Tarot ZYX, ZYX S2

Czy ktoś jeszcze pamięta flybara?
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 1 lis 2014, o 07:01

Ustaw odpowiedni rewers serwa ogona, najpierw w ZYX a później w apce. Sprawdź też limity na ogonie, zakładam że napęd ma.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 1 lis 2014, o 10:10

Rewersy są ustawione prawidłowo.
Wydaje mi się, że żyro ogona zbyt słabo reaguje na ruchy. Kiedy poruszam modelem na stole bez rozkręcania, cyklika wyrównuje się prawidłowo, natomiast ruch łopatek ogona jest minimalny.
Dodam, że kierunki są prawidłowe dla żyra i sterowania drągiem. Przy sterowaniu drągiem ruch jest w pełny, zakresie.
Kręciłem tail gainem w zyxie do 100%, rate w apce też zmieniałem i nie pomagało.
W sofcie zyxa, mam wybrany odbiornik dsm2-1, a satelitka jest podpięta pod kanał gyro w zyxie zgodnie z instrukcją. Może tu jest problem?
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 1 lis 2014, o 10:39

Zmień gyro compensation dla ogona.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 1 lis 2014, o 10:59

Rozumiem, że chodzi o tail compensation i punkt collective to tail comp.?
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 1 lis 2014, o 11:27

Obrazek

Nie wiem jak to wygląda w zyx-s2, ale w zyx-s zmienia się to na zakładce ze zdjęcia.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 1 lis 2014, o 22:46

jutro spróbuję, bo dziś kobitka mnie ciąga wiadomo gdzie.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 2 lis 2014, o 08:03

odpaliłem sobie program do zyx-s2 i widzę, że nie ma tam tej zakładki, a czy dobrze masz określone położenie zyxa? U mnie, przy źle ustawionej kompensacji model zachowywał się identycznie jak u Ciebie.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 2 lis 2014, o 09:13

Baran ze mnie. w instrukcji jest wyraźnie napisane "Rotate uncontrollable. •Check the mounting direction of gyro. •Check the Gyro Compensation Direction. •Move all the sticks to check the servo direction."
Powalczę jutro z kompensacją i dam znać jak wyszło.
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 3 lis 2014, o 12:04

Sam się sobie dziwię, jakie głupie błędy popełniam.
Rewers żyra źle ustawiłem.
Kompensacją wróciłem do zera, a reksio wisi idealnie bez żadnych wibracji.
Ponieważ z tytułu wątku wynika, że to początek przygody z zyxem s2, proszę o rozwianie kilku wątpliwości.
W programie syxa, podane są wstępne ustawienia apki.
Mówimy o dx7.
Rate dla ogona, zalecają ustawić 0-28%, 1-71%.
Jak rozumiem, są to wstępne ustawienia, bo zgodnie z przewidywaniami przy 0, dioda świeci na niebiesko, a ogon ucieka gdzie chce.
Dobre ustawienie dla mojego egzemplarza, to 0-60%, dioda świeci na czerwono, a ogon nawet nie drgnie.
Drugie pytanie dotyczy ustawień expo.
Expo ustawiam sobie dowolnie pod siebie z poziomu apki?
Z innej beczki.
Zyxa spiąłem z samą satelitką, ale nie do końca jestem pewien montażu.
Ponieważ lubię upychać kablotekę do ramy, regiel aligna RCL-BL35P wrzuciłem w ramę (pro v2 węgiel z podłogą włącznie) i przymocowałem do wewnętrznej powierzchni podłogi radiatorem do dołu.
Zyx jest w miejscu mocowania żyra, a satelitka pod ramą, tuż przed tylną belką podwozia.
Wygląda dobrze, niepokoi mnie fakt, że satelitka przymocowana jest bezpośrednio pod reglem.
Co prawda radiator regla jest aluminiowy więc sam w sobie powinien izolować od zakłóceń, a i podłoga węglowa separuje.
Anteny wystają elegancko po obu stronach ramy.
Zastanawiam się, czy regiel nie będzie mi siał zbyt mocno po satelitce.
Mogę upakować regiel pod półkę pakietu, ale teraz jest lepiej wyważony.
Domyślam się, że pytania mogą wydawać się głupie, ale postaram się ograniczać takowe do minimum.
Awatar użytkownika
Pavelsky
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 46
Rejestracja: 08-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 3 razy

Postautor: Pavelsky » 7 lis 2014, o 22:42

Temat ogarnięty.
Będę robił zyxa w 600cie, to nagram tutka.
Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 22 lis 2014, o 21:56

Jakie kąty cykliki (tj. wychyleń ail i ele) powinno się ustawić dla 450 w FBL?
Teraz mam +11 st. ale spotkałem sie z informacją ze powinno być 8st.

Obrazek
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 22 lis 2014, o 22:23

Ja osobiscie nigdy tego nie mierzylem. Zawsze ustawiam na maksa ile tylko sie da zeby tarcza sie nigdzie nie bindowala.
Tylko tu UWAGA!! ZYX nie ma swashringa, wiec bindowanie tarczy trzeba sprawdzac przy ukosnych polozeniach drazka (lewo-gora, lewo-dol, prawo-gora, prawo-dol).
Jesli nigdzie nic sie nie bedzie bindowac to nie ma czegos takiego jak "za duze kąty cykliki".
Helik bedzie sie obracal tak szybko jak mu pozwolisz parametrami "Agility" na tej pierwszej podstawowej stronie.
Maksymalne kąty jakie ustawiasz w "travel" to kąty jakie ZYX ma do dyspozycji, zeby zrobic to co mu kazesz. Moze z nich korzystac, nie musi.
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 22 lis 2014, o 23:08

Za co w takim razie odpowiadają Roll i Pitch z suwakami Agility i Gain na pierwszej stronie?
Limity ustawiałem w setupie w travelu.
Ustawień z pierwszej strony nie ruszałem.
Z tego co napisałeś domyślam się że Agility dla Roll odpowiada za prędkość z jaką wychlają sie serwa na tarczy.
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 23 lis 2014, o 11:46

subframe pisze:Za co w takim razie odpowiadają Roll i Pitch z suwakami Agility i Gain na pierwszej stronie?
Limity ustawiałem w setupie w travelu.
Ustawień z pierwszej strony nie ruszałem.
Z tego co napisałeś domyślam się że Agility dla Roll odpowiada za prędkość z jaką wychlają sie serwa na tarczy.


Agility to w wolnym tłumaczeniu "zwinność" czyli tak jak napisał Aikus szybkość flipów w osiach roll i pitch. Gain, to normalna czułość gyro cykliki, czyli (w uproszczeniu) jeśli za duzo, to wpada w oscylacje.

Warto zerknąc, co wyślwietla ZYX w podpowiedziach do funkcji, Tam jest to dość łopatologicznie wyjasnione
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 lis 2014, o 13:17

subframe pisze:[...]
Z tego co napisałeś domyślam się że Agility dla Roll odpowiada za prędkość z jaką wychlają sie serwa na tarczy.



:) Nie rozumiem jak do tego doszedles, ale NIE!
Serwa tarczy wychylaja sie tak szybko jak to potrzebne (albo tak szybko jak to mozliwe, ze wzgledu na ograniczenia parametrow technicznych serwa).
W ZYXie chyba nie masz mozliwosci wplywu na bezposrednia reakcje serwa w odpowiedzi na drazek... Znaczy teoretycznie w PID parametr P za to odpowiada... Moze i nawet w ZYXie jedynce tak bylo, ze im wieksze P tym wieksza bezposrednia reakcja serwa na drazek (w ZYXie dwojce jak narazie w ogoel nie dotykalem PID - na defaultowych lata tak dobrze ze jak dotad nic nie chcialem poprawiac).

Nie staraj sie zrozumiec zasady dzialania ZYXa obserwujac helika na ziemii. Nie jestes w stanie odtworzyc jednoczesnie ruchow drazka i reakcji modelu jakby byl w powietrzu, wiec wszystko co obserwujesz na ziemii jest bardzo zafalszowane.
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 23 lis 2014, o 13:45

Tak dodam na marginesie że w np. w brainie masz wpływ na maksymarną szybkość ruchu serwa w reakcji na drążek.

~wysłano z ciapciaka~
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 23 lis 2014, o 14:43

A w brainie agility odpowiada za coś zupełnie innego - nie za szybkość flipów :) Sam byłem na początku zdezorientowany.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 23 lis 2014, o 14:59

A za co w brainie odpowiada ?

*tapatalk*
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 23 lis 2014, o 15:28

"The higher the value, the more the model will feel natural, the lower the value, the more precise and robotic the model will feel."

Trochę moim zdaniem dziwne to ich rozumienie agility, nie mniej jednak tak właśnie to działa. Kiedy ustawiłem na próbę niską wartość to model był robotyczny (chociaż zdecydowanie nie precise), a przy wysokiej wartości tego parametru zachowuje się naturalnie i ma to wszystko za co lubię braina. Czuje się model. Prędkość flipów można ustawić gdzieś tam w ustawieniach zaawanasowanych i są to ustawienia w stylu ilość stopni na sekundę z tego co pamiętam.
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 23 lis 2014, o 16:45

Tak tak, dokladnie jest tak jak mowicie i dokladnie w Brainie jest dokladnie jak mowi Telemaniak.
Ja sie tez gdzies spotkalem, z takim okresleniem, ze w w Brainie im wyzsze Agility, tym bardziej model lata "flybar-like". Oczywiscie nasuwa sie od razu niepokojace pytanie "Co to znaczy "flybar-like?", ale tutaj jest to raczej to dobre znaczenie okreslenia "Flybar-like", czyli wlasnie jakas taka plynnosc, naturalnosc...

To co teraz powiem to moj wlasny wniosek na podstawie nie tylko wlasnych doswiadczen, ale tez opinii Kuli, z ktorym jak dotad zgadzam sie we wszystkich spostrzezeniach, wiec czasem pozwalam sobie wnioskowac wierzac na slepo:)
Flybar-like, to z kolei jest ta wlasnie wlasciwosc, ktorej w ogole nie ma w BeasXie.
I tu dochodzimy do mojej dziury empirycznej. Bo latalem na BeastXie w 600tce, latalem na innych systemach w innych modelach, ale nie latalem na innych systemach w 600tce.
To jest cos co dopiero sie pewnie niebawem wydarzy - mam zamiar wyjac Beasta z 600 i wsadzic w jego miejsce ZYXa 2.
Jak juz to zrobie, to o ile bede pamietal - podziele sie spostrzezeniami.
... a jakbym zapomnial to niech mnie ktos kopnie w kostke w okolicach wczesnej wiosny:) (wtedy juz raczej na pewno bede mial to doswiadczenie za soba).

Wróć do „Systemy FBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości