KBar vs. uSpirit

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 16 lis 2020, o 09:27

Zamówilem x360 który przyjdzie z KBar'em a na obecnej maszynie mam uSpirit'a, który koniec końców udało się ustawić i lata dobrze. Na forum kilka osób lata na KBar'ze więc się da i zastanawiam się co zrobić bo stara maszyna pójdzie na sprzedaż. Czy zostawić sobie uSpirit'a czy KBar'a? Minusem rozwiązania z uSpiritem jest oddzielne zasilanie serw ale w 425 z tym sobie poradzilem to i w 360 dam radę. Tylko który FBL jest lepszy?
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 16 lis 2020, o 09:51

To trochę tak, jakbyś porównywał czy kradziony stary Passat jest lepszy od nowej Skody
Pomijam moralny aspekt używania Kbara, ale jest to system bez aktualizacji, który nigdy nie rozwinie się poza obecną formę.
Spirit lata dobrze, jest rozwijany i aktualizowany, co powoduje że w przyszłości będzie lepszy.
Poza tym chyba ma system Rescue (duża wersja ma, nie wiem jak mini). A. To jednak duża zaleta.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2912
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 16 lis 2020, o 10:35

uSpirit też ma rescue.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 16 lis 2020, o 11:06

Kbar jest mocno przestarzały ale działa bardzo dobrze jak na swoją cenę.

Spirit jest przed nim lata świetlne do przodu, oferuje super możliwości, fajne tryby stabilizacji i super support producenta w razie problemów. Ale nie to, ze jest aż tak zaje**sty i najlepszy, mam spirita 2 i osobiście będę z niego prawdopodobnie rezygnował ;)
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 16 lis 2020, o 11:32

Dzięki za pomoc :)
Mentalnie też mi bliżej do Spirita ale chcialem znać jeszcze Wasze zdanie bo ja mam doświadczenia tylko z jednym FBLem.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 16 lis 2020, o 12:18

Stoliktomek pisze:Kbar jest mocno przestarzały ale działa bardzo dobrze jak na swoją cenę.

Spirit jest przed nim lata świetlne do przodu, oferuje super możliwości, fajne tryby stabilizacji i super support producenta w razie problemów. Ale nie to, ze jest aż tak zaje**sty i najlepszy, mam spirita 2 i osobiście będę z niego prawdopodobnie rezygnował ;)
Niestety Spirit ma jeszcze sporo do nadrobienia w stosunku do Braina czy Vbara. Lata "kwadratowo" i wiele figur, szczególnie piro, lata słabo.

Na co będziesz zmieniać?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1491
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 16 lis 2020, o 12:20

Tomek już nic nie kombinuj tylko kup braina ;)
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lis 2020, o 16:22

kBar potrafi totalnie zgłupieć kiedy coś się mocniej trzęsie w heliku szczególnie na ogonie.
Nie chcę po raz kolejny wgryzać się w meandry jego hardware'owej ułomności, ale trzeba zaznaczyć że to nie jest 100% kopia vBara mini ze względu na to że Chinczycy nie mają już od dawna dostępu do czujników użytych kiedyś w mini.

Do bardzo budżetowego, małego helika - kBar starczy. Do czegokolwiek cenniejszego bierz współczesny system - Spirita, Braina, vBara NEO czy to tam chcesz.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 16 lis 2020, o 16:59

mwx pisze:Do bardzo budżetowego, małego helika - kBar starczy. Do czegokolwiek cenniejszego bierz współczesny system - Spirita, Braina, vBara NEO czy to tam chcesz.

...BEASTIX'A :thumb: :juppi:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lis 2020, o 17:32

Jakiegoś współczesnego - czemu nie :)
Co kto lubi.
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 16 lis 2020, o 18:13

Kula pisze:
Stoliktomek pisze:
Na co będziesz zmieniać?


Decyzja już w sumie zapadła, w tym modelu wcześniej latał beastix w wersji v3 chyba (ar7200bx), bardzo mi ten system odpowiadał i z tego powodu będzie to microbeast w wersji v5 pro.

Brain jest ok, super działający system, mam w g420, ale nie przekonuje mnie. Tak szczerze mówiąc to glownie z uwagi na to, ze niespecjalnie tam cokolwiek rozwijają..

Spirit w ostatniej aktualizacji dostał funkcje antigravity, która na prawdę fajnie działa, natomiast brain do dzisiaj nie potrafi zrobić 3 banków z 3 różnymi trybami stabilizacji odpalanymi z przełącznika. Masz rescue zawsze na danym przełączniku albo masz stabilizację włączana razem z bankiem. Tak samo brain nie potrafi cię stabilizować na plecach ani odpalić rescue na plecach, ponieść i dopiero odwrócić - odwraca i dopiero podnosi. Trochę zacofane, chyba ze nie umiem jakichś funkcji znaleźć?

Wiadomo, są to dodatki do systemu, ale szczerze mówiąc, brain jest mocno w tyle za spiritem pod tym względem ;) w spiricie w trybie stabilizacji acro robisz modelem co chcesz, jak się gubisz puszczasz drążki i wraca do najbliższego poziomu.

Chodzi o to, ze w spiricie mam 3 banki - na jednym stabilizację acro pod przełącznikiem, na drugim coś tam a na 3 dopiero rescue, poza tymi 3 trybami banki te różnią sie jeszcze innymi parametrami, ale resztę w brainie mogę zrobić tak samo wiec bez sensu opisywać.

A beastx, po krótkim podglądaniu jak kolega testuje te funkcje które działają bliźniaczo do spirita zdecydowałem się na zakup używki w fajnej kasie ;)
Nie wiem czy będzie to wszystko szło ustawić w ten sam sposób, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;)
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 lis 2020, o 18:22

To dlaczego właściwie zamierzasz przesiąść się że spirita na coś innego?
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 16 lis 2020, o 18:25

Skupiasz się na tej funkcji Rescue jakbyś używał jej z 10 razy w każdym locie, a chyba aż tak źle nie latasz.
Ja wolę system, który lata poprawnie i ma dobrze napisany algorytm (np. piro kompensacje) a tu Spirit jest na razie w głębokim lesie. Króluje Vbar i Brain.
BeastX z softem 5.0.x i wyżej też jest już zupełnie ok.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 16 lis 2020, o 20:19

Don Mirson pisze:To dlaczego właściwie zamierzasz przesiąść się że spirita na coś innego?


Miru, powiedzmy, ze mam do niego pecha. Nie chce robić antyreklamy, jeśli chcesz wiedzieć co i jak to pisz na pw ;)

Kula pisze:Skupiasz się na tej funkcji Rescue jakbyś używał jej z 10 razy w każdym locie, a chyba aż tak źle nie latasz.
Ja wolę system, który lata poprawnie i ma dobrze napisany algorytm (np. piro kompensacje) a tu Spirit jest na razie w głębokim lesie. Króluje Vbar i Brain.
BeastX z softem 5.0.x i wyżej też jest już zupełnie ok.


Szczerze mówiąc raz w życiu jej faktycznie użyłem i to nie w sytuacji bez wyjścia, bo byłem wysoko tylko daleko, pewnie bym to ogarnął i bez tego ;) lubię się czasem pobawić, mieć w modelu coś fajnego i ciekawego - zupełnie niepotrzebnego.
Ot całe zamieszanie, czasem zamiast rescue chciałbym sobie wlaczyc stabilizację na plecach, tak się nauczyłem latania w ten sposób a brain mi na to nie pozwoli, symulatora można powiedzieć, ze bardzo nie Lubię.
Korzystam z obu tych systemów i porównuje ich możliwości poza samym lotem - te dodatki za które np w mikado i beastx musisz sporo zapłacić po zakupie systemu, a w spiricie po prostu je dostajesz przy zakupie i standardowych aktualizacjach.
Do lotu w brainie nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń, bo jest bardzo dobry. Tez odnoszę wrażenie, ze spirit czasem zachowuje się ciut „kwadratowo”, ale w dużej mierze jest to kwestia samych ustawień systemu, co do pirokomensacji, dopiero zaczynam z jakimikolwiek figurami w których ten ogon się kręci, wiec pod tym względem niewiele mogę powiedzieć...

W ramach wyjaśnienia, nie próbuje powiedzieć, ze spirit lata lepiej od braina, bo prawdopodobnie tak nie jest, ale na pewno spirit oferuje dużo więcej niepotrzebnych ale ciekawych dupereli. Dla kogoś kto faktycznie zaczyna dopiero latać wydaje mi się będzie on ciekawszą opcją jeśli chodzi o ułatwienie nauki i pomoc w niej.
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lis 2020, o 21:17

Nie chcę wyjść na fanboya ale pisać że Braina2 nie rozwijają to lekkie naginanie rzeczywistości.

Masz pełną kompatybilność z każdym protokołem i systemem RC na rynku, integracje, logi, kalibracje w locie, możliwość podpięcia czujników, nawet rozpoznawanie kreta i kupę innych niepotrzebnych pierdół. Tych funkcji przybywa za każdym updatem i możesz sobie nawet jakąś sam "zamówić".
Nie ma antigravity i mieć nie będzie, bo póki co nikt o to nie prosił za bardzo ;)
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 16 lis 2020, o 22:45

mwx pisze:Nie chcę wyjść na fanboya ale pisać że Braina2 nie rozwijają to lekkie naginanie rzeczywistości ;)


Maćku, ale ty już od dawna przecież jesteś fanboyem braina :rotfl:

A tak na poważnie, wiem, ze są aktualizacje, każda z nich daje coś nowego. System jest mega przyjemny w locie, na dobra sprawę wkładasz go do modelu, w ciemno ustawiasz wg podpowiedzi, idziesz latać i nic więcej nie trzeba robić bo jest idealnie - przynajmniej tak było w moim g420. Ze spiritem miałem dużo więcej zabawy żeby zaczął latać.

Natomiast mi brakuje przedewszystkim tej funkcjonalności z bankami i trybami stabilizacji (wiem uparłem się) mimo, ze niewiele z tego korzystam. Przydałaby się tez stabilizacja acro w której możesz tym modelem faktycznie coś już pokręcić i poćwiczyć olewając symulator. Antigravity nie specjalnie - jest ciekawe, ale nie nadaje się do latania cały czas bo oduczysz się korzystać ze skoku, overspeeda tez nie zrobisz, a mało tego, w spiricie nie idzie go chyba ustawić inaczej niż na stałe pod dany bank, wiec uciążliwe jeśli faktycznie się z nich korzysta i ma różne ustawienia ;)

A prawda jest taka, ze jeden lubi bułeczki a drugi córkę piekarza... każdy system ma swoje wady i zalety, jeden woli braina, inny spirita, a jeszcze inny stwierdzi, ze kbar jest zaje**sty... i każdy ma racje, bo to wszystko kwestia upodobań, ustawienia tego i przyzwyczajenia. Ja żadnego z tych systemów nie stawiam wyżej czy niżej. Spirita bardzo chwale za funkcje i nie przestane, bo w tej cenie pod tym względem nie ma sobie równych. Może nawet i nie o cenę tutaj chodzi ;)

ale jak już napisałem, mam pewne powody i prawdopodobnie z niego zrezygnuje - zamówiłem już microbeast plus...
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 lis 2020, o 08:14

W Brajanku "banki" to "setupy" - masz 3 z pełnym zestawem ustawień + jeden częściowy tylko na rescue. Ze stabilizacji jest tylko Rescue i Autolevel, ale nie wiem jak to drugie działa bo nigdy nie próbowałem ;)

Z tą stabilizacją to jest fajnie dopóki z modelem jest fajnie
Sam wiesz że to bardzo zależy od stanu maszyny i w pewnym momencie stabilizacja narobi więcej szkody niż pożytku. Trzeba do tego podchodzić z rezerwą, niezależnie od wybranego systemu, żeby nie zrobić sobie kuku.
Poza tym jeśli chcesz latać na autopilocie, GPSie czy innych podobnych to wiesz,... Heli RC jest najgorszym co mogłeś wybrać :mrgreen:

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron