Zasilacz eFUEL 30A

Źródła energii dla naszych ładowarek...
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 28 paź 2018, o 19:28

omcKrecik pisze:AdamP, jeżeli sobie życzysz, to tę terapię mam ogarniętą... Opłaca się reanimować, IMHO spostrzeżenia dobrze rokują ;)

Dzięki Andrzej i tak dużo pomomogłeś :nw: pacjęta mam już rozkręconego a że lutownicy się nie boję to nabędę tranzystorki.
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 paź 2018, o 01:12

Nie wiem, czy upolujesz gdzieś jeszcze te ZETEXY :( , ta półprywatna Firma z UK już nie istnieje. Ci, co przejęli resztę po niej mają zdaje się inną strategię ekonomiczną, więc to już nie to.
Ale można dobrać inne, tranzystorów na rynku jak mrówków :mrgreen:
Na mój niuch to i na starych BC327/337 Texasa (lub Telefunkena, albo jakichś innych starych dobrych starej dobrej nie chińskiej firmy) by poszło i chodziło. Tylko może być trochę kłopocik ze zmieszczeniem ich tam, są sporo większe od tych ZTX.

P.S. Wyczuwam jakąś istotną różnicę między pacjętem a pacjentem... ;) Byłeś Młodą Lekarką ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 21 lis 2018, o 10:03

To na szybko, celem podsumowania, odebrałem zasilacz ponad miesiąc temu, od tamtej pory do spółki z dwoma reaktorami 250W, naładował już kilkadziesiąt pakietów, grzeje się wyraźnie mniej, przy mniejszych pakietach, wentylator nawet nie startuje. Także oby tak dalej. Nie mówiąc już o tym, że Krecik jako jedyny podjął się próby ratowania tego sprzętu, bo lokalne serwisy albo od razu kręciły nosem, albo że mogą spróbować, ale tylko ze schematem...
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 21 lis 2018, o 13:48

mikegsx400 pisze: grzeje się wyraźnie mniej, przy mniejszych pakietach wentylator nawet nie startuje. Także oby tak dalej.

I tak powinno być fabrycznie. A że nie było... Spoko, damy radę ;)
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 23 lis 2018, o 18:09

Ok kilka tygodni temu mój zdechlak wrócił do zdrowia i po kilku dniach katowania wygląda na to że wszelkie zabiegi i proces naprawy został przeprowadzony ze 100% skutecznością.
Jeszcze raz dzięki za uratowanie mojego zasilacza i polecam, da się naprawić i działa :juppi:
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 lis 2018, o 21:54

Kurna, takiego babola walnęli. Krecik - we wszystkich jest to samo o czym gadaliśmy?
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 23 lis 2018, o 22:31

Tak, we wszystkich ta sama usterka, tylko o różnym stopniu nasilenia. Pewnie wynika to ze stopnia degradacji półprzewodników, co potwierdzają pomiary uszkodzonych elementów.

Nie tylko im się zdarzył taki babol, w znacznie bardziej odpowiedzialnych urządzeniach znanych i cenionych producentów spotykałem różne "kwiatki". Tak więc myślę, że takie drobne potknięcia konstruktora (a może księgowego ? ;) ) nie deprecjonują całego wyniku wysiłku wielu ludzi.
Przeglądałem te e-Fuele, to i owo zmierzyłem. Na nic podejrzanego się nie natknąłem. Ogólnie dobrze wykonane, parametry eksploatacyjne też bardzo dobre. Zabezpieczenia działają sprawnie, dokładnie i bardzo szybko (zwłaszcza to najważniejsze OvCP - nadprądowe), to jest bezpieczny, dobry zasilacz.
Wewnętrzne woltomierze troszkę ściemniają (za wyjątkiem jednego egzemplarza), ale w granicach błędu mało istotnego.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...

Wróć do „Zasilacze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości