczem wahadłowym, jak i chwytaczem rotacyjnym. Komputerowe z reguły mają chwytacz rotacyjny.
Chwytacz wahadłowy funkcjonuje w maszynach do szycia od wielu lat, chwytacz rotacyjny to stosunkowo nowy wynalazek, który powstał wraz z rozwojem maszyn do szycia.

Nasza pierwsza rada : obsługa chwytacza rotacyjnego jest zdecydowanie łatwiejsza.

WYBÓR ŚCIEGÓW

W maszynach mechanicznych ściegi (programy) wybieramy za pomocą pokrętła, w komputerowych za pomocą przycisków (jak w nowoczesnym telefonie komórkowym).

SZYCIE

Maszyny mechaniczne uruchamia się tradycyjnie, za pomocą pedału i nim reguluje się prędkość szycia. Maszyny komputerowe można uruchamiać na dwa sposoby : tradycyjnie - pedałem, lub przyciskiem START/STOP (bardzo użyteczna funkcja). Dodatkowo w maszynach komputerowych można precyzyjnie ustawić ich maksymalną prędkość (przydaje się zwłaszcza początkującym).

Nasza druga rada : maszyny komputerowe obsługuje się szybciej, łatwiej i przyjemniej.

ILOŚĆ ŚCIEGÓW

Maszyny mechaniczne z reguły mają mniej ściegów (programów) w porównaniu z maszynami komputerowymi, co jednak wcale nie znaczy, że nie warto ich kupować.
Maszyny mechaniczne posiadają zazwyczaj wszystkie ściegi potrzebne do tzw. “zwykłego szycia”. Przewaga maszyn komputerowych w tym zakresie polega na tym, że zazwyczaj mają te same ściegi, co maszyny mechaniczne plus dodatkowo ściegi ozdobne (przydatne zwłaszcza kreatywnym hobbystom, którzy nie ograniczają się tylko to “zwykłego szycia”).
Panuje tutaj zasada: im wyższy model, tym więcej ściegów.

DODATKOWE FUNKCJE

Ryglowanie
Maszyny mechaniczne nie mają automatycznego ryglowania (zakańczania ściegów). Można to zrobić manualnie - szyjąc wprzód i wstecz. Maszyny komputerowe z reguły mają automatyczne ryglowanie (wystarczy nacisnąć przycisk i maszyna sama wykona rygiel - zakończy szycie zawiązując nici).

Pozycjonowanie igły
Maszyny mechaniczne zatrzymują się w momencie, kiedy przestaniemy naciskać na pedał. Nie wiemy, zatem, w jakiej dokładnie pozycji będzie igła, gdy maszyna się zatrzyma.
W maszynach komputerowych możemy zdefiniować to, czy po zatrzymaniu maszyny igła ma zostać w pozycji dolnej (wbita w materiał) czy też ma być na górze. To bardzo przydatna funkcja zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zmienić kierunek szycia nie gubiąc ściegów.

Zakańczanie ściegów ozdobnych
Maszyny komputerowa mają rozbudowane ściegi ozdobne. Często są to niemal rysunki. Ważne jest, żeby “doszyć” każdy ścieg do końca, dlatego maszyny te mają specjalną funkcje zakańczania każdego wzoru (w praktyce oznacza to, że łatwo i precyzyjnie możemy skończyć szycie ciągu ściegów ozdobnych całym wzorem, a nie wzorem doszytym do połowy).

Automatyczne (lub manualne) obcinanie nici.
Szyjąc maszyną mechaniczną sami obcinamy nitkę po zakończeniu szwu (szycia). Maszyna ma wbudowany nożyk na obudowie, żeby czynność ta poszła szybko i sprawnie.
Najnowsze maszyny komputerowe oprócz tego, że też mają nożyk na obudowie, dodatkowo posiadają jeszcze wygodniejsze rozwiązanie, zaczerpnięte z maszyn przemysłowych - automat do obcinania nici po zakończeniu szwu (szycia). Działa to w ten sposób, że gdy zakończymy szyć odcinek szwów, maszyna sama obetnie nici (górną i dolną, zrobi to pod materiałem, w taki sposób, że na wierzchu wszystko wygląda perfekcyjnie). Dodatkowo funkcję tą można programować (włączać i wyłączać). Dopóki funkcji tej nie znaliśmy nie zdawaliśmy sobie sprawy jak jest użyteczna i jak bardzo skraca czas szycia.

Budowa transportera (ząbków)
Maszyny mechaniczne posiadają mniej ząbków transportujących materiał niż maszyny komputerowe. Wpływa to na płynność podawania materiałów oraz na precyzje szycia.
Transporter w maszynach mechanicznych ma 4-5 ząbków, a w komputerowych zazwyczaj 7 ząbków (7-płozowy transporter).

Szerokość i długość ściegów
Bardzo istotny fakt. Maszyny mechaniczne mają z reguły maksymalną szerokość ściegów wynoszącą 5 mm, maszyny komputerowe z reguły 7 mm, a te najwyższej klasy aż 9 mm!
Ściegi ozdobne lepiej wyglądają jak są szersze, są wtedy czytelniejsze, zwłaszcza, gdy zastosujemy jakąś fantazyjną nitkę... warto o tym pamiętać już przy wyborze maszyny.
Na pierwszy rzut oka funkcji tej nie widać, jednak później może się okazać widoczna aż nadto. Ma to również wpływ na to, jak szeroką igłę podwójną będziemy mogli zastosować w swojej maszynie (szerokość - rozstaw igieł podwójnych to 2, 4, 6 lub 8 mm).
Jeśli chodzi o długość ściegów, przeważnie maszyny mechaniczne, jak i komputerowe mogą szyć ściegi o długości 4 lub 5 mm. Naszym zdaniem różnice te nie są tak istotne jak w przypadku szerokości ściegów.

Automatyczny nawlekacz
Dziś prawie wszystkie modele maszyn mechanicznych i komputerowych posiadają automatyczny nawlekacz igły. Tylko modele naprawdę podstawowe nie mają tego rozwiązania. Oczywiście o wiele łatwiej jest nawlec maszynę z wbudowanym nawlekaczem, niż taką bez nawlekacza.

Automatyczne obszywanie dziurek na wymiar guzika
Kolejna fajna funkcja. Najprostsze maszyny mechaniczne posiadają funkcje półautomatycznego obszycia dziurki, a maszyny mechaniczne wyższej klasy posiadają już automat, który obszywa dziurkę w jednym cyklu, sam. Wystarczy, że włożymy guzik w stopkę i naciśniemy na pedał.
Maszyny komputerowe oczywiście też to potrafią. Dodatkowo mają kilka, a nawet kilkanaście wzorów dziurek (np. z oczkiem, bieliźniana, zaokrąglona, itp).

Wbudowane czcionki do wyszywania - Alfabet(y)
To funkcja zarezerwowana tylko do maszyn komputerowych i to najczęściej tych wyższej klasy. Warto też pamiętać, że czcionki (napisy) wyszywane przez maszyny z szerokością ściegów 7 mm lub 9 mm będą ładniej “pisały” po tkaninach, niż te z szerokością ściegów wynoszącą 5 mm. Szerokość ściegów to w tym wypadku wysokość liter. Bardzo ważne jest, żeby w czcionkach były polskie znaki, takie jak ą, ć, ę, ś, itp.
Po co nam, bowiem literki jak nie możemy napisać Róża czy Błażej...

Wbudowana pamięć kombinacji ściegów, tekstów
Kolejna funkcja zarezerwowana dla zaawansowanych maszyn komputerowych to pamięć kombinacji ściegów (odcinków) czy wyrazów (imion), a nawet zdań. Bardzo łatwo i szybko można otworzyć wcześniej zapisane kombinacje i od razu je szyć (zawsze wyglądają tak samo - szczególnie ważne, gdy szyjemy coś powtarzalnego).

Regulowany docisk stopki
Następna ważna funkcja. Szyjąc delikatne materiały najczęściej musimy zmniejszyć docisk stopki, warto by w naszej maszynie było to możliwe.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 mar 2016, o 15:45

Artu pisze:A mi na wczorajszą 50-tkę nikt nie złożył życzeń :obrazony:


Bo to jest już jest ten czas. kiedy zaczyna się gratulować, a nie życzyć :thumb:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 18 mar 2016, o 06:20

100 lat, 100 lat :approve:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 18 mar 2016, o 07:24

marek, czym Tobie podpadłem... hmm :wow2: :rotfl2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"

Wróć do „Elektro-narzędzia i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości