Ścigacz Quadro 250 FPV by Kenobi36

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 23 gru 2014, o 15:43

Na naze32 to to nie wygląda - flip32 już bardziej.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 23 gru 2014, o 15:45

Flip flip, co za różnica?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 26 gru 2014, o 03:15

Kenobi36, ale masz już tych płytek ... ostro się wbijasz w te żyrandole.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 26 gru 2014, o 06:55

Kenobi36 pisze:Flip flip, co za różnica?

Gdzieś coś czytałem o uproszczeniach, ale faktycznie wygląda to na klona naze32.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 gru 2014, o 09:14

flip32 to odpowiednik naze32 acro
flip32+ to odpowiednik naze32 z baro i mag
Ponoć jakość wykonania naze32 jest lepsza

Minimalistyczne opinowanie:
Obrazek
Nie wiem jak w Naze32 ale we flip32 jest źle podłączony pin sygnałowy portu satelitki spektrum, przeciałem więc ścieżkę i poddrutowałem.


valoos pisze:Kenobi36, ale masz już tych płytek ... ostro się wbijasz w te żyrandole.

Jeszcze CC3D do kompletu :D
Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1533
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 26 gru 2014, o 20:10

No to Kenobi czekamy na testy porównawcze :-) płytek jak masz tyle...

VaderJK
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 gru 2014, o 22:09

Niech to zacznie latać to może będą testy.

Jak na razie na język mi napływają bardzo soczyste wiązanki, bo quad doprowadził mnie dziś do białej gorączki.
W trzecim upadku spadł ześlizgując się po tylnej klapie samochodu, metr od Jazz'a spokojnie podpinającego pakiet do bixlera, spadł na plecy i chciał się wgryźć w ziemię, nawet silników się nie dało deaktywować. Szlak mnie trafił i się to skończyło źle dla quada. :hammer:

Problemem są silniki Multistar Elite 2204 z którymi nie dają sobie rady regulatory BlHeli.

Zmuszony byłem pójść krok dalej i pobawić się z konfiguracją, jako że ustawanie BLHeli z apki mnie zniechęcał (bardzo rozbudowane menu) to wyciągnąłem ze sklepu TollStick http://rcmaniak.pl/pl/p/Programator-Too ... LHeli/2570 do SiLabsów, wlutowałem dwa przewody w regiel i tak spędziłem miłe pół dnia bawiąc się parametrami. :masakra:

Ogólnie doszedłem że
Demag compensation ma być OFF (był Low)
A Timing ma być High

Ogólnie wszystkie testy robiłem na 4s, gdzie wyłazi więcej problemów z synchronizacją niż przy 3s. A jak doszedłem że na 4s jest bez zarzutu to na 3s będzie jeszcze lepiej. :banana:

Oczywiście jak już było cacy to postanowiłem jeszcze wgrać najnowszy soft 12.2 (było 11.0). Zrobiłem kilka innych testów i znowu kicha, powyżej 60% modulowany dźwięk, a silniczek puszcza smroda, nie dało rady aby silnik prawidłowo pracował, a przy małej mocy dla odmiany regiel się grzał. Na początku myślałem że nie wszystko wcześniej przetestowałem i przedwcześnie się cieszyłem. :wall:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :wall:
Ale cofnąłem się do v11 i tu jest rzeczywiści OK. :masakra:
W opisie zmian w kolejnych wersjach softu doczytałem że zostały zmodyfikowane algorytmy i najwyraźniej dali ciała.

Teraz czekam na ramę, bo stara popękała. Nie wiem jak to możliwe, chyba wina mrozu, bo w domu próbowałem odłamać jedno ramię do testów i nie było wcale łatwo.

Ogólnie jestem zmęczony, silniki wielopolowe są fajne bo mają moment obrotowy, kopa ale niestety są jajca. BlHeli powinno sobie poradzić, dwóch znajomych miało problemy na regulatorach Multistar i Afro które są na SimonK i po zaproponowaniu sunrisów z BLHeli całowali po rączkach, ale te silniczki Elite 2204 okazały się bardziej kłopotliwe.

Jak przyjdzie nowa rama to zaczynam wątek, może uda się przełamać zła passę. :twisted:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 27 gru 2014, o 22:51

Z tego co pamiętam to masz silniki 2300kV. Jak na 4S i 2204 to 2300kV to chyba dość dużo.

Koleś z rotorgeeks bierze ponoć turnigh plush flashuje BLHeli robi ustawienia, dokłada radiator testuje z różnymi silnikami i sprzedaje. Ja mam wersję V3 tego regla (po tym jak straciłem cierpliwość na eksperymetnowanie) który z tego co pamiętam był na BLHeli 11 i coś wtedy pisał, że >2000kV + 4S nie jest wspierane jeszcze na tej wersji BLHeli.

Teraz wypuścił regle V4 z BLHeli 12 i dopiero teraz oznacza, że przy silniku 2204, 2300kV i 4S jest OK:
http://rotorgeeks.com/index.php?route=p ... duct_id=95
Na powyżeszej stronie jest też screen z ustawieniami (nie wiem czy to te, działające, czy nie).

Dla mnie wniosek z tego taki, że przy takim kV na BLHeli 11 możesz mieć jeszcze jakieś przygody.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 27 gru 2014, o 23:48

Nie wnikam co jest wspierane a co nie :-)
Też latać będę tylko na 3s. Testy robiłem na 4s bo to najtrudniejszy dla regla setup. Gdybym testował na 3s to niektóre parametry nie powodowałyby problemów i nie wiedziałbym które ustawienie daje większą pewność w synchronizacji.
I skoro znalazłem parametry na których na 4s soft 11 dobrze (*) pracuje to mam na dzieję że na 3s powinno być niezawodnie.
(*) jedyna możliwość utraty synchronizacji na 4s to skok od 5% do 100% mocy (od 10% do 100% już nie powoduje utraty synchronizacji.

A pro po strony.
Akurat właśnie te parametry co ma wyświetlone na stronie to były fabrycznie ustawione i słabo działały.
Na Elite 2204 podstawą jest wyłączenie demag, i akurat to piszą też inni użytkownicy tych silników.
Może ma regle tuningowane które sobie lepiej radzą ale też używa innych silników, samo kv to za mało, problemem jest duża ilość poli bo impulsy muszą być precyzyjniej, w krótszym przedziale czasu przełączane na koleją fazę.

Aktualnie wszystko rozebrałem i czekam na ramy, zamówiłem dwa typy, jak przyjdą to zobaczę która wygląda ciekawiej i która lżejsza.

A w międzyczasie odpalam Tron koptera, co też idzie jak po grudzie. :masakra:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości