Spirit

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 12 paź 2018, o 12:42

windcatcher pisze:A co ten system geolinka robi jak zejdziesz poniżej pułapu ustalonych 5m?

Samo podbicie czy całkiem odbiera kontrolę, zamraża ogon i strzela do góry jak w przypadku rescue??


Po pierwsze, te 5 m to wartość domyślna. Można ją zmienić.
Po drugie uruchamia rescue i tu zaczyna się zabawa, bo Spirit ma kilka rescue do wyboru. Może na przykład zadziałać tak jak w Brainie, czyli odwraca wirnikiem do góry i strzela w górę (nie masz kontroli nad modelem przez ułamek sekundy) albo, w innym trybie, podbić go bez odwracania wirnika do góry, jeżeli uzna, że tak będzie szybciej (bo wirnik jest aktualnie na dole).

Jak chcesz potestować, kup spitita, a geolinka Ci pożyczę ;)

Aikus, mam phantoma 4pro i te wszystkie czujniki przeciw uderzeniu w przeszkody mam wyłączone, bo one są niebezpieczne w warunkach w jakich ja go używam.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 paź 2018, o 12:48

Pkali ma spirita, powoli go namawiam aby potestował geolinka ale nie chce kupić ;)
@pkali pożyczymy geolinka??

Ja dzisiaj testowałem bailout zapinając holda w locie i też raz spadłem ale na szczęście Czejsem i w bardzo duże chaszcze więc tylko podwozie pękło.

Gałka już na trzecim silniku i dalej dziwnie buczy i jakieś szatańskie ryki ma od czasu do czasu. Planuję jeszcze zmienić pinion z 10 na starą 11-tkę bo na razie najchętniej bym nie dotykał łożysk...
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 12 paź 2018, o 12:51

Ten geolink coś tam waży, więc dla Oxy2 będzie to odczuwalne, ale w razie czego dajcie znać. Prześlę.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2018, o 13:14

PiotrS pisze:
Po pierwsze, te 5 m to wartość domyślna. Można ją zmienić.
Po drugie uruchamia rescue i tu zaczyna się zabawa, bo Spirit ma kilka rescue do wyboru. Może na przykład zadziałać tak jak w Brainie, czyli odwraca wirnikiem do góry i strzela w górę (nie masz kontroli nad modelem przez ułamek sekundy) albo, w innym trybie, podbić go bez odwracania wirnika do góry, jeżeli uzna, że tak będzie szybciej (bo wirnik jest aktualnie na dole).


Właśnie... ja tak... po tym jak Ty trochę powiesiłeś psów na tym Rescue w Brainie to się trochę temu systemowi przyjrzałem i WYDAJE MI SIĘ (jeszcze nie sprawdzałem), że bardzo dużo można tam poprawić w jego działaniu w ustawieniach zaawansowanych. Parametrów tam jest od groma, wiele jest takich, których działanie wydaje się być intuicyjne.
To co mogło się pogorszyć to może po prostu ustawienia defaultowe po którymś upgradzie, bo może poprzednie były zbyt agresywne i powodowały jakieś problemy??
Ale tu już rzecz jasna zgaduję.

PiotrS pisze:Aikus, mam phantoma 4pro i te wszystkie czujniki przeciw uderzeniu w przeszkody mam wyłączone, bo one są niebezpieczne w warunkach w jakich ja go używam.


A jakie to warunki i co się wtedy dzieje? (pytam z ciekawości).
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 12 paź 2018, o 13:27

aikus pisze:Właśnie... ja tak... po tym jak Ty trochę powiesiłeś psów na tym Rescue w Brainie to się trochę temu systemowi przyjrzałem i WYDAJE MI SIĘ (jeszcze nie sprawdzałem), że bardzo dużo można tam poprawić w jego działaniu w ustawieniach zaawansowanych. Parametrów tam jest od groma, wiele jest takich, których działanie wydaje się być intuicyjne.


Skoro już mowa o porównywaniu Spiryta z Brajankiem - w obu siedzą identyczne czujniki (MPU6050 i MPU6000), więc potencjalnie możliwości obu systemów zależą wyłącznie od optymalizacji kodu i wspomnianych parametrów.

Taki randomowy fakt, na wypadek gdyby miała się rozwinąć dyskusja nt. "co lepsze" :P
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 12 paź 2018, o 13:28

Całkiem możliwe, że da się. Nie mówię, że nie

Jeżeli chodzi o DJI, to sprawa jest prosta - jak masz włączone czujniki, to w pewnej niewielkiej odległości od podłoża tracisz możliwość sterowania w poziomie. Możesz tylko podnieść albo opuścić model. Problem polega na tym, że ja w 95% startuję i ląduję na poruszającej się łodzi ;)
Ponieważ DJI staje się unieruchomiony w poziomie, a jacht i jego osprzęt się porusza, to katastrofa byłaby murowana.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 paź 2018, o 13:29

aikus pisze:
PiotrS pisze:
Po pierwsze, te 5 m to wartość domyślna. Można ją zmienić.
Po drugie uruchamia rescue i tu zaczyna się zabawa, bo Spirit ma kilka rescue do wyboru. Może na przykład zadziałać tak jak w Brainie, czyli odwraca wirnikiem do góry i strzela w górę (nie masz kontroli nad modelem przez ułamek sekundy) albo, w innym trybie, podbić go bez odwracania wirnika do góry, jeżeli uzna, że tak będzie szybciej (bo wirnik jest aktualnie na dole).


Właśnie... ja tak... po tym jak Ty trochę powiesiłeś psów na tym Rescue w Brainie to się trochę temu systemowi przyjrzałem i WYDAJE MI SIĘ (jeszcze nie sprawdzałem), że bardzo dużo można tam poprawić w jego działaniu w ustawieniach zaawansowanych. Parametrów tam jest od groma, wiele jest takich, których działanie wydaje się być intuicyjne.
To co mogło się pogorszyć to może po prostu ustawienia defaultowe po którymś upgradzie, bo może poprzednie były zbyt agresywne i powodowały jakieś problemy??
Ale tu już rzecz jasna zgaduję.

PiotrS pisze:Aikus, mam phantoma 4pro i te wszystkie czujniki przeciw uderzeniu w przeszkody mam wyłączone, bo one są niebezpieczne w warunkach w jakich ja go używam.


A jakie to warunki i co się wtedy dzieje? (pytam z ciekawości).

Rescue w brainie albo działa ok albo nie jak jest za dużo wibracji w modelu.

Ustawieniami tylko dopieszczasz detale ale niezależnie od nich jak sensory zostaną przeładowane wibracjami to rescue odwali babola.

U mnie się to już bardzo dawno nie zdarza ale wszędzie mam postawione rescue na grubych gąbkach 3-4mm lub grubych galaretach czyli futaba pad, lynx gel pad, 3m foam gruba).
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 12 paź 2018, o 13:35

PiotrS pisze:Całkiem możliwe, że da się. Nie mówię, że nie

Jeżeli chodzi o DJI, to sprawa jest prosta - jak masz włączone czujniki, to w pewnej niewielkiej odległości od podłoża tracisz możliwość sterowania w poziomie. Możesz tylko podnieść albo opuścić model. Problem polega na tym, że ja w 95% startuję i ląduję na poruszającej się łodzi ;)
Ponieważ DJI staje się unieruchomiony w poziomie, a jacht i jego osprzęt się porusza, to katastrofa byłaby murowana.


Ciężkie jest życie skippera ;)

Teraz to dopracowali ale kiedyś były jeszcze akcje, że model wystartowany poziomo nad wodę dawał nura. Tak czy inaczej dla bezpieczeństwa bym zawsze startował wysoko do góry a dopiero potem schodził nad taflę ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 12 paź 2018, o 13:42

wysoko do góry też nie za bardzo, bo sztag przeszkadza ;)
trochę do góry, potem w bok, wysoko do góry i wtedy spokojnie można przejść pod Bimini, żeby trochę cienia złapać :)

EDIT: epizod z nurem też miałem, ale to nie w DJI
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2018, o 14:01

windcatcher pisze:Rescue w brainie albo działa ok albo nie jak jest za dużo wibracji w modelu.



Też tak uważam, ale WYDAJE MI SIĘ, ze kiedyś w starszych wersjach, rescue odpalony w pozycji na plecach dużo bardziej najpierw podbijał model do góry ujemnymi kątami, zanim go odwrócił na brzuch.
Teraz prawie tego nie robi.

Ale - generalnie - jak dla mnie działa bezbłędnie.

PiotrS pisze:Jeżeli chodzi o DJI, to sprawa jest prosta - jak masz włączone czujniki, to w pewnej niewielkiej odległości od podłoża tracisz możliwość sterowania w poziomie. Możesz tylko podnieść albo opuścić model. Problem polega na tym, że ja w 95% startuję i ląduję na poruszającej się łodzi ;)
Ponieważ DJI staje się unieruchomiony w poziomie, a jacht i jego osprzęt się porusza, to katastrofa byłaby murowana.


Oszszszszwhuj... ale zdrada.
:)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 12 paź 2018, o 14:19

windcatcher pisze:
Teraz to dopracowali ale kiedyś były jeszcze akcje, że model wystartowany poziomo nad wodę dawał nura. Tak czy inaczej dla bezpieczeństwa bym zawsze startował wysoko do góry a dopiero potem schodził nad taflę ;)


Bebop 2 był znany ze swoich skłonności do nurkowania. Na szczęście Parrot po udostępnieniu logów wysyłał nowego, bo przyznali że to ich buba w oprogramowaniu śledzącym położenie ziemi na podstawie obrazu z dolnej kamerki.

Mam przybliżone koordynaty takiego zatopionego Bebopa, jakby ktoś chciał pobawić się w nurka :D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 paź 2018, o 15:25

PiotrS pisze:no więc dlatego olałem (między innymi) kalibrację, bo stwierdziłem, że do określenia wysokości (a to uruchamia rescue) brane są pod uwagę właśnie satelity


Z tego co wiem to nigdy wysokość nie jest brana z GPS'a bo jest za wolna i za mało dokładna. Wysokość bierze się z baro.
Helikoptery
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 12 paź 2018, o 23:44

windcatcher pisze:Pkali ma spirita, powoli go namawiam aby potestował geolinka ale nie chce kupić ;)
@pkali pożyczymy geolinka??

Ja dzisiaj testowałem bailout zapinając holda w locie i też raz spadłem ale na szczęście Czejsem i w bardzo duże chaszcze więc tylko podwozie pękło.

Gałka już na trzecim silniku i dalej dziwnie buczy i jakieś szatańskie ryki ma od czasu do czasu. Planuję jeszcze zmienić pinion z 10 na starą 11-tkę bo na razie najchętniej bym nie dotykał łożysk...
Michał chcesz się bawić, udostępnię spirita. Samemu mi się nie chce, jakiś wewnętrzny głos mi mówi, że lepiej poświęcić ten czas na symka lub ćwiczenie w realu.
...nauczyciela oszukasz, mamę oszukasz, a grawitacji nie oszukasz :)...




Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 paź 2018, o 06:31

model odbudowany
dziś dostanie drugą szansę
tym razem skalibruję kompas
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 13 paź 2018, o 07:14

No i super. Trzeba przetestować dokładnie zamiast od razu do szuflady. Tylko filmujcie tym razem :)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 paź 2018, o 10:01

Kupa. Model co prawda nie rozbity, ale geolink czasem daje zejść do poziomu gleby. Po 2 lotach włączyłem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 13 paź 2018, o 11:15

PiotrS pisze:Kupa. Model co prawda nie rozbity, ale geolink czasem daje zejść do poziomu gleby. Po 2 lotach włączyłem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


A w tym geolinku jest od spodu jakaś dziurka na baro? Zasłonięta gąbką czy widać sensor?

Swoją drogą trudno powiedzieć jak takie baro ma być dokładne bezpośrednio pod wirnikiem, który generuje ciągły sztorm ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 paź 2018, o 12:55

dziurki chyba nie ma, a teraz od spodu nie ma dostępu
coś tam przez obudowę widać, ale czy to baro czy GPS to nie wiem

albo ja coś źle robię, albo faktycznie to nie ma prawa działać
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 paź 2018, o 13:00

A gps nie powinien być na wierzchu?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 paź 2018, o 13:03

może i powienien
XLPower i Protos rc-heli.pl

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości