Goggle DYI

Nie mylić z google...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 10 sty 2015, o 09:22

Ok.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 10 sty 2015, o 10:08

VaderJK pisze:Kula rozumiem ze używałes tego monitora 5 co sprzedaje napolskimniebie tak?

A czy są jakieś konstrukcje podobne tzn z dobrym monitorem 5 w sklepach CN?

VaderJK


Tak, mam na testy od kolegi taki zestaw z "Naposkimniebie", czyli monitor 5'' z obudową i soczewką Fresnela.

Monitorek jest ok, choć po wyjęciu z obudowy jest delikatny i trzeba uważać jak się go montuje. Obudowa, tak jak napisałem, kompletna porażka ze względu na miekkość i słabe dopasowanie do twarzy. Na mrozie za to pęka jak szkło.

Soczewka Fresnela powoduje "świecenie" krawędzi przedmiotów i obniża oprtycznie rozdzielczość. To świecenie to nic innego jak dyfrakcja światła na krawędziach soczewki (czy soczewek, jak to we Fresnelu). Obraz był tragiczny do tego stopnia, że nie dało się latać. Po wymianie Fresnela na te soczewki co dałem link, obraz REWELACJA !!!, moim zdaniem lepszy niż w FATSharkach BASE.

Ja użyłem soczewki x2, ale na x1,5 też było ok. Dodatkowa zaleta, że można sobie dopasowac soczewkę do wady wzroku.

Ogólnie koncepcja gogli z monitorka jest OK, ale ja wolę gogle ze względu na kompaktowość rozwiązania.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT

Wróć do „Goggle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości