Witam po przerwie...

Zanim namalujesz swoje pierwsze dzieło, "dzień dobry" wszystkim powiedz.
Regulamin forum
Serdecznie witamy nowo przybyłych na naszym forum i zapraszamy do ujawnienia się :banana:

Uratuj Zborka - Podaj w temacie wątku swoją lokalizację!
Wstaw awatar i lokalizację - Nie wiesz jak? Skorzystaj z linku z instrukcją lub zapytaj nas :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
pkruk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-01-2024
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: pkruk » 9 sty 2024, o 17:33

Cześć :)

Miałem trochę przerwy w hobby, musiałem ogarnąć trochę swoje życie na innych frontach ;)
Ostatnio jednak coraz śmielej myśle o tym, aby wrócić do tego relaksującego zajęcia :>

Przed zrobieniem sobie przerwy wszystko co miałem związane z heli sprzedałem. No może oprócz kompletu MKSów X8, które wciąż gdzieś leżą w szufladzie.

Na razie postanowiłem odpalić symka. Jakież było moje zdziwienie gdy odkryłem, że mój projektor ma input laga 0 (zero!) milisekund względem obrazu wyświetlającego przez laptopa. Podjarany tym faktem stwierdziłem, że muszę sprawdzić jak na laptopie będzie chodził neXt w 4K. Miód malina, 60 FPS i gładko jak pupcia niemowlęcia. Nie mam apki, więc zamówiłem. Jutro chyba odbiorę. Jestem ciekaw jak po paru dobrych latach paluszki będą sobie radzić na drągach :)

Pozdr,
Paweł /kruku/
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 sty 2024, o 17:52

Ozesz kurde. To teraz ja też muszę wrócić :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 sty 2024, o 19:27

Oooożeeeeeeszszszsz!!!!! Ja tylko tyle powiem OOOOŻEEESZ!!!!! Sie dzieje!!! Dobrze jest!!!
Kowal coś przebąknął ostatnio... nooooo... DOBRZE!!! ja p!3rdole jak się ciesze!!!
Normalnie ... jak biblii ... że jedna zbłąkana owieczka co się odnalazła bardziej cieszy niż.... czy tam jakoś tak...
:dance: :dance: :dance:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 sty 2024, o 01:18

Jak tak dalej pójdzie to i ja będę musiał wrócic do latania :roll:
Awatar użytkownika
pkruk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-01-2024
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: pkruk » 10 sty 2024, o 10:01

Na pewno nie wrócę w zakresie takim jak kiedyś. Raczej myślę o tym, żeby polatać od czasu do czasu, rzadziej. Przy okazji spotkać się z ludźmi i pogadać o różnościach :) Jeśli model to jeden i nie za duży, taki na 6S. Myślę np. o Logo 480 XXTREME i maks 6 pakietów. Ktoś może tym latał?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sty 2024, o 10:27

Czyli wracasz do tego etapu do ktorego ja powoli dochodze. Bardzo dobrze!!
Zle sie dzieje jak jak hobby zaczyna sie w glowie wgryzac w miejsce obowiazku... czasem na chwile to jest fajne, ale z czasem zaczyna zabijac sens istnienia hobby, czyli przyjemnosc.
Miejmy nadzieje do szybkiego zobaczenia na polu!! Ostanio upały zelżały, ale przyjdzie i czas, że mrozy odpuszczą... :thumb:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 sty 2024, o 10:38

pkruk pisze:Na pewno nie wrócę w zakresie takim jak kiedyś. Raczej myślę o tym, żeby polatać od czasu do czasu, rzadziej. Przy okazji spotkać się z ludźmi i pogadać o różnościach :) Jeśli model to jeden i nie za duży, taki na 6S. Myślę np. o Logo 480 XXTREME i maks 6 pakietów. Ktoś może tym latał?


Weź pod uwagę to że Mikado odpuściło rozwój helikopterów i skupiło się wyłącznie na elektronice. Ta 480XX to model sprzed 11 lat.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sty 2024, o 11:13

Bo co tu jeszcze rozwijać jak zrobiłeś coś co po prostu jest dobre ;)
Awatar użytkownika
pkruk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-01-2024
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: pkruk » 10 sty 2024, o 11:46

mwx pisze:Weź pod uwagę to że Mikado odpuściło rozwój helikopterów i skupiło się wyłącznie na elektronice. Ta 480XX to model sprzed 11 lat.


Sprawdzę różne opcje. Założenia mam takie, że chciałbym model w okolicach klasy 500-550, który będzie żwawy na 6S (czyli nie za ciężki kloc). Nie musi to być najnowsza konstrukcja, oby sprawdzona, dostępna do zakupu i w miarę uznana, z dostępnymi częściami w Europie.

Jakie współcześnie heliki według was spełniają te założenia?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 10 sty 2024, o 12:17

XL520/550, ale nowych już nie ma. Tylko używki.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 10 sty 2024, o 12:30

Popieram. No chyba ze ten Nimbus, czyli nowsza wersja 550tki ale osobiscie nie wiele o nim wiem i na zywo nie widzialem..
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 10 sty 2024, o 12:34

pkruk pisze:Na pewno nie wrócę w zakresie takim jak kiedyś. Raczej myślę o tym, żeby polatać od czasu do czasu, rzadziej. Przy okazji spotkać się z ludźmi i pogadać o różnościach :) Jeśli model to jeden i nie za duży, taki na 6S. Myślę np. o Logo 480 XXTREME i maks 6 pakietów. Ktoś może tym latał?


Ja latam ale mam wyciagnietego na 520mm, waga piorkowa, lata spoko. XL 520/550 jest na nim wzrorowany i wiele czesci pasuje 1:1. Jesli chodzi o symkowanie to wyprobuj gogle VR - deklasuje tradycyjne symkowanie na plaskim ekranie (nawet duzym) ;)
Awatar użytkownika
pkruk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-01-2024
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: pkruk » 10 sty 2024, o 13:31

No właśnie a Logo 480 XXTREME jest cały czas w sprzedaży :dk: Stary ale chyba w produkcji?

Carson pisze:Ja latam ale mam wyciagnietego na 520mm, waga piorkowa, lata spoko. XL 520/550 jest na nim wzrorowany i wiele czesci pasuje 1:1. Jesli chodzi o symkowanie to wyprobuj gogle VR - deklasuje tradycyjne symkowanie na plaskim ekranie (nawet duzym) ;)


No właśnie coś o tym czytałem. To jest ciekawe! neXt pisze, że: "First flight sim with support for Oculus Rift, HTC Vive and Windows Mixed Reality Headsets (Open VR / Virtual Reality).". No a ja mam Maca... :/
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 10 sty 2024, o 14:16

pkruk pisze:No właśnie a Logo 480 XXTREME jest cały czas w sprzedaży :dk: Stary ale chyba w produkcji?

Carson pisze:Ja latam ale mam wyciagnietego na 520mm, waga piorkowa, lata spoko. XL 520/550 jest na nim wzrorowany i wiele czesci pasuje 1:1. Jesli chodzi o symkowanie to wyprobuj gogle VR - deklasuje tradycyjne symkowanie na plaskim ekranie (nawet duzym) ;)


No właśnie coś o tym czytałem. To jest ciekawe! neXt pisze, że: "First flight sim with support for Oculus Rift, HTC Vive and Windows Mixed Reality Headsets (Open VR / Virtual Reality).". No a ja mam Maca... :/


Tak, zdaje sie ze kity i czesci nadal w sprzedazy. Co do VR to HELI-X dziala z maciem (przynajmniej wg ich strony). Mozesz przetestowac za free. Jedno lotnisko i chyba 2-3 modele. Ja latam w goglach na demku helixa i wrazenia petarda :D Z VR zima to juz nawet nie ma mobilizacji zeby odmrazac paluchy i kinola
https://www.heli-x.info/cms/download-2/
Awatar użytkownika
pkruk
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 09-01-2024
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: pkruk » 10 sty 2024, o 14:57

Dzięki za linka. Heli-X znam doskonale i lubiłem na nim latać. W tej chwili na Mac są w sumie już chyba 3 symki - neXt oraz Heli-X, a AccuRC jest w testach beta.

Co do VR to już gorzej. Nie zglębiałem w ogóle tematu, ale tak na szybko znalazłem np. takie:
https://www.vive.com/us/product/vive-xr-elite/specs/

Jakich gogli używasz?

-- edit --
jednak na Maca Silicon nic nie ma, pozostaje oldschool
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 10 sty 2024, o 20:24

Ja kupilem wiekowe oculus rift s, Pkali lata chyba na hp reverb g2 a Max na oculus quest
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 13 sty 2024, o 12:30

Cześć Paweł, dobrze że wróciłeś :piwo2:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 sty 2024, o 09:34

Ooo, witaj Pawle. Miło znowu zobaczyć na ekranie, a jeszcze fajniej będzie pogadać na żywo. Stara, doświadczona gwardia wraca, no i fajnie. Będzie można znowu czegoś się dowiedzieć :).
A co do modelu, to w rozmiarze o którym myślisz osobiście popatrzyłbym na Nimbusa 550 od XL Power, tak jak już było sugerowane (sam mam "starego" 550), albo na małego Trona, czyli Tron 5.5E (bardzo lekki). Chyba tym dwóm będzie koncepcyjnie najbliżej do wymienionego Logo.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Witajcie, to ja!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość