Gdzie kupujecie łopaty?

Nie ma takiej łopaty co by się do kreta nie dokopała
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 15 sie 2016, o 11:41

Heja

No właśnie. Tak się zastanawiam, bo patrzę na nasz rynek i w sumie bryndza.
Halo, Switch, Revolution, Edge, Synergy, oraz wiele innych, które cieszą się nieskazitelną opinią, a których w PL nie kupię.
Nawet z dostępnością głupich ZEAL'i jest słabo. Mam kasę i chcę na jutro, najpóźniej na pojutrze jakieś fajne 520mm, gdzie? no gdzie, ja się pytam grzecznie?

Pzdr.
K.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 sie 2016, o 11:48

Masz Rjx u Krzyśka i Zeal w arthobby

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 sie 2016, o 12:52

Czyzby Pan Byku zakładał www.lopaty.pl? ;)
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 15 sie 2016, o 13:25

World of Heli
Fast LAD Performance
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 15 sie 2016, o 13:41

miruuu pisze:Czyzby Pan Byku zakładał http://www.lopaty.pl? ;)

Jest to jakaś myśl. ;)
No bo co, kurcze blade. Na świecie jest od groma marek, a u nas w Polszy co? RJX i ZEAL? I z tego co czytam na HF, to nie są najwyższych lotów łopaty. A płacić za przesyłkę z usa 30 dolców? Trochę bez sensu.
No a łopaty - zmienia się często. I nie tylko w wyniku kreta.
Tylko czy z samych łopat idzie wyżyć? ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
tom4cad
Stały bywalec...
Posty: 118
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 15 sie 2016, o 15:11

Napisz do Pawła Trznadel (radios24).
GauiX5 V-Bar Full,Align700DFC HV V-Bar Silverine / JR11X
Filament do drukarek 3d, sklep: TDI-CAD Wrocław
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 sie 2016, o 19:59

a właściwie to co Ci nie pasuje w RJX'ach, Zelach czy SAB'ach? Tak z ciekawości pytam bo rzeczywiście inne trzeba kupować w europie ale po romansie z Zeal'ami teraz wróciłem do SAB'ów i jestem zadowolony. Nie latałem na RJX'ach w 500 ale pewnie bez problemu też coś się dobierze z którejś serii.
Helikoptery
Awatar użytkownika
tom4cad
Stały bywalec...
Posty: 118
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 15 sie 2016, o 20:05

W porównaniu do Edge to RJX i Zeal nie kleją się powietrza. Trzeba mieć niezłego skila aby na tym latać 3d.
GauiX5 V-Bar Full,Align700DFC HV V-Bar Silverine / JR11X
Filament do drukarek 3d, sklep: TDI-CAD Wrocław
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 sie 2016, o 20:17

tom4cad, które RJX'y? Wszystkie?

tom4cad pisze:rzeba mieć niezłego skila aby na tym latać 3d.


albo niezłego skilla, żeby zobaczyć różnice :) Jak na razie nie podejrzewam siebie o takie umiejętności. Pewnie dlatego dobrze mi się lata na SAB'ach
Helikoptery
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 15 sie 2016, o 20:29

Czy Edge są nadal produkowane pod tą marką? Czy nie są produkowane jako Swift?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
tom4cad
Stały bywalec...
Posty: 118
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 10 razy
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 15 sie 2016, o 20:51

Miałem tylko do Gałki X5 czyli 520 (523 edge) mi do Rexa 700 czyli 690 (693 edge). Tak jak w edgach tictoki wychodziły mi jak w symku to na zilach i rjx model zwalał się w dół. Pewnie można to podciągnąć na ustawieniach modelu. Nie próbowałam, bo się zniechęciłem na samym wstępie.


wojtekr pisze:tom4cad, które RJX'y? Wszystkie?

tom4cad pisze:rzeba mieć niezłego skila aby na tym latać 3d.


albo niezłego skilla, żeby zobaczyć różnice :) Jak na razie nie podejrzewam siebie o takie umiejętności. Pewnie dlatego dobrze mi się lata na SAB'ach
GauiX5 V-Bar Full,Align700DFC HV V-Bar Silverine / JR11X
Filament do drukarek 3d, sklep: TDI-CAD Wrocław
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 15 sie 2016, o 21:01

Mogło tak być, RJX wypuścił serię 603 na której mi się rewelacyjnie latało, znacznie szybsza cyklika, mocniejszy punch, po rozmiarze przypuszczałem że właśnie zeskanowali profil z EDGE, nawet korzeń był tak samo ukształtowany jak w EDGE. Niestety tylko rozmiar 603 wypusćili :-(
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 16 sie 2016, o 09:20

Co do RJX, to sporo zależy od typu, choć każde z nich sa naprawdę bardzo dobre (szczególnie za tę cenę)

Moje obserwację są następujące:
RJX Energy (latałem na długości 550, 430, 350 i 360) - bardzo przyjemne do 3D, stosunkowo ciche. Tanie :)
RJX Dynamic (mam je w długości 470) - rewelacyjna, szybka cyklika. Najlepsze z RJX wg mnie.
RJX Vector (mam 550 i miałem 380) - bardziej precyzyjne, ale "ćwierkają" na małych kątach. Nie lubię tego ćwierkania. To samo mają wszystkie łopaty SAB...
RJX Razor - świetnie do speeda, bardzo dobrze trzymają kierunek w szybkim locie. Coś, za coś... cyklika jest wolniejsza.

Zeale są w miarę ok, choć gorsze od RJX.
Mam bardzo dużą ochotę sprawdzić coś typu Halo lub Switch blades (to chyba dawny Egde, jak pisał Piotrek).
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 16 sie 2016, o 09:53

Switche 383 mogę Ci pożyczyć.
A te łopatki 70 mm jednak nie mają grubości 2,6 mm jak w opisie tylko 3 mm :(
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 sie 2016, o 11:25

tom4cad pisze:W porównaniu do Edge to RJX i Zeal nie kleją się powietrza. Trzeba mieć niezłego skila aby na tym latać 3d.


Bardziej wymagajacym testem dla lopat jest speed.
3D polecisz na kazdych lopatach. Szybciej, wolniej, mniej lub bardziej precyzyjnie... czasami bedzie to wymagalo wiekszych lub mniejszych obrotow, weikszych lub mniejszych kątow... ale polecisz.
A speed... Sa lopaty na ktorych za wuja waclawa nie polecisz szybko i koniec! Chocbys sie dwoil i troil, przekonfigurowywal FBLa, krecil obroty w nieskonczonosc, wymienial dampery cuda wianki robil - wszystko na nic. A to delfinki, a to zadzieranie dzioba, a zataczanie sie w bok nie wiadomo dlaczego (znaczy tak naprawde to wiadomo, ale mniejsza z tym).
Zmienisz lopaty i jest bajka - model w szybkich przelotach leci idealnie za drazkiem i w ogole cud miod i orzeszki.
Takie sa moje doswiadczenia i moje spostrzezenia.

ALE! Nigdy nie mialem lepszych lopat niz RJXy / ZEALe (ktore tutaj widze sa kladzione mniej wiecej na tej samej polce).
Porownuje je wszystkie miedzy soba. Porownoje z lopatami MSH, porodnuje z roznymi tanimi i narpawde badziewnymi lopatami na ktorych latalem kiedys jak duzo kretowalem i szkoda mi bylo kasy na nawet takie RJXy.
Wiec bardzo mozliwe, ze tak naprawde nie wiem o czym mowie i gdybym raz polecial sobie na egdach to juz innych lopat bym nie chcial nawet ogladac... moze moze - trudno powiedziec, ze nie.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 20 wrz 2016, o 19:44

Ja tam się nie wypowiadam na razie, bo jak dotąd "najwyższa półka" jakiej doświadczyłem i doświadczam to właśnie RJX/ZEAL i jestem zadowolony. Jedynie w X5 miałem przez chwilę Rapidy MS Composite, a w X7 trochę latałem na Halo (do kreta) a potem kilka lotów na Gryphonach. Na razie przy moim skillu nie ma różnicy. Oczywiście jest różnica między tanimi szkiełkami z BG/HK a RJX-ami. Potem nieco mniejsza różnica, ale nadal jest - między RJX a ZEAL (a i tu zależy w jakim modelu i jakim rozmiarze). Ale powyżej jak na razie nie dane mi było poczuć różnicy :)

Ale jak najbardziej przyłączam się do apelu Byka: ten sezon na długo zapamiętam jako oczekiwanie na łopaty. Chciałem jakieś fajne do X7, jakieś fajne do X5, jakieś do 450-tki. Najlepiej ZEALe, ale chciałem choćby i RJX-y. Ciężko było. Do X7 dorwałem promocyjnie ostatnie Gryphony w RC Forever, ale odkąd mam do niej RJXy (po 3-4 miesiącach czekania) od Kenobiego to narazie Gryphony schowałem do szuflady :) X5 krótko nacieszyła się Compositami i od kilku tygodni lata na ZEALach z ARTHobby, na które też czekałem ze 3 miesiące. Szkoda gadać. A mi też właśnie zależało na dostawie najdalej za 3-4 dni. Może nie mam takiego komfortu kasowego, żeby pozwolić sobie na jakiekolwiek łopaty i kupić je gdziekolwiek na świecie (wolałbym we w miarę rozsądnej cenie łopaty kupione w PL) ale jak już postanowiłem, że niech będzie, kupuję ZEALe juz niezależnie ile będą kosztować to... nigdzie ich nie było... w żadnym sklepie na świecie :( Halo, MS Composite można kupić w miarę od ręki, ale są cholernie drogie. EDGE są trudniej dostępne, a jak już to też drogawo wychodzą. Nie ma dobrego pomysłu na rozwiązanie tego problemu chyba. Albo globalnie zaczną wszyscy pisać do producentów łopat gorzkie żale i będziemy liczyć na to, że wezmą to sobie do serca i w 2017 rynek będzie pełny. Albo założymy własną fabrykę łopat i będziemy produkować własne, zajebiste, drogie (ale też i tańsze wersje) łopaty HT-Blades we wszystkich rozmiarach, kolorach i wersjach :) Albo - załóżmy pierwszy na świecie Blade Sharing. Kupimy gremialnie kilkanaście par fajnych łopat, na które zrzucamy się wszyscy po równo i nimi wymieniamy :) A jak ktoś przykreci, to do następnych łopat dokłada się o 30% więcej itd. :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 18 lut 2018, o 22:47

Jest już ta fabryka łopat w pl?
Gdzie teraz najczęściej kupujecie?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lut 2018, o 14:19

Castorama, Leroj, względnie osiedlowy narzędziak.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 lut 2018, o 14:57

Obrazek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 lut 2018, o 16:42

Kiedyś na kabinkach robiłem sobie wlepki w zależności od rozwoju wydarzeń... KDS uzbierał komplet na lewej burcie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Łopaty, łopatki i śmigła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości