Heli piknik - Wincentów 2015

Zawody (nie tylko miłosne), większe spotkania, pokazy, targi lotnicze, wydarzenia.

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 26 lut 2015, o 12:06

Panowie, kilka metrów w bezpiecznej strefie jest ogrodzone mini boisko i plac zabaw dla maluchów, ostatnio widziałem tam stół do pingla :D poza tym w zeszłym roku miałem do ogarnięcia sprawy organizacyjne plus własna rodzina, tak na prawdę polatałem dopiero w niedzielę rano. Mało tego- koledze Bażant z soboty na niedzielę urodził się młody Bażant :kopara: Bartek w nocy pojechał odebrać i następnego dnia przyjechał na zlot :shock:
Jeszcze jedna być może istotna sprawa- Wincentów 2015 nie ma nic wpólnego z Kociszewem, jest to spotkanie o charakterze fun fly, pozbawione spnsorów i innych cateringów.
Do chwili obecnej dotarły do mnie sygnały od wielu osób potwierdzające chęć przybycia w terminie 20-21 06, w tym wielu przyjedzie również do Bąkowa z kolei sporo osób nie pojechałoby nigdzie gdyby nie Wincentów. Jedna osoba pojechała by do Bąkowa gdyby nie było Wincentowa co postaram się jakoś zrekompensować (latam średnio, ale za to robie bardzo widowiskowe krety :D )
Ninejszym podtrzymuje podany termin spotkania a na pojednanie mogę zaproponować "replay"na zakończenie sezonu, powiedzmy trzy tygodnie przed MP, jeśli dopisze frekfencja być może rozwiązało by to problem terminów na lata następne.
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 lut 2015, o 12:22

Sprawdziłem sobie gdzie jest słynny Wincentów i widzę że to raptem mocny rzut beretem ode mnie więc czym prędzej wpisuję do kalendarza :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 lut 2015, o 13:49

Wincetowem jestem jak najbardziej zainteresowany i weekend 20-21 czerwca mi odpowiada.
Pierwszy weekend Lipca mi nie odpowiada... ale
...
Moze lepiej zrobic jakas ankiete?


P.S. Jesli chodzi o moj stosunek do Wincentowa w ogole to jestem jedna z osob ktora przynajmniej w tym roku wlasnie nie pojedzie nigdzie jesli nie pojedzie do Wincentowa. I nie wazne dlaczego - poprostu tak jest.

EDIT2: [ciachu-ciachu] Dziekuwa Ramotny!!
:)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, o 14:25 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 lut 2015, o 14:10

pozwoliłem sobie w PIERWSZYM poście (a raczej przed nim) dołączyć ankietę. AdamP jako właściciel może ją też zmieniać/uzupełniać (choć nie wiem jak się zachowają wyniki jeśli zostaną wprowadzone zmiany listy opcji)
UWAGA! zaznaczenie więcej niż jednej opcji to oddanie kilku głosów. Statystyki nie dotyczą liczby głosujących osób tylko WSZYSTKICH zaznaczonych opcji
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 lut 2015, o 14:27

Ramotny pisze:AdamP jako właściciel może ją też zmieniać/uzupełniać (choć nie wiem jak się zachowają wyniki jeśli zostaną wprowadzone zmiany listy opcji)


W razie czego na haslo Adam zrobi reset i zaglosujemy jeszcze raz - ilez to roboty... Wszyscy przegladamy forum, wiec spoko bobik.
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 26 lut 2015, o 14:39

No to róbcie jak chcecie.... Nie chcecie żebyśmy mogli przyjechać no to trudno.... P. S. Dawanie przykładu ze ktoś zostawił żonę tuż po porodzie żeby wrócić na zlot heli to nie jest coś pozytywnego....
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 26 lut 2015, o 15:09

Nie masz zielonego pojęcia jak to dokładnie wyglądało, nie znasz ani kolegi, ani jego żony, rodziny ani okoliczności.
Nie oceniaj więc kolegi bo to głupie.

Co do terminów - mozna na to spojrzeć z drugiej strony, przecież nikt wcześniej nie konsultował terminu imprezy w Bąkowie.
Nie uważam że powinien koniecznie to zrobić - ale przecież wiadomo że u nas też co roku jest organizowana, a prawo kto pierwszy ten lepszy nie ma zastosowania w takich przypadkach.
Ustalony został termin , i tyle - ale to nie oznacza że impreza u nas musi automatycznie uwzględnić to i zrezygnować z czerwca na rzecz kwietnia.
Może na przyszły rok wynegocjować terminy pomiędzy organizatorami , wówczas nie będzie problemów ?
Niestety jak się wytnie lipiec i sierpień (sezon urlopowy) to zostaje czerwiec ( i to tez bezpieczniej jego druga połowa) i wrzesień .
Taki mamy klimat i pogodę niestety.
Ankieta ma co najwyżej wartość poznawczą, bo Adam jako organizator już się wypowiedział.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, o 15:43 przez Jazz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 lut 2015, o 15:40

Odnosnie kwestii Warszawa vs Wroclaw.

Czy jest ktos z Sieradza?
Jest to mniej wiecej srodek odleglosci pomiedzy Warszawa a Wrockiem.
Pasowaloby tam dla przykladu zorganizowac zlot, najlepiej na przelomie lipiec-sierpien, tylko po to, zeby pokazac, ze....
... NIKT NIE PRZYJEDZIE, albo przyjada trzy osoby na krzyz.

Imprezki tego typu i tej skali maja to do siebie, ze niestety (albo stety) maja charakter dosc lokalny.
Wiem, ze kilka osob z okolic Warszawy pojedzie do Wroclawia.
Wiem ze kilka osob z Wroclawia przyjechaloby (albo i przyjedzie do Warszawy).

Terminy ktore zostaly zaproponowane znalazly sie w Ankiecie.
Glosy sie licza.

Zapewniam Cie Vader, ze nikt nie ustala terminow specjalnie po zlosci tak zeby komus z Wrocka nie pasowalo.
Jestem o tym przekonany.
A Twoje sugestie, ze tak wlasnie jest sa przykre i krzywdzace.

Wiec zamiast tego zaproponuj konkretny termin i popros Adama zeby dopisal do ankiety.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 26 lut 2015, o 15:49

Termin, lokalizacja to jedna rzecz, druga to charakter samej imprezy - dla mnie to okazja do spędzenia czasu z kolegami, polatania for fun.
Sponsorzy, zawody, podejście do latania jak do sportu to dla mnie juz nie hobby, i takich imprez unikam.
Każdy ma oczywiście prawo do lubienia czego innego, i to tylko mój indywidualny punkt widzenia.
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 lut 2015, o 16:50

Powiem szczerze że trochę się Wam dziwie... No chyba że Warszawa to taka duża aglomeracja że na co dzień wiele osób się nie zna, nie latacie razem i taki lokalny zlot jest okazją żeby poznać swoje podwórko. We Wrocławiu sytuacja wygląda tak że latamy generalnie razem i jest to grupa 10-15 osób. Jeżeli na nasz zlot nie przyjadą ludzie spoza naszego wrocławskiego środowiska (a po zeszłym roku wiemy że organizacja konkurencyjnej imprezy się do tego bardzo mocno przyczyni) to na zlocie w Bąkowie spotkam się w podobnym gronie jak co tydzień, a nowe osoby (które bardzo chętnie poznałbym) policzę na palcach jednej ręki :(

Latam od 2010 i wspólnie z ekipą wiele razy bywaliśmy na imprezach organizowanych blisko lub pod Warszawą. Ruszamy dupy bo traktujemy to jako wydarzenie - ogólnopolski zlot helikowy. Chciałoby się aby to działało również w drugą stronę.

P.S. W Bąkowie też jest funfly. Zawody to są Mistrzostwa Polski, MŚ, HELIMASTERS. Jeżeli uda nam się rozegrać jakieś konkurencje to będzie to z przymrużeniem oka, dla śmiechu i dobrej zabawy ;)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 26 lut 2015, o 17:17

Trochę jest tak jak napisał Aikus - jest grupa ludzi która i tak nie ruszy się poza okolice Warszawy - z różnych względów, im obojętne jest co będzie sie działo w innych rejonach Polski.
Co do aglomeracji - po części jest tak jak napisałeś, u nas ludzie nie latają w jednym miejscu lecz w wielu rozsianych po różnych stronach Warszawy i okolic, więc raz na jakiś czas fajnie będzie spotkać się towarzysko w 1 lokacji :-) Oczywiście każdy komu będzie się chciało przyjechać będzie bardzo mile widziany :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 lut 2015, o 17:48

@telemaniak, rozumiem, ze chcialbys przyjechac, ale jesli bedziesz mial do wyboru Bąkow albo Wincentow - wybierzesz Bąków. To oczywiste.

Ja oczywiscie tez bym chcial, zebys przyjechal. Ty, Vader, i w ogole wszyscy i z Wrocka i skad tam jeszcze.

Termin Wincentowa jest juz ustalany demokratycznie. Lepiej byc nie moze jesli bierzemy pod uwage dobro ogolu a nie jednostki.

To czego nie rozumiem, to oskarzycielski ton waszych wypowiedzi.
Dziwisz sie nam?
To znaczy komu i czemu konkretnie?
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 26 lut 2015, o 17:58

Ja na przykład biorę pod uwagę głównie czas dojazdu. Do Wincentowa mam 2 godziny drogi. Wrocław jest niestety 400km od mojej lokalizacji. Po prostu trochę łatwiej mi dojechać do centralnej Polski. Być może inni też tak na to patrzą. Bardzo chętnie podjechałbym do Bąkowa, ale jadę tam 2x dłużej...
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 26 lut 2015, o 18:05

Już nic nie piszę - nie chciałem nikogo urazić :)
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 26 lut 2015, o 18:29

Jazz pisze:Trochę jest tak jak napisał Aikus - jest grupa ludzi która i tak nie ruszy się poza okolice Warszawy - z różnych względów, im obojętne jest co będzie sie działo w innych rejonach Polski.
Co do aglomeracji - po części jest tak jak napisałeś, u nas ludzie nie latają w jednym miejscu lecz w wielu rozsianych po różnych stronach Warszawy i okolic, więc raz na jakiś czas fajnie będzie spotkać się towarzysko w 1 lokacji :-) Oczywiście każdy komu będzie się chciało przyjechać będzie bardzo mile widziany :-)

I to chyba jest dobre podsumowanie..
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 26 lut 2015, o 18:31

Tak samo jak Telemaniak powyżej - nie było moim celem wywoływać konflikt....

Ja po prostu chciałbym być na obu zlotach bo pewnie więcej nie będzie.... Radom juz nie istnieje, Piotrków Trybunalski tez nie, tak samo Płock.... Kiedyś też Opole było.... Szkoda.... A jak dwa lata temu byłem w Skoczowie na zlocie fpv to byłem zaskoczony jaka była frekwencja.... A zobaczcie gdzie jest Skoczów - a tyle ludzi przyjechalo....
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 lut 2015, o 19:37

Nie no, Panowie ja rozumiem, ze Wasze intencje sa jak najbardziej pozytywne, rozumiem ze chcielibyscie byc na obu imprezkach (ja, jak juz mowilem na pewno bym chcial, zebyscie przyjechali do Wincentowa), ale nie rozumiem czego konkretnie oczekujecie... Dlatego drąże...
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 26 lut 2015, o 19:54

aikus pisze:... ale nie rozumiem czego konkretnie oczekujecie... Dlatego drąże...

A co tu drążyć jak od drugiego postu to widać. Problemem dla niektórych jest bliskość terminowa dwóch imprez, dla innych nie.
Każdy ma swoje za i przeciw i różną sytuację rodzinną, terminową i możliwości plus chęci przemieszczania się i uczestnictwa w gronie ogólnopolskim lub lokalnym.

Kto będzie mógł i chciał to pewnie przyjedzie na jedna, drugą lub w wyjątku zapewne na obie imprezy (doświadczenia zeszloroczne raczej nie budzą mej wiary, że będzie wiele takich osób) i chyba nie ma tu co za dużo się rozwodzić..
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 9 mar 2015, o 22:12

Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie załatwiania namiotu wojskowego, coby pakietów pod gołym niebem nie ładować :)
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 9 mar 2015, o 22:24

AdamP pisze:Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie załatwiania namiotu wojskowego, coby pakietów pod gołym niebem nie ładować :)

Dobra myśl. W zeszłym roku wieczorna rosa nie zachęcała do ładowania na trawce. Ja zabieram jakąś dodatkową matę czy coś w ten deseń.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9

Wróć do „Imprezy krajowe i zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości