LDARC Flyegg 136

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Sylar
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-05-2019
Lokalizacja: Przemyśl

Postautor: Sylar » 3 cze 2019, o 18:22

Najpierw troszkę o modelu - Naprawdę fajny i fajnie mi się nim lata śmigła wymienione na gemafan 2540 co w porównaniu do fabrycznych 2840 mniej męczy motory. Pakiet w zestawi Gaoneng 550 80/160 C jest bardzo dobry złego słowa o nim nie powiem. Zakupione po taniości na BG ZOP power 750 70C nie widziały ani tej pojemności ani tego C... W drodze do mnie są SLS XTRON 850 30/60 C i w nich pokładam nadzieję. Zastosowany wtyk to jst. Zastanawiam się nad zmianą na xt30 ale... no właśnie jest kilka ale. Natrafiłem w necie na taki problem : https://intofpv.com/t-trashcan-battery- ... -bec-on-fc i nie wiem czy dotyczy on tylko omawianego tam modelu czy u mnie też mógłby wystąpić. Drugie ale dotyczy tego ile faktycznie bym na tym zyskał. Baterii faktycznie jest więcej i o lepszych parametrach z wtykiem xt30 ale masa jest większa a zyski?? no właśnie trafiłem na filmik gdzie zostały wyliczone i czy one faktycznie są takie duże ?? https://www.youtube.com/watch?time_cont ... _Wpbw5ahsQ Ok 2:36 jest ładna tabelka podsumowująca. Co o tym myślicie ? Jeśli idzie o moją dalszą quadową drogę w głowie majaczą mi modele https://www.banggood.com/KINGKONGLDARC- ... rehouse=CN oraz https://www.banggood.com/GEPRC-Sparrow- ... rehouse=CN nie chce iść w nic większego ta wielkość mi odpowiada a po osiągnięciu zadowalającego mnie poziomu pilotażu dostarczą mi wystarczająco dużo mocy, ale te modele są już chyba trochę stare. Co w dzisiejszych czasach polecilibyście jako konkurenta dla nich ??
Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam za post "trochę o wszystkim a w sumie o niczym". Na koniec trochę moich "powietrznych wypocin" :lol: https://youtu.be/7keOuwhlH-0 https://youtu.be/KoFUnmusQ2w
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 3 cze 2019, o 18:40

To co można przepchnąć przez jst to kilka a, z czasem styk sie pogorszy i będzie się to bardziej grzało niż latało. Według mnie warto wymieniać wszędzie gdzie prąd jest większy od symbolicznego.


Te silniki potrafia pociagnac ok 7A sztuka, lacznie 28A ten regiel ma tam 4x12A nie bez powodu. Nie ma nawet sensu myśleć o jst. Moim zdaniem pakiety 850 beda za ciezkie.

Ja bym poeksperymentował ze śmigłami dwu łopatowymi. Ta rama jest jakby za duża do tych silników. Za to zmieszczą się większe smigielka o lepszej sprawności.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Sylar
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-05-2019
Lokalizacja: Przemyśl

Postautor: Sylar » 15 cze 2019, o 17:16

No i mam te xt 30 i jak dla mnie przereklamowane. Lutuje to się tragicznie wtyczka męska potrafi wypchać metalowy pin z żeńskiej przy podłączaniu paluchy nawalają od rozłączania... a różnica jaką zauważyłem to że jak wcześniej na gównianych zop-ach dało się "ostrożnie latać" tak teraz nieopatrzne dodanie gazu i kamera robi restart.. Za to mega pozytywną i wiele wnoszącą zmianą jest zmiana kierunku obrotów silników. Kamera czysta przy starcie lądowaniu przy czymkolwiek. Wcześniej trzeba było co chwilę wycierać. Quadzik może teraz robić za kosiarkę a nieopatrzne zahaczenie o gałąź nie kończy się glebą. Szybkie nawroty są szybsze niż były i dużo lepiej i precyzyjniej można w nich dozować gaz i kontrolować wysokość
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 15 cze 2019, o 17:36

Po prostu kupiłeś syf, albo nie umiesz jeszcze lutować. Pewnie jedno i drugie sądząc po opisie. Nie ma wtyków które się łatwiej lutuje od xt30. Nic tam nie powinno się wypychać. Siada napięcie bo pewnie porobileś zimne luty. Polecam kupowac wtyki tylko amass upewniając się wcześniej, że to nie podróby. Niestety często są podrabiane.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Sylar
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-05-2019
Lokalizacja: Przemyśl

Postautor: Sylar » 15 cze 2019, o 18:16

gcze pisze:Nie ma wtyków które się łatwiej lutuje od xt30.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


xt 60 ;) lutuje się jak marzenie. W życiu lutowałem już wtyki do regli, pakietów, anteny i kamery do mikronadajników fpv i wszystko działało, ale mówisz że właśnie teraz narobiłem zimnych lutów ?? :rotfl: Cóż wtyki kupiłem w polskim sklepie. Producentem się nie chwalą ale ciągnięte z hobbykinga wspomniane przeze mnie wcześniej xt60 też się nie chwaliły a żadnych problemów z nimi nie było :roll:
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 16 cze 2019, o 01:18

Kupiłeś gówniane wtyczki i tyle w temacie. Też miałem takie z polskiego sklepu ( w dodatku kupione jako amassy) i odesłałem po rozpakowaniu. Po wcześniejszych przebojach z takimi wynalazkami kijem nie dotknę wtyków noname, tym bardziej, że oszczędności to jakieś grosze. Przez gówniane wtyczki można zrobić zwarcie na pakiecie. Przykładowo żeńskie wtyczki powinny być lekko schowane w obudowie, te chłamowate mają często je na równi z obudową, przez to można zrobić na nich zwarcie jak się dotknie czegoś metalowego. Że o szarpaniu się przy ich wypinaniu nie wspomnę.
Oryginalne amassy są perfekcyjnie wykonane, nic nie wyłazi, idealnie się lutują, przy wypinaniu stawiają idealny opór, nie za slaby, nie za mocny i nie posiadają żadnej wady z tych które wymieniłeś. Co jest niby przereklamowane w tych wtykach? To po prostu XT30 , to coś ma swoją specyfikacje, można tym puścić 30A, a XT60 60A. Te maciupcie gówienka co miałeś wcześniej to oficjalnie znoszą chyba 3A, z tego co pamiętam, nieoficjalnie kilka A więcej. Kłopoty pojawiają się po jakimś czasie używania takich wtyczusiek , gdy styk nie jest już tak dobry, zaczynają się grzać i stawiają coraz większy opór. Wielu już to przerabiało w małych kopterkach.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 cze 2019, o 06:33

Dokładnie tak. Amassy lutuje się świetnie. Serie XT produkują jednak też inni i też trafiałem na producentów gdzie tego się prawie nie dało w ogóle zlutować. Od tamtej pory biorę tylko amassy.
Awatar użytkownika
Sylar
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 18
Rejestracja: 01-05-2019
Lokalizacja: Przemyśl

Postautor: Sylar » 16 cze 2019, o 11:00

Az z ciekawości sprawdziłem i nasz polski dumny sprzedawca jako producenta sprzedawanych wtyczek podaje Amass ale wtyczki które dostałem wyglądają inaczej niż amassy ze zdjęć z neta... No cóż gorsza jakość plastiku/nylonu czy z czego robią te wtyczki tłumaczyłaby problemy o których piszę (no może poza lutowaniem). Macie może jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę oryginalnych ??
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 cze 2019, o 11:13

BG
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 16 cze 2019, o 12:03

Ja ostatnio 2x kupiłem na alle od usera yavanna i były to oryginały. Lipne lutowanie tłumaczy za to marna jakość powłoki galwanicznej na podróbach. No i trzeba pamiętać, że tego typu wtyczki lepiej lutować, gdy wtyczka z gniazdem jest połączona, zapobiega to przegrzaniu i wypaczeniom podczas lutowania.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości