Odchudzony ścigacz Quadro 250 by Kenobi v3

Dział dla tych co wierzą, że rozmiar się nie liczy.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 kwie 2015, o 17:59

Ostatnio Daniel uszczęśliwił mnie pakietami rhino 1250 które już nie dawały rady w X3.
Przetestowałem je Raytronikiem i przy progu odcięcia 3V wyszło a potem weszło weszło w nie 750mAh :masakra:
Na pierwszym pakiecie latałem 5 minut, pakiet gorący, ale że quad nie spadł to szacuję że wyszło nie więcej niż 700mAh
700mAh i 5 minut to średnio 8,4A ;-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 22 wrz 2015, o 13:49

Znalazłem piękną miejscówkę za górką na Moczydle.

Tak aby się zrelaksować naładowałem dziś 6 pakiecików i postanowiłem poszukać miejscówki do latania.
Założenie to miało być trochę drzew ale nie za dużo.
Ładny teren jest na najniższym poziomie na samym końcu przy trasie AK, ale strasznie szumi od samochodów no i przy jakiejś nieprzewidzianej sytuacji quad mógłby wylecieć na trasę i byłoby nie fajnie :-)

Ale stopień wyżej znalazłem miejscówkę nieco bardziej zadrzewioną niż planowałem ale dookoła obszaru idzie 2,5m żywopłotu.
Niestety sporo drzew powoduje że trzeba latać nisko, praktycznie nie ma miejsca gdzie by można było ratować się wyrwaniem do góry bo skończyć by się to mogło zawiśnięciem na gałężi.
Więc w zasadzie bezpieczna klatka. Wróciłem do samochodu i zabrałem graty.

Z plusów jest to że teren jest ładnie wygolony przez Panów z kosiarkami, żadnych krzaków !!!!, żadnej wyższej trawy i nierówności !!! więc można śmigać toż nad trawą. Tylko grube dobrze widoczne pnie drzew. Praktycznie trzeba latać do max 3m, gdzie niegdzie uważać na pojedyncze gałęzie na wysokościach od 1m do 2m ale jest ich mało i łatwo zapamiętać że tam wąsko i wysoko lub nisko ale za to szeroko :-)
Pierwszy lot trwał 10s bo mnie trawa wciągnęła a to z powodu pewnej zmiany, a mianowicie w ramach tauningu zadarłem delikatnie kamerkę do góry i dlatego miałem na początku problem z utrzymaniem wysokości w zawisie :-)
W zasadzie ogólnie na początku było ciężko, powoli latałem i poznawałem teren ale w 3 i 4 locie już swobodnie latałem, po prostu teren bajka :-)
Niestety w trzecim lub czwartym locie pojawiłą się babka z psem więc miałem mniej miejsca ale nadal sporo aby poznawać teren.
W piątym i szóstym latałem dosyć szybko, przynajmniej jak na moje możliwości, biedna Perła musiała uważać i parę razy uciekać zanim nie zajęła innego miejsca do obserwacji. Akurat stałem przy jednym zakręcie gdzie była gałąź na ok 1,2m i obniżałem tam lot pikując w Perłę ale na szczęście mądra sunia wie z czym ma doczynienia, była czujna i mimo szybkiego lotu zawsze dawała radę uciec :-)

Niestety nabierając prędkości poczułem że mój starczy umysł za wolno obrabia obraz video, i przemykając szybko między drzewami, wyskakując z jednego obszaru w drugi miałem problem ze z identyfikowaniem między które drzewa mam wlecieć ;-) Ach te lata.

Ogólnie było super, podczas wszystkich lotów tylko raz zawadziłem o gałęzie tak aby spaść, ale i tak wszystkie śmigła wytrwały do końca. I dobrze bo zapomniałem zabrać zapas i wkurzyłbym się gdybym usiał drałować w dół do samochodu ;-)

Napalony na latanie po wyrwaniu pakietów z ładowarki w pośpiechu zapomniałem też telefonu więc nawet fotki z miejscówki dziś nie wkleję. Ale następnym razem może polatam z przyczepionym mobiusem :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 23 wrz 2015, o 17:04

Miejscówka :-)
Obrazek

Stanowisko Lazy Quad :-)
Obrazek

Filmiki:

Lot zapoznawczy.
http://www.youtube.com/watch?v=NuZ4y4-RSAA

Szybszy lot :-)
Na końcu zerknąłem na górkę moczydłowską.
http://www.youtube.com/watch?v=5iI-fYofBiM

Koleny film to wcześniejszy lot, za szybko podkręciłem tempo :-) Po nawrocie obrałem zły kierunek a potem zbyt nerwowo chciałem wrócić na planowany tor i nie ogarnąłem. Po tym locie wylatałem do końca ten pechowy pakiet i pod koniec jeszcze przyj...em w drzewo :D , niestety kamerka była zdjęta :-/ więc filmiku nie ma.
Śmigłą miałem z sobą i pewnie dlatego żadne nie ucierpiało za to nie miałem trytek, o ile trytki trzymające ramiona przy każdym kontakcie z ziemią dają radę to po kontakcie z pniem puściły na jednej łapce, na szczęście przerzuciłem trytkę podtrzymującą nadajnik AV i mogłem latać dalej.
http://www.youtube.com/watch?v=aGJSDYSQ2E0

Lot na precyzję, w połowie jakiś robal mi usiadł na ręce i nie poradziłem sobie z dwoma obiektami na raz :-)
http://www.youtube.com/watch?v=uqeIM8msX7w

Zauważyłęm że troszkę quad nie domaga przy ostrych nawrotach z obrotem. Zastanawiam się czy to kwestia wibracji czy zbyt małego oporu kątowego czy może stabilizacja zabiera całe róznice ciągu i nie starcza na korektę YAW. Muszę spróbować przejść ze śmigieł GF5030 na HQ 5045 lub przynajmniej 5040

EDIT
Znalazłem w klamotach HQprop 5040 :-) chyba bawet te CF , jutro przetestuję. Ciekaw jestem o ile trzeba będzie skrócic lot :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 wrz 2015, o 08:51

Update:
Humvee edition
Kamerka zadarta jeszcze bardziej do góry.

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
kamracik
Stały bywalec...
Posty: 123
Rejestracja: 05-04-2015
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 4 razy

Postautor: kamracik » 26 wrz 2015, o 09:52

W tych goglach z antenkami wyglądasz jak ufoludek z matplanety :mrgreen:

Fajne filmiki.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 wrz 2015, o 16:02

Bo z tamtąd pochodzę :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Eze
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 26-01-2015
Lokalizacja: Wilanów
Podziękował: 1 raz

Postautor: Eze » 26 wrz 2015, o 20:09

ale papuga.Widze ze podejzales rozwiazanie z mojego.Zauwazylem ze przy umiejscowieniu pakietu jak najnizej sie da quad lepiej piluje zakrety.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 wrz 2015, o 20:24

Niestety nie kojarzę twojego Quada, jest to całkowicie mój pomysł.

Co do zakrętów to Tomek je pokonuje 2x szybciej niż ja z pakietem na plecach ;-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 wrz 2015, o 20:37

Kenobi36 pisze:Update:
Humvee edition
Kamerka zadarta jeszcze bardziej do góry.

Obrazek


Widzę, że ściągnąłeś mój pomysł: nie montowanie pakietów w ogóle. U mnie z tym rozwiązaniem quad leży bez kreta od wakacji
Helikoptery
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1534
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 27 wrz 2015, o 08:01

A gdzie Ty tam pakiety zakładasz?
Masz fotę RTF?
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 27 wrz 2015, o 14:58

Przecież Wojtek napisał że to model przewidziany do nie zakładania pakietu :D

Rzepuję od spodu. Najgorzej się ląduje na spuchniętych bo podskakuje a potem przechyla na bok :D

Dziś zrobiłem nim 14 lotów, średnio ok 6 minut :-), najkrótsze 4min na zdechłych 1350 które mają ok 900 i 10 minut na 2200 szybkiego lotu ale to było do odcięcia :-)

Warto było odzyskać nadmiarowe gramy, czuć niesamowitą różnicę na zakrętach nawet w stosunku do tego jak się włoży pakiet 3s2200.

No i chyba jeszcze trochę podniosę kamerkę, nie wiem czy by obiektywu 2.1 zamiast 2.5 nie spróbować.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 6 paź 2015, o 21:33

Ostatnio mojego quada nachodzą różne bolączki, miał jakieś szarpnięcia, po 100m włączał się failsafe i opadał na alutolevelu.
Ogólnie sporo się zwaliło problemów na raz.
1.Jednemu silnikowy puścił lut przy reglu i miał momenty niekontaktu.
2. Po zmianie śmigieł wpadał oscylacje czego powodem było brak masy na przewodach sygnałowych. Problem opisany tu:
viewtopic.php?f=107&t=1736&p=68922#p68922
3. No i wczoraj latałem, niby wszystko zrobione ale quad nerwowy, szarpie, brak jakiejkolwiek płynności w locie jakby odbiornik tracił mnóstwo ramek.
Co dziwne po problemach z pkt 1 zamieniłem satelitki z Protosem Mini którym odlatywałęm bardzo daleko i nigdy nie straciłem kontroli. Ogólnie słaby zasięg (może to wina nadajnika video 600mw, może niskiego dalekiego latania) plus ta mało płynny lot mnie wkurzyło i nie chciało mi się już szukać powodów problemów (równie dobrze może to być lut na flipie a równie dobrze radioaktywne jajka).

No i przyczepiłem do apki moduł FrSky V8HT z pakiecikiem 2s800 a do quada odbiornik V8R7-SP z wyjściem PPM SUM.
Troch kichowate jest to że Spektrum się włącza po włożeniu jack'a i nie da się radia wyłączyć bez wyciągania jacka.
No i trzeba pamiętać o odłączeniu pakietu po locie aby lipola nie rozładować do zera.
Quadzik niestety przytył troszkę satelitka 1.5g (mierzone bez antenek) / odbiornik po wypruciu zbędnych pinów 7.5g z antenkami.
Dodatkowo podczas latania na stanowisku lazy quad aparaturę trzymam poziomo przez co żadna antena DX18 nie jest pionowo a tu mogłem sobie tak ją przymocować aby stała pionowo niczym po viagrze.

Zrobiłem dziś kilka lotów je jest bajka, miodzio, słodzio, wreście quadzio porusza się płynnie.

A tak to wygląda: ( to drugie coś na dole apki to przyklejony lipomiernik który zawsze się bawi w chowanego jak akurat jest potrzebny :D )

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 paź 2015, o 18:41

Miałem dość noszenia wszystkiego w kartonach i torbie, nie dość że kiepsko chronione to przez chaos zawsze coś zostawało. Szczytem było jak poszedłem na górkę, rozłożyłem się i stwierdziłem że quada zostawiłem :masakra:

Jako że kolega tu na forum sprzedawał podobną i pomysł mi się spodobał to zanabyłem fajną skrzynkę do transportu sprzętu. Mieści się quad, apka, morda w kubeł i duperele.
Szukać pod hasłami:
WALIZKA ALUMINIOWA 640x320x150 DEDRA
Wymiarów można się domyśleć :-)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 18:49 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 paź 2015, o 18:41

Przyszły mi też nowe śmigła Gemfan 5045 Bullnose, quad powinien dostać piardu.
Nie jest to typowy bullnose, końcówka idzie lekko pod kątem (prawdziwy bullnose gemfana jest 5046), ale powinien być nie gorszy a nieco bardziej wydajny.
Podobno, są one też pancerne. Rzeczywiście, są podobnie elastyczne do HQprop 5045 ale w okolicy mocowanie mają więcej mięsa więc nie powinny się tak łamać w okolicy mocowania jak to się dzieje w HQprop

Obrazek

Porónanie do HQprop 5045 Bullnose i do Gemfan 5030
Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 16 paź 2015, o 19:04

Ben latasz na CC3D. Czy ten kontroler jest dobry do szybkiego latania? Chodzi mi o to czy na manualu quad jest szybki, narwany i co ważne, czy da się robić szybkie przewroty? W swoim quadzie mam naze i ten manual nadal jest zamulony. Żeby zrobić przewrotkę potrzebuje miejsca o średnicy 10 metrów. A ja chce aby w miejscu wykonywał takie figury. I w ogóle żeby był dzikus! :-)
Miałem kiedyś multiwi, więc z programowaniem powinienem sobie poradzić.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 paź 2015, o 19:13

Flip32 czyli naze. Nie jest wcale zamulony,. Pidy trzymają quada jak beton, aby szybciej się kręcił to podnieś w receiver rc rate do 1 i wypłaszcz expo. A w Pid tuning podnieś rate'y z zera np do 0.5
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 16 paź 2015, o 19:17

Ben ale ja mam Nazę, DJI Naza V1, nie naza32. Tak to nie byłoby problemu :-)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 paź 2015, o 19:21

Aaaaaaa :-)
To bierz flipa32+ lub Naze32, chyba lepsze od CC3D

A jak chcesz CC3D to ci sprzedam swojego byłego za pół ceny :-)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 19:23 przez Kenobi36, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 16 paź 2015, o 19:23

Acha, dobra dzięki za radę :-)
Awatar użytkownika
VaderJK
Lider forum...
Posty: 1534
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 83 razy

Postautor: VaderJK » 17 paź 2015, o 16:28

Miałem cc3d ale jakoś lepiej mi lata się na naze32 acro...

Wróć do „Racers”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości